10 grudnia

10-grudnia

Horoskop dla urodzonych 10 grudnia

10 grudnia – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka urodzonego w dniu 10 grudnia jest jego niezwykle silnie rozwinięta intuicja, która dodatkowo potęguje się w nim wraz z wiekiem.

Wytrwale realizuje wszystkie swoje cele, wykazując się w tym niezwykłą wręcz siłą woli i nie odstępuje od nich nigdy, bez względu na okoliczności. Trzeba jednak przyznać, że najbardziej wytrwały jest wówczas, gdy jest szczególnie mocno zapalony do jakiejś idei bądź musi z kimś konkurować, nic bowiem tak nie wyzwala w nim siły i ambicji jak świadomość, że ktoś może się od niego w czymś okazać lepszy.

Poza tym jednak działa dość powoli i nieraz zbyt dokładnie zagłębia się w szczegóły, przez co inni znacznie go wyprzedzają, nie można jednak powiedzieć, by szczególnie mu to przeszkadzało, bo gdyby tak było, z pewnością tak by się nie zachowywał. Wyróżnia się swą pewnością siebie oraz wielkim optymizmem – zawsze wierzy w sens swoich działań i nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że coś mogłoby mu się nie powieść.

Posiada również nieprzeciętne poczucie humoru  i nawet w sytuacji, w której nikt poza nim nie widzi niczego zabawnego, dostrzega jasne strony, poprawiając tym sobie humor nawet w najgorszych opałach. Wyróżnia się swymi zdolnościami jasnego przekazywania swoich myśli, a także zawsze wie, co najlepiej powiedzieć, by zaskarbić sobie sympatię tłumu, dlatego może na tym polu odnosić bardzo wielkie sukcesy.

Nie ma jednak ogromnych ambicji i nigdy nie podnosi sobie poprzeczki tak wysoko, by nie mógł ich zaspokoić, ponieważ we wszystkim potrafi zachować umiar, choć jednocześnie ma doskonałą świadomość swojej potęgi i dobrze wie, na co go stać. Tylko jeśli jest niedostatecznie rozwinięty pod względem moralnym i intelektualnym, może przejawiać pewną zarozumiałość i zadufanie w sobie, zwykle bez powodu, co oczywiście nie zaskarbia mu sympatii otoczenia, jednak na szczęście takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.

 

pozytywyZalety

Nie da się ukryć, że człowiek narodzony 10 grudnia na wiele sposobów wyróżnia się spośród tłumu, zwykle w sposób pozytywny, na przykład dzięki swym zdolnościom przenikania rzeczy, które dla innych są niedostępne.

Można na nim polegać w każdej sytuacji, bowiem słowo, które komuś dał, jest dla niego ważniejsze niż wszystko inne i gotów jest zaniedbać wszelkie swe obowiązki, byle wywiązać się ze złożonej obietnicy. Ludzie to doceniają i zazwyczaj odwdzięczają mu się tym samym, on jednak jest na tyle niezależny i zaradny, że sam rzadko korzysta z cudzej pomocy.

Jest on tak pewny siebie i swoich racji oraz szczerej wiary w swoje możliwości, że nie przychodzi mu do głowy, że do czegoś może nie wystarczyć mu możliwości. Wydawałoby się, że będzie to powodować, iż będzie porywał się z motyką na słonce i doznawał cięgle nowych rozczarowań, lecz ma na tyle szczęścia, że zazwyczaj jest zupełnie odwrotnie – bez zbędnego stresu i obaw angażuje się w jakieś zadanie, które na pozór jest ponad jego siły, a i tak wywiązuje się z niego najlepiej, jak się da, potwierdzając tym swą siłę w oczach własnych i otoczenia.

Jest zdolny do wielkich, wzniosłych uczuć i romantycznych porywów, dlatego jest w stanie dać wielkie szczęście osobie, którą pokocha, a przy tym można być pewnym jego wierności i lojalności, bez względu na zmieniającą się sytuację.

 

Wady

Otoczenie często zarzuca człowiekowi, który urodził się w dniu 10 grudnia, że wiele rzeczy robi na pokaz i jego ekscentryzm także jest obliczony na przyciągnięcie uwagi tłumu.

Często bywa flegmatyczny i najbliżsi nierzadko tracą do niego cierpliwość, tym bardziej, że zazwyczaj wykazuje się tą cechą właśnie  wtedy, gdy sytuacja wymaga odeń zdecydowanego i szybkiego reagowania. Ceni sobie wygodne życie i nie lubi się przemęczać. Czasami ma skłonność do nicnierobienia przez wiele dni, marnując swój czas i nie wywiązując się z obowiązków z czystego lenistwa, na szczęście takie stany zdarzają mu się stosunkowo rzadko.

