18 czerwca

18-czerwca

Horoskop dla urodzonych 18 czerwca

18 czerwca – horoskop ogólny

Człowiekowi, który przyszedł na świat w dniu 18 czerwca, bardzo mocno zależy na tym, by otoczenie go podziwiało, zwłaszcza za jego nieprzeciętną mądrość. O ile jednak można ganić jego próżność, to na pewno nie można zaprzeczyć owej mądrości, gdyż człowiek ów ciężko na nią pracuje, mimo iż posiada jej wiele wrodzonej.

Przede wszystkim stara się  gromadzić jak największe ilości cennego życiowego doświadczenia, obserwując pod tym kątem uważnie nie tylko własne, ale też i cudze przeżycia. Wyciąga z tych obserwacji bardzo trafne wnioski i potrafi z nich robić dobry użytek, więc można mieć pewność, że jeśli zobaczy, w którym miejscu ktoś lub on sam popełnił błąd, następnym razem na pewno nie powtórzy tego schematu.

Jest bystry i chętnie okazuje to innym, udzielając im rad i pomagając w życiu. Swym doświadczeniem dzieli się z każdym, kto tylko wyrazi taką ochotę lub potrzebę, więc jest bardzo pożyteczny dla swego otoczenia, zwłaszcza oczywiście dla swych bliskich i przyjaciół, ale żaden nieznajomy, który zwróci się do niego z jakąś prośbą o pomoc, również nie powinien zostać odprawiony  z niczym.

Człowiek ów ponadto bardzo troszczy się o to, jak widzą go inni. Dba o swoje maniery, a także o to, jak się wyraża, chcąc zaimponować wszystkim swoją elokwencją i umiejętnością jasnego formułowania swych myśli.

Ważnym obiektem jego zabiegów jest jego reputacja, dlatego można mieć pewność, że najpierw kilkakrotnie się zastanowi zanim zrobi coś, co mogłoby położyć się cieniem na opinii, jaką otoczenie żywi na jego temat. Często nawet ma w tym skłonności do przesady i postępuje nie tak, jak sam chce, lecz tak, jak wydaje mu się, że oczekują tego od niego inni.

Ludziom poświęca znaczną część swego czasu, rozmawiając z nimi, dyskutując i na wszelkie sposoby nawiązując z nimi kontakty. Często cierpi na tym jego życie osobiste czy rodzinne, ale nie zamierza z tego rezygnować, bo właśnie to jest dla niego najważniejsze.

Uwielbia eksponować swoją inteligencję i czyni to w każdym możliwym momencie życia, dbając, by wyglądało to naturalnie i by ludzie nie odbierali go jako człowieka zarozumiałego i zadufanego w sobie, bo wie, że to nie zaskarbiłoby mu niczyjej sympatii.

 

pozytywyZalety

Wspomniana już szeroko mądrość to zdecydowanie najważniejsza zaleta człowieka urodzonego w dniu 18 czerwca, jednak w praktyce często okazuje się, że jeszcze ważniejsza jest w jego przypadku umiejętność czynienia z niej użytku.

Nie posiada on wiedzy teoretycznej, lecz przede wszystkim praktyczną, dlatego każdą posiadaną informację potrafi skrupulatnie wykorzystać, sprawiając, że wysiłek, jaki włożył w jej zdobycie, nie poszedł na marne. Jasno formułuje swoje myśli, a także oczekiwania względem innych ludzi, dlatego jest uważany za człowieka prostolinijnego i trudno się z tym nie zgodzić.

Ma szczere intencje i chętnie pomaga innym, dzieląc się z nimi wszystkim, co ma, przede wszystkim swym życiowym doświadczeniem, mimo iż jednak zdobycie go kosztowało go na ogół bardzo dużo, od innych niczego nie wymaga w zamian i działa w pełni bezinteresownie.

Nigdy nie stara się okazywać innym swej wyższości, a wręcz przeciwnie – zdaje sobie sprawę z tego, iż czasem przesadza ze swym mniemaniem o sobie i stara się to ukrywać, by nie razić nikogo swoją zarozumiałością, której czasem nie może uniknąć ze względu na niezwykłe cechy, jakie posiada.

 

Wady

Pewną słabość człowieka urodzonego w dniu 18 czerwca stanowi jego niechęć do zadawania się z ludźmi znaczenie mniej inteligentnymi od niego.

