Koza

Zodiakalna Koza to wrodzony pesymista.

Zodiakalna Koza to wrodzony pesymista.

Osoba urodzona pod znakiem Kozy należy do wdzięcznych i urokliwych ludzi. Zazwyczaj posiada liczne wrodzone talenty, w szczególności artystyczne. Uwielbia przebywać na łonie natury, w towarzystwie roślin i zwierząt. W codziennych życiu charakteryzuje się pesymistycznym patrzeniem na świat. Wszystko widzi w czarnych kolorach, zamartwia się o każdą, najdrobniejszą rzecz. Tym samym jest Koza jest postrzegana jako kapryśna osoba, która swoimi humorami potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego człowieka.

Nie odczuwa kłopotów z zaaklimatyzowaniem się do nowych warunków. Jednak często targają nią liczne wątpliwości, które sprawiają, że nie potrafi sobie poradzić nawet z najdrobniejszymi sprawami i szuka u innych porad oraz okazji do wyżalenia się. Narzekanie to jej „pasja”. Najlepszym i najwierniejszym przyjacielem dla Kozy może być cierpliwy, spokojny i opanowany człowiek, którego nie będą drażnić jej użalania się nad sobą i która wszystko to będzie umiała wysłuchać.

Zazwyczaj Koza jest grzeczna i skłonna do zawierania kompromisów. Jej minusem jest fakt, że nie ma własnego zdania ani na tyle silnej woli, aby stawić czoła otoczeniu. Jeśli wstąpi w związek małżeński, to jedynie z rozsądku, a nie z miłości. Mimo wszystko będzie szczęśliwa i niczego jej w życiu nie będzie brakować, choć Koza oczywiście będzie mówić coś zupełnie innego.

Jaka jeszcze jest Koza?

To, co odróżnia Kozę od innych ludzi, to wrodzony pesymizm. Człowiek spod tego znaku wszystko widzi w najczarniejszym scenariuszu. Ciągle wydaje jej się, że zaraz nastąpi katastrofa, jakaś niewyobrażalna kraksa w jej życiu. Każdy, nawet najdrobniejszy problem u Kozy przybiera ogromną postać, niemal tragiczną. I oczywiście wszystko to roztrząsa na możliwe sposoby. W zasadzie Koza nigdy nie będzie czuła się przez to szczęśliwa, gdyż zawsze wynajdywać sobie będzie kolejne powody do zmartwień. Nigdy nie będzie tak, że jej aktualnie panująca sytuacja sprosta jej oczekiwaniom. Ona zawsze znajdzie sobie powód do użalania się nad sobą. Szczęście i poczucie zadowolenia to uczucia zupełnie jej obce, których zapewne nigdy w życiu nie zazna.

Zodiakalna Koza zawsze chętnie niesie pomoc innym.

Zodiakalna Koza zawsze chętnie niesie pomoc innym.

Zodiakalna Koza to człowiek o dobrym sercu. Nie potrafi przejść obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Jest wrażliwa i potrafi współczuć. Generalnie należy do osób lubianych, choć wielu ludzi z jej najbliższego otoczenia często zarzuca jej, że nie wie, czego chce od życia i nie potrafi cieszyć się tym, co posiada, a co tak bardzo chcieliby mieć inni. Z uwagi na swoją empatię, zawsze chętnie niesie pomoc innym. Koza doskonale wie, co to znaczy być nieszczęśliwym, więc uważa, że skoro nie ma możliwości, aby poprawić swój los, to przynajmniej postara się polepszyć sytuację innych. To też tłumaczy, dlaczego tak często udziela się w różnych akcjach charytatywnych i poświęca temu bardzo dużą ilość swojego wolnego czasu.

Nie byłoby dnia, w którym Koza nie wynalazłaby sobie jakiegoś problemu. Lubi narzekać na swój byt, a od innych wymaga, żeby się nią opiekowali. To właśnie na ich barki zrzuca podejmowanie ważnych decyzji, których ona sama nie chce brać na swoje barki. Takie zachowanie daje jej poczucie bezpieczeństwa, którego tak jej brakuje. Poza tym nie lubi brać na siebie odpowiedzialności, dlatego decydowanie za nią całkowicie jej odpowiada.

