14 grudnia

14-grudnia

Horoskop dla urodzonych 14 grudnia

14 grudnia – horoskop ogólny

Człowiekowi narodzonemu w dniu 14 grudnia bardzo mocno zależy na zdobyciu popularności, przynajmniej w swoim najbliższym otoczeniu.

Cechuje go duży praktycyzm oraz to, że zawsze doskonale orientuje się w bieżącej sytuacji. Nie ma najmniejszych problemów z dokonaniem trafnej oceny okoliczności, w jakich się znajduje, zatem zawsze wie, co i jak ma robić. W tłumie czuje się obco i dlatego ucieka w swój własny świat, w którym czuje się swobodnie.

Za nic ma sobie społeczeństwo i opinię, jaką żywi ono na jego temat, kompletnie nie zależy mu na uznaniu czy podziwie dla jego uczynków, choć pewnie swymi talentami i różnym innymi cechami niejednego człowieka mógłby wprawić w niekłamany zachwyt. Jest człowiekiem stałym w swych przekonaniach i uznaniu dla wartości i gotowym bronić ich niezwykle odważnie.

Odwagę okazuje również na co dzień, nie uginając się przed przeciwnościami losu ani nie cofając przed żadnymi przeszkodami, na jakie nieraz napotyka na swej drodze do rozmaitych celów. Wyróżnia się stałością swych przekonań, a także sympatii i antypatii, choć tych ostatnich praktycznie nie zna.

Potrafi bardzo szybko przystosowywać się do zmieniających się wymogów sytuacji i trzeba przyznać, że zdolność ta bardzo odpowiada jego naturze, gdyż człowiek ów za wszelką cenę chce przysporzyć innym jak najmniej problemów swoją osobą. Trzeba jednak też przyznać, że nie tylko ma to na celu zachowanie dobrych stosunków  z ludźmi, ale też daje mu inne korzyści, choć to ostatnie jest zwykle tylko skutkiem ubocznym jego wrodzonej ustępliwości i nie robi tego bynajmniej celowo.

Bardzo nie lubi zmieniać zdania i to również należy mu poczytać za plus, gdyż dzięki temu wytrwale i konsekwentnie obstaje przy swoim nawet gdy każdy chce go odwieść od powziętego zamiaru. Jest sumienny we wszystkim, czego się podejmuje, nie tylko w nauce, ale też w pracy i wykonywaniu innych swych obowiązków, od których nigdy nie stara się uchylać, bo nie leży to w jego naturze.

Chce posiąść jak największą wiedzę o otaczającym go świecie i ludziach, z jakimi ma styczność, nie tylko na drodze edukacji, ale też osobistych doświadczeń, zatem bardzo cieszy się, kiedy ma do tego okazję.

 

pozytywyZalety

Samodzielność człowieka urodzonego 14 grudnia na pewno zasługuje na uznanie i pochwałę, ponieważ nigdy nie ogląda się on na cudzą pomoc, lecz zawsze chce i potrafi radzić sobie sam.

Miło i przyjemnie się z nim obcuje, ponieważ chętnie nadstawia ucha życzliwym radom, jakich udzielają mu znajomi i przyjaciele i każdego gotów jest wysłuchać. Łatwo również można wywrzeć na niego wpływ, zatem jeśli postępuje w jakiś sposób źle, nie broni się przed zmianą swojego zachowania i bez obaw można mu wytknąć popełnione przezeń błędy.

Jest bardzo sumienny we wszystkich swych obowiązkach i nie uchyla się nawet do tych najbardziej nielubianych. Mimo iż nie lubi się przemęczać i wszystko chciałby robić jak najszybciej, to nigdy nie czyni tego połowicznie, lecz zagłębia się w najmniejsze nawet szczegóły jeśli wie, że jest to potrzebne, by dobrze poznać daną kwestię.

Mimo iż ma wrodzone wielkie poczucie godności, potrafi schować dumę do kieszeni i pierwszy wyciągnąć rękę na zgodę bądź ustąpić ze swoją stratą.

 

Wady

Nie da się ukryć, że człowiek urodzony 14 grudnia wiele rzeczy robi na pokaz, po to tylko, by zapewnić sobie zainteresowanie tłumu i jego niesłabnącą uwagę.

