Kogut

Cechą charakterystyczną osoby urodzonej pod znakiem Koguta jest jego szczerość.

Cechą charakterystyczną osoby urodzonej pod znakiem Koguta jest jego szczerość.

Osoba urodzona pod znakiem Koguta to człowiek szczery. W kontaktach międzyludzkich bezpośrednio potrafi wygarnąć, co o kim myśli i zazwyczaj nie przebiera w słowach. Dlatego wiele osób dotkniętych jego nad wyraz szczerą opinią czuje się obrażona. Kogut nie przejmuje się tym, co myślą inni i nawet przez moment nie zastanowi się, czy jego słowa nie urażą czyichś uczuć. To egoista, który pragnie znajdować się w centrum zainteresowania. Nie widzi nic, oprócz czubka własnego nosa.

To, co wyróżnia Koguta na tle innych znaków, to chęć robienia wokół siebie sztucznego zamieszania, aby tylko zostać zauważonym. Dlatego ma ciekawe pomysły na swoje życie, które wśród wielu osób są powodem do zazdrości, mimo że tak naprawdę on sam nigdy ich nie zrealizuje. To człowiek o konserwatywnych poglądach, który z trudem przyjmuje wszelkie nowinki i innowacje, wierząc że tylko to, co zostało już kiedyś sprawdzone jest najskuteczniejsze. Ale nigdy nie przyzna się do tego otwarcie.

Zodiakalny Kogut to dusza towarzystwa, który chętnie wydaje przyjęcia i na nich bywa. Dzieje się tak z uwagi na jego fantazyjne i nieco dziwaczne, choć interesujące plany i marzenia, jak również dlatego, że potrafi snuć ciekawe wizje na temat wszechświata oraz ludzi. W sprawach zawodowych do pracoholików raczej nie należy, ale wszystkie powierzone mu zadania wykonuje z należytą dbałością o szczegóły. Dlatego ma predyspozycje do życia w dostatku i wygodach. Ale żeby to nastąpiło, musi pohamować się z potrzebą fantazjowania do imponowania innym.

Jaki jeszcze jest Kogut?

Cechą charakterystyczną osoby urodzonej pod znakiem Koguta jest jego szczerość. W jego odczuciu jest to zaleta, ponieważ nigdy nie będzie w stanie skłamać i oszukać. Nawet wtedy, gdy z tego tytułu mógłby odnieść określone korzyści. Mimo to, osoby z jego otoczenia nie podzielają w pełni jego zdania, ponieważ jego szczerość jest wręcz brutalna. Bez skrupułów potrafi powiedzieć ludziom prosto w oczy, co o nich myśli, nie zważając czy ich urazi tymi słowami czy też nie.

Zodiakalny Kogut to dusza towarzystwa, który chętnie wydaje przyjęcia i na nich bywa.

Zodiakalny Kogut to dusza towarzystwa, który chętnie wydaje przyjęcia i na nich bywa.

To egoista, który nie przejmuje się tym, że jego słowa potrafią mocno zaboleć. Na uwadze ma jedynie swoje dobro. Dodatkowo, od ludzi wymaga, aby traktowali go za ekscentryka, o interesującej i wyjątkowej osobowości. W imię tej opinii jest gotowy do wielkich czynów. I poniekąd mu się to udaje, ale na językach ludzi nie jest z uwagi na swoje zalety. Często stawia się go w złych kolorach, ale jemu to całkowicie nie przeszkadza bowiem nie zależy mu na tym, aby ludzie go lubili. Choć bardzo się stara o pielęgnowanie swojego ekscentrycznego wizerunku, to w gruncie rzeczy nie bardzo mu to wychodzi. Pod maską swej wyjątkowości kryje się człowiek zakompleksiony, któremu trudno jest odnaleźć się z codziennej rzeczywistości. To tradycjonalista, który najlepiej odnajduje się w schematach. Wielokrotnie postępuje lekkomyślnie, nie zastanawiając się nad skutkami swych poczynań.

I choć tak ciężko darzyć go sympatią, to jednak uchodzi za człowieka lubianego. Jego zaletą jest duże poczucie humoru i umiejętność zjednania sobie ludzi, o ile oczywiście nie wygłasza swoich bezpośrednich, krzywdzących opinii, których nikt wolałby nie słyszeć. To dusza towarzystwa, która najlepiej czuje się w dużym skupisku ludzi. Karą byłoby dla niego siedzenie w samotności, dlatego opinii domatora nie miał i nigdy mieć nie będzie. W jego opinii siedząc w domu marnuje się swoje talenty i nie można być zauważonym. Odznacza się dużą pewnością siebie i przekonaniem, że jest najmądrzejszy na świecie i nie ma sobie równych.