Osoba spod znaku Kozy należy do ludzi nieśmiałych i wstydliwych. Nie ma potrzeby zauważania i znajdowania się w centrum zainteresowania. O wiele lepiej czuje się w momencie, kiedy tkwi w cieniu innych ludzi, które mają znacznie więcej przebojowości w sobie i oryginalności. Nie posiada zdolności organizatorskich ani kierowniczych. Zamiast tego woli, gdy inni wydają jej polecenia i mówią, co ma robić. I świetnie się z tym czuje, ponieważ ona sama nigdy nie jest usatysfakcjonowana ze swojego losu. Doskonale zdaje sobie sprawę, że nie jest najlepsza w podejmowaniu decyzji i nigdy jej to dobrze nie wychodziło. Brakuje jej odwagi i rozsądku. Nie potrafi brać odpowiedzialności za swoje życie. Posiada umiejętności ściągania na siebie kłopotów.

Sprawy zawodowe Kozy

Koza należy do osób zdolnych i utalentowanych, głównie artystycznie. Najczęściej to właśnie w tej dziedzinie spełnia się najlepiej. Ma szansę na zdobywanie licznych sukcesów, gdyby tylko umiała wziąć sprawy w swoje ręce, co niestety zdarza się bardzo rzadko. Mimo to, nie do końca ważne jest, w jakiej dziedzinie życia zechce działać, bo i tak ma wiele wrodzonych talentów, które okazują się niezwykle przydatne we wspinaniu się po drabinie awansów.

Zodiakalna Koza jest na swój sposób sprytna, bo doskonale wie, z kim powinna iść, aby dobrze na tym wyjść. Umie wykorzystać ludzi, aby tylko zdobyć to, co chce. Z pozoru może dawać mylne wrażenie, że potrafi się wszystkim podporządkować i robić to, co nakażą. W gruncie rzeczy wykorzystuje ich do swoich celów. Zawsze znajdzie sobie taką osobę, przy której będzie próbowała się wybić, bo jej samej brakuje pomysłów na siebie i chęci do zmienienia w swoim życiu czegokolwiek. Potrzebuje wsparcia i inspiracji. Kogoś, kto będzie ciągnąć ją za rękę. Tylko wtedy ma szansę na sukces. Dlatego prowadzenie własnej firmy nie jest odpowiednie dla Kozy, ani żadna inna praca, w której musiałaby kimś rozporządzać, bo to ona sama potrzebuje, aby ktoś nad nią stał i nią dyrygował.

Sprawy sercowe Kozy

Zodiakalna Kozy od miłości wyżej ceni poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Gotowa jest wstąpić w związek małżeński z rozsądku, aby tylko zapewnić sobie pewny byt. Spełnienie i szczęśliwą, namiętną miłość odsuwa na dalszy plan. Dlatego jej wybrankiem będzie osoba, która zapewni jej dostatnie życie, obfitujące w wygody, przez co nie będzie musiała zamartwiać się o to, co przyniesie jej przyszłość.

Największe szanse na udany związek ma z Zającem, Koniem albo Świnią. Osoby spod tych znaków będą pozytywnie wpływać na jej pesymistyczne nastawienie oraz humory. Związek z Bawołem od razu jest skazany na straty, gdyż on sam potrzebuje poczucie bezpieczeństwa i stabilności, czego nie odnajdzie u Kozy. Z kolei bliższe relacje z Psem mogą być źródłem głębokiej depresji u Kozy, ponieważ Pies to także urodzony pesymista, patrzący na wszystko w czarnych barwach.

koza4

Kobieta spod znaku Kozy jest osobą wstydliwą i nieśmiałą. Ma z tego powodu kłopoty z nawiązywaniem kontaktów. W rezultacie wielu mężczyznom wydaje się, że jest niedostępna i boją się wykonywać w jej kierunku pierwszy krok. Nie ma w głowie przelotnych flirtów i romansów. Szuka partnera na dobre i złe. Takiego, przy którym będzie całe życie. I jeśli już uda jej się takiego człowieka spotkać, wtedy bez obaw będzie umiała się przed nim otworzyć, nie czując jakiegokolwiek zakłopotania. Będzie mieć poczucie, że to właśnie przy nim uda jej się zbudować szczęśliwy i stabilny związek, czego tak bardzo potrzebuje. Charakteryzuje się tradycyjnym patrzeniem na wiele kwestii, dlatego też pragnie zbudować klasyczny model rodziny, w której to ona zajmuje się domem i sprawami z nim związanymi, zaś mąż ma na głowie utrzymanie domu, ale na wysokim poziomie.

