Bawół

Człowiek urodzony pod znakiem Bawoła w życiu codziennym uważany jest za osobę rozważną i rozsądną. Nie dla niego sława i blaski fleszy, choć ma do tego spore predyspozycje.

Wśród ludzi bardzo szybko zyskuje sympatię i zaufanie, głównie ze względu na wrodzoną cierpliwość i opanowanie. Wolny czas lubi spędzać samotnie. Wtedy bezgranicznie oddaje się rozmyślaniom i rozważaniom nad sensem własnego życia.

Bawół

Dlatego też postrzegany jest jako człowiek nieśmiały, wstydliwy, który ma swój własny, wewnętrzny świat. W gruncie rzeczy to pedant, który konsekwentnie będzie dążył do realizacji powziętych celów. I niech nawet nikt nie próbuje odwodzić go od swych zamierzeń, bo szkoda jego wysiłku. A ponadto w Bawole może wzbudzić to złość.

Bawół świetnie nadaje się na stanowisko kierownika. W głównej mierze wynika to z jego wrodzonej upartości, co w rezultacie sprawia, że potrafi osiągnąć w życiu naprawdę wiele. Co nie oznacza, że w innych zawodach nie będzie się sprawdzać. Otóż nie, za sprawą pracowitości, sumienności i staranności będzie wielokrotnie doceniany przez swoich przełożonych.

Minusem osoby spod tego znaku jest trudność w respektowaniu nowych rzeczy. Bawół uważa, że najlepsze jest to, co zostało już sprawdzone i przez lata było praktykowane. Z powodzeniem można powiedzieć, że jest tradycjonalistą, który najwyżej w swoim życiu ceni rodzinę i bliskich. Doskonale zna i praktykuje zasady savoir vivre’u. Brakuje mu pewnej dozy romantyczności, ale mimo wszystko żona nie będzie skarżyć się na brak czułości i oddania.

Bawół – cechy charakteru

Osoba spod tego znaku to prawdziwa oaza spokoju. W codziennym życiu stara się być opanowanym i dobrze mu to wychodzi. Bardzo ciężko jest go wytrącić z równowagi i wzbudzić w nim atak gniewu, ponieważ oprócz wrodzonego spokoju jest także człowiekiem cierpliwym.

Bawół - cechy charakteru

Nie dla niego publiczne wystąpienia czy zabieranie głosu w dyskusjach. Od imprez towarzyskich i bankietów znacznie wyżej ceni sobie samotność. Wtedy udaje się do swojego domu i tam oddaje się filozoficznym rozmyślaniom nad sensem życia. Z tego też względu wiele osób pomimo najszczerszych chęci ma problem nawiązać z nim bliższą relację. Jednak nie oznacza to, że jest samotny. Ma nieliczne grono przyjaciół i znajomych. Od ilości bardziej liczy się dla niego jakość.

Jedynie osoby, które go bliżej poznają mogą zobaczyć, że pomimo swego wrodzonego opanowania zdarzają się sytuacje, w których Bawół potrafi wybuchnąć gniewem. Wtedy najlepiej zejść mu z drogi, ponieważ każda próba wchodzenia z nim w dyskusję jeszcze bardziej spotęguje złość. Bardzo nie lubi, gdy ktokolwiek próbuje wywierać na nim presję albo wymuszać pewne postępowanie. Lepiej także nie próbować odwodzić go od wcześniej zamierzonych planów, gdyż to również może wywołać u niego gniew. Bawół to osoba uparta, która konsekwentnie będzie dążyć do wybranych celów, bo jeśli coś sobie postanowi, to musi to doprowadzić do końca.

Osoba urodzona pod znakiem Bawoła jest konserwatystą i tradycjonalistą. Nie dla niego nowinki czy różnego rodzaju innowacje. Jego zdaniem są to nic nie znaczące udziwnienia, które nie ułatwiają życia, a wprowadzają co jedynie chaos w codziennym funkcjonowaniu.

Charakteryzuje się dużą religijnością, z którą obnosi się dookoła, jednocześnie zachęcając innych do głębszego życia duchowego. Niekiedy potrafi przybrać zachowania szowinistyczne – wtedy innych uważa za gorszych od siebie.

bawół - horoskop chiński

Jedną z najwyżej cenionych dla niego wartości, to oprócz rodziny tradycje. Dlatego też małżonka Bawoła niech się nie spodziewa, że małżonek pozwoli jej pracować. Jego zdaniem miejsce kobiety jest w domu, przy dzieciach, a zadaniem mężczyzny jest utrzymywanie rodziny. Z kolei kobieta – Bawół dobrze będzie czuła się we własnym domu, stąd też chętnie w nim pozostanie.

Osoba urodzona pod znakiem Bawoła jest konserwatystą i tradycjonalistą.
Bawół jest konserwatystą i tradycjonalistą.

