Smok

Zodiakalny Smok potrafi udzielać mądrych rad, które w późniejszym czasie okazują się bardzo trafne.

Zodiakalny Smok potrafi udzielać mądrych rad, które w późniejszym czasie okazują się bardzo trafne.

Osoba urodzona pod znakiem Smoka jest w swych poglądach bezpośrednia. Zawsze mówi to, co myśli. Charakteryzuje się optymistycznym odejściem do życia. Doskonale wie, jakie ma plany i zamierzenia i usilnie dąży do ich realizacji. Ma duże predyspozycje do osiągnięcia sukcesu, głównie ze względu na duże pokłady pracowitości, sumienności i perfekcjonizmu. Wymaga wiele nie tylko od siebie, ale również od ludzi, z którymi na co dzień przebywa. Potrafi pochwalić, gdy komuś uda się osiągnąć sukces. A w miarę możliwości umie również za ten czyn nagrodzić. Ma duże możliwości do awansów w sferze zawodowej. Najlepiej sprawdzi się w zawodach, które wymagają ogromnej samodzielności i posiadania własnego zdania, m.in. biznesmen, naukowiec, wojskowy czy ksiądz.

Bardzo źle znosi każdą krytykę kierowaną pod swoim adresem. Smok to gaduła, która niekiedy swoim gadulstwem zamęcza słuchacza. Mimo to jest bardzo lubianą osobą. Ludzie cenią w nim dynamiczność, pozytywne nastawienie do otoczenia, wrodzone umiejętności, a także rozsądne podejście do życia. Dla wielu jest autorytetem, dla których jego zdanie to świętość. Zodiakalny Smok potrafi udzielać mądrych rad, które w późniejszym czasie okazują się bardzo trafne.

Jeśli chodzi o sprawy sercowe, to Smok jest trudnym orzechem do zgryzienia dla swojej partnerki. I choć zwraca na siebie uwagę u płci przeciwnej i często staje się obiektem płomiennej miłości, to tak naprawdę bardzo mało daje z siebie. Uczucia bierze na dalszy plan, dlatego często przez życie podąża sam.

Jaki jeszcze jest Smok?

Często przyłapać można Smoka na kłamstwie.

Często przyłapać można Smoka na kłamstwie.

Zodiakalny Smok energią mógłby zarażać społeczeństwo. Ma jej w sobie ogromne pokłady, dlatego też to jedna z jego głównych, najbardziej charakterystycznych cech charakteru. Ciągle musi coś robić, gdzieś chodzić i załatwiać. Siedzenie w miejscu jest dla niego niemożliwe do wykonania. Można odnieść wrażenie, że ma niespożyte pokłady energii. Zobaczyć Smoka zmęczonego, to jak trafić szóstkę w totolotka.

Ma opinię twardego człowieka. Chyba nie ma na świecie nic takiego, co mogłoby go pokonać. Cieszy się bardzo dobrym zdrowiem, gdyż niemalże w ogóle nie choruje. Podczas, gdy wszyscy dookoła muszą złapać nieco oddechu, on energicznie kroczy do przodu. Dlatego nie ma się co dziwić, że odnosi takie dobre wyniki w pracy.

W kontaktach międzyludzkich miewa problemy. Zazwyczaj stara się być wobec wszystkich uczciwy i prawy, jednakże nie w każdej sytuacji udaje mu się tego dochować. Często przyłapać można Smoka na kłamstwie. Nie ma problemów w ciągłym trwaniu w nim. Oszukując innych oszukuje często i siebie. Wysoko ceni bezpośredniość w relacjach, stąd nie ma problemu, aby nawiązać z nim bliższą relację. Nie dla niego gierki czy też skomplikowane sytuacje Jego prostota jest niekiedy aż zadziwiająca, która niejednokrotnie prowadzi do nietaktu – zwłaszcza w kontaktach towarzyskich – gdyż czasem ciężko mu pohamować swoje zachowanie. Mimo to nie bardzo się tym przejmuje i nie ma zamiaru zmieniać swojego postępowania. Może gdyby ludzie z jego najbliższego otoczenia wytłumaczyliby mu dokładnie, jakie gafy popełnia, wtedy w przyszłości nieco bardziej zastanowiłby się nad swoim zachowaniem.

