Horoskop dzienny

23 grudnia

23-grudnia

Horoskop dla urodzonych 23 grudnia

23 grudnia – horoskop ogólny

Zręczność, z jaką człowiek narodzony w dniu 23 grudnia dopasowuje się do wszelkich warunków otoczenia, jest często przedmiotem zazdrości jego przyjaciół i znajomych.

Ma w sobie wielki potencjał i ogromną siłę przebicia, ale dary te drzemią w ukryciu dopóki nie są potrzebne, więc często zdarza się tak, że przez większość swego życia uchodzi on za człowieka flegmatycznego, dość nawet fajtłapowatego i nieporadnego. Nie jest to jednak prawda i kiedy tylko pojawią się odpowiednie do tego okoliczności, łatwo można to zauważyć.

Umie też bardzo sprawnie dostosowywać się do zmieniających się okoliczności i wymogów sytuacji, więc jest w stanie poradzić sobie w każdych opałach, bo wie, jak się zachowywać, by było dla niego jak najlepiej. Jest bardzo pozytywnie nastawiony do innych ludzi i chętnie im pomaga, ale najchętniej działa na rzecz całej społeczności, w jakiej żyje.

Jego działania mają więc wielki rozmach, gdyż wychodzi z założenia, że lepiej działać dla większej grupy niż pomagać tylko pojedynczym osobom, choć im również nie odmawia swego wsparcia jeśli tylko zostanie o nie poproszony. Raczej nie może narzekać na nudę także dlatego, że przejawia niebanalne zainteresowania i mimo iż na ogół stroni od ludzi, zawsze potrafi sobie znaleźć satysfakcjonujące go zajęcie, dzięki któremu nie tylko zabija czas, ale także rozwija się na wielu polach, co także jest dla niego bardzo ważne.

Co ciekawe, mimo iż bardzo zależy mu, by zachować od innych niezależność, często zdarza się tak w jego życiu, że mimowolnie uzależnia się od kogoś, więc nigdy nie jest tak wolny jak chce i to jest jedna z rzeczy w jego życiu, na które nie ma większego wpływu. Jest samowolny i ceni sobie pełną niezależność, więc nie chce, by coś zabierało mu wolny czas i by był do czegoś zmuszony. Dlatego wszelkie związki, jakie zawiera z ludźmi, muszą być zbudowane na jego zasadach, nic zatem dziwnego, że ciężko jest mu poukładać sobie życie uczuciowe.

Mało kto jest w stanie w zupełności zaakceptować tę jego niechęć do przyjmowania na siebie jakiegoś jarzma i na ogół ludzi denerwuje jego przekonanie, że jest kimś wyjątkowym, więc nic nie musi.

 

pozytywyZalety

Jedną z najważniejszych zalet człowieka narodzonego 23 grudnia jest rozwaga, z jaką podchodzi do wszelkich zagadnień, nawet tych na pozór mało ważnych.

Otwarcie przyznaje się do wszystkich swych wad, bo chce, by ludzie, przynajmniej ci, na których mu zależy, akceptowali go takim, jakim jest i nie wymagali od niego zmian, których nie będzie mógł u siebie zaprowadzić. Trzeba przyznać, że sam ma w sobie wiele wyrozumiałości i tolerancji dla słabości innych ludzi.

Nigdy nie bywa zakłamany, bo ma świadomość wszystkich swych niedostatków, nie widzi więc powodów, dla których miałby kogokolwiek za cokolwiek potępiać. Gdy widzi, że ktoś błądzi, stara się dać mu to zrozumienia, ale robi to na tyle taktownie, że nikt nie powinien czuć się urażony.

Zazwyczaj odnosi dzięki temu dobre skutki i powoduje, że ludzie zmieniają się na lepsze pod jego wpływem. Nie wywyższa się jednak z tego powodu ani nie przypisuje sobie wielkich zasług, najważniejsze jest dla niego bowiem to, że zrobił coś dobrego.

 

Wady

Człowiek urodzony 23 grudnia ma niestety skłonność do wpadania w zmienne nastroje i melancholię zupełnie bez powodu, a to znacząco obniża jego wydajność w działaniu.

