Królik

Człowiek urodzony pod znakiem Królika uważany jest za osobę towarzyską, sympatyczną i miłą. Wolny czas najchętniej spędza z rodziną i znajomymi.

Stroni od konfliktów i sporów. Nie można o nim powiedzieć, że jest duszą towarzystwa, ale jest akceptowany. Jest to spowodowane jego nieśmiałością i wstydliwością, niekiedy nawet nadmiernie przesadnej.

królik

Najlepszym zawodem dla osoby spod znaku Królika będzie praca polegająca na niesieniu pomocy innym.

Królik najlepiej czuje się w zaciszu własnego domu. To osoba rozsądna. W życiu kieruje się logiką, dlatego nie zdarzają mu się sytuacje, w których pochopnie podejmowałby decyzje, których potem żałowałby. Zachowuje ostrożność w wypowiadaniu się na temat innych ludzi.

To wszystko sprawia, że rzadko popada w konflikty. Nie lubi się kłócić i jeśli tylko może to jeśli szykuje się jakiś spór, to woli zrobić krok do tyłu. Pewnie z tego powodu w najbliższym otoczeniu jest postrzegany jako człowiek nieco pozbawiony kolorów, przy którym codzienne życie to nuda i monotonia.

Z należytą dbałością poświęca się swoim interesom. Dba, aby wszystko przebiegało bez problemów. Doskonale zna przepis na sukces. Wystarczy być cierpliwym, wydawać rozsądne, przemyślane decyzje, organizować swoje sprawy i być oszczędnym. Dzięki stosowaniu się do tych reguł, każdy ma szansę zabłysnąć.

horoskop chiński królik

Stroni od ryzykownych posunięć. Zodiakalny Królik nie da sobą manipulować. Doskonale zna swoją wartość i wie, co chce w życiu osiągnąć. Ale daleki jest od tego, aby wszem i wobec o tym opowiadać.

Będąc w związku najwyżej ceni sobie poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji i stałości, dlatego udaną więź stworzy z osobą, która ma takie same pragnienia, co on. Wtedy ich wspólne życie będzie szczęśliwe, pozbawione kłótni i sporów.

Królik – cechy charakteru

Osoba spod znaku Królika jest człowiekiem dobrze wychowanym. Względem każdego zachowuje się grzecznie i uprzejmie. I nie ma znaczenia, czy kogoś lubi, czy też nie. Jednak z uwagi na swoje miłe i sympatyczne usposobienie jest bardzo ceniony wśród ludzi.

Szybko wzbudza zaufanie, dlatego ma wielu znajomych. Innymi walorami Królika jest takt i elegancja, wyśmienity gust i subtelność. Jego zachowanie zawsze jest na określonym poziomie. Nie ma sytuacji, w której odrzuciłby na bok takt i klasę.

Królik to osoba kulturalna i bardzo dobrze wychowana.
Królik to osoba kulturalna i bardzo dobrze wychowana.

Można powiedzieć, że Królik to osoba w czepku urodzona. Ma w życiu wiele szczęścia, które uwarunkowane jest w głównej mierze tym, że otacza się życzliwymi i serdecznymi ludźmi, którzy nie chcą jego krzywdy. Nie ma imprezy, która mogłaby się obyć bez niego.

Prowadzi aktywne życie, w którym uważany jest za duszę towarzystwa. Ma skłonność do wywoływania skandali. Nie stroni od plotek, które są winowajcami wszystkich tych zamieszek. Dużo mówi, nie zawsze zastanawiając się na d sensem wypowiadanych słów, co nie trudno się domyśleć, że sprowadza na jego głowę kłopoty.

Ale w każdej takiej sytuacji zawsze stara się uciekać bocznym wyjściem, aby tylko nie brać na siebie odpowiedzialności za czyny. Mimo to z każdych, nawet największych tarapatów potrafi wyjść z twarzą. I to zasługuje u niego na podziw.

