16 czerwca

16-czerwca

Horoskop dla urodzonych 16 czerwca

16 czerwca – horoskop ogólny

Wielką siłę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 16 czerwca, stanowi fakt, iż nie ma on problemu z tym, co w życiu wybrać – to, co podpowiada mu rozum, czy to, co dyktuje mu serce. Wynika to z tego, iż jego intelekt idzie  w parze z tym, co odczuwa i pozwala mu to uniknąć mnóstwa problemów, pewnie sam nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielu.

Posiada ponadto nieprzeciętną intuicję, która może zostać jeszcze bardziej rozwinięta jeśli będzie często korzystał z jej podpowiedzi, co raczej nie powinno być dla niego problemem, bo nie jest ślepym zwolennikiem czystego intelektu.

Wyróżnia się także swymi zdolnościami dokonywania obserwacji wszystkiego, co się wokół niego dzieje i bardzo pomaga mu to niemal w każdej sytuacji życia, bo dzięki temu wyciąga bardzo trafne wnioski ze wszystkiego, co się wokół niego dzieje i nie zdarza się, by miał jakiekolwiek problemy z dokonaniem trafnej oceny sytuacji, w jakiej aktualnie się znajduje.

Często nawet ludzie są prawdziwie zaszokowani jego przenikliwością i posądzają go o jakieś paranormalne zdolności, jednak jest to tylko i wyłącznie umiejętność obserwowania i wyciągania wniosków, nie ma w tym żadnego niezwykłego sekretu, choć oczywiście jest to ze wszech miar godne pozazdroszczenia.

Jego kolejnym wielkim darem, za jaki powinien być wdzięczny losowi, jest niesamowita elokwencja, gdyż człowiek ów potrafi ubrać w słowa wszystko, co przeżywa w swoim wnętrzu i zawsze są to słowa jak najbardziej trafnie dobrane, tak że nikt nie ma wątpliwości co do tego, o czym on mówi. Niestety jednak idzie z tym w parze pewien jego problem w postaci nadmiernej gadatliwości, gdyż człowiek ten wie, że potrafi się wspaniale wysławiać i chętnie robi użytek z tego daru, nieraz zbyt chętnie i nie potrafi utrzymać języka za zębami nawet wtedy, gdy byłoby to jak najbardziej wskazane.

Jest ponadto bardzo inteligentny, bystry i ambitny. Lubi rządzić i nawet jeśli musi się to nie uda, to na pewno nie pozwoli, by to jego ktoś zdominował, gdyż nie pozwala mu na to honor i wrodzona duma. Łatwo jest ją urazić, dlatego często obcowanie z nim nie jest łatwe, zwłaszcza w niektórych sytuacjach i kiedy bywa szczególnie drażliwy, wówczas bowiem wystarczy jedno słowo, by go do siebie zrazić na długi czas bądź nawet na resztę życia.

 

pozytywyZalety

Chyba największa zaleta człowieka, który przyszedł na świat w dniu 16 czerwca, polega na tym, że potrafi on jak najlepiej wykorzystać wszystkie możliwości, jakimi dysponuje.

Najlepszym tego przykładem jest jego ponadprzeciętnie rozwinięta intuicja, z której korzysta bardzo często i chętnie, niemal w każdej sytuacji i wcale się przed tym nie wzbrania jak większość ponadprzeciętnie inteligentnych ludzi. Sprawia to, że z czasem staje się ona jeszcze silniejsza i może mu oddać znaczne zasługi w najważniejszych momentach życia, widać więc, jak bardzo rozsądny jest to człowiek.

Poza tym umie on we wszystkim zachować umiar i mimo iż dąży do władzy, to nie jest absolutnie tyranem ani też nie stara się dojść do tego celu po przysłowiowych trupach. Chce też zachować niezależność, ale również nie za wszelką cenę i jest w stanie podporządkować się wszelkim nakazom, zakazom i ograniczeniom jeśli wie, że z jakichś powodów jest to konieczne.

Jest bardzo inteligentny i ma świadomość wszystkich swych mocnych stron, lecz przeważnie nie zdarza się, by dawał odczuć innym swoją wyższość i nawet jeśli uważa kogoś za gorszego od siebie, nie odnosi się doń pogardliwie. Powoduje to, że ludzie darzą go sympatią i nie mają mu za złe sukcesów, jakie odnosi, tym bardziej, że nigdy się z nimi nie obnosi i jest gotów pomagać innym gdy już zajmie wysokie stanowiska, na którym cieszy się wielkimi wpływami.