Jest również nadmiernie wrażliwy i jeśli przebywa w otoczeniu osób, które są do niego nieżyczliwie nastawione, znika gdzieś jego pewność siebie i fatalnie odbija się to na jego samopoczuciu, a więc i motywacji do pracy. Ludzie, którzy umieją nim manipulować, są w stanie sterować nim podług własnej woli i to tak, że nawet nie będzie miał świadomości, iż podlega czyjejś presji.

Zresztą nawet jeśli widzi, że ktoś zbytnio nad nim dominuje, jest zbyt bezwolny i słaby, by się temu skutecznie przeciwstawić, a także jest na tyle tchórzliwy, że boi się stawać z kimś do walki.

Brakuje mu także pewności siebie i ciągle wydaje mu się, że ludzie śmieją się z niego za plecami.  Jest wyczulony na swym punkcie i nawet jeśli nikt nie zwraca na niego uwagi, mógłby przysiąc, że jest przedmiotem powszechnych kpin i nikt go nie szanuje.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z dnia 23 grudnia

Wiele nieprzeciętnych zdolności można znaleźć u człowieka urodzonego 23 grudnia, a wszystkie one predysponują go do osiągania sukcesu za sukcesem.

Często jednak miota się w podejmowaniu bezsensownych działań, które nie mogą mu przynieść żadnych pozytywnych rezultatów, a  nierzadko też odnosi skutki przeciwne do zamierzonych, co jeszcze bardziej pogłębia jego przekonanie, że do niczego się nie nadaje.

Nie pomaga mu także fakt, iż nie jest zdolny do podejmowania stałych, wytrwałych wysiłków, ale okresy aktywności przeplatają się u niego z okresami całkowitego bezwładu i apatii. Trzeba dodać, że mniej więcej w połowie jego życia zawodowego może się na jego drodze pojawić pewne niebezpieczeństwo, które może poważnie zagrozić nie tylko jego karierze, ale też pozostałym sferom życia, jednak najprawdopodobniej uda mu się zręcznie tego uniknąć.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 grudzień

 • zawody męskie : grawer, polityk, pszczelarz
 • zwierzę : karibu
 • kolory : brązowy, żółty, trawiasty; herbaciany
 • zawody żeńskie : recepcjonistka, nauczycielka, ekolog
 • charakter : wrażliwy, kreatywny, bystry, uczuciowy, niezależny
 • kamień : perła
 • roślina : jasnota biała

Imieniny 23 grudnia

 • Jan
 • Ewarysta
 • Iwona
 • Ewaryst
 • Iwo
 • Sławomir
 • Saturnin
 • Anatola
 • Wiktoria
 • Sławomira

23 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Koziorożec

horoskop Koziorożec


One Response

 1. 23 grudzień 30 grudnia 2014
tarot online chińska wróżba

Czy jestem dobrą osobą? – odpowiedź na swe rozterki znajdziesz dzięki innemu, ciekawszemu pytaniu…
Bycie dobrym człowiekiem w dużej mierze polega na robieniu dobrych rzeczy w ukryciu i zupełnie bezinteresownie.  Nie jest to jednak jedyne, po czym możemy poznać dobrodusznego człowieka. Znalezienie ich w naszym otoczeniu, nie nastręcza nam zwykle większych problemów, kłopot mamy z poszukJak widzą Cię inni? Jak postrzegasz się sam? Czy te obrazy są choć trochę podobne? Wybierz gejszę i sprawdź
Gdybyś mógł popatrzeć w lustro i zobaczyć to, co widzą inni, czy byłbyś przerażony?  Teraz może wydawać Ci się, że nie. Wmawiasz sobie, że osoby z Twego otoczenia znają Cię, jak własną kieszeń, a w ich oczach nie jesteś ani gburem, ani szaleńcem. Tutaj przychodzi pora na zaprze

3 efektowne sposoby, które pozwolą Ci demaskować kłamców i czytać w ludziach, jak w otwartych księgach
Cudownie byłoby wiedzieć, że otaczający nasz świat jest taki, jakim go widzimy.  Niestety bardzo często ulegamy iluzjom i niekoniecznie jesteśmy w stanie dojrzeć prawdy za piękną wierzchnią warstwą fałszywych doznań. W niektórych sytuacjach po prostu się mylimy, wyciągamy wnioski