19 grudnia

19-grudnia

Horoskop dla urodzonych 19 grudnia

19 grudnia – horoskop ogólny

Każdy, kto choć trochę zna człowieka, który urodził się w dniu 19 grudnia, doskonale wie, że człowiek ten potrafi dać sobie radę i odnaleźć się dosłownie we wszystkich okolicznościach.

Jest wielkim estetą, kocha wszystko, co piękne i nosi znamiona artyzmu, przez co sam nieraz wygląda ekstrawagancko i zachowuje się dość nietypowo, zadziwiając, ale i ciekawiąc tym swoje otoczenie. Rzeczywiście często okazuje się, że nie jest zwyczajnym człowiekiem i posiada jakieś rzadko spotykane predyspozycje, zwykle zdolności artystyczne, ale najpierw sam musi je w sobie odkryć, co wbrew pozorom wcale w jego przypadku nie następuje łatwo.

Jest życzliwie nastawiony do całego swego otoczenia i ludzie bardzo go lubią, doceniając jego uprzejmość i fakt, że dla każdego ma zawsze jakieś życzliwe słowo. Jest dobroduszny, chętnie działa na rzecz innych i oddaje im rozmaite przysługi jeśli tylko zostanie o to poproszony, a także gościnny – nie żałuje czasu ani pieniędzy na przyjmowanie u siebie znajomych i przyjaciół i każdy fantastycznie czuje się w jego domu.

Sam nie jest jednak domatorem, ponieważ odbywa liczne podróżne i jest to jedna z jego największych pasji. Lubi często zmieniać miejsce swego pobytu i świadczy to o jego zmienności, która objawia się również w innych dziedzinach jego życia, gdyż człowiek ów nie jest dość wytrwały jeśli chodzi o trzymanie się swych postanowień i zmienia je zależnie od nastroju.

Ma bardzo refleksyjną naturę i nad każdą kwestią długo się zastanawia, ponieważ ma taki zwyczaj i widzi, że na ogół wychodzi mu to na dobre. Posiada również nieprzeciętną wyobraźnię i czyni z niej wielki użytek, oddając się snuciu rozmaitych fantazji, nie można jednak mu zarzucać nadmiernego oderwania od rzeczywistości. Jest mimo to człowiekiem dość zamkniętym w sobie i skrytym. Mimo to nie stroni od pewnej dozy szaleństwa, co wynika głównie z tego, iż jest nastrojony bardzo romantycznie i ma bogatą wyobraźnię.

Często też przejawia wielki poziom rozwoju duchowego. Jego ciekawa cecha polega na tym, że ma w sobie jakąś siłę, która przyciąga do niego ludzi i sprawia, że mimo iż nie zawsze jest najsympatyczniejszy, stale chcą z nimi przebywać.

 

pozytywyZalety

Ambicje człowieka urodzonego w dniu 19 grudnia są bardzo duże i ogromnie się stara, by je wszystkie, albo choć ich większość, zrealizować.

Nie łamie nigdy danego komuś słowa, choć ze słowem dawanym sobie bywa różnie. Mocno również trzyma się swych najważniejszych życiowych celów i jeśli coś sobie postanowi, jest w stanie zmierzać do owego punktu bardzo konsekwentnie, bez względu na to, jak wiele przeszkód się przed nim spiętrzy.

Jest także odważny jeśli chodzi o stawianie czoła przeciwnościom losu, choć wobec ludzi bywa tchórzliwy. Wyróżnia się też dużymi ambicjami i gotowością do ich spełniania nawet w sytuacji, gdy wie, że nie będzie to łatwe i będzie musiał włożyć w to wiele pracy. Jest gotów do podejmowania największych wysiłków i ma  w sobie wiele energii, jeśli zaś czasem nachodzi go zniechęcenie, od razu stara się temu jakoś przeciwdziałać, bo nie lubi się lenić.

Wie, kiedy może podjąć ryzyko i nigdy nie waha się tego zrobić, choć w stosunku do innych ludzi wcale nie jest szczególnie odważny, a nieraz nawet zarzuca mu się tchórzostwo i niedostateczną pewność siebie.

 

Wady

Natura człowieka narodzonego 19 grudnia jest bardzo impulsywna i popędliwa, przez co często sprowadza on na swą głowę rozmaite problemy.