Osoba urodzona pod znakiem Smoka to pedant w każdym calu, szczególnie jeśli mu na czymś bardzo zależy. Pragnie być w tym, co robi najlepszy i faktycznie, bardzo dobrze mu to wychodzi. Wszystkiego, czego się podejmie wykonuje z idealną wręcz dbałością i starannością. Ustawia sobie poprzeczkę coraz wyżej, jego wymagania nieprzerwanie rosną. I robi to zarówno względem siebie, jak i wobec osób z najbliższego otoczenia, co niestety jest powodem poważnych kłótni.

Zodiakalny Smok energią mógłby zarażać społeczeństwo.

Zodiakalny Smok energią mógłby zarażać społeczeństwo.

Smok często traci kontrolę nad tym, co akurat mówi. Wielokrotnie mówi to, co mu ślina na język przyniesie, dlatego najpierw mówi, a potem myśli albo i nie. On sam widzi w sobie tą wady i jednocześnie konsekwencje, jakie za sobą niosą. Przez takie swoje zachowanie zraża do siebie wielu ludzi i wielokrotnie dzieje się to na stałe, gdyż później nikt nie chce mieć z nim nic wspólnego.

Wiele osób zachowuje się względem Smoka bardzo tolerancyjnie i wyrozumiale, jednakże on nie zawsze jest w stanie im to odwzajemnić. Jest bardzo wyczulony na swoim punkcie i każda, nawet najmniejsza uwaga wysyłana pod jego adresem wzbudza w nim rozdrażnienie i oburzenie. Dlatego lepiej nie próbować ironizować sobie ze Smoka, bo wtedy można mieć 100 procentową pewność, że z grona jego znajomych będziemy automatycznie usunięci. Ponadto, można w ten sposób uniknąć nieprzyjemnych odzywek z jego strony. Ma cięty język i jego złośliwe słowa niejednokrotnie mogą wejść człowiekowi w pięty. Mimo to wiele osób bardzo liczy się z jego zdaniem, gdyż wie, że warto mieć takiego przyjaciela jak Smok, chociażby ze względu na cenne, życiowe rady, które potrafi potrzebującej osobie udzielić.

Sprawy zawodowe Smoka

O Smoku można bez obaw powiedzieć, że jest człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym. Jego życie to pasmo wielu sukcesów, na które ciężko pracuje. Często osiąga bardzo wiele, szczególnie wtedy, gdy coś co akurat jest dla niego bardzo ważne. Kariera to dla niego powód do dumy i zarazem spełnienie swoich ambicji. Doskonale wie, że jest człowiekiem inteligentnym, który jest w stanie poświęcić się dla nowej idei, która jest dla niego priorytetem.

Smok świetnie sprawdzi się w zawodzie badacz czy naukowca, który jest w stanie zapisać się na kartach historii, jak również może być bogatym politykiem, żołnierzem czy biznesmenem.

O jego sukcesach decyduje ogromna pracowitość oraz skłonność do nawet największych wyrzeczeń. Nie trudno się zatem domyślić, że praca jest dla niego sensem istnienia, a zwłaszcza wtedy, kiedy nie będzie miał jeszcze swojej rodziny. Złą passę będzie miał tylko wtedy, gdy wybierze dla siebie nieodpowiednie zajęcie. Wtedy praca, którą będzie musiał wykonywać nie będzie dostarczała mu satysfakcji, co przełoży się na rezultaty. Wówczas szansa na zrobienie kariery odsunie się daleko w czasie. Smok musi robić w życiu to, co sprawia mu przyjemność, tylko wtedy całkowicie odda się obowiązkom służbowym i będzie miał okazję na awanse i pochwały.

