17 grudnia

17-grudnia

Horoskop dla urodzonych 17 grudnia

17 grudnia – horoskop ogólny

Natura człowieka urodzonego 17 grudnia jest niezwykle sympatyczna i entuzjastyczna. Ma świadomość swoich mocnych stron i wie dzięki temu, jak hojnie obdarował go los, zwłaszcza że jest na tyle bystry, że widzi, jak wiele niedostatków jest wokół niego, nawet w jego najbliższym otoczeniu.

Sprawia to, że na ogół potrafi cieszyć się tym, co ma, a jeśli czegoś dla siebie pożąda, to nigdy nie oczekuje, że samo to do niego przyjdzie, lecz zakasuje rękawy i bierze się do roboty, by sobie na to uczciwie zapracować. Ma bardzo społeczne usposobienie, jest ogromnie towarzyski i posiada wszelkie predyspozycje do tego, by cały swój czas spędzać w towarzystwie innych osób. Wówczas czuje się najszczęśliwszy, choćby miał mnóstwo innych problemów, jednak w wesołej zabawie jest w stanie niemal całkowicie o nich zapomnieć, przynajmniej na jakiś czas.

Rozrywki również są dla niego bardzo ważne, ale nie poprzestaje na nich i jego życie na pewno nie jest płytkie, a ona sam nie jest człowiekiem skupionym jedynie na swojej przyjemności. Ma w sobie wielki potencjał i ogromną siłę przebicia, ale dary te drzemią w ukryciu dopóki nie są potrzebne, więc często zdarza się tak, że przez większość swego życia uchodzi on za człowieka flegmatycznego, dość nawet fajtłapowatego i nieporadnego.

Nie jest to jednak prawda i kiedy tylko pojawią się odpowiednie do tego okoliczności, łatwo można to zauważyć. Chce być szczęśliwy i ciągle goni za tym celem, podróżując, zmieniając miejsce pobytu i podejmując szereg innych działań mających na celu jak największe urozmaicenie jego egzystencji, by na koniec mógł powiedzieć sobie, że jest w pełni usatysfakcjonowany swoim życiem.

Nie oznacza to jednak bynajmniej, by był ekstrawertykiem, jak można by było się tego spodziewać, gdyż przeciwnie, jest dość zamknięty w sobie i chętniej przebywa sam lub w jak najmniejszym gronie ludzi aniżeli w tłumie.

 

pozytywyZalety

Już po tym, że człowiek urodzony 17 grudnia stale ma wokół siebie mnóstwo znajomych i przyjaciół, można poznać, jak bardzo jest sympatyczny.

Wyróżnia się też niebywałą cierpliwością – jest gotów czekać na rezultaty podejmowanych przez siebie wysiłków dokładnie tak długo, jak długo trzeba i nie stara się niczego przyspieszać na siłę. Umie działać rozważnie i ostrożnie, choć nieco powolnie, ale w ostatecznym rozrachunku wychodzi mu to na dobre i ma przewagę nad osobami, które wprawdzie pracują bardzo szybko, ale przez to chaotycznie i popełniają masę błędów, które następnie muszą poprawiać, tracąc na tym ogromne ilości czasu.

Mimo iż nie zawsze wie, co chce robić i czego oczekuje od życia, raczej nie zdarza się, by działał chaotycznie i marnotrawił swoją wielką energię. Jego szczęście polega na tym, że zawsze umie znaleźć dla siebie konstruktywne zajęcie, które jeśli nie daje wymiernych korzyści jemu samemu, to na pewno komuś innemu, zatem nigdy nie podejmuje swych wysiłków na marne.

 

Wady

Nie da się ukryć, że człowiek urodzony w dniu 17 grudnia jest dość roztargniony i cecha ta jest przyczyną jego wielu problemów.

Wszystkim bardzo mocno się przejmuje i nawet drobiazgi wykonuje z wielką, przesadną wręcz pieczołowitością, co może być uciążliwe zwłaszcza dla współpracujących z nim ludzi, ale też dla całego jego otoczenia. Jest także na tyle wrażliwy, że bardzo łatwo jest go zranić, a każde złe słowo, nawet wypowiedziane nieopatrznie, długo rozpamiętuje i wszystko to jest dla niego bardzo bolesne.