Mimo iż utrzymuje, że marzy o miłości i nie ma powodów, by mu nie wierzyć, w ogóle się tak nie zachowuje gdy poznaje osobę, na której zaczyna mu zależeć. Nie umie pohamować swej bojaźliwości i ma w tym naprawdę skłonność do przesady – niemal kurczy się w sobie w jej obecności i w żaden sposób nie jest w stanie nawiązać z nią normalnych kontaktów.

Nie zamierza on niczego sobie odmawiać, bo chce jak najlepiej korzystać ze wszystkich uroków życia. Nie krępują go przy tym żadne ograniczenia i często jest na bakier z moralnością, mimo iż gdyby ktoś go o to zapytał, na pewno utrzymywałby, że jest jej wielkim orędownikiem.

Bywa także egoistą i uczucia kogoś, kto nie jest mu bliski, zupełnie się dla niego nie liczą. Gotów jest wszystko wszystkim zabrać i obsypać tymi dobrami swych najbliższych, uważając ich za ludzi daleko lepszych od reszty, choć zwykle nie ma do tego żadnych powodów.

 

predyspozyjePredyspozycje osób  z dnia 19 grudnia

Wszechstronność człowieka urodzonego 19 grudnia oraz jego zdolność odnajdywania się w każdej sytuacji powodują, że jest w stanie dać sobie radę w każdej dziedzinie, w jakiej przyjdzie mu działać.

Jest ogromnie zaciekły i wytrwały, więc nawet jeśli wydaje się, że działa nieco wolniej niż inni, ostatecznie to on dociera do celu, bo nigdy nie ustaje w swoich wysiłkach i nie odpuszcza. Daje mu to wielką przewagę nad konkurencją, na czym bardzo mu zależy, bo chce osiągnąć sukces nie tylko dla własnej satysfakcji i wymiernych korzyści, ale także po to, by pokazać innym, że jest od nich lepszy.

Musi także pokonywać wiele zagrożeń, które znajdują się w nim samym, głównie jeśli chodzi o jego nieumiejętność przenikania ludzkich intencji oraz podatność na wpływy z zewnątrz, głównie osób przeciwnej płci. Z tych dwóch powodów często traci wszystko, co do tej pory udało mu się osiągnąć i w żaden sposób nie potrafi się przed tym ustrzec.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 19 grudzień

 • zwierzę : kaczka
 • zawody żeńskie : fryzjerka, dekoratorka wnętrz, lekarka
 • charakter : ambitny, drażliwy, niespokojny, dumny, szczery
 • kamień : szmaragd
 • kolory : czarny, pomarańczowy, miedziany; lapis-lazuli
 • zawody męskie : duchowny, ratownik medyczny, biochemik
 • roślina : sasanka

Imieniny 19 grudnia

 • Urban
 • Abraham
 • Anastazy
 • Eleonora
 • Tymoteusz
 • Grzegorz
 • Bogumiła
 • Dariusz
 • Kazimiera
 • Beniamin

19 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

5/5 - (1)

2 komentarze

 1. Damian
 2. Milena

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jaki grzech łączy się nierozerwalnie z Twoim znakiem zodiaku? Spójrz w gwiazdy i przekonaj się sam!
Wszyscy grzeszą, nawet jeśli nie powinniśmy. Trudno tego nie robić, ponieważ grzeszne życie jest łatwe i przyjemne. Są małe grzeszki, wielkie grzechy i matactwa, które praktykujemy na co dzień. Niektóre grzechy są tak powiązane z tym, kim jesteśmy, że stają się częścią naszej os


Oto dwa najbardziej inteligentne znaki zodiaku. Urodzeni pod tymi gwiazdami, mogą uznać się za szczęśliwców
Każdy znak zodiaku ma swoje pozytywne cechy. Barany są urodzonymi liderami, Koziorożcom można pozazdrościć zdecydowania i konsekwentnego dążenia do celu, Byki są praktyczne i wiarygodne, a Ryby bezinteresowne i zawsze chętne do pomocy. Gwiazdy każdego z nas obdarzyły pozytywnymi cechami.

Nie wiesz, co sprezentować wymagającemu znajomemu? Obdaruj go zgodnie z jego znakiem zodiaku!
Paradoksalnie im dłużej kogoś znamy, tym trudniej wymyślić dlań oryginalny i ciekawy prezent.  Urodziny to pół biedy. Na tę okazję można sprezentować bliskiemu coś wyjątkowego i drogiego. Złożyć się z kimś. Coś wymyślić. Gorzej jest ze świętami, np. Bożym Narodzeniem, pomni