Śmierć

Koniec · Nowy początek · Strata · Dramatyczna zmiana · Zniszczenie

Śmierć niekoniecznie, a nawet rzadko wskazuje na śmierć fizyczną.

Generalnie uważa się za nieodpowiednie przewidywanie śmierci fizycznej, ponieważ jesteśmy stworzeniami o wolnej woli, a takie rzeczy nie są stale zapisane.

Karta ta wskazuje jedynie na transformację i zmianę. Jest to zdecydowanie czas głębokiej transformacji, która prawdopodobnie będzie zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna w twoim życiu. Sytuacje, rzeczy i ludzie, na których liczyłeś lub do których się przyzwyczaiłeś, mogą już nie być dostępne w taki sam sposób, jak kiedyś, a to przejście może być w niektórych przypadkach trudne.

Ogólne znaczenie karty Śmierć

Im lepiej zaakceptujesz, że możesz zmienić się w tym czasie i im mniej spróbujesz kontrolować, tym lepiej i wygodniej będzie dla ciebie.

Często to, czego potrzebujesz się pozbyć, jest pewnego rodzaju ograniczającym wiarę poglądem lub postawą. Czasami nie możemy po prostu zobaczyć, jak źle wpływają na nas nasze postawy, a kiedy jest to prawda, okres ten może być sygnałem ostrzegawczym.

Energia tego czasu to nie tylko zmiana czy niszczenie – jest to zmiana lub zniszczenie, a następnie odnowienie. Chociaż jedne drzwi mogły się zamknąć, inne się otwierają. Czy będziesz miał odwagę przez nie przejść?

Praca

Jeśli nie lubisz swojej pracy albo nie masz stałej umowy, ale nie chcesz odejść z powodu stałego dochodu, możesz zostać zmuszony do tego.

Ostatecznie doprowadziłoby cię to do większego dobra, ale czy nie wolałbyś odejść z własnej woli?

Największe korzyści możesz zmienić z całkowitej zmiany miejsca zatrudnienia. Wykonaj ten skok.

Miłość

Jeśli tkwisz w związku, w którym jesteś nieszczęśliwy, ponieważ boisz się samotności, albo boisz się zerwać relacji, które Ci nie służą, nie robisz niczego dobrego ani dla siebie, ani dla swojego partnera.

Porozmawiaj z nim szczerze i szczegółowo o tym, co Was łączy.  Jeśli nie potrafisz rozwiązać problemów w związku, może to być znak, że najwyższa pora się rozstać.

Nie wszystkie relacje można naprawić. Niektóre są zwyczajnie skazane na porażkę i nie jest to niczyja wina, a zwykły brak dopasowania.

Finanse

Być może będziesz musiał się poświęcić, by poradzić sobie z nadchodzącymi wyzwaniami finansowymi. Możesz to zrobić, ale nie wahaj się też poprosić o pomoc jeśli jej potrzebujesz.

Nie musisz walczyć ani cierpieć samotnie ani nie powinieneś do tego dojść, chociaż istnieje możliwość, że będziesz mieć do czynienia z mimowolną utratą dochodów, ponieważ Twoja praca może zostać nie dość doceniona, możesz stracić zainwestowane pieniądze itp. Pogódź się z tym, jeśli tak się stanie. Błąd jest rzeczą ludzką.

Dowiedz się dokładnie, z czym masz do czynienia, by przez to przejść. Ostatecznie odniesiesz dużo korzyści z tego, czego się nauczyłeś. Na dłuższą metę wyjdzie Ci to na dobre.

Zdrowie

Utrzymywanie właściwego poziomu stresu jest koniecznością, by zachować dobry stan zdrowia.

Zajmij się swoimi problemami fizycznymi, nie próbuj ich unikać. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo odpoczynku, dbaj o siebie najlepiej jak możesz i nie wyczerpuj swojego ciała alkoholem bądź nie szkodź mu w inny sposób.

Jeśli potrzebujesz uzdrowienia lub duchowej odnowy, musisz sam o nią poprosić i udać się po pomoc do właściwej osoby. Zwłaszcza jeśli jesteś samotny,  powinieneś poszukać fizycznego kontaktu –  uściski drogich przyjaciół pozwolą Ci zachować zdrowie fizyczne i psychiczne.

Duchowość

Pielęgnuj pozytywne nastawienie. Wiedz, że nawet jeśli jesteś w duchowym dołku, kiedyś to minie. Nie walcz ze zmianami.

Pozwól sobie czuć to, co czujesz, ale nie daj się w pełni przejąć emocjom,, nie wpadaj w spazmy, nie wybuchaj, bo to niezdrowe również dla Twego otoczenia. Jeśli potrzebujesz pomocy, by poradzić sobie z bólem lub stratą, z powodu której cierpisz, sięgnij po nią.

Zawsze znajdzie się troskliwa dusza, która Ci pomoże, nawet jeśli jesteś dosłownie całkiem sam na świecie. Dba o Ciebie więcej osób niż możesz sobie wyobrazić!

Przeszłość

Przeniosłeś się w nową fazę życia. Wszystkie rzeczy zmieniają się z czasem, a Twoja ścieżka przez ten świat nie jest inna.

Teraźniejszość

Zbliża się wielkie wydarzenie, które nadejdzie nagle. Stracisz coś bardzo dla Ciebie wartościowego, przy okazji jednak nauczysz się, jak sobie radzić ze stratami.

Przyszłość

Aby iść do przodu, musisz zmienić myślenie i swój sposób patrzenia na świat. Przeszłość jest za Tobą, a reszta Twojego życia jest jeszcze przed Tobą, więc kontynuuj tę podróż i skup się na celu, który masz na horyzoncie, zamiast ciągle oglądać się za siebie.

Interpretacja tak/nie

Karta Śmierci pokazuje jakąś dramatyczną zmianę, która da nowy początek. Często wiąże się z utratą, niepowodzeniem lub zniszczeniem. Ogólny ton tej karty jest ciemny i mroczny, tak więc Twoja odpowiedź brzmi: NIE.

2.2/5 - (56)

4 komentarze

  1. Anna
    • Natalia
      • Anna
  2. Zofia

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem? Ten krótki test pomoże Ci rozwiać wątpliwości
Ze względu na temperament ludzie dzielą się na introwertyków, ekstrawertyków i ambiwertyków. Do jakiego typu psychicznego należysz? Carl Gustav Jung, nazywany ojcem psychologii analitycznej, uważał, że ludzie adaptują się do świata zewnętrznego na dwa różne sposoby. Jest to związane


Śniłeś o czymś z tej listy w ubiegłym roku. Zobacz, co Ci to zwiastuje w obecnym
Sny mają niebagatelne znaczenie.  Były interpretowane nawet w czasach biblijnych. To we śnie prorokom i innym w jakiś sposób ważnym ludziom objawiały się anioły i przekazywały boskie słowa. Sny od zawsze miały symboliczne znaczenie. Odnosiły się zarówno do teraźniejszości, jak i tr

Wydaje Ci się, że masz masę fobii i jesteś dziwny. Sprawdź, co na to gwiazdy. Może wcale nie jest z Tobą tak źle?
Wydaje Ci się, że jesteś bardzo dziwny? Masz przeczucie, że drzemie w Tobie masa fobii? Kilkanaście razy sprawdzasz, czy zamknąłeś drzwi? Często czujesz się niepewnie, nieswojo w pozornie normalnych sytuacjach? Może to świadczyć o paranoi. Każdy z nas ma w sobie jakiś procent z parano