11 grudnia

11-grudnia

Horoskop dla urodzonych 11 grudnia

11 grudnia – horoskop ogólny

Natura człowieka urodzonego w dniu 11 grudnia jest bardzo skomplikowana,  co łatwo może zauważyć każdy, kto spędzi z nim trochę czasu.

Bardzo zależy mu na tym, by wokół niego panowały powszechna zgoda i harmonia, nigdy bowiem nie osiągnie pełni szczęścia w niespokojnym i kłótliwym otoczeniu.

Nie można jednak powiedzieć, by działał aktywnie na rzecz zaprowadzenia pokoju, ponieważ jest tak samo wrażliwy jak bierny – apatycznie patrzy na wszystko, co się wokół niego dzieje i rzadko zdarza się, by próbował jakoś wpływać na bieg wydarzeń.

Kiedy ma coś do zrobienia, bardzo sumiennie się z tego wywiązuje i nie lubi zaniedbywać swoich obowiązków nawet w imię wyższej konieczności, można mieć więc pewność, że nawet jego zmienność nie będzie miała na to najmniejszego choćby wpływu. Często jednak działa pod wpływem chwili, gdyż jest bardzo impulsywny i nie w każdej sytuacji umie zachować zdrowy rozsądek.

Zwykle nie prowadzi go to do niczego dobrego, jednak dzięki swej zaradności na ogół umie zniwelować złe skutki swojego postępowania i rzadko zdarza się, by przyszło mu za nie naprawdę drogo zapłacić. Przez pewien czas może działać bardzo aktywnie i nie ma wówczas rzeczy, której nie przyjąłby na swoje barki, potem zaś znienacka opada go stan zniechęcenia i nie chce mu się nic robić do tego stopnia, że może tylko leżeć w łóżku albo siedzieć i patrzeć w ścianę.

Okresy te trwają tak długo, jak wypadnie i nie można zrobić nic, by je skrócić czy wydłużyć, nawet ów człowiek nie jest w stanie tego zrobić i nie ma innego wyjścia, jak tylko biernie się im poddawać. Wystarczy mu coś delikatnie dać do zrozumienia, nie trzeba mu niczego tłumaczyć, co ważne jest zwłaszcza na gruncie uczuciowym, kiedy to jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom ukochanej osoby i zadziwia ją swoją domyślnością.

Wyróżnia się swą nerwowością, gdyż stale odczuwa jakiś niepokój, który objawia się głównie tym, że nigdy nie jest z siebie do końca zadowolony i wydaje mu się ciągle, że powinien robić coś innego. Przez to stale szuka dla siebie nowych dziedzin działania i chce coś za wszelką cenę robić, byle tylko zbyt długo nie zostawać w jednym miejscu.

 

pozytywyZalety

Człowiek narodzony 11 grudnia dąży do zaprowadzenia w swym otoczeniu sprawiedliwości, pokoju i wzajemnego poszanowania.

Nie dba o swe finanse, więc nigdy nie będzie można posądzić go o materializm, ale na ogół nie ma problemów ekonomicznych i jeśli założy rodzinę, na pewno bez trudu zapewni jej byt. Często nawet pomaga innym, nie tylko finansowo, ale też na różne inne sposoby, mimo iż często też sam potrzebuje pomocy, lecz nie zamierza o nią prosić.

Jest dumny, ambitny i honorowy, ale tylko w dobrym wymiarze tych słów i nigdy nie unosi się niepotrzebnie fałszywą dumą – jest na to zbyt szczery. Jego największa siła polega jednak na tym, że umie przekonywać do siebie ludzi i nie ma rzeczy, której nie potrafiłby im wyperswadować jeśli tylko przyjdzie mu taka ochota.

Każde kłamstwo umie tak przedstawić, by wyglądało jak najszczersza prawda, tym bardziej, że jest bardzo przebiegły i dzięki tej umiejętności udaje mu się unikać wielu problemów czy też sprawniej działać w rozmaitych dziedzinach, zaoszczędzając ogromne ilości czasu i energii.

 

Wady

Człowiek narodzony 1 grudnia bardzo mocno chłonie wpływy z zewnątrz, a jeśli przebywa w nieodpowiednim towarzystwie, łatwo może przejąć od niego złe wzorce zachowania.

Mimo tego, że jest bardzo przebiegły i lubi się chełpić tą cechą, pokazując ludziom, jak łatwo może wywieść ich w pole, sam również jest łatwowierny i nietrudno zrobić z nim to samo. Często daje się oszukiwać ludziom, ale nawet gdyby mógł dochodzić swoich praw, nie robi tego ze wstydu, że dał się komuś podejść.

