1 grudnia

1-grudnia

Horoskop dla urodzonych 1 grudnia

1 grudnia – horoskop ogólny

Najważniejszymi wartościami dla człowieka urodzonego w dniu 1 grudnia są pokój i sprawiedliwość i nierzadko aktywnie działa na rzecz ich zaprowadzenia, przynajmniej w małej społeczności, w jakiej żyje.

Jest to człowiek szlachetny i inteligentny, lubiący filozoficzne rozważania i szukający prawdy o świecie. Bardzo lubi dyskutować i to również nie zaskarbia mu powszechnej sympatii, gdyż z zupełnej błahostki gotów jest uczynić przedmiot gorącego sporu. Jest bardzo zdecydowany i cecha ta sprawia, że przeważnie osiąga wszystkie swoje cele, na przekór wszelkim przeszkodom, jakie stawia przed nim los i ludziom, którzy próbują mu przeszkadzać.

Ma dość skomplikowaną osobowość, ponieważ łączy się w nim wiele sprzeczności, na przykład jest bardzo niecierpliwy wobec siebie i życia, nie chce długo czekać na efekty podejmowanych przez siebie wysiłków, ale dla swych bliskich ma wręcz nieograniczone pokłady cierpliwości i zrozumienia. Posuwa się w tym nawet do przesady i osoby, które to widzą, zarzucają mu wręcz brak rozsądku, lecz on doskonale wie, co robi, a to jest tylko dowód jego wielkiej uczuciowości i przywiązania do osób, wobec których przejawia takie zachowanie.

Doskonale orientuje się w bieżącej sytuacji, bo bardzo żywo i bystro obserwuje wszystko, co się wokół niego dzieje, więc nigdy nie ma problemu z określeniem okoliczności, w jakich się znajduje i dobrze wie, co ma robić. Mimo to jest dość niespokojny i nie wiadomo, skąd się w nim ów niepokój bierze, ale stosunkowo silnie determinuje jego życie, gdyż nie pozwala mu zbyt długo usiedzieć w miejscu i stale każe mu podejmować coraz to nowe zadania.

Jest zwolennikiem postępu. Bardzo szybko przyswaja sobie nowe idee i pomysły i chętnie stosuje nowe metody we wszystkich dziedzinach swojego życia, we wszystkim upatrując udogodnień i ułatwień, a także oszczędności czasu, bo na tym szczególnie mocno mu zależy jako człowiekowi, który stale jest czymś zajęty.

 

pozytywyZalety

Nieustanna chęć pomagania innym u człowieka 1 grudnia rozwinięta jest tak dalece, że nierzadko los potrzebujących jest dla niego przedmiotem większych zabiegów niż własne sprawy.

Mimo iż dla siebie jest bardzo wymagający i nie ma żadnego zrozumienia dla niektórych swoich słabości, dla innych jest bardzo wyrozumiały i gotów ich zawsze usprawiedliwić, nawet z najgorszych postępków. Jest człowiekiem bardzo rozważnym i zawsze wie, jak wybrnąć z danej sytuacji w najlepszy możliwy sposób, by ponieść jak najmniej strat, a przede wszystkim zachować twarz.

Trudno jest znaleźć człowieka o podobnym wyczuciu taktu i poczuciu umiaru we wszystkim – wydaje się, że ma jakiś szósty zmysł, którym wyczuwa, jak ma się w danej sytuacji zachować by było jak najlepiej dla wszystkich. Posiada także bardzo mocno rozwinięte poczucie humoru, ale pozwala sobie tylko na żarty w dobrym guście, nie posuwając się nigdy do grubiaństwa czy kpin na temat kogoś, kto mógłby się tym poczuć urażony.

Bardzo mocno na sercu leży mu dobro innych ludzi, nie tylko jego przyjaciół, ale wszystkich, z którymi się styka. Każdego człowieka, nawet zupełnie obcego, gotów jest pocieszać i wspierać jeśli widzi, że jest on czymś zmartwiony albo dowie się, że ma jakiś problem i potrzebuje pomocy.

 

Wady

Nie da się ukryć, że człowiek urodzony 1 grudnia to wielki formalista i czasami jest zbyt mocno związany przez konwenanse, co nie pozwala mu w pełni realizować swych marzeń i cieszyć się życiem.