Na każdy temat ma swoje zdanie. I wydaje mu się, że to on ma zawsze rację, a każdy kto myśli inaczej znajduje się w poważnym błędzie. Chętnie daje rady i wskazówki innym ludziom. Wtedy cieszy się, że mógł spełnić dobry uczynek, choć w gruncie rzeczy nikt go o to nie prosił, a niekiedy nawet ludzie sobie tego nie życzą, ale nie mają odwagi powiedzieć mu tego prosto w oczy. Z powodzeniem można powiedzieć, że Kogut żyje w innym, stworzonym przez siebie świecie, w którym marzenia i fantazje znajdują się na pierwszym miejscu. Mimo to, żadne z jego planów, o których tak obficie dookoła opowiada nigdy się nie zrealizuje.

Sprawy zawodowe Koguta

Na co dzień Kogut to człowiek bardzo leniwy, któremu ciężko zabrać się za cokolwiek. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy na czymś mu bardzo zależy, wtedy daje z siebie maksimum zaangażowania. Wówczas wszystko inne traci dla niego sens. To też sprawia, że często udaje mu się osiągnąć swoje cele i umie odnieść sukcesy. W pracy pomaga mu także jego kreatywność oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Chętnie przebywa w miejscach, w których może odegrać jakąś rolę i przez innych będzie zauważony. Dlatego wtedy będzie mógł dać z siebie jeszcze więcej, czerpiąc z tego ogromną satysfakcję.

Osoba urodzona pod znakiem Koguta to człowiek szczery.

Osoba urodzona pod znakiem Koguta to człowiek szczery.

To, z czym ma problemy to brak umiejętności dyplomatycznych oraz zawierania kompromisów. Dlatego ciężko mu pracować w zespole. Nie mówiąc już o tym, gdy ma nad sobą zwierzchnika, któremu musi się podporządkować. To dla niego najgorsze, co mogłoby się wydarzyć i dlatego taka praca na pewno nie będzie dawała mu przyjemności, a wręcz odwrotnie, będzie prawdziwą katorgą.

Sprawy sercowe Koguta

Zodiakalny Kogut nie potrafi pozostać w jednym związku na całe życie. Zbyt wysoko ceni sobie przebywanie wśród płci przeciwnej i możliwość ciągłych flirtów, aby pozostać wiernym. Dodatkowo, mając jednego towarzysza życiowego zmarnowałby swoją urodę oraz wdzięk, a to dla niego zbyt ważne, dlatego zmienia partnerów jak rękawiczki. Te cechy są dla niego zbyt ważne, aby je zatracić. Ale kiedy się już zakocha, wtedy gotowy jest do wielkich poświęceń i wtedy zrobi wszystko, aby tylko nie skrzywdzić tej drugiej osoby.

Największe szanse na udany związek ma u boku Bawoła, gdyż podobnie jak on jest ogromnym konserwatystą, dlatego nie będzie musiał robić z sobie nowoczesnego człowieka, idącego z duchem czasu. Nić porozumienia może nawiązać także z Wężem i Smokiem. Nie wskazane są bliższe relacje z Zającem. I każda próba uratowania takiego związku będzie owocować wzajemnym unieszczęśliwianiem się. Podobnie jest wchodząc w związek ze Świnią. Te dwa znaki nigdy nie znajdą wspólnego języka.

 

Kobieta – Kogut to osoba bardzo szczera, która nie ma w głowie kłamstw i oszustw. Dlatego jeśli kogoś nie kocha, albo nie widzi szans na

Kobieta-Kogut ma trudny charakter, ale jest wierną i oddaną partnerką.

Kobieta-Kogut ma trudny charakter, ale jest wierną i oddaną partnerką.

dalszy związek, po prostu o tym mówi. Nie ma zamiaru tkwić u boku kogoś, kogo nie kocha. Mało tego, dla niej docieranie się to tylko strata czasu. Ale namiętność, pasja czy pociąg fizyczny to jest właśnie to, co liczy się dla kobiety spod znaku Koguta. Gdy tylko kogoś pokocha, jest w stanie zrobić dla swojego wybranka bardzo wiele. Jeśli jedna uczucie mija, wtedy taki człowiek staje się dla niej całkiem obojętny. I nie będzie go absolutnie żałować.

