14 czerwca

14-czerwca

Horoskop dla osób 14 czerwca

14 czerwca – horoskop ogólny

Jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 czerwca, jest przyjaźń. Jasne jest w jego przypadku, że nie mógłby on wprost funkcjonować bez kilku oddanych mu bez reszty osób i sam też chce się komuś oddać, ponieważ ma w sobie wielkie pokłady uczucia i lojalności, które nie mogą zostać zaprzepaszczone.

Ma bardzo społeczne usposobienie, jest ogromnie towarzyski i posiada wszelkie predyspozycje do tego, by cały swój czas spędzać w towarzystwie innych osób. Wówczas czuje się najszczęśliwszy, choćby miał mnóstwo innych problemów, jednak w wesołej zabawie jest w stanie niemal całkowicie o nich zapomnieć, przynajmniej na jakiś czas.

Rozrywki również są dla niego bardzo ważne, ale nie poprzestaje na nich i jego życie na pewno nie jest płytkie, a ona sam nie jest człowiekiem skupionym jedynie na swojej przyjemności. Umie znaleźć we wszystkim zdrowy umiar i wie, kiedy może się bawić, a kiedy musi się wziąć w garść i rzetelnie pracować, więc na ogół nie ma żadnych problemów z wywiązywaniem się powziętych na siebie zobowiązań i nie zaniedbuje żadnego ze swoich obowiązków.

Ważny jest dla niego również jego rozwój osobisty, zwłaszcza intelektualny. Chce wznieść się na wyżyny swoich możliwości i dąży do odrzucenia wszystkiego, co ludzkie i prymitywne i trzeba przyznać, że ma na to znacznie większe szanse niż inni ludzie, ponieważ posiada do tego wrodzone predyspozycje i potrafi sobie narzucić wręcz żelazną dyscyplinę.

Jest też człowiekiem bardzo wrażliwym i to akurat nie wychodzi mu na dobre, bo mimo iż z powodu tej cechy bardzo głęboko odczuwa wszystko, co się wokół niego dzieje i dzięki swej empatii na pewno nikogo z rozmysłem nie skrzywdzi, to przyjmuje sobie wszelki złe nastroje i jest bardzo nerwowy. Wszystkim też zbyt mocno się przejmuje i byle błahostka może go wytrącić z równowagi na długi czas.

Często miewa zmienne nastroje i stany bliskie depresji bądź też ogarnia go niczym nieuzasadniony niepokój, którego w żaden sposób nie da się wytłumaczyć, ale i tak wywiera on wielki wpływ na jego zachowanie, a poniekąd także – na życie.

 

pozytywyZalety

Wielka wrażliwość człowieka urodzonego w dniu 14 czerwca powoduje, że jest on ogromnie empatyczny. Nigdy nie czyni świadomie krzywdy drugiej osobie, bo jest w stanie bardzo dokładni wyobrazić sobie, jak on by się czuł na jej miejscu.

Ponad to, że nie krzywdzi świadomie, to też bardzo uważa, by nie czynić tego choćby przez przypadek i gdy na przykład dąży do jakiegoś celu, stale ogląda się za siebie i sprawdza, czy nie zostawił za sobą kogoś, komu mimowolnie wyrządził krzywdę.

Nie chce wywyższać się niczyim kosztem i woli raczej mieć gorszą sytuację aniżeli swoje szczęście zawdzięczać czyjemuś nieszczęściu, zresztą i tak na pewno taka sytuacja nie dałaby mu żadnej satysfakcji. Ostrożnie podejmuje wszelkie decyzje, mając świadomość, że wywierają one wpływ nie tylko na jego życie, ale też wszystkich związanych z nim osób, a poprzez liczne powiązania ich skutki docierają też do mnóstwa innych ludzi, a on bardzo uważa, by nie działać na niczyją szkodę.

Oczywiście wymaga to wszystko od niego wiele wysiłku i utrzymywania stałej uwagi, ale nie zamierza od tego odstępować bez względu na to, jak bardzo byłoby to dla niego kłopotliwe.

 

Wady

Skłonność do popadania w skrajności niemal w każdej dziedzinie życia oraz szereg dziwactw, jakie przejawia w swoim zachowaniu to chyba najważniejsze wady człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 czerwca. Widać zatem, że są to bardziej jego słabości niż rzeczywiste wady i pewnie bardziej dają się one we znaki jemu samemu niż komukolwiek, kto ma z nim jakąś styczność.