Ponadto jest on bardzo nieodporny na krytykę i jeśli ktoś zwraca mu uwagę na jakieś jego ze zachowanie, nie tylko nie przyznaje się do tego choćby była to najszczersza prawda, ale także bardzo się złości i można w ten sposób zrobić sobie z niego zaciekłego wroga. Jest to tym bardziej dziwne, że poza tym człowiek ów jest pokojowo nastawiony i niczym nie można go tak do siebie zrazić, jak właśnie wytykaniem mu jego błędów. Zanadto pobłaża swym żądzom i może to powodować w jego życiu wiele kłopotów.

Jest na tyle inteligentny, że doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale nie chce z tego rezygnować, bowiem chce jak najpełniej korzystać z życia. Nie lubi sobie niczego odmawiać, a jeśli z jakiegoś powodu nie może dostać tego, czego pragnie, znosi taką sytuację bardzo źle i wyżywa się na całym swoim otoczeniu.

Jest bezkompromisowy i przyzwyczajony do tego, że traktuje się go jako osobę wyjątkową, sam zaś nieraz odnosi się do innych pogardliwie, uważając ich za zwykłych, szarych przeciętniaków, niezasługujących na uwagę kogoś tak  niezwykłego jak on.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 grudnia

Zawód człowieka urodzonego w dniu 14 grudnia bardzo często wiąże się z popularnością i stałym pozostawaniem na świeczniku, co niezmiernie mu odpowiada i zawsze do tego dąży.

Jego życie jest zmienne jak on sam, bowiem podlega jego nastrojom i czasem wszystko układa się po jego myśli, ale jednym nieostrożnym ruchem wykonanym pod pływem jakiegoś chwilowego impulsu może wszystko zaprzepaścić i zniweczyć wysiłki nawet wielu lat.

Powoduje to, że ciężko jest mu realizować się w jednej dziedzinie i osiągnąć w niej szczyt, tym bardziej, że często porzuca rozpoczęte zadania na rzecz nowych, które przyciągnęły jego uwagę. Mimo wszystko może zrobić znaczną karierę, głównie jak uczony, ale też może być przedstawicielem czy rzecznikiem prasowym, ponieważ potrafi eksponować dobre strony i ukrywać złe, a także nadaje się do publicznych wystąpień.

Umie też skoncentrować się na swoim życiu duchowym, więc jeśli zdecyduje się na zostanie duchownym, na pewno też znajdzie w tym satysfakcję i jakiś rodzaj spełnienia, choć zwykle nie może żyć w samotności, bo miłość odgrywa w jego życiu zbyt ważną rolę, więc nierzadko woli poszukać innego zawodu.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 grudzień

 • zwierzę : wilk
 • charakter : samodzielny, ekscentryczny, pracowity, niespokojny
 • zawody męskie : sekretarz, agent ubezpieczeniowy, pedagog
 • kolory : żółty, złoty, seledynowy; spiżowy
 • zawody żeńskie : biolog, modelka, informatyk
 • roślina : wierzba
 • kamień : kocie oko

Imieniny 14 grudnia

 • Jan
 • Gorzysław
 • Izydor
 • Noemi
 • Teodor

14 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

5/5 - (2)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jaki grzech łączy się nierozerwalnie z Twoim znakiem zodiaku? Spójrz w gwiazdy i przekonaj się sam!
Wszyscy grzeszą, nawet jeśli nie powinniśmy. Trudno tego nie robić, ponieważ grzeszne życie jest łatwe i przyjemne. Są małe grzeszki, wielkie grzechy i matactwa, które praktykujemy na co dzień. Niektóre grzechy są tak powiązane z tym, kim jesteśmy, że stają się częścią naszej os


6 znaków, że właśnie odnalazłeś drugą połówkę swej duszy
Bliźniacze dusze lub płomienie to termin używany do opisania dwóch osób o tym samym sposobie postrzegania świata, energii i mocy, które wzajemnie się przyciągają do momentu ostatecznego spotkania.  Tak naprawdę bliźniacze dusze stanowią dwie połówki tego samego ducha, które są prze

Wybierz mandalę i odkryj, co mówi o Tobie wskazany wzór. Co zdradzą Twoje upodobania?
Ludzi charakteryzuje nie tylko to, jacy są, w jaki sposób wyrażają swe myśli oraz poglądy i jak zachowują się w codziennym życiu.  Czasami trochę dla zabawy, a trochę na poważnie szukamy prawdy o sobie w horoskopach i przeróżnych testach psychologicznych. Robimy to, ponieważ, mimo ż