2 grudnia

2-grudnia

Horoskop dla urodzonych 2 grudnia

2 grudnia – horoskop ogólny

Najważniejszą cechą człowieka narodzonego w dniu 2 grudnia bez wątpienia są jego ambicje, które każą mu zawsze dążyć do zajmowania najważniejszych możliwych miejsc, bez względu na to, jaka to dziedzina.

Jego niezachwiana wiara w siebie powoduje, że nawet ludzie, którzy początkowo nie widzieli w nim niczego niezwykłego, zaczynają ulegać jego przekonaniu i dostrzegać w nim cechy, które sam w sobie stara się podkreślać. Wywiera on także wpływ na swe otoczenie w inny sposób – zaraża ludzi swoją aktywnością, gdyż zazdroszczą mu dobrego samopoczucia płynącego z przeświadczenia o dobrze wykonanej misji i też chcą się tak poczuć.

Często wespół działają społecznie, gdyż potrafi do tego zachęcić nawet te osoby, którym nigdy wcześniej nie przyszło to do głowy i razem mogą osiągnąć naprawdę doskonałe rezultaty. Wyróżnia się swoją wielką przedsiębiorczością i pewnością siebie, którą nieraz niektórzy postrzegają jako zuchwałość, z czym trudno się nie zgodzić, ponieważ wydaje mu się, że na wszystko go stać i nie ma rzeczy, której nie umiałby dla siebie zdobyć gdyby tylko zapragnął.

Kiedy się z nim rozmawia, wychodzi na jaw jego wielki egoizm, gdyż chce rozmawiać tylko o sobie i nie chce mu się nawet słuchać o czyimś życiu, bez względu na to, czy pragnie on pochwały za odniesiony sukcesy, czy potrzebuje pocieszenia w ciężkich chwilach. Jednie dla swych przyjaciół robi wyjątek, ale pewnie duży wpływ ma na to fakt, iż nie ma ich zbyt wielu, bo bardzo uważnie ich sobie dobiera, więc nie zajmuje mu to dużo czasu.

Jest bardzo błyskotliwy i doskonale o tym wie, tak samo jak o istnieniu wszystkich swoich zdolności i umiejętności, którymi bardzo chętnie popisuje się przed innymi, zwiększając tym swą wartość we własnych oczach.

 

pozytywyZalety

Najważniejszą zaletę człowieka urodzonego 2 grudnia stanowi jego zdolność przystosowywania się do zmieniających się wciąż warunków i okoliczności życiowych.

Jest pewny siebie, ale tylko w dobrym tych słów znaczeniu, ponieważ ma świadomość wszystkich swoich mocnych stron i nie wpada w kompleksy ani nie ma powodów, by się nad sobą użalać, ale jednocześnie nie jest zarozumiały i nie wywyższa się. Jest bardzo pracowity i we wszystko, co robi, angażuje się całym sobą.

Jeśli zleca mu się jakieś nawet mało ważne zadanie, można mieć pewność, że da z siebie wszystko i wykona je nie tylko z przyjemnością, ale i z prawdziwą finezją, nie żałując czasu i energii. Pracowitość to jego kolejna ważna zaleta, gdyż nie lubi on marnować czasu ani swoich zdolności. Dlatego stale jest czymś zajęty, jeśli nie swoimi sprawami, to cudzymi i można mieć pewność, że rzeczywiście nie marnuje ani chwili.

Dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, gdyż honor nie pozwala mu na wykonywanie swych czynności połowicznie czy niedokładnie.

 

Wady

Wadę człowieka narodzonego 2 grudnia na pewno stanowi jego lekkomyślność, która nie pozwala mu zastanawiać się nad żadnymi posunięciami, w efekcie czego nie odnosi tylu sukcesów, ile mógłby.

W sposób bardzo niedyplomatyczny, a czasem wręcz chamski pozbywa się ludzi, którzy są mu życzliwi i chcą mu pomóc, zamiast im po prostu podziękować i docenić ich gotowość do niesienia mu wsparcia. Czasem wręcz odnosi się do nich ze wzgardą, nie pojmując, że zwyczajnie ich tym rani, a nie widzi tego, bo percepcję przysłania mu wizja własnej osoby, gdyż sam dla siebie jest najważniejszy i tak naprawdę tylko jego uczucia, pragnienia i oczekiwania się dla niego liczą.

