Horoskop na dziś

18 grudnia

18-grudnia

Horoskop dla urodzonych 18 grudnia

18 grudnia – horoskop ogólny

Prostolinijność, jaką wyróżnia się człowiek urodzony 18 grudnia, powoduje, że nie pozwala on sobie na żadne wykręty i w każdej sytuacji zachowuje się uczciwie.

Posiada nieprzeciętną wyobraźnię i ma nawet skłonność do fantazjowania, tym bardziej, że pociąga go wszystko, co niezwykłe i niebanalne i stara się doszukiwać takich rzeczy w swoim otoczeniu nawet wówczas, gdy inni ludzie zupełnie ich nie dostrzegają.

W ogóle człowiek ów często przejawia zainteresowania odmienne niż reszta ludzi i nie każdy potrafi się z nim z tego powodu porozumieć, czasem nawet uchodzi za dziwaka, ale nie przeszkadza mu to, bo wie, że znacząco odbiega od reszty.

Nie jest też szczególnie zaradny na co dzień i zazwyczaj biernie unosi się na falach życia, obojętnym wzrokiem patrząc na wszystko, co się wokół niego dzieje, bo jego interesują tylko niektóre sprawy, zazwyczaj znajdujące się w jego wnętrzu. Przejawia wszechstronne zdolności, więc właściwie może robić w życiu z powodzeniem wszystko, co tylko przyjdzie mu do głowy i na pewno będzie miał na każdym polu wielkie sukcesy.

Ponadto, nie dość, że posiada nieprzeciętne zdolności jeśli chodzi o wymyślanie rozmaitych projektów i układanie szczegółowych planów działania, to jeszcze potrafi je bardzo sprawnie wcielać w życie, co powoduje, że sam jest twórcą swoich sukcesów, od początku do końca i nie musi korzystać z niczyjej pomocy.

Jego kolejnym wielkim darem, za jaki powinien być wdzięczny losowi, jest niesamowita elokwencja, gdyż człowiek ów potrafi ubrać w słowa wszystko, co przeżywa w swoim wnętrzu i zawsze są to słowa jak najbardziej trafnie dobrane, tak że nikt nie ma wątpliwości co do tego, o czym on mówi.

Niestety jednak idzie z tym w parze pewien jego problem w postaci nadmiernej gadatliwości, gdyż człowiek ten wie, że potrafi się wspaniale wysławiać i chętnie robi użytek z tego daru, nieraz zbyt chętnie i nie potrafi utrzymać języka za zębami nawet wtedy, gdy byłoby to jak najbardziej wskazane.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 18 grudnia wyróżnia się swą wielką wrażliwością na innych. Nie pozwala mu ona nikogo krzywdzić, ale też każe działać na ich rzecz i pomagać im w miarę możliwości, a nierzadko także swoim kosztem.

Poza tym umie on we wszystkim zachować umiar i mimo iż dąży do władzy, to nie jest absolutnie tyranem ani też nie stara się dojść do tego celu po przysłowiowych trupach. Chce też zachować niezależność, ale również nie za wszelką cenę i jest w stanie podporządkować się wszelkim nakazom, zakazom i ograniczeniom jeśli wie, że z jakichś powodów jest to konieczne.

Ma szczere intencje i chętnie pomaga innym, dzieląc się z nimi wszystkim, co ma, przede wszystkim swym życiowym doświadczeniem, mimo iż jednak zdobycie go kosztowało go na ogół bardzo dużo, od innych niczego nie wymaga w zamian i działa w pełni bezinteresownie.

Nigdy nie stara się okazywać innym swej wyższości, a wręcz przeciwnie – zdaje sobie sprawę z tego, iż czasem przesadza ze swym mniemaniem o sobie i stara się to ukrywać, by nie razić nikogo swoją zarozumiałością, której czasem nie może uniknąć ze względu na niezwykłe cechy, jakie posiada.

 

Wady

Nie da się ukryć, że człowiek urodzony 18 grudnia, mimo swej wrażliwości, jest też nieco nieczuły, gdyż w miłości kieruje się nie sercem, a względami intelektualnymi.