Sprawy uczuciowe Smoka

W miłości Smok jest niestety człowiekiem chłodnym, obojętnym i oziębłym. Nie jest zdolny do wyższych uczuć. Jeśli już jakimś cudem uda mu się zakochać, to naprawdę zdarza się to niezwykle rzadko. W zasadzie sytuacja jest całkiem odwrotna, ponieważ to on staje się obiektem wielu westchnień u płci przeciwnej, a później cierpieniem, ponieważ nie umie zaangażować się w związek. Dlatego też często kroczy przez życie samotnie, bo nie widzi ani sensu ani potrzeby angażowania się w sprawy uczuciowe, jeśli nie ma co do tego absolutnej pewności. Tak, jak dla wielu samotność jest problemem, tak on nie ma z tego powodu kłopotów. Uważa, że jest samowystarczalny i we wszystkim poradzi sobie sam.

Najlepszą partią dla Smoka będzie związek ze Szczurem, gdyż jego poczucie humoru udzieli się osobie urodzonej pod tym znakiem, jednocześnie wyzwalając w nim nieco spontaniczności. Równie dobrze może związać się z Wężem, Małpą oraz Świnią. Szerokim łukiem lepiej omijać związki z Tygrysem, z którym kompletnie nie będzie umiał się dogadać. Podobnie zresztą jak z Psem, który jest zagorzałym pragmatykiem, u boku którego Smok mógłby poczuć się mało ważny.

 

Kobieta-Smok jest bardzo pewna siebie.

Kobieta-Smok jest bardzo pewna siebie.

Kobieta spod znaku Smoka jest człowiekiem wyjątkowym, przez co nikt nie jest w stanie przejść obok niej obojętnie. Charakteryzuje się dużą pewnością siebie. Doskonale zna swoją wartość i własne umiejętności. W najbliższym otoczeniu nie jest to za bardzo pochlebianie, gdyż jest postrzegana za osobę, której zachowanie nie jest godne na obnoszenie się. W gruncie rzeczy wielu zazdrości jej takiego postępowania, bo nie mają w sobie tak wielu odwagi i samozaparcia. Kobieta – Smok działa na mężczyzn odstraszająco. Wielokrotnie sama podejmuje pierwsza inicjatywę w związkach damsko-męskich, bo nie chce biernie czekać, aż obiekt jej westchnień zechce pierwszy zrobić w jej kierunku krok. To osoba, która niczego się nie boi i jest gotowa zdecydować się na wiele.

Z życia czerpie to, co najlepsze. Uważa, że jest ono za krótkie, aby je zmarnować na błahostki. Nie ma oporów przed nawet największymi eksperymentami. Chce spróbować w życiu wszystkiego, dlatego też tak często zmienia swoich partnerów. Dla niej nudne byłoby trwanie przy jednym, no chyba że trafi na tego jednego jedynego.

Wśród mężczyzn cieszy się dużym powodzeniem. Jak magnes przyciąga do siebie płeć przeciwną. Ale takich, którzy są podobni do niej, a więc pewnych siebie, zdecydowanych, dumnych i temperamentnych. Stąd nie trudno się dziwić, że jej związki są tak gorące i namiętne. Mężczyzna musi dać jej dużo swobody, jeśli chce być z nią, bo jakakolwiek próba zamknięcia w klatce kończy się natychmiastowym zerwaniem. Wykluczone jest także to, aby kobieta – Smok do kogoś się dostosowywała, to byłoby wbrew jej naturze. To ona zawsze stawia kropkę nad i w związku i to ona zawsze dominuje. Partner ma dwa wyjścia: albo to zaakceptować albo odejść. Równie bezkompromisowa jest w sytuacji, kiedy partner nie spełnia jej oczekiwań i pragnień. Nie dla niej próby i dawanie sobie czasu na dotarcie się, ona bezwzględnie kończy taki związek, bo albo coś jest od początku udane albo nie. Szkoda jej czasu na czekanie.

