16 grudnia

16-grudnia

Horoskop dla urodzonych 16 grudnia

16 grudnia – horoskop ogólny

Zmiany to niezbędna rzecz dla człowieka urodzonego w dniu 16 grudnia, by mógł poczuć się szczęśliwy. Jest też człowiekiem ogromnie wrażliwym, przez co łatwo przyswaja sobie uczucia innych.

Jego empatia powoduje, że chętnie im pomaga, ale też łatwo dostosowuje się do innych oraz do ogólnych warunków życiowych, zatem potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji i z każdym człowiekiem umie znaleźć wspólny temat. Interesuje go wszystko, co się wokół niego dzieje i wszędzie go pełno.

Stale szuka szczęścia w rozmaitych miejscach, ale często zupełnie nie tam, gdzie może je znaleźć, więc jego życie to nieustające pasmo przewrotów, pomyłek i prób ich naprawienia. Więcej jest w nim niepewności niż stabilizacji, ale jemu raczej to nie przeszkadza. Gorzej będzie, gdy zechce się ustabilizować przy boku kogoś, kto chce spokojnej ostoi  i ciepłego domu, bowiem człowiek urodzony 20 czerwca nie zawsze potrafi to zapewnić.

Wyróżnia się swą nerwowością, gdyż stale odczuwa jakiś niepokój, który objawia się głównie tym, że nigdy nie jest z siebie do końca zadowolony i wydaje mu się ciągle, że powinien robić coś innego. Przez to stale szuka dla siebie nowych dziedzin działania i chce coś za wszelką cenę robić, byle tylko zbyt długo nie zostawać w jednym miejscu.

Trzeba dodać, że na ogół wychodzi mu to na dobre, bo w ten sposób czyni użytek ze swych rozlicznych talentów i zdolności, zaś gdyby był spokojniejszą naturą, na pewno nie widziałby powodów, by to robić i może też zwyczajnie by mu się nie chciało. Ludzie nawet nie wiedzą, jak zręcznie nimi manipuluje, na szczęście zawsze tylko w dobrej wierze, głównie po to, by nie utrudniali mu wcielania w życie jego ideałów, które przeważnie są bardzo szlachetne, ale zwykle okazuje się to dopiero po jakimś czasie.

Chętnie działa on bowiem na rzecz społeczności, w jakiej żyje i poświęca znaczną część swojego czasu na pomaganie innym. Świadczy to o jego wielkim nastawieniu społecznym i humanitarnym, ponieważ każdemu chciałby pomóc i ulżyć w jego niedoli, nie zważając na swój własny los, który też przecież czasem jest daleki od ideału.

 

pozytywyZalety

Bezczynność to najgorsze, co może spotkać człowieka, który urodził się w dniu 16 grudnia.  Nie zaniedbuje żadnego ze swoich obowiązków i jego rodzina nie może mu niczego zarzucić, ponieważ potrafi tak zagospodarować swój czas, by każdemu dać go tyle, ile potrzebuje.

Wydaje się przy tym, że nigdy nie czuje się zmęczony ani – tym bardziej – zniechęcony tym, co robi, nawet jeśli rezultaty podejmowanych przez niego wysiłków nie są takie spektakularne, jak tego oczekiwał. Jest człowiekiem bardzo inteligentnym, bystrym i niewiele jest rzeczy, które można skutecznie ukryć przed jego wzrokiem.

Doskonale orientuje się w każdej sytuacji, w jakiej się znajduje, choćby była ona najbardziej zagmatwana i zawsze umie sobie poradzić. Swoją obrotnością zadziwia innych, ale nie ma w tym żadnego sekretu, jak się go czasem posądza, bowiem człowiek ów nigdy nie ucieka się do nieuczciwych zagrań, lecz polega na swym rozumie, który rzadko go zawodzi.

Wady

Impulsywność i popędliwość, a także skłonność do działania bez zastanowienia to bez wątpienia najważniejsze wady człowieka urodzonego 16 grudnia.

Jest to też człowiek bardzo dumny – wydaje mu się, że jest zupełnie nieprzeciętną osobowością i ludzie z tego powodu powinni mu okazywać wielki szacunek. Ma wielkopańskie maniery, które nie licują z jego rzeczywistą sytuacją i chce, by inni traktowali go z wielką atencją, co może denerwować większość osób, choć niektórzy tylko kwitują to pobłażliwym uśmiechem, a w przypływie dobrego humoru gotowi są nawet zaspokajać te jego oczekiwania.