Jeśli ktoś da mu odczuć, że ma jakoweś wady, może nawet wpędzić go w całkowitą depresję, z której następnie nie będzie mu łatwo się otrząsnąć. Łatwo jest też kupić go pochlebstwami, gdyż jest dość niepewny siebie i ciągle jest mu mało potwierdzeń własnej wartości.

Osoba, która będzie go utwierdzać w tym, jaki jest zdolny i wspaniały, może uzyskać od niego wszystko, co chce i może sprowadzić go na zupełne manowce, ponieważ na pewno będzie zaślepiony i nie będzie kompletnie zważał na jej intencje.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 17 grudnia

Wprawdzie człowiek urodzony 17 grudnia nie jest tytanem pracy, bo zawsze ma ciekawsze rzeczy w perspektywie, ale posiada zasób innych cech, którymi może zrównoważyć niedostatek tej jednej.

Ma także skłonność do wymyślania niestworzonych pomysłów i tworzenia takich projektów, które nie mają żadnej szansy powodzenia i od początku skazane są na porażkę, jednak on tego nie dostrzega albo nie chce sobie tego uświadomić i nadal upiera się przy swoim. Mimo wszystko może zrobić znaczną karierę, głównie jak uczony, ale też może być przedstawicielem czy rzecznikiem prasowym, ponieważ potrafi eksponować dobre strony i ukrywać złe, a także nadaje się do publicznych wystąpień.

Jeśli chodzi o dziedziny, w jakich może liczyć na największe sukcesy zawodowe, to jest to przede wszystkim nauka, ponieważ gotów jest zgłębiać każdy temat, jaki przyjdzie mu na myśl, ale także handel, prawo czy szeroko pojęta komunikacja, widać zatem, że nie powinien mieć problemu z dokonaniem wyboru najlepszego dla siebie zawodu.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 grudzień

 • kamień : szmaragd
 • roślina : aloes
 • zwierzę : gronostaj
 • charakter : władczy, silny, pracowity, uczciwy, roztargniony
 • kolory : oliwkowy, kremowy, lila; jaśminowy
 • zawody żeńskie : egzaminator, opiekunka dziecięca, weterynarz
 • zawody męskie : spedytor, architekt, szklarz

Imieniny 17 grudnia

 • Florian
 • Jolanta
 • Łazarz
 • Jan
 • Modest

17 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

5/5 - (1)

9 komentarzy

 1. Basia
 2. Ewa
 3. Derek
  • Adam
 4. Pioter
 5. Frank
 6. Mery
  • Bosy

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Spójrz na malowidło i wskaż obiekt, który pierwszy rzucił Ci się w oczy. Twoja decyzja zdradzi sposób, w jaki się zakochujesz
Wszyscy postrzegamy świat w inny, wyjątkowy sposób. Niektóre nasze cechy i tendencje można jednak określić na podstawie naszej osobowości. Charakter człowieka wpływa i determinuje wybory, które czyni. Większość z nas jest wzrokowcami. To poprzez zmysł wzroku dociera więc do nas najwi


Rzucają urok na mężczyzn i całkowicie ich zniewalają. Te niezwykłe czarownice pochodzą z jednego znaku zodiaku…
Jakie są największe zalety kobiet, które doprowadzają mężczyzn do szaleństwa? Większość z nas obstawiałaby pewnie piękno i zmysłowość, prawda? Tymczasem według wielu astrologów, kobiety spod jednego, konkretnego znaku mogą nie być ani piękne, ani zmysłowe, jednak wszystkie niedo

Wybierz maskę i dowiedz się, jaki sekret ukrywa przed Tobą ktoś bliski. Test jest skuteczny w 83 procentach
Każdy z nas ukrywa coś przed innymi.  Skrywamy się za maskami, nie pokazujemy się innym w całości przede wszystkim dlatego, że obawiamy się, co mogliby zobaczyć. Jesteśmy przy tym dociekliwi i choć sami nie zdradzamy wszystkiego, o innych chcielibyśmy wiedzieć, jak najwięcej. Zaspokoi