Królik - cechy charakteru

Jak to już zostało wspomniane wcześniej, zodiakalny Królik to człowiek unikający kłótni. Rzadko kiedy bierze czynny udział w sporach. Kiedy tylko widzi, że niebawem wybuchnie jakaś awantura, zamiast uczestniczyć w niej, woli ustąpić. Nawet wtedy, gdy ktoś celowo próbuje go sprowokować.

Na co dzień Królik postrzegany jest jako osoba wesoła, radosna i pogodna. To jednak pozory, bo gdy zostaje sam wychodzi na jaw jego pesymistyczne usposobienie i skłonność do postrzegania wszystkiego w najczarniejszych kolorach. Boi się tego, co przyniesie przyszłość i w związku z tym czuje się bardzo niepewnie.

Każdą porażkę głęboko przeżywa, ale nie boi się o tym mówić. Czasami można by pomyśleć, że świadomie opowiada o swoich problemach, aby tylko wzbudzić w słuchaczu litość i chęć niesienia mu pomocy. Jest to o tyle zaskakujące, ponieważ sam niezbyt gotowy jest do pomagania innym, bo mało go obchodzą problemy ludzi z jego otoczenia.

Takie zachowanie tylko potwierdza jego brak empatii i świadczy o obojętności. On sam nie ma z tego powodu wyrzutów sumienia, gdyż uważa, że w ten sposób oszczędza sobie powodów do dodatkowych zmartwień, których i tak sam ma o wiele za dużo.

Warto przyznać, że wiele z nich jest wyimaginowanych, ponieważ nawet w najbardziej błahej sprawie potrafi doszukać się drugiego dna, przez co wywołując nowe okazje do zmartwień.

horoskop chiński

Kolejną wadą Królika jest jego snobizm. Czuje satysfakcję, gdy inni zazdroszczą mu tego, co posiada, jak wygląda i co w życiu osiągnął. I nie dotyczy to tylko obcych ludzi, ale również i najbliższych przyjaciół.

Lubi czuć się ważniejszy od innych, wtedy czerpie z tego przyjemność. Najczęściej stara się zabłysnąć swoją inteligencją, która prawdę mówiąc nie jest na tyle duża, aby można było szczycić się nią na wszystkie strony.

Królik – sprawy zawodowe

Zodiakalny Królik najlepiej czuje się, gdy jego sytuacja jest ustabilizowana i niczym nie zachwiana. Dlatego w żadnym razie nie podejmie się w życiu ryzyka, które mogłoby go ponieść wysoko na karierze zawodowej.

Dzieje się tak dlatego, że posiada wrodzoną ostrożność w podejmowaniu decyzji i niechęć do brawury. Jego zdaniem lekkomyślne jest stawianie wszystkiego na jedną kartę i to tego, co udało się jak dotąd osiągnąć, bez gwarancji uzyskania sukcesu.

Królik - sprawy zawodowe

W codziennym życiu jest bardzo rozważny. Zanim podejmie jakąkolwiek, nawet najdrobniejszą decyzję, musi przemyśleć wszystko dokładnie pod kątem plusów i minusów.

I po przeprowadzeniu tak szczegółowego rachunku jest dopiero zdolny na coś się zdecydować. To sprawia, że nigdy nie żałuje swych posunięć, które są bardzo dokładnie przemyślane. Takie zachowanie jest doceniane przez współpracowników i gwarantuje mu ogólny szacunek.

Oni doskonale zdają sobie sprawę, że nigdy nie podejmie pochopnej decyzji, która w skutkach mogłaby być tragiczna dla wszystkich.

Nie podejmuje się ryzyka wkraczania w nieznane, dlatego zawsze podąża dobrze znanymi sobie ścieżkami. I dla wielu mogłoby to być nudne i monotonne, tak on nie ma z tym najmniejszego problemu.

Posiada duże zdolności do prowadzenia swojej działalności gospodarczej, głównie ukierunkowanej na handel, ale z uwagi na swoją wrodzoną ostrożność wybiera zajęcie znacznie mniej ryzykowne.

