Horoskop dzienny

10 czerwca

10-czerwca

Horoskop dla urodzonych 10 czerwca

10 czerwca – horoskop ogólny

Najbardziej chyba charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 10 czerwca, jest jego wielka towarzyskość. Trzeba jednak przyznać, że nie jest w tym do końca uczciwy, ponieważ nie otacza się ludźmi z samej tylko sympatii dla nich, ale bardzo zależy mu na tym, by móc nimi rządzić i napawać się satysfakcją płynącą z faktu, że w znaczny sposób ich od siebie uzależnił.

Zależy mu na tym najczęściej daleko bardziej niż na przyjaźni i układach partnerskich, ponieważ on zawsze chce być górą i dominować tak bardzo, jak się tylko da. Nic zatem dziwnego, że samotność jest dla niego najgorszym stanem, który może go spotkać i wówczas nic mu się nie chce – opada go całkowite zniechęcenie i nie widzi sensu w jakimkolwiek działaniu.

Nie jest mu jednak łatwo utrzymać obok siebie przyjaciół czy nawet najbardziej cierpliwych krewnych, bo mało kto jest w stanie na dłuższą metę wytrzymać jego zapędy dominacyjne. Ludzi denerwuje to, że osacza ich jak bluszcz i nie chce, by oddalali się od niego choćby na krok, więc stara się tak aranżować czas obu stron, by przez cały czas byli ze sobą.

Sam również jest w stanie w znacznym stopniu się podporządkować, na przykład stara się dzielić zainteresowania swoich przyjaciół, by mieli jak najwięcej wspólnego i by dać im jak najmniej swobody, która mogłaby im się zanadto spodobać.

W utrzymaniu przy sobie osób człowiekowi urodzonemu 10 czerwca nie pomaga także fakt, iż jest on bardzo zmienny i kapryśny. Poddaje się swoim nastrojom i mimo iż wie, że utrudniają mu one normalne funkcjonowanie, nie zamierza bynajmniej z nimi walczyć. Co więcej, domaga się, by jego otoczenie w pełni je akceptowało, co jest trudne, bo kiedy ma zły humor, wyraźnie daje to wszystkim odczuć, tak samo jak to, że oczekuje, by wszyscy starali się poprawić mu humor.

Wszystko to sprawia, że jest bardzo kłopotliwy i absorbujący dla swojego otoczenia i nie jest wcale tak lubianą osobą, jak chciałby i jak mu się to wydaje, choć zwykle stara się nie dopuszczać do siebie tej myśli nawet jeśli żywi takie podejrzenia.

 

pozytywyZalety

Kiedy człowiek urodzony 10 czerwca ma dobry nastrój, jest bardzo przyjemny w obejściu, pracowity i pozytywnie nastawiony do innych. Jego pogodny nastrój udziela się otoczeniu, na czym bardzo mu zależy, ponieważ chce, by wszyscy dzielili z nim radość,  jakiej doznaje, zwykle całkiem bez powodu.

Jego dobry nastrój powoduje, że ludzie w jego obecności zapominają o swych problemach, więc chętnie z nim przestają, znacznie chętniej niż w pozostałych sytuacjach, kiedy to człowiek ów jest dość męczący i nie każdy na dłuższą metę potrafi i chce to znieść.

Aktywnie korzysta więc z takich stanów, kiedy jest przy nim wielu ludzi i stara się zrobić z tego jak największy użytek, na przykład pomagając wspólnie z nimi potrzebującym albo zaszczepiając im swoje pozytywne wzorce. Trzeba przyznać, że zależy mu, by wywierać na ludzi dobry wpływ i jego intencje są niemal zawsze dobre i godne pochwały, dlatego często ludzie, źle go oceniając, oceniają go niesprawiedliwie, co zwykle okazuje się dopiero po jakimś czasie.

On jednak jest na tyle wyrozumiały, że nie ma nikomu za złe złej opinii, jaką się cieszy, mając nadzieję, że prędzej czy później zostanie ona zweryfikowana.

 

Wady

Wadę człowieka urodzonego w dniu 10 czerwca na pewno stanowi jego próżność, ponieważ bardzo chce on, by inni go doceniali i wprost chwalili. W tym celu gotów jest zrobić wiele i nie zawsze dąży do tego dobrymi metodami – może na przykład działać wbrew sobie jeśli wie, że właśnie takiego zachowania oczekuje od niego jego otoczenie.

