20 czerwca

20-czerwca

Horoskop dla urodzonych 20 czerwca

20 czerwca – horoskop ogólny

Naturę człowieka urodzonego w dniu 20 czerwca niełatwo jest zgłębić, ponieważ jest w nim wiele sprzeczności i wykluczających się wzajemnie cech, które w innej osobowości nie mogłyby współistnieć, jemu zaś udaje się je ze sobą łączyć.

Jest zdecydowany i wie, czego chce od życia, ale jednocześnie ma skłonność do bujania w obłokach i nie zawsze w odpowiednim momencie schodzi z nich na ziemię.

Wyróżnia się swą nerwowością, gdyż stale odczuwa jakiś niepokój, który objawia się głównie tym, że nigdy nie jest z siebie do końca zadowolony i wydaje mu się ciągle, że powinien robić coś innego. Przez to stale szuka dla siebie nowych dziedzin działania i chce coś za wszelką cenę robić, byle tylko zbyt długo nie zostawać w jednym miejscu.

Trzeba dodać, że na ogół wychodzi mu to na dobre, bo w ten sposób czyni użytek ze swych rozlicznych talentów i zdolności, zaś gdyby był spokojniejszą naturą, na pewno nie widziałby powodów, by to robić i może też zwyczajnie by mu się nie chciało. Nie da się jednak ukryć, że jest przez to niestały i na ogół nie można go być pewnym praktycznie w żadnej sprawie, bo zawsze trzeba mieć świadomość, że może zawieść tego, kto mu zaufał, zwykle mimowolnie.

Jego zainteresowania zmieniają się tak samo jak jego nastroje, zatem jego poglądy łatwo mogą ulec zmianie i może wielbić coś, co jeszcze wczoraj zdecydowanie potępiał oraz odwrotnie. Niełatwo więc za nim nadążyć i lepiej tego nie próbować, trzeba pogodzić się z tym, że człowiek urodzony 20 czerwca już taki jest i raczej nigdy się nie zmieni. Zresztą niektórzy, jak on sam, mogą dopatrywać się w tym pewnego uroku płynącego z faktu, iż nie można się nim znudzić, bo nigdy nikt nie pozna go do końca.

Stale szuka szczęścia w rozmaitych miejscach, ale często zupełnie nie tam, gdzie może je znaleźć, więc jego życie to nieustające pasmo przewrotów, pomyłek i prób ich naprawienia. Więcej jest w nim niepewności niż stabilizacji, ale jemu raczej to nie przeszkadza. Gorzej będzie, gdy zechce się ustabilizować przy boku kogoś, kto chce spokojnej ostoi  i ciepłego domu, bowiem człowiek urodzony 20 czerwca nie zawsze potrafi to zapewnić.

 

pozytywyZalety

Umysł człowieka, który przyszedł na świat w dniu 20 czerwca, jest bardzo aktywny i stale znajduje się w pełnej gotowości. Dzięki temu z każdej sytuacji potrafi znaleźć wyjście, bo zwykle ma już kilka gotowych rozwiązań na każdą ewentualność, więc też mało jest rzeczy, które mogłyby go zaskoczyć, zaś wytrącenie z równowagi nie zdarza mu się niemal nigdy.

Powoduje to, że mimo iż jest zmienny i niepewny, ludzie chętnie się go trzymają, bo wiedzą, że szczęście mu sprzyja i zawsze wypłynie na wierzch, bez względu na to, co by się działo.

Nie dba o swe finanse, więc nigdy nie będzie można posądzić go o materializm, ale na ogół nie ma problemów ekonomicznych i jeśli założy rodzinę, na pewno bez trudu zapewni jej byt. Często nawet pomaga innym, nie tylko finansowo, ale też na różne inne sposoby, mimo iż często też sam potrzebuje pomocy, lecz nie zamierza o nią prosić.

Jest dumny, ambitny i honorowy, ale tylko w dobrym wymiarze tych słów i nigdy nie unosi się niepotrzebnie fałszywą dumą – jest na to zbyt szczery.

Ludzie dobrze znają jego intencje i mają też świadomość jego wad, dlatego nawet jeśli ktoś się na nim zawiedzie czy z innego powodu poczuje się nim rozczarowany, nie można go za to winić, bowiem nigdy nie zataja przed nikim swych słabych stron ani nie udaje kogoś, kim w rzeczywistości nie jest.

 

Wady

Nerwowość człowieka urodzonego w dniu 20 czerwca może się dawać we znaki jego otoczeniu, bowiem kiedy jest on rozdrażniony czy na przykład zdenerwowany, łatwo wpada w gniew i trzeba przyznać, że nie jest w takim stanie najprzyjemniejszy, bo nie zaprząta sobie głowy dyplomacją.