Ma predyspozycje do bycia politykiem albo dyplomatą. Woli podejmować się takich zajęć, które z góry są dość dobrze dochodowe, bo jak nikt inny Królik lubi opływać w luksusy i kompletnie nie umiałby się odnaleźć gdyby nagle ktoś mu zabrał cały ten dostatek.

Człowiek-Królik rzadko podejmuje ryzyko w życiu.
Człowiek-Królik rzadko podejmuje ryzyko w życiu.

Królik – miłość i sprawy sercowe

Królik wolny czas lubi spędzać udzielając się towarzysko. Dlatego w głowie nie ma zakładania rodziny, która uniemożliwiałaby mu to.

Doskonale wie, że rodzina to nie tylko wspólne spacery w słoneczne dni, ale równie dużo obowiązków i brak czasu na realizowanie własnych pasji. W dodatku nie ma instynktu ojcowskiego i słabo widzi się w tej roli, pomijając fakt, że w ogóle nie chce mieć dzieci.

Królik - miłość i sprawy sercowe

Na zbudowanie udanego związku ma szansę z Kozą, Psem i Świnią. Na porażkę skazane są związki z Kogutem czy też Szczurem. Bliższe relacje z Tygrysem będą jedynie okazją do ciągłych nieporozumień, a taki związek i tak nie będzie miał racji bytu, tak na dłuższą metę.

Mężczyzna – Królik

Mężczyzna pod znakiem Królika jest urodzonym dżentelmenem. Świetnie odnajduje się w każdej sytuacji, przy okazji robiąc piorunujące wrażenie na kobietach, które wręcz tracą dla niego głowę. Jest często adorowany przez płeć piękną także i z tego powodu, że posiada należyty dystans w codziennych sprawach, dlatego jest postrzegany jako człowiek tajemniczy.

Marzeniem każdej kobiety jest wejście w głąb jego duszy, umysłu i rozwianie wszystkich tych zagadek. Kobiety traktuje z lekką obojętnością, która tak naprawdę jest wyrazem zmysłowości i namiętności. Można sobie tylko wyobrazić, jak wielkim jest romantykiem, gdy tylko da się go lepiej poznać.

Mężczyzna - Królik

Szuka kobiety, z którą stworzy związek na lata. Nie w głowie mu przygodne znajomości i flirciki. Poszukuje swojej drugiej połowy, a gdy tylko ją odnajdzie jest w stanie dać jej gwiazdkę z nieba. Ale do tego potrzebuje poczucia, że jest kochany i że jest tym jedynym.

Mając u boku wymarzoną partnerkę jest w stanie założyć rodzinę. Jednakże pożycie małżeńskie szybko okazuje się wtopą, ponieważ gdy nastaje codzienność już nie jest takim romantykiem, jak wydawało się to kiedyś. Choć bardzo kocha swoją żoną, to jednak nie potrafi wyzbyć się wielu wad, które czynią ich związek mało udanym. Nie uznaje kompromisów i negocjacji. Zawsze chce, aby było tak, jak on tego sobie zażyczy.

Wielokrotnie zachowuje się jak małe, rozkapryszone dziecko, któremu nie dano lizaka. Wtedy chce, aby wszyscy dookoła akceptowali go i współczuli mu, co dla małżonki jest rzeczą niezwykle trudną. I lepiej nie łudzić się, że kiedyś się zmieni, bo on nie widzi w swym zachowaniu nic niewłaściwego.

Mało tego, uważa że te zmienne nastroje tylko dodają mu uroku i wdzięku, czyniąc go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Co może zrobić kobieta? Jeśli go kocha i nie chce rujnować związku, pozostaje jej nauczyć się nie dostrzegać tych kaprysów.

Kobieta – Królik

Kobieta pod znakiem Królika to tradycjonalistka w sprawach sercowych. Dlatego nigdy nie wykona pierwszego kroku w nawiązywaniu relacji z mężczyznami, choćby nie wiadomo jak bardzo jej się któryś z nich podobał.