Bywa też drażliwy, ale stara się tłumic w sobie gniew, więc osoby, które doprowadzają go do irytacji, często nawet o tym nie wiedzą i dalej postępują w sposób naganny w jego mniemaniu,a on coraz bardziej zacina się w swoim gniewie.

Poza tym człowiek ów w swej megalomanii domaga się specjalnego traktowania od innych i wścieka się, kiedy nie widzą w nim oni niczego wyjątkowego. Powoduje to, że nie zawsze jest tak lubiany w otoczeniu, jak by sobie tego życzył, a nawet naraża się na ataki swych nieprzyjaciół, którzy mają dość jego uzurpatorskiego panowania.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 grudnia

Większość wysiłków, jakie podejmuje człowieka narodzony 10 grudnia, kończy się niestety fiaskiem, a to dlatego, że ma on skłonność do kierowania swych kroków w takim kierunku, gdzie czekać może na niego tylko klęska.

Może osiągnąć sukces właściwie w każdej dziedzinie, w jakiej zdecyduje się działać, choć wydaje się, że najlepszą opcją dla niego będzie rozwijanie swych talentów artystycznych, oczywiście jeśli takowe posiada, jednak rzadko jest tym zainteresowany, ponieważ ma świadomość, że na tym raczej nie zbije majątku, a przynajmniej nie w szybkim tempie, dlatego nierzadko zaprzepaszcza swój talent, angażując się w bardziej prozaiczne, ale lepiej płatne zajęcia.

Jego problem polega na tym, że ceni sobie wygodne życie i może mieć skłonność do lenistwa oraz do nadmiernej rozrzutności i nie trzeba chyba dodawać, że te dwie cechy mogą mu znacznie utrudnić zrobienie kariery oraz dorobienie się znaczącego majątku. Dlatego też osoby, którym na nim zależy, powinny stale mieć go pod pewną kontrolą i umiejętnie kierować jego postępowaniem i w odpowiedni sposób motywować go do pracy w odpowiednim kierunku.

Jest bowiem zdolny do żmudnej pracy, ale tylko wtedy, gdy ma na to ochotę, dlatego stale należy ją w nim podsycać, a także ukazywać mu potencjalne korzyści, jakie może z niej mieć.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 grudzień

 • kamień : kamień księżycowy
 • zwierzę : żołna
 • charakter : romantyczny, aktywny, otwarty, szlachetny, szczery
 • zawody męskie : dekarz, farmaceuta, elektromonter
 • roślina : hiacynt
 • kolory : szary, fioletowy, marchewkowy; kasztanowy
 • zawody żeńskie : adwokat, kasjerka, opiekunka dziecięca

Imieniny 10 grudnia

 • Maria
 • Andrzej
 • Bogdan
 • Brajan
 • Daniel
 • Grzegorz
 • Tomasz
 • Julia
 • Judyta
 • Loreta
 • Donat

10 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

3.4/5 - (9)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz totem, który najbardziej przypadł Ci do gustu i odkryj swoją nieznaną mocną stronę
Kiedyś każde dzikie plemię, społeczność, czy rodzina miała swój totem. Symbolicznie odnosił się on do zmarłego członka rodziny, mistycznego przodka, który miał nad nią czuwać, pielęgnować i duchowo wspierać we wszystkich podejmowanych działaniach. Totem był symbolem przynależno


Wybierz drzewo i sprawdź, jakie zmiany nastąpią w Twoim poukładanym życiu. Test jest skuteczny w 78 procentach
Uwielbiamy testy psychologiczne. Niektórzy robią takie testy, aby coś zweryfikować, inni chcą coś zrozumieć, a niektórzy po prostu lubią się dobrze bawić lub poszukują wskazówki, inspiracji do podjęcia konkretnej decyzji, czy wyboru. Przed Wami jeden z takich testów. Jest on szczegól

Twoja gospodarcza prognoza na najbliższe lata. Sprawdź, jakie są Twoje szanse na wzbogacenie
Większość z nas chciałaby wiedzieć, czy będziemy zdrowi i jak potoczą się nasze sprawy sercowe. Resztę zwykle zostawiamy sobie. Nasza stopa życiowa w końcu zależy tylko od nas. Mamy pewne predyspozycje zawodowe, które sprawiają, że wybieramy daną drogę i nią kroczymy. Część nasz