Ma także skłonności do wymyślania sobie problemów, zwykle zdrowotnych i choć dla jego otoczenia jest to co najwyżej śmieszne, on szczerze się tym przejmuje i może to nawet powodować u niego stany depresyjne. Nie jest łatwo przekonać go do zmiany zdania w jakiejkolwiek kwestii, a gdy na coś szczególnie się uprze, jest to wręcz niepodobna, dlatego obcowanie z nim czasem może być kłopotliwe.

Jest dość konserwatywny i nie zmienia swoich poglądów nawet wówczas, gdy widzi, że są one dalekie od słusznego myślenia. Wynika to głównie z jego niepewności siebie i tchórzostwa w przyznaniu się do błędu. Wobec tego w kłótniach idzie w zaparte nawet gdy na pierwszy rzut oka widać, że jest to bez sensu, co jeszcze bardziej zaognia konflikt, a nieraz nawet zupełnie uniemożliwia osiągnięcie konsensusu.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 czerwca

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 14 czerwca, wyróżnia się swymi szlachetnymi intencjami i ludziom z jego otoczenia nie przeszkadza nawet to, że przejawia pewne zapędy dominacyjne.

Bardzo lubi rządzić i obserwować, jak inni są mu posłuszni, ale robi to w taki sposób, że nawet nie mają oni nic przeciwko temu, żeby oddawać się w jego władanie, tym bardziej, że dla każdego jest jasne, iż posiada on do tego odpowiednie zdolności.

W życiu zawodowym wydatnie pomaga mu też jego umiejętność przekonywania innych do swoich racji, wobec czego w starciach i konfliktach, a także dysputach, nie sprawia mu większego kłopotu pokonywanie wszelkich oponentów i pokazywanie im, kto jest górą.

Jego wielką słabość stanowi natomiast skłonność do hazardu i wszelkich ryzykownych zachowań, wobec czego nie zawsze umie utrzymać przy sobie to, co wielkim wysiłkiem udało mu się wypracować i może z tego powodu być narażony na ogromne straty. Mimo iż ma tego doskonałą świadomość dzięki swojej inteligencji, na ogół nie chce albo nie umie walczyć z tą przypadłością, tym bardziej, że utrzymuje, iż ryzykowanie wychodzi mu na dobre.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 czerwiec

 • zawody męskie : hutnik, bibliotekarz, dyrygent
 • charakter : towarzyski, wesoły, nerwowy, szlachetny
 • kolory : niebieski, różowy, groszkowy; lila róż
 • zwierzę : emu
 • zawody żeńskie : stewardesa, aktorka, kierowca
 • roślina : hibiskus
 • kamień : kamień księżycowy

Imieniny 14 czerwca

 • Michał
 • Walery
 • Ryszard
 • Anastazy
 • Metody
 • Justyn
 • Eliza
 • Alojzy
 • Feliks
 • Konstancja

14 czerwca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

4.7/5 - (3)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jeśli jesteś zodiakalną Rybą, od tych znaków zodiaku lepiej trzymaj się z dala
Ryby są bardzo ekscentryczne.  Większość informacji na swój temat ukrywają. Trudno jest je zrozumieć, a jeszcze trudniej do nich dotrzeć. Trzeba cierpliwości, by je dobrze poznać, a nie wszystkie znaki zodiaku mają jej na tyle. Nie każdym będzie pasować niezdecydowanie R


Spójrz na ten obrazek i rozszyfruj, co przedstawia. Twoja wyobraźnia podpowie, jak wygląda Twa obecna sytuacja
Nasze życie wcale tak bardzo nie różni się od złudzenia optycznego.  Wiele sytuacji nas zaskakuje. Nie jesteśmy gotowi na niektóre wydarzenia, dziwią nas spontaniczne i na wskroś ludzkie reakcje naszego otoczenia itd. Bardzo wiele jednak zależy od naszej interpretacji. Często wpadamy w p

Wybierz jeden z ornamentów i dowiedz się, ile w Tobie optymizmu. Ten test działa w 85 proc. przypadków
Testy psychologiczne pozwalają nam odpowiedzieć sobie na szereg pytań, które zadajemy sobie w myślach.  Jeśli jest coś, co dręczy nas w życiu, decyzja, której nie potrafimy podjąć, wybór, którego słuszności nie jesteśmy pewni itd., to prawdopodobnie pochodzą one z naszej podświad