2 grudnia

2-grudnia

Horoskop dla urodzonych 2 grudnia

2 grudnia – horoskop ogólny

Najważniejszą cechą człowieka narodzonego w dniu 2 grudnia bez wątpienia są jego ambicje, które każą mu zawsze dążyć do zajmowania najważniejszych możliwych miejsc, bez względu na to, jaka to dziedzina.

Jego niezachwiana wiara w siebie powoduje, że nawet ludzie, którzy początkowo nie widzieli w nim niczego niezwykłego, zaczynają ulegać jego przekonaniu i dostrzegać w nim cechy, które sam w sobie stara się podkreślać. Wywiera on także wpływ na swe otoczenie w inny sposób – zaraża ludzi swoją aktywnością, gdyż zazdroszczą mu dobrego samopoczucia płynącego z przeświadczenia o dobrze wykonanej misji i też chcą się tak poczuć.

Często wespół działają społecznie, gdyż potrafi do tego zachęcić nawet te osoby, którym nigdy wcześniej nie przyszło to do głowy i razem mogą osiągnąć naprawdę doskonałe rezultaty. Wyróżnia się swoją wielką przedsiębiorczością i pewnością siebie, którą nieraz niektórzy postrzegają jako zuchwałość, z czym trudno się nie zgodzić, ponieważ wydaje mu się, że na wszystko go stać i nie ma rzeczy, której nie umiałby dla siebie zdobyć gdyby tylko zapragnął.

Kiedy się z nim rozmawia, wychodzi na jaw jego wielki egoizm, gdyż chce rozmawiać tylko o sobie i nie chce mu się nawet słuchać o czyimś życiu, bez względu na to, czy pragnie on pochwały za odniesiony sukcesy, czy potrzebuje pocieszenia w ciężkich chwilach. Jednie dla swych przyjaciół robi wyjątek, ale pewnie duży wpływ ma na to fakt, iż nie ma ich zbyt wielu, bo bardzo uważnie ich sobie dobiera, więc nie zajmuje mu to dużo czasu.

Jest bardzo błyskotliwy i doskonale o tym wie, tak samo jak o istnieniu wszystkich swoich zdolności i umiejętności, którymi bardzo chętnie popisuje się przed innymi, zwiększając tym swą wartość we własnych oczach.

 

pozytywyZalety

Najważniejszą zaletę człowieka urodzonego 2 grudnia stanowi jego zdolność przystosowywania się do zmieniających się wciąż warunków i okoliczności życiowych.

Jest pewny siebie, ale tylko w dobrym tych słów znaczeniu, ponieważ ma świadomość wszystkich swoich mocnych stron i nie wpada w kompleksy ani nie ma powodów, by się nad sobą użalać, ale jednocześnie nie jest zarozumiały i nie wywyższa się. Jest bardzo pracowity i we wszystko, co robi, angażuje się całym sobą.

Jeśli zleca mu się jakieś nawet mało ważne zadanie, można mieć pewność, że da z siebie wszystko i wykona je nie tylko z przyjemnością, ale i z prawdziwą finezją, nie żałując czasu i energii. Pracowitość to jego kolejna ważna zaleta, gdyż nie lubi on marnować czasu ani swoich zdolności. Dlatego stale jest czymś zajęty, jeśli nie swoimi sprawami, to cudzymi i można mieć pewność, że rzeczywiście nie marnuje ani chwili.

Dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, gdyż honor nie pozwala mu na wykonywanie swych czynności połowicznie czy niedokładnie.

 

Wady

Wadę człowieka narodzonego 2 grudnia na pewno stanowi jego lekkomyślność, która nie pozwala mu zastanawiać się nad żadnymi posunięciami, w efekcie czego nie odnosi tylu sukcesów, ile mógłby.

W sposób bardzo niedyplomatyczny, a czasem wręcz chamski pozbywa się ludzi, którzy są mu życzliwi i chcą mu pomóc, zamiast im po prostu podziękować i docenić ich gotowość do niesienia mu wsparcia. Czasem wręcz odnosi się do nich ze wzgardą, nie pojmując, że zwyczajnie ich tym rani, a nie widzi tego, bo percepcję przysłania mu wizja własnej osoby, gdyż sam dla siebie jest najważniejszy i tak naprawdę tylko jego uczucia, pragnienia i oczekiwania się dla niego liczą.

