14 czerwca

14-czerwca

Horoskop dla osób 14 czerwca

14 czerwca – horoskop ogólny

Jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 czerwca, jest przyjaźń. Jasne jest w jego przypadku, że nie mógłby on wprost funkcjonować bez kilku oddanych mu bez reszty osób i sam też chce się komuś oddać, ponieważ ma w sobie wielkie pokłady uczucia i lojalności, które nie mogą zostać zaprzepaszczone.

Ma bardzo społeczne usposobienie, jest ogromnie towarzyski i posiada wszelkie predyspozycje do tego, by cały swój czas spędzać w towarzystwie innych osób. Wówczas czuje się najszczęśliwszy, choćby miał mnóstwo innych problemów, jednak w wesołej zabawie jest w stanie niemal całkowicie o nich zapomnieć, przynajmniej na jakiś czas.

Rozrywki również są dla niego bardzo ważne, ale nie poprzestaje na nich i jego życie na pewno nie jest płytkie, a ona sam nie jest człowiekiem skupionym jedynie na swojej przyjemności. Umie znaleźć we wszystkim zdrowy umiar i wie, kiedy może się bawić, a kiedy musi się wziąć w garść i rzetelnie pracować, więc na ogół nie ma żadnych problemów z wywiązywaniem się powziętych na siebie zobowiązań i nie zaniedbuje żadnego ze swoich obowiązków.

Ważny jest dla niego również jego rozwój osobisty, zwłaszcza intelektualny. Chce wznieść się na wyżyny swoich możliwości i dąży do odrzucenia wszystkiego, co ludzkie i prymitywne i trzeba przyznać, że ma na to znacznie większe szanse niż inni ludzie, ponieważ posiada do tego wrodzone predyspozycje i potrafi sobie narzucić wręcz żelazną dyscyplinę.

Jest też człowiekiem bardzo wrażliwym i to akurat nie wychodzi mu na dobre, bo mimo iż z powodu tej cechy bardzo głęboko odczuwa wszystko, co się wokół niego dzieje i dzięki swej empatii na pewno nikogo z rozmysłem nie skrzywdzi, to przyjmuje sobie wszelki złe nastroje i jest bardzo nerwowy. Wszystkim też zbyt mocno się przejmuje i byle błahostka może go wytrącić z równowagi na długi czas.

Często miewa zmienne nastroje i stany bliskie depresji bądź też ogarnia go niczym nieuzasadniony niepokój, którego w żaden sposób nie da się wytłumaczyć, ale i tak wywiera on wielki wpływ na jego zachowanie, a poniekąd także – na życie.

 

pozytywyZalety

Wielka wrażliwość człowieka urodzonego w dniu 14 czerwca powoduje, że jest on ogromnie empatyczny. Nigdy nie czyni świadomie krzywdy drugiej osobie, bo jest w stanie bardzo dokładni wyobrazić sobie, jak on by się czuł na jej miejscu.

Ponad to, że nie krzywdzi świadomie, to też bardzo uważa, by nie czynić tego choćby przez przypadek i gdy na przykład dąży do jakiegoś celu, stale ogląda się za siebie i sprawdza, czy nie zostawił za sobą kogoś, komu mimowolnie wyrządził krzywdę.

Nie chce wywyższać się niczyim kosztem i woli raczej mieć gorszą sytuację aniżeli swoje szczęście zawdzięczać czyjemuś nieszczęściu, zresztą i tak na pewno taka sytuacja nie dałaby mu żadnej satysfakcji. Ostrożnie podejmuje wszelkie decyzje, mając świadomość, że wywierają one wpływ nie tylko na jego życie, ale też wszystkich związanych z nim osób, a poprzez liczne powiązania ich skutki docierają też do mnóstwa innych ludzi, a on bardzo uważa, by nie działać na niczyją szkodę.

Oczywiście wymaga to wszystko od niego wiele wysiłku i utrzymywania stałej uwagi, ale nie zamierza od tego odstępować bez względu na to, jak bardzo byłoby to dla niego kłopotliwe.

 

Wady

Skłonność do popadania w skrajności niemal w każdej dziedzinie życia oraz szereg dziwactw, jakie przejawia w swoim zachowaniu to chyba najważniejsze wady człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 czerwca. Widać zatem, że są to bardziej jego słabości niż rzeczywiste wady i pewnie bardziej dają się one we znaki jemu samemu niż komukolwiek, kto ma z nim jakąś styczność.