Ma także skłonności do wymyślania sobie problemów, zwykle zdrowotnych i choć dla jego otoczenia jest to co najwyżej śmieszne, on szczerze się tym przejmuje i może to nawet powodować u niego stany depresyjne. Nie jest łatwo przekonać go do zmiany zdania w jakiejkolwiek kwestii, a gdy na coś szczególnie się uprze, jest to wręcz niepodobna, dlatego obcowanie z nim czasem może być kłopotliwe.

Jeśli nikt nie będzie nadzorował jego działań, może doprowadzić do ruiny swój domowy budżet i sprawić, że jego rodzina nie będzie miała środków na utrzymanie, bo oddał wszystko oszustom, którzy nie mają żadnych względów dla jego dobrego serca.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 11 grudnia

Talenty człowieka narodzonego 11 grudnia rozchodzą się w bardzo rożnych kierunkach, zwykle artystycznych. Posiada on wszechstronną wiedzę, ma doskonałą pamięć, a także chętnie i szybko się uczy, więc może odnaleźć się właściwie w każdym zawodzie i nawet jeśli zostanie znienacka rzucony na głęboką wodę, to jest będzie musiał działać w dziedzinie, z którą wcześniej nie miał styczności, na pewno szybkie wdrożenie się w nią nie sprawi mu żadnych trudności.

Ponieważ jest pracowity i umie skupić się na jednym, konkretnym celu, w rzadkich tylko przypadkach może mu się nie udać tego dokonać, a przeważnie nie ma z tym najmniejszych problemów. Bardzo lubi rozkazywać innym i nic nie daje mu takiej satysfakcji jak obserwowanie, jak wielki wpływ wywiera na innych i czerpie radość z faktu, że muszą bez szemrania wypełniać jego polecenia. Toteż często dąży też do zdobycia władzy, choćby nad małą grupą ludzi, na szczęście jednak potrafi w tym zachować umiar, więc zwykle dość chętnie oddają się oni w jego władanie.

Ogromne zasługi oddaje mu też jego umiejętność przeciągania ludzi na swoją stronę i przekonywania ich do swojego zdania, bowiem trudno oprzeć się jego argumentacji nawet gdy jego dowodzenia się obiektywnie kompletnie absurdalne.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 11 grudzień

 • roślina : mięta
 • zawody męskie : meteorolog, masażysta, chemik
 • zwierzę : karibu
 • zawody żeńskie : fizyk, sekretarka, ekspedientka
 • charakter : pokojowy, sprawiedliwy, pracowity, serdeczny, swobodny, zuchwały
 • kamień : granat
 • kolory : czarny, beżowy, szafranowy; gołębi

Imieniny 11 grudnia

 • Hieronim
 • Damazy
 • Artur
 • Daniel
 • Stefan
 • Maria
 • Walenty
 • Waldemar

11 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

2.7/5 - (3)

4 komentarze

 1. Linda
 2. Dorota

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz jedną z tych kart i odkryj, co Cię czeka w marcu
Gwiazdy pozwalają nam wejrzeć w samych siebie i spojrzeć w przyszłość.  Od zarania dziejów ludzie wierzyli w opatrzność i dobre duchy, które nad nimi czuwają. Miały one pochodzić z nieba. Rodziły się razem z nami i wraz z nami umierały. W starożytnym Rzymie nazywano je Geniuszami,


Jedna rada na 2018 r., która wpłynie pozytywnie na Twe życie. Odkryj ją, wskazując jedną rzecz na tym obrazku, która przykuła Twą uwagę
Rok 2018 każdemu z nas przyniesie co innego.  Dla jednych będzie on pełen wyzwań, innych czekają wzruszenia, a jeszcze inni powinni przygotować się na zmiany. Te 365 dni w roku, choć bardzo szybko mija, stanowi dość czasu, by odmienić życie i poprawić choćby jedną rzecz, pozbyć się

8 tybetańskich symboli szczęścia – który z nich podoba Ci się najbardziej?
Symbole szczęścia istniały w mitologii hinduskiej od czasów starożytnych.  Od zarania dziejów było ich 8, symbolizowały nauki Buddy, a ich zadaniem było przyciąganie dobrych wibracji do naszego życia. Wierzono w ich zbawienny wpływ, dlatego umieszczano je właściwie wszędzie: zdobiły