Nie ma on cierpliwości do takich osób, bo wie, że nie nadążają one za jego tokiem myślenia i czasem może im to dawać odczuć, choćby mimowolnie, lecz nie da się zaprzeczyć, że jest wybredny w doborze osób, z którymi spędza czas i na ogół dba, by przynajmniej w jakimś stopniu dorównywali mu swym intelektem czy wykształceniem. Uchodzi przez to czasem za snoba, mimo iż bardzo dba, by nie wydawać się nikomu zarozumiałym.

Ma skłonność do wytykania ludziom ich wad pod przykrywką dowcipów i czasem bezczelnie się z nich naigrawa, choć pewnie bardzo by się obraził, gdyby ktoś zachowywał się tak w stosunku do niego.

Jest zmienny i często miewa chwile zwątpienia, więc nawet jeśli podejmie jakąś wiążącą decyzję, to wcale nie jest to koniec jego problemów, a czasem wręcz początek, bo dopiero wtedy zaczyna się martwić, czy aby na pewno postąpił słusznie i czasem stara się wycofywać z powziętych na siebie zobowiązań.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 18 czerwca

Duży wpływ a to, że człowiek urodzony w dniu 18 czerwca szybko odnosi sukcesy, ma fakt, iż nie zadaje się on z byle kim, a już zwłaszcza na gruncie zawodowym. Można mieć pewność, że nie będzie pracował na niczyj rachunek, bowiem otacza się tylko osobami tak samo ambitnymi i inteligentnymi jak on i tylko z takimi może współpracować.

Jeśli zdecyduje się na taką właśnie kooperację, na pewno uda mu się osiągnąć sukces, bez względu na to, w jakiej dziedzinie będzie działał, tym bardziej, że nie można mu odmówić wielkiej pracowitości. Jest zdolny do wielkich wysiłków jeśli na czymś specjalnie mu zależy i widzi przed sobą ważny dlań cel, ale poza tym również umie wytrwale pracować, bo jest ambitny i chce zaspokoić swoje wysokie aspiracje.

Wielkie zasługi oddaje mu też fakt, że stale zachowuje najwyższą czujność i nie pozwala sobie na zbytnie rozprzężenie, dlatego zawsze jest gotów na wszelkie niespodzianki losu i nic nie może go zaskoczyć. Spodziewa się też ataku wrogów czy konkurencji, więc to również nie może mu zaszkodzić, zwłaszcza, że potrafi odważnie i z wielką zaciętością bronić swoich interesów.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 czerwiec

 • roślina : nasturcja
 • zawody męskie : dekarz, elektromechanik, meteorolog
 • zawody żeńskie : lekarka, wizażystka, kucharka
 • charakter : inteligentny, wygadany, pewny siebie, zmienny, niezależny
 • kamień : cyrkonia
 • zwierzę : karp
 • kolory : brązowy, beżowy, szafranowy; złocisty

Imieniny 18 czerwca

 • Elżbieta
 • Paula
 • Emil
 • Marek
 • Amanda
 • Maryna

18 czerwca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

4.3/5 - (3)

12 komentarzy

 1. Zbynio
 2. Agnieszka
 3. Bliźniak
  • Lucjan Polański
 4. P
 5. Kasia
 6. xaxa
  • Iza
   • Kobieta
  • Ela
   • Kobieta
    • Lucjan Polański

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Ten obraz ukaże najpiękniejszą stronę Twej natury. Spójrz tylko i zdecyduj, co przedstawia
Testy psychologiczne oparte na interpretowaniu kształtów i obrazów.  Taki test ma już ponad 100 lat. Wynalazł go i spopularyzował szwajcarski psychoanalityk Hermann Rorschach. Na jego podstawie wskazywał, który spośród jego pacjentów ma prawdziwe problemy w sferze duchowej. Na światł


Mają mądrość sowy i starożytnego mędrca. Osoby spod tych dwóch znaków zodiaku to wybitni intelektualiści. Jesteś jednym z nich?
Każdy ze znaków zodiaku jest inny. Wszystkie one znacznie się od siebie różnią. Mają indywidualne cechy, dzięki którym można wyłuskać je z tłumu. Definiują je odmienne cechy i atrybuty. Są znaki przynależne osobom rozważnym, kierującym się w życiu logiką i praktycznością. Jest

Na obrazku ukryło się aż 8 kształtów. Ostatni, który wypatrzysz, wskaże najbardziej zaniedbaną przez Ciebie sferę życia
Nie wszystkie testy psychologiczne działają na zasadzie: zobacz i wybierz spontanicznie.  Niektóre z nich są bardziej skomplikowane i wymagają znacznie więcej skupienia. Właśnie taki jest test, który chcemy Wam przedstawić. Wskazuje on sfery życia, które najbardziej zaniedbaliśmy, trud