Choć Bawół tak wysoko ceni rodzinę, to jednak jego życie rodzinne do najbardziej udanych nie należy. Troszczy się o swoich bliskich najlepiej jak tylko potrafi, jednak oni nie są w stanie go w pełni zrozumieć. Dzieci nie potrafią pojąć jego stanowczości i surowych przekonań, które w gruncie rzeczy podyktowane są troską o ich dobro i należyte wychowanie. Poczucie niezrozumienia go przez własnych bliskich jest dla niego bolesne, ponieważ w głębi serca potrzebuje miłości, czułości, akceptacji jego poczynań i pokory względem poleceń.

Sprawy zawodowe Bawoła

Jedną z największych zalet Bawoła jest jego ogromna pracowitość. Wszystkie powierzone zadania wykonuje z najwyższą starannością i zaangażowanie, dlatego tak często jest doceniany przez swoich przełożonych.

Sprawy zawodowe Bawoła

Ma tez ogromne szanse na otrzymywanie wysokiego wynagrodzenia, dlatego jego rodzina wiedzie żywot na dość wysokim poziomie. Przez swoją sumienność mógłby być oddanym lekarzem, mimo że nie najlepiej potrafi dogadywać się z ludźmi. Niezbyt polecanym zawodem dla Bawoła będzie ten związany z podróżowaniem i częstym opuszczaniem swojego domu, który jak wiadomo jest dla niego azylem. Częste przemieszczanie się i życie na walizkach byłoby dla niego zachwianiem równowagi. Po stosunkowo dość krótkim czasie odbiłoby się to na nim niekorzystnym echem.

Bawół urodzony w okresie letnim jest zwykle bardziej obciążony pracą na swój sukces niż Bawół urodzony w okresie zimowym.

Sprawy sercowe Bawoła

Bawół odczuwa silną potrzebę kochania i akceptacji. Ma w sobie wiele dystansu, który utrudnia mu całkowite otworzenie się przed partnerem. Dlatego jego druga połowa bardzo często nie zna jego wszystkich myśli, marzeń czy pragnień. Brakuje mu romantyczności i spontaniczności, choć nie można mu zarzucić, że w jego zachowaniu nie ma czułości czy oddania. Czasami staje się zazdrosny, co może spowodować kryzys w małżeństwie. On sam zresztą bardzo wysoko ceni wierność i oddanie i nie przyjmuje do siebie możliwości wykonania skoku w bok przez drugą połowę, mimo że on sam czasami ulega tej pokusie. To zaskakujące w jego zachowaniu, ponieważ tradycjonaliście to nie wypada.

horoskop chiński

W sprawach uczuciowych nie może powiedzieć, że jest szczęśliwy. Wobec miłości ma zbyt wysokie wymagania i zbyt małe zaangażowanie, co powoduje taki stan rzeczy. Nie odnajduje się w małżeństwie, dlatego nie sprawia mu ono takiej radości, jakiej by sobie życzył. W rezultacie mało udane pożycie przekłada się negatywnie na pozostałe sfery życia.

Najlepszym partnerem dla Bawoła będzie związek z Kogutem, z głównie z uwagi na podobne, konserwatywne poglądy. Jest szansa porozumienia ze Szczurem i Wężem. Próba związania się z Małpą nie najlepiej rzutuje na dalsze życie, ponieważ Małpa jest dla niego za bardzo trzpiotowata i lekkomyślna.

Związek z Kozą czy z Tygrysem od razu skazany jest na porażkę i nie warto nawet zaprzątać sobie nimi głowy.

Mężczyzna – Bawół

Mężczyzna – Bawół ma kłopoty z wyrażaniem uczuć. Co prawda potrafi dać dowody swojej miłości i sprawić, że partnerka czuje się kochana, jednak ubranie tego w słowa stanowi dla niego nie lada problem. Z czasem nauczy się tego, ale potrzebna będzie cierpliwość i zaangażowanie. W relacjach z kobietami jest nieśmiały i wstydliwy. Potrzebuje czasu, aby się do kogoś przekonać i mu zaufać. Kobieta również nie powinna go od razu przekreślać, tylko dać mu czas, bo ma w sobie wiele zalet. W ogóle jest wartościowym człowiekiem, któremu trzeba dać szansę się poznać. Bardzo wstydzi się swoich kompleksów. Uważa, że druga strona tylko to potrafi w nim dostrzec, dlatego jeszcze bardziej nawiązywanie kontaktów jest dla niego kłopotliwe.

Sprawy sercowe Bawoła

Jest kiepskim uwodzicielem. Wychodzi z założenia, że to kobieta powinna przejmować inicjatywę. I rzeczywiście, w przypadku Bawoła lepiej tak postąpić, bo tylko wtedy można dać mu szansę rozkręcenia się i nabrania odwagi.

Z uwagi na swoje klasyczne poglądy szuka partnerki na całe życie. Nie interesują go flirty i przygody. Jednak jeśli małżonka nie będzie spełniać jego oczekiwań i zacznie go zaniedbywać powinna być pewna, że prędzej czy później Bawół zacznie szukać innej życiowej partnerki, mimo że swej obecnej żonie nie będzie dawał tego po sobie poznać.