Zawsze będzie czekać na inicjatywę ze strony panów. Ta bierność w sprawach uczuciowych w połączeniu z dużym dystansem sprawia, że mężczyźni często jej się boją i przed nią uciekają. Ma duże problemy w wyrażaniu uczuć – nawet względem stałego partnera.

Kobieta - Królik

Musi minąć naprawdę wiele czasu, aby umiałaby się przed kimś otworzyć. Mimo wszystko warto dać jej na to szansę, bo gdy tylko zdobędzie zaufanie uzewnętrzni wszystkie pokłady miłości, które w sobie posiada. A potrzebę kochania ma bardzo dużą. Potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i stabilności – tego oczekuje od swojego życiowego partnera.

królik5

Z pewnością nie zainteresuje jej mężczyzna, który ma opinię uwodziciela. I nawet jeśli w głębi duszy poczuje, że miałaby chęć na stworzenie bliskiej relacji, to jednak świadomość jego upodobań sprawia, że szybko traci na to ochotę.

Nie umiałaby żyć w ciągłej niepewności o wierność swojego partnera i mogłoby to ją doprowadzić do załamania nerwowego.

Kobieta spod znaku Królika może związać się z kimś bez miłości, tylko dlatego aby w końcu móc poczuć bezpieczeństwo i stabilizację.

Ona sama zawsze dochowuje wierności swojemu partnerowi i nie dopuszcza do siebie możliwości, aby mogło być inaczej.

Jako gospodyni domowa, matka i żona spełnia się idealnie, dając poczucie swoim bliskim, że są dla niej ważni i kochani. Mimo to mężczyzna może czuć się zniesmaczony faktem, że z takim trudem przychodzi jej mówienie o uczuciach.

Co ciekawe, kobieta Królik nawet po wielu latach wspólnego małżeństwa nie jest w stanie wychodzić jako pierwsza z inicjatywą. To nie leży w jej naturze. Jest dość wstydliwa. Stąd tak ważne jest, aby znalazła na swej drodze takiego człowieka, który w pełni zaakceptuje i uszanuje jej wady. Nie można od niej wymagać, aby się zmieniła, bo jest to po prostu dla niej niemożliwe.

Żywioł: Drewno

Szczęśliwa liczba: 4

Kolor: Morski

Kamień: Perła

Przychylne znaki zodiaku: Koza, Świnia

Nieprzychylne znaki zodiaku: Smok, Szczur, Kogut, Wąż, Pies, Koń

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Byk

Roczniki: 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Oceń horoskop

2 komentarze

  1. fggf
  2. gość

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Co musisz sobie odpuścić i o czym zapomnieć przed końcem roku? Zobacz, co na to gwiazdy
Na początku roku wyznaczamy sobie cele, do których dążymy przez następne 365 dni.  Jeśli nawet tylko nieśmiało o nich marzymy, to pozostają gdzieś z tyłu głowy i nie zawsze potrafimy o nich zapomnieć. Niekiedy jednak zbyt wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę. Czasami też jakieś sprawy


W każdym z nas czai się zło. Gwiazdy widzą je również w Tobie. Sprawdź, kim się staniesz, kiedy pozwolisz mu przejąć dowodzenie
Niezależnie od tego, czy wierzysz w astrologię, czy nie, prawdopodobnie wiesz już, co mówi o tobie Twój znak zodiaku.  Od randkowych porad po spersonalizowane propozycje makijażu, gwiazdy mają wiele do powiedzenia na nasz temat. Informacje, które nam przekazują, mogą nas bawić i prowokow

Chcesz odpędzić od siebie energetyczne wampiry? Dzięki tym 5 prostym krokom odzyskasz wewnętrzną siłę
Nic nie może „zdołować” nas bardziej niż przebywanie pośród negatywnie nastawionych ludzi.  Takie osoby to tzw. wampiry energetyczne. Po spotkaniu z nimi czujemy się wyczerpani i wyzuci z energii jak po przebiegnięciu maratonu. Wampiry te nie wysysają z nas krwi, ale energię,