17 czerwca

17-czerwca

Horoskop dla urodzonych 17 czerwca

17 czerwca – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 17 czerwca, jest fakt, iż nie potrafi on skupiać się tylko na jednej rzeczy czy dziedzinie, w jakiej działa, ale jest bardzo wszechstronny i interesuje go niemal wszystko.

Najbardziej widać to zwłaszcza w jego dążeniu do wiedzy, ponieważ nigdy nie poprzestaje na jej jednym dziale, lecz poznaje kilka jednocześnie, a jeszcze innymi interesuje się, z braku czasu, tyko powierzchownie. Nic zatem dziwnego, że posiada jej wielkie zasoby, którymi imponuje całemu swojemu otoczeniu, tym bardziej, że jest bardzo pojętny i nauka nie sprawia mu najmniejszych trudności.

Jest też człowiekiem ogromnie wrażliwym, przez co łatwo przyswaja sobie uczucia innych. Jego empatia powoduje, że chętnie im pomaga, ale też łatwo dostosowuje się do innych oraz do ogólnych warunków życiowych, zatem potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji i z każdym człowiekiem umie znaleźć wspólny temat. Interesuje go wszystko, co się wokół niego dzieje i wszędzie go pełno.

Nie pozwala sobie na bezczynność, bo zawsze jest w jego pobliżu coś, co musi zobaczyć, dotknąć czy zgłębić najbardziej, jak się da. Może to oczywiście być uciążliwe dla jego otoczenia i człowiek ten dobrze o tym wie, jednak nie zamierza z tego rezygnować, gdyż jest to jego najważniejsze dążenie i po prostu nie umiałby inaczej funkcjonować, nawet gdyby bardzo chciał.

Wszystko, czego się dowiaduje, gromadzi w swym pojemnym umyśle, tak że ludzie znający go nieraz zastanawiają się, jak on może to wszystko spamiętać, dla niego jednak nie stanowi to żadnego problemu. Poza tym wszystkie posiadane informacje potrafi wykorzystać w najodpowiedniejszym do tego momencie i nie zdarza się ,by nie umiał zrobić dobrego użytku z czegokolwiek, co na drodze swych dążeń posiadł.

Trzeba jednak przyznać, że człowiek urodzony 17 czerwca ma wielki problem ze sformułowaniem swego systemu myślenia, ponieważ żadna teoria nie jest dla niego na tyle satysfakcjonująca, by mógł ją sobie przyswoić na stałe. Powoduje to, że ciągle się waha, często nachodzą go wątpliwości i jego otoczenie nieraz nie wie, jak człowiek ów mysi i jakimi zasadami kieruje się w życiu, co może uniemożliwiać właściwe ocenienie go – można go albo fałszywie potępiać bądź też przypisywać mu pozytywne cechy, których tak naprawdę nie posiada.

 

pozytywyZalety

Wszechstronne zainteresowania, nieposkromiona chęć wiedzy i wielka pracowitość to najważniejsze zalety człowieka, który przyszedł na świat w  dniu 17 czerwca. Powodują one, że można mieć pewność, iż człowiek ten nie stanie się nigdy leniem ani tym bardziej materialistą, ponieważ wiedza jest dla niego najwyższą wartością, a dążenie do niej – najważniejszym celem w życiu.

Sprawia to też, że omija go wiele poważnych błędów, jakie z pewnością mógłby popełnić gdyby był mniej skupiony na tym, co robi, głównie jeśli chodzi o złe wpływy nieodpowiedniego środowiska, w jakim czasem może być zmuszony przebywać.

Mimo iż szuka dla siebie życiowej drogi i zastanawia się, jaki schemat myślenia przyjąć, jest na tyle inteligentny, ale też i krytyczny, że nigdy nie ma problemu z odróżnieniem dobra od zła i nawet jeśli na chwilę zbłądzi, bo uwiedzie go jakaś idea, szybko potrafi powrócić na właściwą drogę.

Jest wrażliwy, empatyczny i przez to pozytywnie nastawiony do innych. Dobro nawet nieznajomych mu ludzi mocno leży mu na sercu i kiedy tylko może, chętnie działa na ich rzecz, poza tym zaś zawsze stara się postępować wobec wszystkich fair i można mieć pewność, że nigdy nikogo celowo nie skrzywdzi.

 

Wady

Dużą wadę człowieka urodzonego 17 czerwca stanowi na pewno jego chwiejność. Cecha ta oddaje mu złe usługi, ponieważ przez nią często nie może podjąć właściwej decyzji i ważne okazje przechodzą obok niego niewykorzystane.

Często też niepotrzebnie dręczą go wątpliwości bądź martwi się, że dokonał niewłaściwego wyboru mimo że wcale tak nie jest i nie można powiedzieć, by ta nadmierna wrażliwość wychodziła mu na dobre.