Ma także skłonności do wymyślania sobie problemów, zwykle zdrowotnych i choć dla jego otoczenia jest to co najwyżej śmieszne, on szczerze się tym przejmuje i może to nawet powodować u niego stany depresyjne. Nie jest łatwo przekonać go do zmiany zdania w jakiejkolwiek kwestii, a gdy na coś szczególnie się uprze, jest to wręcz niepodobna, dlatego obcowanie z nim czasem może być kłopotliwe.

Jest dość konserwatywny i nie zmienia swoich poglądów nawet wówczas, gdy widzi, że są one dalekie od słusznego myślenia. Wynika to głównie z jego niepewności siebie i tchórzostwa w przyznaniu się do błędu. Wobec tego w kłótniach idzie w zaparte nawet gdy na pierwszy rzut oka widać, że jest to bez sensu, co jeszcze bardziej zaognia konflikt, a nieraz nawet zupełnie uniemożliwia osiągnięcie konsensusu.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 czerwca

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 14 czerwca, wyróżnia się swymi szlachetnymi intencjami i ludziom z jego otoczenia nie przeszkadza nawet to, że przejawia pewne zapędy dominacyjne.

Bardzo lubi rządzić i obserwować, jak inni są mu posłuszni, ale robi to w taki sposób, że nawet nie mają oni nic przeciwko temu, żeby oddawać się w jego władanie, tym bardziej, że dla każdego jest jasne, iż posiada on do tego odpowiednie zdolności.

W życiu zawodowym wydatnie pomaga mu też jego umiejętność przekonywania innych do swoich racji, wobec czego w starciach i konfliktach, a także dysputach, nie sprawia mu większego kłopotu pokonywanie wszelkich oponentów i pokazywanie im, kto jest górą.

Jego wielką słabość stanowi natomiast skłonność do hazardu i wszelkich ryzykownych zachowań, wobec czego nie zawsze umie utrzymać przy sobie to, co wielkim wysiłkiem udało mu się wypracować i może z tego powodu być narażony na ogromne straty. Mimo iż ma tego doskonałą świadomość dzięki swojej inteligencji, na ogół nie chce albo nie umie walczyć z tą przypadłością, tym bardziej, że utrzymuje, iż ryzykowanie wychodzi mu na dobre.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 czerwiec

 • zawody męskie : hutnik, bibliotekarz, dyrygent
 • charakter : towarzyski, wesoły, nerwowy, szlachetny
 • kolory : niebieski, różowy, groszkowy; lila róż
 • zwierzę : emu
 • zawody żeńskie : stewardesa, aktorka, kierowca
 • roślina : hibiskus
 • kamień : kamień księżycowy

Imieniny 14 czerwca

 • Michał
 • Walery
 • Ryszard
 • Anastazy
 • Metody
 • Justyn
 • Eliza
 • Alojzy
 • Feliks
 • Konstancja

14 czerwca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

4.3/5 - (6)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


4 znaki zodiaku, u których 2018 r. uczyni najwięcej zamieszania. Jesteś wśród nich?
Czas pogodzić się z faktem, że czekają nas zmiany.  Jedni oswajają się z nimi łatwiej, uznając za coś nieuniknionego. Drudzy starają się ich za wszelką cenę uniknąć, bo boją się tego, co czyha za rogiem. Niezależnie jednak, w której grupie jesteście, zmiany w waszym życiu są n


W jaki sposób „usuwasz” ludzi ze swego życia? Zobacz, jakie tricki stosuje do tego każdy ze znaków zodiaku
Zerwanie więzi z kimś bliskim jest trudne nie tylko dla kochanków.  W razie potrzeby ludzie muszą zrywać kontakty z przyjaciółmi, znajomymi, a nawet członkami rodziny. W niektórych przypadkach przestaje nam być z daną osobą „po drodze”. W innych jakaś zażyłość lub niezg

Każdy znak zodiaku ma swoją legendę. Te historie fascynują i pozwalają odkryć największe tajemnice poszczególnych symboli
Horoskopy są wszędzie.  Znajdziemy je w gazetach, na platformach i forach internetowych, a nawet w nieco już zapomnianej telegazecie. Z gwiazd ludzie wyczytują już wszystko. Można z nich czerpać inspiracje i wiadomości o przeróżnych sferach naszego życia. Jedni czytają gwiezdne przepo