Mimo iż zazwyczaj nie ma on problemu z panowaniem nad sobą, to czasem nie może już dłużej powstrzymywać gwałtownych, targających nim emocji i wybucha, do czego ma spore skłonności i otoczenie zna go jako człowieka dość popędliwego. Czasem też bywa niespokojny i w takim stanie zwykłą drobnostką, na którą normalnie nawet nie zwróciłby uwagi, można go wyprowadzić z równowagi na długie godziny i lepiej wówczas schodzić mu z drogi.

Często też ma tendencje do przeceniania swych sił i możliwości, co wynika z tego, iż jest wielkim optymistą i wydaje mu się, że jeśli tylko będzie czegoś bardzo chciał, to mu się to uda, bez względu na posiadane zdolności i kompetencje. W bronieniu swych poglądów i atakowaniu błędnych w jego opinii przekonań może być zanadto ekspansywny, a nawet agresywny i czasami zatraca gdzieś swoje zdolności dyplomatyczne, zwłaszcza gdy jest szczególnie zaślepiony jakąś ideą.

Może również przejawiać nietolerancję wobec swoich zdecydowanych oponentów, a zawsze jest mu trudno przejść do porządku dziennego nad tym, że ktoś myśli zupełnie inaczej niż on.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 1 grudnia

Zamiłowanie do porządku, jakie przejawia człowiek narodzony 1 grudnia, powoduje, że wszystko musi u niego chodzić jak w zegarku.

Nie pozwala sobie na zawalanie terminów ani na fuszerkę, perfekcyjnie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków. Odważnie broni swoich racji i przekonań i cecha ta może spowodować, że osiągnie sukces w dziedzinie, w której się tego nie spodziewa bądź zostanie zauważony i doceniony przez wpływowych ludzi, którzy pomogą mu w zrobieniu kariery.

Potrafi skupić wszystkie swe wysiłki na konkretnym celu i dążyć do niego bardzo konsekwentnie. Podejmuje ryzyko, które wcale tak bardzo mu się nie opłaca, a stracić może bardzo wiele i zwykle tak właśnie się dzieje.

Bez sensu buntuje się przeciwko zdaniu większości, co nie zapewnia mu powszechnej sympatii i może skierować na niego gniew wpływowych ludzi, a ponieważ jest niepokorny, nie zamierza się nikomu podporządkowywać i siedzieć cicho wtedy, gdy ma coś do powiedzenia.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 1 grudzień

 • zawody męskie : urzędnik, meteorolog, sprzedawca
 • kolory : żółty, biały, biały; szmaragdowy
 • kamień : malachit
 • roślina : kalina
 • zwierzę : wół
 • zawody żeńskie : kucharka, hostessa, kasjerka
 • charakter : dobroduszny, szlachetny, pomocny, pedantyczny, towarzyski

Imieniny 1 grudnia

 • Rudolf
 • Aleksander
 • Blanka
 • Rudolfa
 • Jan
 • Natalia
 • Antoni
 • Edmund
 • Gosław

1 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

4/5 - (2)

9 komentarzy

 1. Arek
 2. Ewa
 3. Kuba
 4. Karolina
 5. Monika
 6. Łukasz
 7. Peter
 8. strzelec

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Z której bajki Disneya pochodzi Twój książę? Zobacz, co na to gwiazdy
Niezależnie od tego, czy wierzysz w bajki, czy nie, nie da się ukryć, że świat wykreowany przez Disneya odegrał ważną rolę w kształtowaniu naszych dziecięcych poglądów na to, czym jest miłość.  Przewinęło się w nim wiele charakterystycznych męskich postaci i sylwetek. Poznaliśm


Zerknij na obrazek szybko i bez zastanowienia. Kształt, który przykuje Twój wzrok wiele powie o Twej prawdziwej naturze
Wszyscy znamy powiedzenie „Obraz jest wart tysiąc słów”.  Ale co, jeśli Ci powiemy, że rysunek może również ujawnić tysiąc aspektów dotyczących Twej osobowości? Każdego dnia spotykamy się z niezliczonymi obrazami, a nasza uwaga skupia się na przeróżnych kształtach. N

Wybierz jeden z ozdobnych kamieni. Twoja decyzja zdradzi najskrytsze marzenie, które od dawna nosisz w sercu
Półszlachetne i szlachetne kamienie to nie tylko ciekawe i drogie ozdoby.  Panuje przekonanie, że drzemie w nich znacznie więcej, a mianowicie moc i tajemna energia, które może na nas wpływać negatywnie, lub pozytywnie. W tajemniczych praktykach kamieni używa się do oczyszczania ludzkie