Jest człowiekiem nie dość odpornym psychicznie i jeśli na swej drodze spotka takie przeciwności, których nie będzie umiał pokonać od ręki, najprawdopodobniej w ogóle nie będzie w stanie tego zrobić, ponieważ nie ma na to wystarczającej siły i odwagi. Kiedy coś mu się nie wiedzie, zamyka się w sobie i w smutku przeżywa swoją porażkę zamiast iść do przodu po swoje i starać się walczyć  z każdym, kto mu w jakiś sposób zagraża.

Kolejną jego bardzo poważną wadą jest powierzchowność. O ile w dziedzinie wiedzy nie jest ona szczególnie szkodliwa, bowiem może sobie z nią łatwo dzięki swej pojętności porazić, to trzeba z przykrością przyznać, że człowiek urodzony 17 czerwca ma też skłonność do wydawania pochopnych, powierzchownych sądów o innych ludziach, a to już może zaszkodzić nie tylko jemu samemu, a raczej jego kontaktom z ludźmi, ale też owym zainteresowanym osobom, które mogą zostać poważnie skrzywdzone przez jego niechęć do zagłębiania się w szczegóły czyjegoś postępowania.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 17 czerwca

Wielki problem człowieka urodzonego w dniu 17 czerwca leży nie tylko w jego powierzchowności, ale także w tym, iż jest on dość niecierpliwy i często porzuca rozpoczęte zadania, by już nigdy ich nie dokończyć.

Ciężko jest mu znaleźć drogę życiowa, którą chciałby już do końca podążać i to oczywiście nie przyspiesza jego dążenia do kariery, tym bardziej, że często sam nie potrafi się określić, co chce robić. Wiele rzeczy go interesuje, ale tylko do momentu, gdy się nimi nie znudzi, a także ciężko jest mu zadowolić samego siebie, wobec czego nieraz działa zupełnie bez sensu, szukając na oślep kierunku, w którym powinien się zwrócić.

Przez to wszystko konkurencja często znacznie go wyprzedza, on zaś jest na tyle ambitny, że poważnie mu to doskwiera, nie na tyle jednak, by postarał się znacząco zmienić swoje postępowanie.

Jego wielka siła polega zaś na tym, że potrafi rozwijać swoje talenty artystyczne jeśli takowe posiada, zatem jeśli kiedyś je u siebie zauważy, można mieć pewność, że prędzej czy później zrobi karierę właśnie na tym polu. W życiu zawodowym wydatnie pomagają mu też jego wielkie zdolności dyplomatyczne, ponieważ łatwo dogaduje się z ludźmi i umie znaleźć w nich sprzymierzeńców dla swoich działań.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 czerwiec

 • kolory : różowy, oliwkowy, modry; fiołkowy
 • zwierzę : kangur
 • kamień : schryzokola
 • roślina : koniczyna
 • charakter : wrażliwy, mądry, rozważny, nerwowy
 • zawody żeńskie : aktorka, fizyk, ekolog
 • zawody męskie : geofizyk, kierowca, prezenter telewizyjny

Imieniny 17 czerwca

 • Alina
 • Adolf
 • Radomił
 • Piotr
 • Albert
 • Franciszek
 • Izaura

17 czerwca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

5/5 - (1)

3 komentarze

 1. Zofia
 2. danuta
 3. danuta

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


4 znaki zodiaku, u których 2018 r. uczyni najwięcej zamieszania. Jesteś wśród nich?
Czas pogodzić się z faktem, że czekają nas zmiany.  Jedni oswajają się z nimi łatwiej, uznając za coś nieuniknionego. Drudzy starają się ich za wszelką cenę uniknąć, bo boją się tego, co czyha za rogiem. Niezależnie jednak, w której grupie jesteście, zmiany w waszym życiu są n


Po czym poznać, że kłamiesz? Gwiazdy Cię rozszyfrowały. Sprawdź koniecznie, co Cię zdradza
Jak to mawiał doktor House: – Everybody lies.  Rzeczywiście każdy z nas, w taki czy inny sposób mija się czasem z prawdą. Jedni potrafią kłamać z miną pokerzysty. Inni są w tym dużo gorsi, a z jeszcze innych prawdę można wyczytać, jak z otwartej księgi. Nawet najlepsi kłamcy

W której epoce czułbyś się najlepiej? Skonsultuj się z gwiazdami, by to sprawdzić
Niektórym z nas trudno jest znaleźć swoje miejsce w życiu.  To nie to, że zupełnie się w nim nie odnajdują. Wybierają karierę, miejsce zamieszkania, zakładają rodziny, ale mimo wszystko czują, że mocno odstają od świata, w którym żyją. Jakoś do niego nie pasują. Może być w ty