 

Mężczyzna spod znaku Smoka jest osobą o wielkim temperamencie. Większą część swojego życia poświęca flirtom i romansom.

Mężczyznę-smoka wyróżnia ogromna charyzma.

Mężczyznę-Smoka wyróżnia ogromna charyzma.

Jest uwodzicielem, o wysokich do tego umiejętnościach. Można by pomyśleć, że ma do tego wrodzone predyspozycje. Na każdą kobietę potrafi znaleźć sposób. I nie ma takiej, która by mu nie uległa. Te, które najbardziej mu się opierają, są dla niego jeszcze bardziej pociągające. Nie zazna spokoju, dopóki jej nie zdobędzie. Nie ma potrzeby zawierania stałego związku, gdyż przelotne, nic nie znaczące znajomości są dla niego o wiele lepsze. Swoje podboje miłosne traktuje jako trofeum, którym może pochwalić się przed kolegami. To także sposób dla niego na dowartościowanie się. Poza tym uważa, że krótkie romanse są najlepsze, bo nie mają nic wspólnego z zobowiązaniem, którego on wolałby uniknąć.

Ogromna charyzma, jaką posiada sprawia, że żadna kobieta nie jest w stanie mu się oprzeć. Każda partnerka ma cichą nadzieję, że zmieni w nim podejście do małżeństwa i rodziny, co okazuje się oczywiście porażką i rozczarowaniem, ponieważ po krótkiej i intensywnej znajomości jest porzucana na rzecz innej. I to bez zbędnych sentymentów. Choć wiele osób z jego najbliższego otoczenia potępia go za takie postępowanie, on sobie z tego kompletnie nic nie robi. Podoba mu się takie życie, jakie prowadzi i za nic w świecie nie ma zamiaru go zmieniać. Dlatego każda kobieta, która zwiąże się z mężczyzną Smokiem powinna wiedzieć, że nie w głowie mu ślubny kobierzec, a jedynie duża dawka niezależności.

Żywioł: Drewno

Szczęśliwa liczba: 5

Kamień: Szmaragd

Przychylne znaki zodiaku: Szczur, Małpa, Wąż

Nieprzychylne znaki zodiaku: Koza, Królik, Pies

Odpowiednik zachodniego znaku zodiaku: Baran

Roczniki: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

 

5/5 - (1)

2 komentarze

  1. Katarzyna
  2. Katarzyna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Po czym poznać, że kłamiesz? Gwiazdy Cię rozszyfrowały. Sprawdź koniecznie, co Cię zdradza
Jak to mawiał doktor House: – Everybody lies.  Rzeczywiście każdy z nas, w taki czy inny sposób mija się czasem z prawdą. Jedni potrafią kłamać z miną pokerzysty. Inni są w tym dużo gorsi, a z jeszcze innych prawdę można wyczytać, jak z otwartej księgi. Nawet najlepsi kłamcy


4 sygnały, że znalazłeś bratnią duszę. Nie pozwól, by Ci umknęły!
„Powiedzieć, że ktoś czeka całe życie na bratnią duszę, jest paradoksem” – Criss Jami.  Amerykański poeta Criss Jami uważał, że bratnie dusze muszą wspólnie pracować na swą niezwykłą więź, którą doskonalą przez całe życie. Myśliciel twierdził, że w isto

Każdego z nas na manowce zwodzą inne wady i słabości. Narażają nas one na choroby psychiczne. Jakie to zaburzenia? Sprawdzisz w Zodiaku
Twój horoskop zdradza różne cechy Twojej osobowości.  Ludzie patrzą w gwiazdy, by dowiedzieć się więcej o sobie. Sugerują się tym, co o ich mocnych i słabych stronach mówi Zodiak. Istotnie z daty urodzenia można bardzo dużo wyczytać. Znaki zodiaku podpowiadają, co jest naszą mocną