23 czerwca

23-czerwca

Horoskop dla urodzonych 23 czerwca

23 czerwca – horoskop ogólny

Usposobienie człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 czerwca, jest bardzo pozytywne, a on sam bardzo sympatycznie odnosi się do wszystkich ludzi, z jakimi ma styczność. Wynika to głównie z tego, iż jest bardzo spójny wewnętrznie i pełen harmonii i owo zadowolenie z siebie promieniuje na wszystkie dziedziny jego życia.

Nie ma on zatem powodu, by o coś się z kimś kłócić, a nawet jeśli od czasu do czasu takowy się znajdzie, potrafi szybko przejść nad tym do porządku dziennego, bo nie lubi psuć sobie dobrego poza tym samopoczucia.

Jego życie spełnia wszystkie jego oczekiwania i nie ma poważniejszych problemów, nic zatem dziwnego, że na ogół jest w pełni usatysfakcjonowany ze swojej egzystencji i nie przychodzi mu do głowy nic, czego jeszcze mógłby dla siebie pragnąć i co byłoby dla niego trudno dostępne.

Ma bardzo przyjemny charakter, więc miło się z nim obcuje, a co ciekawe, cecha ta pogłębia się w nim wraz z wiekiem, odwrotnie niż u większości ludzi, którzy to w podeszłym wieku stają się coraz bardziej zgryźliwi i trudni do wytrzymania.

Poza tym człowiek urodzony 23 czerwca wyróżnia się swoją wielką spostrzegawczością i przenikliwością. Posiada ponadprzeciętną intuicję, która powiększa się dodatkowo niemal z dnia na dzień jeśli tylko z niej korzysta, a więc może przybrać niebotyczne rozmiary i oddawać mu naprawdę wielkie zasługi w każdej dziedzinie i sytuacji życia.

Dzięki niej człowiek ów jest w stanie wszystko przeniknąć i bez większego trudu odgaduje rzeczy niedostępne dla innych, mniej spostrzegawczych ludzi. Daje mu to nad nimi wielką przewagę i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i rozczarowań, na przykład w sytuacji, gdy poznaje nową osobę i znając jej intencje, jest w stanie powiedzieć, czy warto poświęcić jej swój czas, czy też lepiej od razu zakończyć tę znajomość.

Intuicja ta wzbogaca także jego życie wewnętrzne, szalenie go wysubtelniając i sprawiając, że w lot odgaduje myśli znajdujących się wokół niego ludzi i wie, jak się w stosunku do nich zachowywać, by wyjść na tym jak najlepiej. Wystarczy mu coś delikatnie dać do zrozumienia, nie trzeba mu niczego tłumaczyć, co ważne jest zwłaszcza na gruncie uczuciowym, kiedy to jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom ukochanej osoby i zadziwia ją swoją domyślnością.

 

pozytywyZalety

Pogoda ducha człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 czerwca, powoduje nie tylko, że ludzie chętnie spędzają czas w jego towarzystwie, ale też uniemożliwia mu trwałe przejmowanie się nawet największymi problemami.

Każdą porażkę czy niepowodzenie jest w stanie sobie wyjaśnić w taki sposób, by przestać ją rozpamiętywać, a za to wyciągnąć z niej konstruktywne wnioski na przyszłość. Z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji potrafi znaleźć najlepsze dla siebie wyjście, także dlatego, że nie zamartwia się i nie użala nad sobą, lecz zachowuje trzeźwy rozsądek i aktywnie myśli, jak wydostać się z tych tarapatów.

Ludzie często uciekają się do jego pomocy i porad, bowiem słynie w swym otoczeniu jeśli nie jako człowiek głęboko mądry, to przynajmniej ogromnie zaradny i obrotny i mówi się o nim, że nie ma rzeczy, której nie umiałby załatwić. Oddaje to wielkie zasługi nie tylko jemu samemu, ale też wszystkim, którzy się do niego zwracają, bowiem nigdy nie odmawia cudzym prośbom, nawet gdy obiektywnie wcale nie ma powodu, by komuś pomagać.

Jest pokojowo nastawiony do świata i z każdym człowiekiem chce żyć w pełnej harmonii. Często łagodzi konflikty i jedna zwaśnione strony, wszędzie, gdzie się pojawia, niosąc pokój i wnosząc dobrą atmosferę. Powoduje to, że ludzie celowo szukają jego towarzystwa nie tylko do zabawy, w której doskonale się odnajduje, ale także wówczas, gdy mają jakiś problem albo zupełnie bez powodu, by pobyć w miłym towarzystwie.

 

Wady

Przy wszystkich zaletach człowieka urodzonego w dniu 23 czerwca nie da się uniknąć pewnej jego wady, polegającej na tym, że ma on ich świadomość i przez to jest nieco próżny.