Jest zmienny i często miewa chwile zwątpienia, więc nawet jeśli podejmie jakąś wiążącą decyzję, to wcale nie jest to koniec jego problemów, a czasem wręcz początek, bo dopiero wtedy zaczyna się martwić, czy aby na pewno postąpił słusznie i czasem stara się wycofywać z powziętych na siebie zobowiązań.

Jest też nadmiernie wrażliwy jeśli chodzi o porażki i każdą z nich, nawet drobną, rozpamiętuje długo, nie zapomina zaś o niej nigdy. Sprawia to, że do kolejnego przedsięwzięcia podchodzi już z dużą nieufnością, bo obawia się, że znów spotka go niepowodzenie, zatem nie jest tak pewny siebie, jak mógłby i powinien być i to również może wpędzać go w kłopoty i w efekcie – w jeszcze gorsze samopoczucie.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z dnia 18 grudnia

Ponieważ przeważnie życie uczuciowe człowieka urodzonego 18 grudnia nie daje mu spodziewanej satysfakcji, życie zawodowe jest przedmiotem jego wielkich zabiegów, a to musi przynieść pozytywne skutki.

Jest człowiekiem uroczym, pełnym wdzięki i ludzie nie mogą się mu oprzeć – muszą mu wybaczać jego wady i poprawiać błędy, jakie popełnił. Nie poddaje się on nigdy przeciwnościom losu i jeśli coś sobie postanowi, nawet nie przychodzi mu do głowy myśl, że mogłoby mu się to nie powieść.

Może ponosić porażkę za porażką, a i tak ciągle ma dość sił i motywacji na to, by od nowa próbować robić swoje i nie poddaje się niemal nigdy. Jeśli jego próby zrobienia wielkich pieniędzy spełzają na niczym, dochodzi do wniosku, że działa w nieodpowiednim kierunku i natychmiast zajmuje się czymś innym, ale nigdy nie odpuszcza, nic zatem dziwnego, że prędzej czy później odnosi sukces.

Nie zważa przy tym na koszty swych przedsięwzięć i każdy sukces gotów jest okupić wielkim wysiłkiem, byle mu się tylko udało, bowiem końcowa satysfakcja jest dla niego najważniejsza, a jest ona tym większa, im większy był wysiłek włożony w dane zadanie.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 grudzień

 • zawody męskie : handlowiec, fotograf, inżynier
 • zwierzę : niedźwiedź polarny
 • kolory : szary, zielony, miodowy; zieleń zgniła
 • roślina : wiesiołek
 • zawody żeńskie : fryzjerka, dziennikarka, tancerka
 • kamień : żółty szafir
 • charakter : towarzyski, serdeczny, szczery, wierny, niezależny

Imieniny 18 grudnia

 • Wszemir
 • Rufus
 • Gracjan
 • Bogusław
 • Zofia

18 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec


1 komentarz

 1. Agnieszka 18 grudnia 2019

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Z którym mitologicznym stworzeniem łączą Cię gwiazdy i czemu?
Mity greckie były odpowiedzią na odwieczne ludzkie poszukiwania celu i sensu życia.  Istoty ze wszystkich mitologii świata powstały w podobnym celu. Miały reprezentować wszystkie nasze cechy, zarówno te dobre, jak i złe od dumy poprzez strach, nieodpowiedzialność, czy złośliwość. WszNa obrazku ukryło się aż 8 kształtów. Ostatni, który wypatrzysz, wskaże najbardziej zaniedbaną przez Ciebie sferę życia
Nie wszystkie testy psychologiczne działają na zasadzie: zobacz i wybierz spontanicznie.  Niektóre z nich są bardziej skomplikowane i wymagają znacznie więcej skupienia. Właśnie taki jest test, który chcemy Wam przedstawić. Wskazuje on sfery życia, które najbardziej zaniedbaliśmy, trud

10 subtelnych sygnałów, świadczących, o tym, że partner nie jest naszą bratnią duszą. Mogłeś to przegapić
Istnieje multum artykułów na temat powinowactwa i pokrewieństwa dusz. Większość z nich jest ciekawych i można z nich wyciągnąć jakąś naukę. Tak bywa zwłaszcza w przypadku tych opartych na wiedzy profesjonalistów, którzy latami badają relacje, leczą te chore i pozwalają związkom w