Ponadto człowiek urodzony 3 czerwca bywa mściwy jeśli ktoś wyrządzi mu wielką krzywdę, a także łatwo wpada w gniew, więc jego bliscy muszą bardzo uważać, by nie ściągnąć na swoją głowę prawdziwych gromów. Posiada również wielkie popędy zmysłowe, nad którymi nie zawsze może zapanować, ale też nie zawsze chce, mimo iż w całej swej inteligencji zdaje sobie sprawę z tego, iż jest to przyczyna dużej części jego kłopotów.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 16 grudnia

Wielkie zasługi na gruncie zawodowym człowiekowi urodzonemu 16 grudnia oddaje bez wątpienia jego silnie rozwinięta intuicja.

Wybitnie pomaga mu też jego wielka obrotność, a także fakt, że posiada wiele zdolności praktycznych i jest ogromnie elokwentny. Sprawia to, że z powodzeniem może się odnaleźć niemal w każdym zawodzie i zawsze ma szansę na znaczną karierę, bez względu na to, w jakiej dziedzinie zdecyduje się działać.

Poza tym posiada smykałkę do prowadzenia interesów i potrafi ich bardzo sprawnie strzec, ale mimo to istnieje pewne niebezpieczeństwo, że wrogowie, jakich zwykle zostawia za sobą na drodze do celu, zechcą się na nim mścić lub wywyższyć się jego kosztem i będą próbowali odebrać mu wszystko, co udało mu się wielkim wysiłkiem bądź szczęśliwym trafem wypracować.

Musi jednak bardzo uważać, by nie marnować swej energii na niepotrzebne działania, ponieważ ma do tego spore tendencje, a jeśli pozwoli się ogarnąć swej samowoli i lekkomyślności, wszystkie jego wysiłki zostaną zaprzepaszczone.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 16 grudzień

 • charakter : nerwowy, ruchliwy, impulsywny, przedsiębiorczy
 • zawody męskie : kaletnik, geograf, bibliotekarz
 • zwierzę : jemiołuszka
 • kolory : czarny, biały, mosiądzowy; ceglasty
 • zawody żeńskie : egzaminator, piosenkarka, krawcowa
 • roślina : nagietek
 • kamień : turkus

Imieniny 16 grudnia

 • Alina
 • Euzebiusz
 • Albina
 • Zdzisława
 • Sebastian
 • Maria
 • Zdzisław
 • Walenty
 • Adelajda

16 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

4/5 - (1)

6 komentarzy

 1. Wlodas1959
 2. ♐♐♐Agnieszka♐♐♐
  • Kama
 3. Jakub
 4. danka
 5. Ewa

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


4 sygnały, że znalazłeś bratnią duszę. Nie pozwól, by Ci umknęły!
„Powiedzieć, że ktoś czeka całe życie na bratnią duszę, jest paradoksem” – Criss Jami.  Amerykański poeta Criss Jami uważał, że bratnie dusze muszą wspólnie pracować na swą niezwykłą więź, którą doskonalą przez całe życie. Myśliciel twierdził, że w isto


Z którym celebrytą masz największe szanse się zaprzyjaźnić? Sprawdź, co Ci podpowiada zodiak
Jednym z najbardziej popularnych obszarów astrologii jest badanie zgodności.  Wskazówki gwiazd dotyczą tego, z kim najłatwiej oraz najtrudniej jest się nam dogadać, uczuć najsilniejszych, takich jak miłość, przyjaźń i nienawiść. Podstawą każdego z nich jest sympatia bądź jej brak

5 cech, które posiadają wszyscy spod znaku Bliźniąt. Z tym krótkim instruktażem zrozumiesz je lepiej
Osoby spod znaku Bliźniąt mają dwie różne osobowości.  Są dowcipne, dociekliwe i kreatywne, a przy tym złożone i czasami odizolowane. Ich charakter jest tak trudny, że niekiedy przydałaby się instrukcja obsługi, do ich zrozumienia. Te 5 rzeczy musisz koniecznie wiedzieć, jeśli prac