Mężczyzna – Bawół ma skłonności zaborcze. Zdarza mu się traktować swoją partnerkę jak własność, co jest obłudą jego strony. Najlepiej czułby się, gdyby jego małżonka cały czas spędzała w domu, mimo że on sam ma problemy z dochowaniem wierności.

Nie wyobraża sobie sytuacji, w której małżonka flirtowałaby z innymi mężczyznami. To byłby strzał w jego godność o honor, który ległby w gruzach. I to w jednej chwili. Swojej kobiecie nie jest w stanie zapewnić żadnych miłosnych uniesień, gdyż daleko mu do romantyka. Dlatego związek z nim jest dość nudny i monotonny. Przejawia opory względem różnym nowościom, dlatego życie u boku Bawoła dla nieco bardziej wymagającej pani będzie nie do zniesienia na dłuższą metę.

Kobieta – Bawół

Kobieta – Bawół to tradycjonalista w każdym calu. Podobnie, jak mężczyzna – Bawół ona również jest niechętna na wprowadzanie jakichkolwiek nowości do swojego życia. To zachwiałoby równowagę w jej życiu. Bardzo dobrze czuje się w momencie, kiedy jej codzienne życie jest spokojne i ustabilizowane. Nie dla niej przygody i flirty. Tak, jak wiele osób skarży się na rutynę w związku, tak jej to w ogóle nie przeszkadza.

Jej partner musi dać poczucie bezpieczeństwa. Musi czuć, że jest dla niego najważniejsza i kochana. Nigdy nie wybaczy zdrady, nie ma dla niej żadnego usprawiedliwienia na skok w bok. Z trudem przychodzi jej wyrażanie uczuć, ale w sprawach uczuciowych jest zdolna do niewielkiej dozy namiętności.

kobieta bawół

Lepiej nie prawić jej czułych komplementów i słodkich słówek, gdyż to na nią nie działa. Pozostaje przez całe życie taka sama, nic nie jest w stanie jej zmienić. Można być również pewnym, że woda sodowa nigdy nie uderzy jej do głowy.

Mężczyzna, z którym się zwiąże, musi całkowicie akceptować jej charakter, ze szczególnym naciskiem na wady.

Bardzo nie lubi, gdy ktokolwiek próbuje ograniczać jej wolność i wyznaczać granice swobody. Nie pozwoli zamknąć się w klatce. Ona doskonale wie, gdzie leżą pewne granice, których przekroczyć nie można. Dlatego nie potrzebuje nikogo, kto jej będzie o tym przypominać.

Lubi żyć na dość wysokim poziomie. Dlatego kompletnie nie odnajdzie się w ubóstwie czy niedostatku. Dlatego nie trudno się domyśleć, że w wyborze życiowego partnera nie będzie kierować się tylko i wyłącznie jego osobowością, ale również i zamożnością. Mało tego, często kobieta – Bawół to właśnie status materialny ceni wyżej niż uczucia, dlatego małżeństwo z rozsądku jest dla niej jak najbardziej do zaakceptowania.

Żywioł: Woda

Szczęśliwa liczba: 8

Kamień: Onyks

Przychylne znaki zodiaku: Szczur, Wąż, Kogut

Nieprzychylne znaki zodiaku: Koza, Koń, Pies

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Koziorożec

Roczniki: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

5/5 - (1)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Czy jestem dobrą osobą? – odpowiedź na swe rozterki znajdziesz dzięki innemu, ciekawszemu pytaniu…
Bycie dobrym człowiekiem w dużej mierze polega na robieniu dobrych rzeczy w ukryciu i zupełnie bezinteresownie.  Nie jest to jednak jedyne, po czym możemy poznać dobrodusznego człowieka. Znalezienie ich w naszym otoczeniu, nie nastręcza nam zwykle większych problemów, kłopot mamy z poszuk


Wybierz jedną z tych mandali i poznaj cechy, które wyróżniają Cię z tłumu
Nic tak nie świadczy o człowieku, jak jego spontaniczne decyzje.  Kiedy robimy coś błyskawicznie i bez zastanowienia na wierzch wychodzi prawda o tym, kim jesteśmy i co w życiu cenimy najbardziej. Spontaniczne wybory są szczere i zgodne z tym, kim naprawdę jesteśmy. Niektórzy z nas pozwal

Rzucają urok na mężczyzn i całkowicie ich zniewalają. Te niezwykłe czarownice pochodzą z jednego znaku zodiaku…
Jakie są największe zalety kobiet, które doprowadzają mężczyzn do szaleństwa? Większość z nas obstawiałaby pewnie piękno i zmysłowość, prawda? Tymczasem według wielu astrologów, kobiety spod jednego, konkretnego znaku mogą nie być ani piękne, ani zmysłowe, jednak wszystkie niedo