12 grudnia

12-grudnia

Horoskop dla urodzonych 12 grudnia

12 grudnia – horoskop ogólny

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 12 grudnia, niezwykle życzliwie odnosi się do wszystkich osób, z jakimi ma styczność i do wszystkich nastawiony jest jak najbardziej pozytywnie.

Ma bardzo przyjemny charakter, więc miło się z nim obcuje, a co ciekawe, cecha ta pogłębia się w nim wraz z wiekiem, odwrotnie niż u większości ludzi, którzy to w podeszłym wieku stają się coraz bardziej zgryźliwi i trudni do wytrzymania. Jest osobowością pod wieloma względami nieprzeciętną i ludzie mają tego świadomość, ale pewnie dlatego jest dla nich dość męczący i nie każdy może to znieść na dłuższą metę.

Wyróżnia się także swoją samowolą, gdyż nikomu nie pozwala się ująć w karby i za wszelką cenę nie chce się poddać żadnym ograniczeniom. W całej swej inteligencji ma oczywiście świadomość tego, że nigdy nie będzie zupełnie wolnym, jednak i tak upiera się przy swoim, bo wydaje mu się, że jest kimś wyjątkowym, a więc zasługuje też na wyjątkowe traktowanie.

Energia niemal go rozpiera, ale zazwyczaj potrafi sobie znaleźć zajęcie, w którym może ona znaleźć najlepsze ujście i rzadko zdarza się, by ściągała ona na jego głowę poważniejsze kłopoty. Jest to tym bardziej nieprawdopodobne, iż człowiek ów wykazuje się wielkimi zdolnościami dyplomatycznymi, dzięki którym zawsze wie, jak zachować się w danej sytuacji i nie popełnia nietaktów.

Wyróżnia się także swoją przenikliwością, która powoduje, że umie znaleźć wyjście z najbardziej zawikłanych komplikacji i pomaga też nierzadko innym, zaskarbiając sobie ich wdzięczność i chęć pomagania mu, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Miewa on również bardzo zmienne nastroje.

Kiedy jest w złym humorze, nic go nie obchodzi i jest bardzo nieprzyjemny w obejściu, czym zraża do siebie ludzi na tyle, że niektórzy mogą się od niego odwracać na stałe, zaś kiedy jest w dobrym humorze, znajduje się niemal w euforii i to zwykle bez żadnego wyraźnego powodu. W takim stanie mógłby działać na rzecz całego świata i każdemu gotów jest przychylić nieba, więc w takiej sytuacji rozsądnie jest go o coś prosić, bo mało jest rzeczy, którym mógłby odmówić.

 

pozytywyZalety

Dążenia, tak samo jako zamiłowania, człowieka narodzonego w dniu 12 grudnia, są bardzo wysokie i niebanalne.

Poza tym jest osobą ogromnie towarzyską i gotów jest zrobić wiele, byle tylko nie być narażonym na samotność, ponieważ szczerze jej nie znosi. Jest to chyba najgorsze, co może go spotkać, dlatego można mieć pewność, że zawsze będzie szczerze dbał o swych przyjaciół oraz okazywał życzliwość wszystkim ludziom, z jakimi ma styczność, także dlatego, że jest uprzejmy i kulturalny.

Chętnie działa na rzecz innych, mimo iż nigdy nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu, ale i tak gotów jest poświęcić go dla innych. Trzeba przyznać, że zależy mu, by wywierać na ludzi dobry wpływ i jego intencje są niemal zawsze dobre i godne pochwały, dlatego często ludzie, źle go oceniając, oceniają go niesprawiedliwie, co zwykle okazuje się dopiero po jakimś czasie.

On jednak jest na tyle wyrozumiały, że nie ma nikomu za złe złej opinii, jaką się cieszy, mając nadzieję, że prędzej czy później zostanie ona zweryfikowana. W utrzymaniu ludzkiej sympatii pomaga mu też fakt, iż chętnie dzieli się wszystkim, co ma, z innymi i nikomu nie skąpi swego czasu czy na przykład pieniędzy.

Chętnie działa na rzecz innych mimo iż wcale nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu oraz chętnie poświęca go znajomym i przyjaciołom, którzy stale szukają jego towarzystwa.

 

Wady

Samowola i obojętność na wiele ważnych spraw to największe wady człowieka urodzonego w dniu 12 grudnia.

Jest zmienny i często miewa chwile zwątpienia, więc nawet jeśli podejmie jakąś wiążącą decyzję, to wcale nie jest to koniec jego problemów, a czasem wręcz początek, bo dopiero wtedy zaczyna się martwić, czy aby na pewno postąpił słusznie i czasem stara się wycofywać z powziętych na siebie zobowiązań.