Kiedy jest samodzielny, popełnia wiele głupstw przez swoją nieostrożność, gdyż uważa, że nadmierna rozwaga to nuda. Jeśli zaś ktoś próbuje go kontrolować, obrusza się, że traktuje się go jak dziecko i jest zdolny na złość zrobić coś głupiego, by zamanifestować swoją niezależność i  zemścić się za próby ograniczania jej.

Nie próbuje nawet udawać, że interesują go czyjeś problemy i często nawet bliskich sobie ludzi traktuje z całkowitą obojętnością, skąpiąc im jednego życzliwego gestu albo nie uświadamiając sobie, że ktoś może tego od niego oczekiwać, mimo iż jest bardzo bystry i szybko orientuje się we wszelkich sytuacjach.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 grudnia

Niestety człowiek urodzony 2 grudnia nie jest szczególnie pewny siebie, a to czasami przynosi negatywne skutki w jego życiu zawodowym.

Jego problem polega też na tym, że mimo iż umie i lubi planować wszystkie zadania, nieszczególnie skupia się na szczegółach i właśnie na nich najczęściej się potyka. Powinien sobie uświadomić, że na ujmowaniu absolutnie wszystkiego jedynie w ogóle nie zajdzie daleko i na detale też musi poświęcać swój cenny czas, którego tak zazdrośnie strzeże, by nie uronić z niego ani chwili na niepotrzebne w jego mniemaniu działania.

Kobieta urodzona tego dnia ma tę przewagę na innymi osobami, że we wszystko bardzo mocno się angażuje, co daje jej konsekwencję działania większą niż u mężczyzn, którzy czasem przejawiają brak silnej woli. Wobec tego jest w stanie osiągnąć wszystkie swoje cele i zazwyczaj robi to bardzo mądrze, więc robi wielką karierę i spełnia się na wszystkich polach.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 grudzień

 • zwierzę : jaskółka
 • roślina : jemioła
 • charakter : praktyczny, indywidualny, bystry, wszechstronny
 • zawody żeńskie : modelka, bibliotekarka, biolog
 • zawody męskie : filolog, szewc, portier
 • kamień : kryształ górski
 • kolory : kremowy, zielony, żółty; kakaowy

Imieniny 2 grudnia

 • Aurelia
 • Balbina
 • Jan
 • Maria
 • Paulina
 • Rafał
 • Sulisław
 • Eugeniusz
 • Walenty
 • Wiktoryn

2 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec


3.7/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Przyciągnij do siebie miłość życia za pomocą… Feng Shui. Oto kilka niecodziennych wskazówek
Feng Shui kojarzy się nam przede wszystkim z ustawianiem mebli w pokojach.  Starożytni Chińczycy wykorzystywali tę sztukę przy budowie miast i planowaniu przestrzeni użytkowej. Wierzyli, że tylko urządzone zgodnie z zasadami Feng Shui wnętrza będą wolne od duchów i zgodne z naturalnym


Zodiak podpowiada, jaki cytat powinien zostać Twym mottem. Weź sobie do serca te mądre słowa i zacznij żyć zgodnie z nimi
Gwiazdy znają nas lepiej niż niejeden kolega.  Żyjemy w czasach, w których przyjaźnie są kruche, a znajomości łatwiej jest nawiązać niż pielęgnować. Relacje międzyludzkie stały się bardzo delikatne, choć mamy setki znajomych, na palcach jednej ręki możemy policzyć tych, których

Co dobrego czeka Cię w najbliższym czasie? Wybierz matrioszkę i uchyl rąbka tajemnicy
Każdy chciałby wiedzieć, co go czeka.  Znać przyszłość i nie martwić się tym, jakie niebezpieczeństwo czyha na nas za rogiem, po prostu to wiedzieć i być przygotowanym. Niestety nie jest nam to dane, choć poszukujemy wszelkich wskazówek, które mogą nam dać choćby cień wiedzy na t