Mówi, co mu ślina przyniesie na język i często żałuje wypowiedzianych słów, ale zwykle jest już za późno, by odwrócić ich skutek. W ten sposób kończy się większość jego związków z ludźmi, nie tylko uczuciowych, lecz właśnie na gruncie uczuciowym może to być dla niego najbardziej bolesne i szkodliwe.

Jest niestały i nie można na nim polegać, jednak największy problem pojawia się wtedy, gdy miewa kłopoty z dochowaniem wierności i utrzymuje, że za to również nie można go winić, gdyż nic nie poradzi na to, że już taki jest.

Ciężko jest mu zdecydować się na coś konkretnego i kiedy musi podjąć jakąś ważną życiową decyzję, zwykle waha się tak długo, aż budzi się wtedy, gdy już jest za późno na konstruktywne działania i musi się zadowolić tym, co ma.

Przez swą niepewność często ulega złudzeniu stałości, angażując się w  związki z nieodpowiednimi osobami, które mają na niego zły wpływ i łatwo przyswaja sobie złe wzorce, co może spowodować, że w skrajnych przypadkach zaprzepaści wszystkie swe zdolności i dobre cechy.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 20 czerwca

Bardzo często w przypadku człowieka, który przyszedł na świat w dniu 20 czerwca, zdarza się tak, że z powodu braku wytrwałości i wiary w siebie porzuca rozpoczęte zadanie, które bardzo dobrze rokowało i dzięki któremu miał szansę osiągnąć wielki sukces.

Miewa również często chwile zwątpienia i nierzadko rezygnuje ze swego celu już niemal na finiszu. Wszystko to sprawia, że jest mu ciężej zrobić karierę niż innym ludziom i fakt, że czasami mimo to ją robi, może zawdzięczać nie tylko swej silnej woli, którą od czasu do czasu umie się wykazać, ale przede wszystkim temu, że los wyjątkowo mu sprzyja.

Jest człowiekiem uroczym, pełnym wdzięki i ludzie nie mogą się mu oprzeć – muszą mu wybaczać jego wady i poprawiać błędy, jakie popełnił. Nie inaczej jest też w życiu zawodowym, więc dużą część sukcesu człowiek urodzony 20 czerwca zawdzięcza swoim sprzymierzeńcom, na szczęście jednak potrafi ich za to docenić, a także się im odwdzięczyć.

Nie można mu odmówić pracowitości oraz umiejętności dostrzegania w sobie i rozwijania talentów, zatem może mieć szanse na sukces w bardzo wielu dziedzinach, jeśli tylko wystarczy mu wytrwałości, by w którejś z nich działać od początku do końca.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 20 czerwiec

 • kamień : chryzopaz
 • zwierzę : guziec
 • zawody męskie : nurek, kucharz, elektromechanik
 • kolory : szary, kremowy, jaśminowy; złoty
 • charakter : niespokojny, aktywny, pesymistyczny, niezdecydowany
 • zawody żeńskie : kucharka, asystentka, muzyk
 • roślina : nagietek

Imieniny 20 czerwca

 • Gemma
 • Florentyna
 • Rafał
 • Bogna
 • Franciszek
 • Jan
 • Makary
 • Michał
 • Tomasz
 • Baltazar

20 czerwca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Bliźnięta

horoskop Bliźnięta

4.8/5 - (26)

8 komentarzy

 1. Alina
 2. Laura
 3. Tyfi
  • Laura
 4. Marta
 5. Bert
 6. Bąbel
 7. Tomasz

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Z którym celebrytą masz największe szanse się zaprzyjaźnić? Sprawdź, co Ci podpowiada zodiak
Jednym z najbardziej popularnych obszarów astrologii jest badanie zgodności.  Wskazówki gwiazd dotyczą tego, z kim najłatwiej oraz najtrudniej jest się nam dogadać, uczuć najsilniejszych, takich jak miłość, przyjaźń i nienawiść. Podstawą każdego z nich jest sympatia bądź jej brak


Do którego rodu z „Gry o tron” pasujesz najbardziej? Dewiza, której z rodzin odzwierciedla Twoje patrzenie na świat? Przekonaj się już teraz
Zima nadchodzi.  Fani „Gry o tron” doskonale wiedzą, co to znaczy. Zakładamy, że nimi jesteście, skoro zainteresował Was ten artykuł. Jednak jeszcze zanim do Waszych domów zawita ona na dobre, a Wy rozsiądziecie się w fotelach, przypominając sobie poprzednie sezony ulubionego

W każdym z nas czai się zło. Gwiazdy widzą je również w Tobie. Sprawdź, kim się staniesz, kiedy pozwolisz mu przejąć dowodzenie
Niezależnie od tego, czy wierzysz w astrologię, czy nie, prawdopodobnie wiesz już, co mówi o tobie Twój znak zodiaku.  Od randkowych porad po spersonalizowane propozycje makijażu, gwiazdy mają wiele do powiedzenia na nasz temat. Informacje, które nam przekazują, mogą nas bawić i prowokow