Jest nawet zdolny do przeczenia samemu sobie i zdradzania swych poglądów i ideałów, ale to akurat na szczęście zdarza się w skrajnych przypadkach, a więc stosunkowo rzadko. Poza tym jednak człowiek ów nie jest tak pewny siebie, jak powinien i za jakiego pragnie uchodzić i owa mała wiara w siebie często powoduje, że ponosi porażki mimo iż ma wielkie szanse na sukces.

Nierzadko również istnieją wielkie rozbieżności między tym, co zapowiada, że zrobi, a tym, co rzeczywiście robi, więc nic dziwnego, że powoduje to nie tylko jego własne problemy, ale też nieporozumienia z osobami, którym składa obietnice bez pokrycia. Może to być zwłaszcza wielki problem w jego życiu uczuciowym, ponieważ może mieć trudności z dochowaniem wierności i może to być powód zakończenia się jego związku.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 czerwca

Człowiek urodzony 10 czerwca wyróżnia się swoją bystrością, zdolnością szybkiego uczenia się i dobra pamięcią. Jest też zaradny, elokwentny i przejawia wiele zdolności, które rozchodzą się w przeróżnych kierunkach, a więc ma szansę doskonale poradzić sobie w każdym zawodzie, a nawet odnieść w nim zaskakujące otoczenie sukcesy.

Największe zdolności przejawia w dziedzinie szeroko pojętego handlu i jeśli zdecyduje się założyć własny biznes, może w szybkim czasie dorobić się wielkich pieniędzy, jednak nie jest to tak łatwe, jak wydaje się na pozór, bowiem człowiek ów jest bardzo zmienny i nie zawsze potrafi wytrwać przy swoich postanowieniach.

Często nawet, mimo iż jest zadowolony z wykonywanego przez siebie zawodu, wydaje mu się, że nie jest to jeszcze to, czego potrzebuje i porzuca go, szukając dla siebie innego zajęcia. Takie zmiany przeważnie nie wychodzą mu na dobre i otoczenie próbuje mu przemówić do rozsądku, jednak na nic się to nie zdaje, dlatego jeśli ponosi porażki właśnie  z tego powodu, może mieć o to pretensje wyłącznie do siebie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 czerwiec

 • charakter : towarzyski, błyskotliwy, zmienny, bystry
 • kamień : turmalin
 • roślina : aloes
 • zawody męskie : ortopeda, redaktor, złotnik
 • kolory : żółty, pomarańczowy, palisander; wiśniowy
 • zwierzę : zimorodek
 • zawody żeńskie : reżyser, muzyk, historyk

Imieniny 10 czerwca

 • Apollo
 • Małgorzata
 • Onufry
 • Tymoteusz
 • Aureliusz
 • Edgar
 • Bogumiła
 • Henryk
 • Maksym
 • Jan
 • Diana
 • Cecylia
 • Bogumił

10 czerwca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta


6 komentarzy

 1. xyz 10 czerwca 2015
 2. Renata 19 kwietnia 2016
 3. znana 7 czerwca 2016
 4. Powi 23 listopada 2016
 5. Tańczący z losem 9 lutego 2021
 6. Ktoś cichociemny 10 czerwca 2021

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Przyjrzyj się dokładnie obrazkowi i zdecyduj, co na nim widzisz. Dokonany wybór powie Ci wiele, o tym, kim naprawdę jesteś
To, co widzisz na zdjęciach, zdradza więcej, niż Ci się wydaje.  Psychologowie od lat wykorzystują testy psychologiczne, by wyłuskać informacje, które ludzka psychika chowa nawet przed nami samymi. Nasz organizm to precyzyjna maszyneria. Przetwarza dziennie tysiące danych. Jedne przechowujNowa fryzura = nowa Ty. Ustal termin wizyty u fryzjera, kierując się tym, co chcesz zmienić w swym życiu. Pomoże Ci w tym księżycowy kalendarz
Zdrowe i piękne włosy sprawiają, że czujemy się silne i piękne.  Mocne, zadbane włosy to nasz największy atut. Jak nic innego zwracają uwagę. Przyciągają wzrok, odwracając go np. od mankamentów sylwetki. Od zarania dziejów kobiety robią wszystko, by ich włosy wyglądały zjawisko

3 znaki zodiaku o najsilniejszej intuicji. Jeśli jesteś wśród nich, pewnie już o tym wiesz
Intuicja to wiedza o świecie, która pochodzi z naszego wnętrza. Często utożsamiamy ją z przeczuciem, uczuciem lęku, nieznaną siłą, która pcha nas ku czemuś, albo wręcz przeciwnie: karze nam się trzymać z daleka. Nie rozumiemy sygnałów pochodzących z naszego wnętrza. Ignorujemy je