Wie, że wyróżnia się pod wieloma względami na tle swego otoczenia, gdyż ma na to liczne dowody niemal na każdym kroku, choćby w postaci osób zwracających się do niego po pomoc jako do człowieka posiadającego wielką mądrość.

Często się tym chełpi i zachowuje ostentacyjnie, poniżając mniej inteligentnych czy spostrzegawczych od siebie ludzi i wytykając im ich niedostatki w niewybredny sposób. Na szczęście zachowuje się tak tylko czasami, zwykle wtedy, gdy potrzebuje się dowartościować, ale i tak jest to ze wszech miar godne nagany.

Jest też lekkomyślny i to jest główna przyczyna jego nielicznych problemów, których dzięki swej mądrości mógłby z powodzeniem uniknąć i mieć całkiem bezproblemowe życie, jednak przez tą wadę jest to na ogół niemożliwe.

Inną jego godną potępienia cechą jest fakt, iż często patrzy na ludzi przez pryzmat ich wyglądu zewnętrznego, oceniając ich tym samym po pozorach, a więc często zupełnie fałszywie. Jeśli tylko ktoś prezentuje się w jego opinii dziwacznie, traktuje go lekceważąco i nie jest pod tym względem tolerancyjny, co łatwo można odczuć i na pewno dla nikogo nie będzie to przyjemne.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 23 czerwca

Wielką ambicją człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 czerwca, jest zdobycie takiego stanowiska, które będzie się wiązało z częstym występowaniem publicznym. Bardzo lubi to robić, bo wie, że się do tego nadaje i stara się to udowodnić przy każdej nadarzającej się okazji, utwierdzając się tym w przekonaniu, że potrafi fascynować swą osobą prawdziwe tłumy.

Na tym polu może osiągnąć wielkie sukcesy, także dlatego, że potrafi sobie zjednywać ludzi i zapewniać ich poparcie, nie tylko jeśli chodzi o wpływowych protektorów, ale na przykład elektorat jeśli zamarzy mu się kariera polityka.

Rzeczywiście często podąża tą drogą i zrobienie prawdziwej kariery nie powinno mu przysporzyć wielkich trudności, gdyż na ogół człowiek ten ma w życiu wiele szczęścia. Objawia się to głównie w tym, iż jego życie rozwija się bardzo harmonijnie na wielu poziomach, to znaczy nie musi rezygnować z kariery na rzecz życia osobistego czy odwrotnie, ponieważ najczęściej ma udane obie sfery życia.

W miłości najważniejsze jest w jego przypadku to, że umie poświęcić się dla ukochanych osób i może nawet zrezygnować ze swych wysokich aspiracji, ale prawie nigdy nie okazuje się to potrzebne.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 czerwiec

 • zawody męskie : masażysta, wulkanizator, rybak
 • kolory : niebieski, fioletowy, marchewkowy; perłowy
 • charakter : sympatyczny, pogodny, pokojowy, zrównoważony
 • zawody żeńskie : matematyk, archeolog, akuszerka
 • kamień : schryzokola
 • zwierzę : bąk
 • roślina : szalej jadowity

Imieniny 23 czerwca

 • Maria
 • Albin
 • Jan
 • Anna
 • Zenon
 • Atanazy
 • Wanda
 • Józef

23 czerwca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

4.2/5 - (34)

3 komentarze

 1. Ja
 2. Dominik
 3. Anna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz maskę i dowiedz się, jaki sekret ukrywa przed Tobą ktoś bliski. Test jest skuteczny w 83 procentach
Każdy z nas ukrywa coś przed innymi.  Skrywamy się za maskami, nie pokazujemy się innym w całości przede wszystkim dlatego, że obawiamy się, co mogliby zobaczyć. Jesteśmy przy tym dociekliwi i choć sami nie zdradzamy wszystkiego, o innych chcielibyśmy wiedzieć, jak najwięcej. Zaspokoi


Przyjrzyj się twarzom i odpowiedz na pytanie, która z nich jest weselsza. Ten prosty test wskaże, która półkula mózgu Tobą rządzi
Istnieje teoria, że u każdego z nas dominuje jedna z półkul mózgowych.  Dotychczas to cechy, jakie posiadamy, naprowadzały naukowców na trop, jaka część rządzi konkretnym człowiekiem. Uważało się, że Ci, którzy mają mocniej rozwiniętą stronę lewą, mają zadatki na naukowców.

Jeśli często widzisz któreś z tych 6 zwierząt, to znak, że niebo chce się z Tobą skontaktować i przekazać Ci ważną wiadomość
Fortuna kołem się toczy, a los bywa kapryśny. Nie zawsze w naszym życiu dzieje się dobre. Smutne, czy przykre wydarzenia są jego nieodłącznym elementem. Niektórych uniknąć się nie da. Dzieją się, by nas czegoś nauczyć, lub po prostu dlatego, że zdarzyć się muszą. Przed innymi j