Jest bardzo nieodporny na stres i to jest dla niego ogromny problem, bo przez swe ambicje dość często jest nań narażony i wówczas może się to odbić na jego samopoczuciu, a nawet zdrowiu. Doskonale o tym wie, ale w swym uporze nie zamierza rezygnować z niczego, co może mu się do czegoś przydać, zatem nie oszczędza się i nie zważa na to, że czasem bywa uciążliwy dla swego otoczenia.

Ciężko jest mu zdecydować się na coś konkretnego i kiedy musi podjąć jakąś ważną życiową decyzję, zwykle waha się tak długo, aż budzi się wtedy, gdy już jest za późno na konstruktywne działania i musi się zadowolić tym, co ma. Przez swą niepewność często ulega złudzeniu stałości, angażując się w  związki z nieodpowiednimi osobami, które mają na niego zły wpływ i łatwo przyswaja sobie złe wzorce, co może spowodować, że w skrajnych przypadkach zaprzepaści wszystkie swe zdolności i dobre cechy.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z dnia 12 grudnia

Nastawienie społeczne, jakim cechuje się człowiek urodzony 12 grudnia, często znajduje odzwierciedlenie w jego zawodzie.

Może być doskonałym dziennikarzem, lekarzem bądź prawnikiem i zawsze na pewno będzie starał się pomagać innym tak bardzo, jak tylko będzie mógł.  Nie można mu odmówić pracowitości oraz umiejętności dostrzegania w sobie i rozwijania talentów, zatem może mieć szanse na sukces w bardzo wielu dziedzinach, jeśli tylko wystarczy mu wytrwałości, by w którejś z nich działać od początku do końca.

Można mieć pewność, że nie będzie pracował na niczyj rachunek, bowiem otacza się tylko osobami tak samo ambitnymi i inteligentnymi jak on i tylko z takimi może współpracować. Jeśli zdecyduje się na taką właśnie kooperację, na pewno uda mu się osiągnąć sukces, bez względu na to, w jakiej dziedzinie będzie działał, tym bardziej, że nie można mu odmówić wielkiej pracowitości.

Jest zdolny do wielkich wysiłków jeśli na czymś specjalnie mu zależy i widzi przed sobą ważny dlań cel, ale poza tym również umie wytrwale pracować, bo jest ambitny i chce zaspokoić swoje wysokie aspiracje. Posiada on wszechstronną wiedzę, ma doskonałą pamięć, a także chętnie i szybko się uczy, więc może odnaleźć się właściwie w każdym zawodzie i nawet jeśli zostanie znienacka rzucony na głęboką wodę, to jest będzie musiał działać w dziedzinie, z którą wcześniej nie miał styczności, na pewno szybkie wdrożenie się w nią nie sprawi mu żadnych trudności.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 grudzień

 • zwierzę : traszka
 • kolory : czarny, żółty, kość słoniowa; oranż
 • kamień : lapis-lazuli
 • roślina : grab pospolity
 • charakter : energiczny, wspaniałomyślny, wesoły, swobodny, towarzyski
 • zawody żeńskie : zakonnica, psycholog, pielęgniarka
 • zawody męskie : agent ubezpieczeniowy, dyrektor, fotograf

Imieniny 12 grudnia

 • Aleksander
 • Adelajda
 • Dagmara
 • Franciszka
 • Konrad
 • Bartosz
 • Przybysława
 • Justyn

12 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

4.2/5 - (5)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jak widzą Cię inni? Jak postrzegasz się sam? Czy te obrazy są choć trochę podobne? Wybierz gejszę i sprawdź
Gdybyś mógł popatrzeć w lustro i zobaczyć to, co widzą inni, czy byłbyś przerażony?  Teraz może wydawać Ci się, że nie. Wmawiasz sobie, że osoby z Twego otoczenia znają Cię, jak własną kieszeń, a w ich oczach nie jesteś ani gburem, ani szaleńcem. Tutaj przychodzi pora na zaprze


Na tym niejednoznacznym obrazku ukryte są trzy kształty. Ten, który pierwszy wpadł Ci w oko, powie najwięcej o Twojej naturze
Niejednoznaczne kształty, wielowymiarowe iluzje – takie inne sztuczki stosują psycholodzy, by zgłębić naszą naturę. Wszystko może być narzędziem dla wprawnego badacza, który wie, jak interpretować sygnały, które wysyłamy otoczeniu. Bo choć wydajemy się sobie podobni, różni n

W której epoce czułbyś się najlepiej? Skonsultuj się z gwiazdami, by to sprawdzić
Niektórym z nas trudno jest znaleźć swoje miejsce w życiu.  To nie to, że zupełnie się w nim nie odnajdują. Wybierają karierę, miejsce zamieszkania, zakładają rodziny, ale mimo wszystko czują, że mocno odstają od świata, w którym żyją. Jakoś do niego nie pasują. Może być w ty