Pies

Człowiek-Pies jako przyjaciel jest wierny, lojalny i oddany.

Człowiek-Pies jako przyjaciel jest wierny, lojalny i oddany.

Człowiek urodziny pod znakiem Psa wyróżnia się pesymistycznym nastawieniem do życia. W swoich dążeniach charakteryzuje się uporem i zawziętością. Jeśli zachodzi taka konieczność, to wtedy konsekwentnie potrafi walczyć o to, na czym jej zależy.

To osoba, która nigdy nie odmówi pomocy. Zawsze poda dłoń potrzebującym. Jako przyjaciel jest wierny, lojalny i oddany. Można powierzyć mu każdy sekret i jednocześnie mieć nadzieję, że nie ujrzy on świata dziennego.

Pies jest bezpośredni. Otwarcie mówi to, co myśli, choć niekoniecznie zawsze wychodzi mu to na dobre. W jego uwagach dojrzeć można odrobinę złośliwości i przytyków. Nie dla niego plotki, intrygi czy obmawianie kogoś za jego plecami. I choć nie ma zbyt wielu przyjaciół, ponieważ nie posiada zbytniej umiejętności zwabiania do siebie ludzi, to jednak grono tych znajomych, które ma jest wierne i oddane. To prawdziwi przyjaciele, w pełnym tego słowa znaczeniu.

W zależności od sytuacji, osoba urodzona pod znakiem Psa jest gotowa na wielkie czyny. Nie ma dla niego problemu, aby poświęcić się w imię czegoś lub zdobyć się na odważny, nieco nawet heroiczny czyn. Niestety nie wierzy do końca w swoje umiejętności, ponieważ z góry wszystko bardziej widzi w czarnym scenariuszu, to jednak konsekwentnie dąży do ich zrealizowania. Wolne chwile lubi spędzać samotnie, wtedy to może oddać się swoim pasjom, w których potrzeba ciszy i spokoju. Wtedy do woli czyta książki, fantazjuje czy też oddaje się rozmyślaniom.

Dla zodiakalnego Psa codzienne życie powinno opływać w dostatek. Przez całe życie stara się, aby nic mu nie brakowało, jednocześnie utrzymując stale wysoki standard życia. Nie ma najmniejszych kłopotów ze zdobywaniem gotówki. Dlatego też jest hojny. Chętnie dzieli się z ludźmi tym, co posiada, a w szczególności czyni to wobec osób najbardziej mu bliskich. W miłości Pies charakteryzuje się szczerością i oddaniem. Bezgranicznie ufa swojemu partnerowi i w stosunku niego zawsze zachowuje się otwarcie.

Zodiakalne Psy cenią sobie prawdziwych przyjaciół.

Zodiakalne Psy cenią sobie prawdziwych przyjaciół.

Jeżeli się zakocha, należy do osób prostolinijnych, szczerych i oddanych. Nie oddaje się większym rozterkom, ufa partnerowi i sam z reguły postępuje wobec niego uczciwie.

Jaki jeszcze jest Pies?

Osoba spod znaku Psa nie należy do ludzi zbytnio wylewnych, którzy opowiadają o swoich uczuciach i rozmyślaniach. Wręcz przeciwnie, stara się tak postępować, aby nie zdradzić po sobie tego, co w danej chwili czuje. To urodzony pesymista, który wszystko widzi w czarnych kolorach. Bez przerwy wydaje mu się, że za chwilę stanie się coś, co zrujnuje mu świat. Nie jest to dla niego dobre, gdyż żyje w ciągłym stresie. Ma to jednak swoją też i dobrą stronę, ponieważ we wszystkich podjętych działaniach charakteryzuje się sporą dawką ostrożności. Jednakże nie umie czerpać satysfakcji z tego, co udało mu się osiągnąć, bo jest przekonany że chwilę i tak stanie się katastrofa. Jest zdania, że najpierw jest dobrze, aby potem było źle.

Nie należy do ludzi zbytnio towarzyskich czy rozrywkowych. Rzadko kiedy ma ochotę na przebywanie na bankietach czy innych imprezach.

Człowiek-Pies to raczej  urodzony pesymista.

Człowiek-Pies to raczej urodzony pesymista.

Mało komfortowo czuje się w miejscach, gdzie ludzie są radośni i śmieją się. W końcu on sam ma wiecznie jakieś problemy. Z całą świadomością o swojej domatorskiej naturze wie, że nigdy nie będzie duszą towarzystwa.

