Wybierz miesiąc

W dniu, w którym rodzi się człowiek, mapa nieba jest zapisana w określony sposób.

W dniu, w którym rodzi się człowiek, mapa nieba jest zapisana w określony sposób.

Data urodzenia dla każdego człowieka ma wyjątkowe znaczenie. Tego konkretnego dnia rozpoczyna się nasza historia – początek naszego życia. Co również istotne, to właśnie konkretna data urodzenia determinuje w pewien sposób nasz charakter, usposobienie, temperament itd. Warto więc znać nie tylko dokładny dzień naszego urodzenia, a także godzinę wraz z minutami, bowiem na tej podstawie można sporo dowiedzieć się na własny temat. 

Horoskop urodzeniowy tworzony jest na podstawie konkretnej daty, a nawet godziny urodzenia danego człowieka. W dniu, w którym rodzi się człowiek, mapa nieba jest zapisana w określony sposób. Istotny jest nie tylko czas urodzenia, ale również przestrzeń. Im więcej danych znamy, tym bardziej szczegółowy i dokładny  będzie nasz horoskop.

Specyfika horoskopu urodzeniowego

Oprócz daty urodzenia, warto jest poznać również godzinę (w przybliżeniu) ze względu na obroty Ziemi. Ascendent to niezwykle istotna kwestia dla horoskopu urodzeniowego każdego człowieka. Oznacza znak zodiaku, który wschodził właśnie w chwili Twoich narodzin. Po wschodniej stronie nieba wschodzą nowe gwiazdy właśnie pod wpływem ruchu obrotowego Ziemi. Dzieje się tak nawet w ciągu dnia, gdy gwiazdy nie są dla nas widoczne.

Życiem człowieka nie rządzi przypadek.

Życiem człowieka nie rządzi przypadek.

Ascendent ma znaczący wpływ na to, jak widzą nas inni ludzie, dlatego też często nazywany bywa maską albo filtrem. W zależności od tego, jaki był układ nieba w danym momencie, takimi cechami będzie wyróżniać się dana osoba.

Horoskop urodzeniowy a osobowość

Życiem człowieka nie rządzi przypadek. Również nasza osobowość nie jest dziełem przypadku. Wszystko jest z góry ustalone i zaplanowane: decyzje życiowe, które podejmujesz, osoby, z którymi się przyjaźnisz bądź zawierasz związki miłosne, zawód, który wykonujesz, czy nawet pasje życiowe. To, że postępujemy w taki, a nie inny sposób zdeterminowane jest przez naszą datę urodzenia.

Często nie potrafimy logicznie wytłumaczyć, dlaczego w danej sytuacji postąpiliśmy w określony sposób. Charakter każdego z nas zapisany jest w gwiazdach. To on własnie wpływa na większość decyzji, które podejmujemy, a jednocześnie sprawia, że jesteśmy jedynymi w swoim rodzaju jednostkami, niepodobnymi do innych ludzi.

Horoskop urodzeniowy pomaga nam odkryć, kim naprawdę jesteśmy.

Horoskop urodzeniowy pomaga nam odkryć, kim naprawdę jesteśmy.

Horoskop urodzeniowy pomaga nam odkryć, kim naprawdę jesteśmy, jakimi cechami charakteru się wyróżniamy oraz jakimi ideałami kierujemy się w życiu. Świadczy również o tym, jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać czy jaki zawód wybrać. Niekiedy wyznacza, jakimi drogami życiowymi powinniśmy podążać, aby osiągnąć sukces i szczęście, a czego lepiej unikać. Horoskop urodzeniowy pozwala poznać siebie lepiej na wszystkich płaszczyznach. Horoskopy urodzeniowe są indywidualne dla każdego człowieka, bo przecież każdy z nas jest inny. Szczęście może mieć różne oblicza, bowiem każdy człowiek na swój własny sposób je definiuje.

Analizując konkretny horoskop urodzeniowy możemy się z nim zgadzać, niekiedy jednak opis może wydawać się nam zupełnie odległy od tego, kim jesteśmy. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz układu gwiazd na nasze życie niebagatelny wpływ ma również otoczenie oraz ludzie, którzy nas otaczają. Najobiektywniejszą formą zweryfikowania słuszności danego horoskopu urodzeniowego jest skonsultowanie opisu z osobą, która nas zna. Może ona z dystansem ocenić, czy horoskop rzeczywiście odpowiada naszym realnym cechom charakteru czy też nie.

Warto pamiętać, że kluczem do osiągnięcia szczęścia przez każdego człowieka, jest życie zgodnie z własną naturą oraz przeznaczeniem. Warto uświadomić sobie własne wady, zalety, mocne i słabe strony, aby pielęgnować to, co jest w nas wartościowe, zaś pracować nad tym, co złe. Czasami bardzo niewiele trzeba, aby osiągnąć w życiu satysfakcję i zadowolenie.

3.7/5 - (3)