Nie trudno się zatem domyślić, że codzienne życie z nią może być pasmem udręk, zwłaszcza że sytuację zaostrza fakt, że jest dość kłótliwa. I nawet miłość nie jest w stanie ją pohamować. Gdy się zezłości może być bardzo impulsywna. Wtedy gotowa jest do mówienia brutalnej prawdy o drugiej osobie, co dla niejednego mężczyzny jest uderzeniem we własny honor. Dlatego jest to przyczyną rozpadu związków. Ona sama nie ma oporów do krytykowania swojego oblubieńca. I ani myśli robić tego dyplomatycznie, starannie dobierając słowa. Jeśli jednak ktokolwiek zadecyduje się z nią być, pomimo jej ciężkiego charakteru, może być pewny, że będzie wierną i oddaną partnerką. O ile oczywiście będzie to mężczyzna jej życia.

Kogut nie należy do osób wylewnych, który składa swojej wybrance miłosne deklaracje kilka razy w ciągu dnia.

Kogut nie należy do osób wylewnych, który składa swojej wybrance miłosne deklaracje kilka razy w ciągu dnia.

Mężczyzna spod znaku Koguta to człowiek tajemniczy, którego bardzo trudno rozszyfrować. I nie udaje się to nawet osobom, które go bardzo dobrze znają. W głębi duszy targa nim wiele gwałtownych przeżyć i emocji, których nie chce uzewnętrzniać, co w rezultacie tworzy skomplikowaną osobowość. Wiele osób czasami nie wie, o co tak naprawdę mu chodzi. Dlatego kobiety zupełnie inaczej odczytują jego sygnały, co jest źródłem nieporozumień. Nie należy do osób wylewnych, który składa swojej wybrance miłosne deklaracje kilka razy w ciągu dnia. Można z powodzeniem powiedzieć, że jest nawet nieco oziębły. Obawia się okazywania uczuć, że może zostać odrzuconym, a ponadto nie ma tego w naturze. Romantyczności za wiele to w sobie nie ma, ale swojej kobiecie jest wierny i oddany. Będzie z nią na dobre i na złe, o ile będzie mu na niej naprawdę zależało. Wtedy gotowy jest zrezygnować ze swej pasji do flirtowania, choć na początku będzie to dla niego bardzo trudne. W całym jego życiu przewijały się kobiety, które adorowały go, dlatego na początku będzie mu tego brakowało.

Jeśli wstąpi w związek małżeński i założy rodzinę, stanie się domatorem, który niechętnie opuszcza zacisze swojego domu, w którym czuje się tak wspaniale. Jego życiowa partnerka musi być mu oddana oraz musi darzyć ją zaufaniem. W przeciwnym wypadku taki związek nie będzie miał szans na przetrwanie.

 

Żywioł: Metal

Szczęśliwa liczba: 6

Kamień: Jaspis

Przychylne znaki zodiaku: Bawół, Wąż

Nieprzychylne znaki zodiaku: Szczur, Królik, Małpa, Pies, Koń

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Panna

Roczniki: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

 

Oceń horoskop

3 komentarze

  1. Koza
  2. Azis
  3. Marla

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


3 znaki zodiaku, której najszybciej doprowadzą Cię do szaleństwa
Każdy z nas ma zalety i wady.  Naszych plusów i minusów nie da się ująć w słowa i przedstawić w formie zestawienia. Niektóre cechy są dobre lub złe (zależnie od okoliczności). Niektórzy z nas stanowią jednak mieszanki wybuchowe o tak skomplikowanej i „zakręconej” naturze


Zodiak zdradza, która z gwiazd popu jest Twoim alter ego. Sprawdź z kim Cię połączył
Wielu z nas marzy o życiu w blasku fleszy i zazdrości gwiazdom bywania w modnych miejscach i noszenia ubrań najlepszych projektantów.  Sława połączona z uwielbieniem fanów jest bardzo pociągająca i choć łączy się ona często z brakiem prywatności, czy licznymi plotkami na temat gwiaz

Gdybyś był bohaterem horroru, jak myślisz, jak długo pozostałabyś przy życiu? Odpowiedź może tkwić w zodiaku…
W każdym horrorze znajdziemy specyficzne archetypy postaci.  Do typowego horroru potrzeba głupka, osiłka, niezdary, geniusza itd. Ale co by było, gdybyś to Ty znalazł się w horrorze? Jak myślisz, jak długo utrzymałbyś się przy życiu? Jak się okazuje, to nie zależy od Ciebie, ale od g