Z uwagi na swój wrodzony pesymizm, doskonale wie, jakie ma oczekiwania względem życia i zazwyczaj nie ma zbyt wysokich wymagań. Nie jest przekonany co do swoich możliwości, stąd też stara się żyć na jednym, niezbyt wysokim poziomie. Jego upartość pozwala na konsekwentne realizowanie podjętych działań.

W relacjach międzyludzkich jest dość specyficzny, ponieważ nie szczędzi uwag i słów krytyki. Dlatego nie jest zbyt lubianą osobą. Postrzegany jest jako człowiek złośliwy, bezpośredni, a nawet cyniczne, któremu w głowie tylko wygłaszanie ironicznych uwag. Dlatego ma opinię osoby, która w nosie ma system wartości i na niczym mu nie zależy.

W gruncie rzeczy to tylko pozorne wrażenie bowiem Pies ma bardzo wrażliwą naturę. Do serca bierze wszelkie uwagi, które wygłasza pod czyimś adresem, jednakże robi to w skryciu, aby przypadkiem nikt o tym się nie zorientował.

Choć widzi, ile zła i niesprawiedliwości jest na świecie i że tak naprawdę nie jest w stanie zbyt wiele coś w tej kwestii zrobić, to i tak nie zamierza siedzieć bezczynnie i biernie patrzeć na to, co się wokół niego dzieje.

Tak mocno, jak przejmuje się swoimi sprawami, tak równie bardzo dotykają ją problemy jego przyjaciół. Wielokrotnie martwi się na zapas, przez co popada w jeszcze większe przygnębienie.

Sprawy zawodowe Psa

Człowiek urodzony pod znakiem Psa posiada duże umiejętności organizatorskie i kierownicze. Jeśli tylko spotyka się z czymś, co nie jest zgodne jego przekonaniom, zrobi wszystko, co w jego mocy, aby podjąć walkę. Dlatego jest świetnym kandydatem na lidera protestującej organizacji, ale jednocześnie ma duże predyspozycje do obejmowania kierowniczego stanowiska. Jednak nie bardzo mu na tym zależy, ponieważ nie ma zbyt wielkich aspiracji ani wymagań. Nie dla niego wspinanie się po drabinie awansów. I jeśli nawet uda mu się osiągnąć sukces, to jest to bardziej przypadek niż efekt jego zaangażowania.

Pies posiada duże umiejętności organizatorskie i kierownicze.

Pies posiada duże umiejętności organizatorskie i kierownicze.

Z łatwością przychodzi mu zdobywanie pieniędzy, ale robi to tylko wtedy, kiedy są one mu najbardziej potrzebne. Na co dzień prowadzi skromne, proste życie, które w zupełności jest odpowiednie do jego oczekiwań. Posiada naturę duchową i zamiast mieć woli być.

W sprawach zawodowych charakteryzuje się lojalnością, rzetelnością i odpowiedzialnością. Pracodawcy cenią go za te walory, dlatego zawsze posiada zatrudnienie i rzadko kiedy pozostaje bez pracy.

Sprawy sercowe Psa

W miłości zodiakalny Pies należy do osób oddanych i wiernych swojemu partnerowi. Nie ma w głowie zdrad ani skoków w bok. Jednak nie jest to równoznaczne z tym, że jego życie uczuciowe należy do jasnych. Otóż nie, poprzez wrodzony pesymizm sam utrudnia swoje życie, ciągle to wyszukując nowe problemy, przez co nigdy nie jest w 100 procentach pewny tego, co tak naprawdę czuje. Ciągle targają nim nowe wątpliwości oraz wiele najróżniejszych emocji.

Ma kłopoty z wyrażaniem swoich uczuć, ale nie stanowi to dla niego zbytniego problemu. Uważa, że osoby które z łatwością opowiadają o swoich emocjach należą do ludzi słabych. Jednakże jego związki należą do udanych i szczęśliwych. Choć w gruncie rzeczy Pies i tak zawsze ma jakieś obiekcje co do swojej drugiej połówki.

Pies świetnie dogada się z Tygrysem, Koniem, Świnią czy Kogutem. Najgorszą alternatywą będzie związek z Kozą, gdzie będzie czuł się nieszczęśliwy, dlatego o wiele rozsądniej będzie w ogóle nie angażować się.