Zbyt wylewna w okazywaniu uczuć to nie jest. Stroni również od sprowadzania miłości jedynie do fizyczności. Dla niej o wiele ważniejszy jest romantyzm, wzajemne zaufanie oraz wewnętrzna więź. Mężczyzna jej życia musi mieć w sobie wszystkie te cechy, aby mogła czuć się przy jego boku bezpiecznie. Oprócz tego musi być zdecydowany i stanowczy, odpowiedzialny za swoje postępowanie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że chce założyć klasyczną rodzinę.

 

Mężczyzna – Koza nie należy do uwodzicieli, mimo że ma do tego ogromne możliwości, które zazwyczaj skazuje na stracenie, gdyż wcale nawet o nich nie wie. W stosunku do osób płci przeciwnej jest wstydliwy i nieśmiały, targają nim kompleksy, które nie dodają pewności siebie w nawiązywaniu kontaktów. Gdy tylko spotyka na swej drodze interesującą kobietę, boi się do niej podejść, ponieważ wydaje mu się, że ona z niego sobie żartuje i widzi w nim wszystkie wady, których – jak sam przyznaje – nie brak mu. Dlatego tak ciężko jest mu zrobić pierwszy krok w stronę kobiet. Skutkiem tego jest fakt, że panie wręcz tracą dla niego głowę. Ale, gdy tylko owa pani okaże mu zainteresowanie i swoim zachowaniem nieco ośmieli go, wtedy będzie miał w sobie więcej odwagi, aby się do niej zbliżyć. Wtedy otworzy się i uzewnętrzni wszystkie zalety, które posiada, a tych wcale mu nie brak. Oczywiście nie stanie się to w dzień lub dwa, tylko potrzeba na to nieco więcej czasu, ale mimo wszystko warto czekać, ponieważ mężczyzna spod znaku Kozy jest wartościowym człowiekiem. Jest wierny i oddany, dlatego zdrady nigdy się nie dopuści. A jak już założy rodzinę, wtedy będzie miał potrzebę spędzania z nią każdej chwili, przez co będzie wspaniałym mężem oraz ojcem.

Żywioł: Ogień

Szczęśliwa liczba: 2

Kamień: Szmaragd

Przychylne znaki zodiaku: Królik, Świnia, Koń

Nieprzychylne znaki zodiaku: Bawół, Szczur, Małpa, Smok, Kogut

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Rak

Roczniki: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

5/5 - (1)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz jeden z symboli i odbierz swą wiadomość od gwiazd. Niech to będzie dla Ciebie cenna wskazówka w codziennych dylematach
Zazwyczaj mniej więcej wiemy, co nas czeka w życiu. Potrafimy przewidzieć najbliższą przyszłość. Kolejne dni nie są więc dla nas wielką niespodzianką. Mamy swoje cele, wyzwania i marzenia, które nosimy w sercu. Niektóre aspekty naszego życia są jednak przed nami ukryte. Przypominają


Czy jesteś wybrany do tego, by uratować świat? Zobacz czy masz te 14 cech i przekonaj się sam
Czujesz, że bardzo różnisz się od swego otoczenia? Nie potrafisz się dopasować do okoliczności, a z biegiem lat zaczynasz myśleć, że jesteś wybrakowany i nigdy tak naprawdę nie odnajdziesz swego miejsca? To niekoniecznie z Tobą jest coś nie tak, ale ze światem, który nas otacza. C

Które drzwi poprowadzą Cię do szczęścia? Tylko spontaniczny wybór odkryje przed Tobą receptę na udane życie
Wyobraźcie sobie, że siedzicie w maleńkim, klaustrofobicznym wnętrzu.  Wasz pokoik jest ciasny i ciemny. Nie ma w nim nic, otacza Was przytłaczająca pustka, a cisza i mrok biorą Was w kleszcze. Nagle jednak z ciemności wyłaniają się drzwi. Na każdej z pustych ścian kwadratowego pokoju