Kiedy jest samodzielny, popełnia wiele głupstw przez swoją nieostrożność, gdyż uważa, że nadmierna rozwaga to nuda. Jeśli zaś ktoś próbuje go kontrolować, obrusza się, że traktuje się go jak dziecko i jest zdolny na złość zrobić coś głupiego, by zamanifestować swoją niezależność i  zemścić się za próby ograniczania jej.

Nie próbuje nawet udawać, że interesują go czyjeś problemy i często nawet bliskich sobie ludzi traktuje z całkowitą obojętnością, skąpiąc im jednego życzliwego gestu albo nie uświadamiając sobie, że ktoś może tego od niego oczekiwać, mimo iż jest bardzo bystry i szybko orientuje się we wszelkich sytuacjach.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 grudnia

Niestety człowiek urodzony 2 grudnia nie jest szczególnie pewny siebie, a to czasami przynosi negatywne skutki w jego życiu zawodowym.

Jego problem polega też na tym, że mimo iż umie i lubi planować wszystkie zadania, nieszczególnie skupia się na szczegółach i właśnie na nich najczęściej się potyka. Powinien sobie uświadomić, że na ujmowaniu absolutnie wszystkiego jedynie w ogóle nie zajdzie daleko i na detale też musi poświęcać swój cenny czas, którego tak zazdrośnie strzeże, by nie uronić z niego ani chwili na niepotrzebne w jego mniemaniu działania.

Kobieta urodzona tego dnia ma tę przewagę na innymi osobami, że we wszystko bardzo mocno się angażuje, co daje jej konsekwencję działania większą niż u mężczyzn, którzy czasem przejawiają brak silnej woli. Wobec tego jest w stanie osiągnąć wszystkie swoje cele i zazwyczaj robi to bardzo mądrze, więc robi wielką karierę i spełnia się na wszystkich polach.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 grudzień

 • zwierzę : jaskółka
 • roślina : jemioła
 • charakter : praktyczny, indywidualny, bystry, wszechstronny
 • zawody żeńskie : modelka, bibliotekarka, biolog
 • zawody męskie : filolog, szewc, portier
 • kamień : kryształ górski
 • kolory : kremowy, zielony, żółty; kakaowy

Imieniny 2 grudnia

 • Aurelia
 • Balbina
 • Jan
 • Maria
 • Paulina
 • Rafał
 • Sulisław
 • Eugeniusz
 • Walenty
 • Wiktoryn

2 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

3.7/5 - (6)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Po czym poznać, że kłamiesz? Gwiazdy Cię rozszyfrowały. Sprawdź koniecznie, co Cię zdradza
Jak to mawiał doktor House: – Everybody lies.  Rzeczywiście każdy z nas, w taki czy inny sposób mija się czasem z prawdą. Jedni potrafią kłamać z miną pokerzysty. Inni są w tym dużo gorsi, a z jeszcze innych prawdę można wyczytać, jak z otwartej księgi. Nawet najlepsi kłamcy


Sposób noszenia torby lub plecaka wiele mówi o Twej naturze i osobowości. Wybierz jedną z postaci i przekonaj się o tym na własnej skórze
Nasza osobowość i żywiołowość przejawia się w różnych rzeczach.  Dla uważnego obserwatora nie ma aspektu życia, czy ludzkiego zachowania, z którego nie wyciągnąłby wniosków. Wszystko może być lustrem odzwierciedlającym naszą naturę, wystarczy tylko dobrze się przyjrzeć. W p

Sny, to lustro, w którym odbija się Twoja natura. Co o Tobie mówią? Dowiesz się z tego prostego badania
Poeta Miron Białoszewski był zdania, że nasze sny, to filmy na własny użytek. Śniąc je, znajdujemy się pośrodku akcji, która dzieje się z nami, ale bez naszego udziału. W snach jesteśmy jak dzieci we mgle. Błądzimy po czarownych światach, spotykamy niezwykłe stworzenia i starych prz