 

Wady

Największą wadą człowieka urodzonego w dniu 16 czerwca jest na pewno fakt, iż jest on niesamowicie wręcz gadatliwy. Jest to jakby niezależne od niego, dlatego lepiej nie powierzać mu najważniejszych tajemnic, bo bardzo prawdopodobne jest, iż mimo najszczerszych chęci nie będzie umiał zatrzymać ich tylko dla siebie.

Często również mówi rzeczy, które powinien zmilczeć, bo naraża tym się swemu otoczeniu i ludziom, których to, co mówi, bezpośrednio dotyczy. Na tym tle często powstają rozmaite konflikty, lecz człowiek ów kompletnie nie umie pozbyć się tej cechy, mimo iż przecież widzi, jak wielkie kłopoty mu on sprawia.

Jest też człowiekiem wielce przebiegłym, co objawia się głównie w tym, iż chcąc się przypodobać tłumowi, ucieka się do wielu podstępów. Bardzo pomaga mu w tym jego przenikliwość, ponieważ zawsze wie, czego ludzie od niego oczekują i jaką maskę powinien przybrać, by jak najbardziej spełniać ich oczekiwania. Powoduje to nieraz, że nie jest do końca sobą, a nawet może być fałszywy, przy czym nie widzi bądź nie chce widzieć w tym niczego złego i gdyby ktoś mu to wytknął, na pewno nie skończyłoby się to inaczej, jak tylko wielką awanturą.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 czerwca

Wielką ambicją człowieka urodzonego w dniu 16 czerwca jest zajęcie wysokiego, wymarzonego stanowiska. Ponieważ jest pracowity i umie skupić się na jednym, konkretnym celu, w rzadkich tylko przypadkach może mu się nie udać tego dokonać, a przeważnie nie ma z tym najmniejszych problemów.

Bardzo lubi rozkazywać innym i nic nie daje mu takiej satysfakcji jak obserwowanie, jak wielki wpływ wywiera na innych i czerpie radość z faktu, że muszą bez szemrania wypełniać jego polecenia. Toteż często dąży też do zdobycia władzy, choćby nad małą grupą ludzi, na szczęście jednak potrafi w tym zachować umiar, więc zwykle dość chętnie oddają się oni w jego władanie.

Największe zasługi w życiu zawodowym, poza rzecz jasna intuicją i przenikliwością, które są jego wrodzonym darem, oddaje mu też jego wielka elokwencja. Nierzadko czyni z tej umiejętności swe główne narzędzie pracy i jest to w stanie zaprowadzić go na szczyt.

Nierzadko również przejawia jakieś talenty artystyczne, a jeśli nawet tak nie jest, to zawsze jest jej wielkim koneserem i również na tym polu może osiągnąć znaczne sukcesy.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 czerwiec

 • zwierzę : panda wielka
 • charakter : ambitny, uzdolniony artystycznie, wybuchowy, mściwy, zazdrosny
 • roślina : dziewanna
 • zawody żeńskie : asystentka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna
 • kamień : cyrkonia
 • kolory : fioletowy, czerwony, krwisty; spiżowy
 • zawody męskie : elektromechanik, dealer, archeolog

Imieniny 16 czerwca

 • Alina
 • Justyna
 • Jan
 • Benon
 • Judyta
 • Aneta

16 czerwca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta


5/5 - (2 votes)

2 komentarze

 1. Vector 6 listopada 2019
 2. Renata 8 października 2021

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Jaki sekret skrywa każdy ze znaków zodiaku? Zdziwisz się, gdy się dowiesz
Każdy z nas ma jakąś tajemnicę.  Nie zawsze musi to być coś wielkiego. Czasem to małe grzeszki, które jednak wolimy zatrzymać sobie dla siebie. Nie chcemy, żeby inni oceniali nas przez ich pryzmat. Życiowe doświadczenie podpowiada nam, że lepiej trzymać język za zębami i nie rozpowi


Ciało zdradza, jaki mamy charakter. Przyjrzyjcie się kształtowi swych brwi i sprawdźcie, co można z nich wyczytać
Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to brwi stanowią ramę tego lustra. Ich kształt może bardzo dużo powiedzieć o człowieku, o tym, jaki ma charakter, usposobienie i stosunek do świata. Choćbyśmy się bardzo starali, nie oszukamy innych i nasza prawdziwa natura wcześniej, czy później wy

Pośród tych tanecznych duetów ukrywa się para, która się spotyka. Ujawnij ją i dowiedz się czegoś o swoim związku
Taniec to najbardziej uniwersalny język ciała.  Ujawnia najgłębiej skrywane przez ludzi emocje. Na parkiecie nie ma udawania. Nawet najlepiej wyszkoleni tancerze w gorącym tangu nie pokażą pasji i namiętności, którą dzielą pary, partnerujące sobie również poza parkietem. To uczucia