Kobieta – Pies

Kobieta spod znaku Psa jest nieśmiała i wstydliwa w stosunku do płci przeciwnej. Wypełniają ją kompleksy oraz strach przed tym, że ktoś może ją wyśmiać. Te obawy ja paraliżują. Dlatego nietrudno się domyśleć, jak wielkim wyzwaniem jest dla niej każdy związek z mężczyzną. Niekiedy woli odpuścić sobie nawet najlepiej zapowiadającą się znajomość, aby tylko nie doznać rozczarowania. Ma problemy, aby się przed kimkolwiek otworzyć, ale gdy tylko da jej się odpowiednio dużo czasu i zdobędzie jej zaufanie, nie będzie to niemożliwe.

Nie uznaje związków bez miłości, dlatego uparcie jej poszukuje przez całe życie. I jeśli jej nie znajdzie, to wtedy będzie kroczyć samotnie. Ogólnie nie ma wysokich wymagań względem swojego partnera. Jedyne, czego od niego wymaga to szacunku i miłości. Najlepszym kandydatem na mężczyznę życia będzie człowiek, który nie będzie głuchy na jej potrzeby oraz będzie jej w pełni wierny i oddany.

Rodzina jest dla niej pierwszorzędną wartością i nie ma nic dla niej ważniejszego od niej. Potrzebuje równowagi, ale jej pesymistyczne zachowanie często utrudnia jej osiągnięcie.

Mężczyzna – Pies

Mężczyzna spod znaku Psa to domator, który najwyżej ceni sobie ciepło domowego ogniska. Nie w głowie mu flirty i romanse. Od kiedy tylko zacznie szukać życiowej partnerki stara się znaleźć taką, która będzie już docelowa i która będzie równie bardzo jak on pragnęła stworzyć szczęśliwą rodzinę.

Najlepsza kandydatką na partnerkę dla Psa będzie kobieta opiekuńcza, troskliwa, ciepła, serdeczna, która ma w planach założenie rodziny. Nie bez znaczenia jest także chęć posiadania przez nią dzieci, ponieważ mężczyzna – Pies ma silną potrzebę odnalezienia się w roli ojca. Względem swojej małżonki jest wierny i oddany, ponieważ nigdy nie miał zapędów uwodziciela.

Jest czuły i troskliwy. Dba o potrzeby swojej partnerki. Jedyne, co można by mu zarzucić, to brak spontaniczności, fantazyjności i romantyzmu. Dlatego dla niektórych życie z człowiekiem spod znaku Psa może być nudne i niczym nie urozmaicone. Mężczyzna spod tego znaku poszukuje kobiety, której taka sytuacja będzie odpowiadała. Próbuje znaleźć na swej drodze tradycjonalistkę, która podobnie jak on, będzie doceniała ciepło domowego ogniska.

 

Żywioł: Metal

Szczęśliwa liczba: 9

Kolor: Turkus

Kamień: Diament

Przychylne znaki zodiaku: Koń, Tygrys

Nieprzychylne znaki zodiaku: Smok, Koza, Kogut, Bawół

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Waga

Roczniki: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

3.7/5 - (3)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Który z symboli najbardziej przypadł Ci do gustu. Zdecyduj się na jeden i odczytaj duchową wiadomość od gwiazd
Jeśli chcemy odkryć ukryte prawdy o nas samych, zwykle patrzymy w gwiazdy. W zodiaku i horoskopach szukamy tego, co na pierwszy rzut niewidoczne. Informacji, które są przed nami ukryte lub dla nas niedostępne. Wszechświat co już to uchyla przed nami rąbka tajemnicy. Zdradza nam szczątkowe�


3 znaki zodiaku, której najszybciej doprowadzą Cię do szaleństwa
Każdy z nas ma zalety i wady.  Naszych plusów i minusów nie da się ująć w słowa i przedstawić w formie zestawienia. Niektóre cechy są dobre lub złe (zależnie od okoliczności). Niektórzy z nas stanowią jednak mieszanki wybuchowe o tak skomplikowanej i „zakręconej” naturze

Liczby mówią więcej od słów. Trzeba tylko znać ich język. Sprawdź, co znaczą poszczególne trójki liczb i poznaj ich przesłanie
Występowanie potrójnych cyfr, takich jak 111 lub 222 może być przypadkowe.  Kiedy jednak widzimy je kilka razy dziennie, powinniśmy się zastanowić, dlaczego tak się dzieje. Liczby są dwuwymiarową geometrią, a geometria to język Wszechświata. Świadomość jest częścią tej Uniwersa