4 grudnia

4-grudnia

Horoskop dla urodzonych 4 grudnia

4 grudnia – horoskop ogólny

Poglądy człowieka narodzonego w dniu 4 grudnia są bardzo liberalne i niewiele rzeczy może zasłużyć na jego potępienie.

Zazwyczaj ludzie chętnie obsadzają go na odpowiedzialnych stanowiskach, bo wiedzą, że mało kto tak jak on dobrze wywiąże się z powierzonej mu roli, ponieważ jest sumienny i zawsze w pełni rzetelnie wykonuje swoją pracę.

Czasami wprawdzie, jak każdemu, zdarzają mu się niepowodzenia, ale dzieje się to na tyle rzadko, że nikt nie ma o to do niego pretensji, tym bardziej, że zwykle nie jest to od niego zależne, ale od niesprzyjających mu okoliczności. Nie chce, by ktokolwiek mu pomagał i z wiekiem coraz bardziej buntuje się przeciwko uznanym autorytetem, co również świadczy o jego dumie, ponieważ nie zamierza nikogo podziwiać i naśladować, a raczej marzy, by to on dla kogoś stanowił autorytet.

Nikomu nie pozwala nad sobą panować i tylko z największym trudem można go przekonać, by poddał się obowiązującemu prawu czy innym zasadom jeśli z jakiegoś powodu nie chce tego zrobić. Ma on również nierzadko zdolności artystyczne, a przynajmniej wielkie wyczucie piękna i robi wszystko, by by było go w jego otoczeniu jak najwięcej.

Ceni sobie również luksus i zazwyczaj prowadzi wystawne, zbytkowne życie, choć – trzeba przyznać – rzadko posiada do tego odpowiednie środki finansowe, wobec czego czasami żyje ponad stan i boryka się z kłopotami finansowymi, jednak i tak nie zamierza żyć skromniej. Poza tym, że ceni sobie rozrywki i chętnie przebywa w gronie przyjaciół, wśród których nie myśli o szarej codzienności i swoich problemach, człowiek urodzony 6 kwietnia bardzo ceni sobie również życie rodzinne.

Stosunkowo wcześnie chce je zakładać, gdyż marzy o spokojnej stabilizacji i cieple domowego ogniska, a także od wczesnej młodości przejawia bardzo silne instynkty rodzicielskie. Zależy mu na posiadaniu dzieci, bo bardzo je lubi, a także potrafi się z nimi doskonale porozumieć i potem jest doskonałym rodzicem.

 

pozytywyZalety

Wielka wyrozumiałość dla cudzych błędów oraz tolerancja to cechy zapewniające człowiekowi urodzonemu 4 grudnia szacunek oraz sympatię otoczenia.

Posiada wiele wrodzonych zdolności, a także nieprzeciętny intelekt i wielką przenikliwość. Trudno jest coś przed nim ukryć, ponieważ umie zarówno ogarniać wzrokiem całość danego zagadnienia, w lot pojmując jego sens, jak również zagłębiać się w szczegóły i pieczołowicie je odkrywać z olbrzymią cierpliwością, ale tylko, kiedy chce.

Jego zaradność i przedsiębiorczość powodują, że zawsze umie sobie poradzić i z sytuacji, w których inni nie widzą żadnego wyjścia, znajduje najlepsze możliwe rozwiązanie, więc ze wszystkich opałów wychodzi obronną ręką. Sumiennie i odpowiedzialnie wywiązuje się ze wszystkich swoich zadań, zarówno tych, które sam na siebie powziął, jak i tych, które zostały mu przez kogoś narzucone i nie do końca są w jego guście.

Jest też towarzyski, sympatyczny, naturalny w swoim zachowaniu i otwarty – nigdy nie udaje kogoś, kim nie jest ani nie stara się, by ludzie przypisywali mu cechy, których w rzeczywistości nie posiada. Nie ma przed nimi żadnych tajemnic ani ukrytych intencji i można na nim polegać w każdej sytuacji.

 

Wady

Chęć zachowania niezależności za wszelką cenę często staje się przyczyną problemów człowieka narodzonego w dniu 4 grudnia, ale i tak nie zamierza on rezygnować z tych dążeń.

Jest człowiekiem skłonnym do wydawania pochopnych opinii na temat innych ludzi, często takich, których w ogóle nie zna, nic zatem dziwnego, że sądy te są zazwyczaj zupełnie fałszywe, ale mimo to nie powstrzymuje go to przed dalszym uprawianiem takiego procederu, co świadczy o jego nieumiejętności wyciągania wniosków z popełnianych przez siebie błędów.

Można mieć również zarzuty co do jego stosunku do innych, gdyż jest to człowiek skłonny do walk i kłótni o byle błahostkę. Ne pozwala, by ktokolwiek naruszał jego suwerenność choćby odrobinę i o wszystko to gotów jest walczyć do upadłego. W gniewie jest bardzo zawzięty i mściwy, niełatwo wybacza, zaś jeśli osoba, która w jakiś sposób wyrządziła mu krzywdę, wcale o to nie prosi, można mieć pewność, że nie spocznie, dopóki nie wyrówna z nią rachunków.

Nie zastanawia się nigdy nad konsekwencjami swoich posunięć, wobec czego jeśli popełnia błędy, to mają one prawie zawsze właśnie takie podłoże. Lubi również ryzyko i chciałby się szybko dorobić, nie wkładając w to żadnego wysiłku, gdyż luksus, a nie rozwój duchowy i intelektualny, jest tym, czego pożąda dla siebie najbardziej.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 4 grudnia

Nieprzeciętne są zarówno zdolności intelektualne człowieka narodzonego  w dniu 4 grudnia, jak i jego talenty artystyczne, jakie zwykle przejawia, więc tylko od niego zależy, co wybierze na swą drogę zawodową – naukę czy sztukę.

Jego samodzielność i odwaga, a także skłonność do rozwijania jak najszerzej swej działalności powodują, że może być naprawdę dobrym przedsiębiorcą, ale jego uwielbienie dla nowości może też zaprowadzić go w nieznane, nieodkryte dotąd miejsca, a to z kolei może mu zapewnić sławę.

Ma doskonałe zdolności oratorskie, jest bardzo elokwentny i potrafi w jasny, a przy tym zwięzły sposób przekazywać wszystko, co ma do powiedzenia. Umie również bardzo zręcznie argumentować i dowodzi swoich racji, dlatego jeśli zacznie kogoś do czegoś przekonywać, można mieć pewność, że prędzej czy później dopnie swego, bez względu na to, jak mocno osoba, którą przekonuje, będzie się opierać jego logicznym argumentom.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 4 grudzień

 • roślina : fiołek
 • zawody żeńskie : dietetyk, kelnerka, psycholog
 • kolory : szary, zielony, atramentowy; ceglasty
 • kamień : rubin
 • zawody męskie : szlifierz, kasjer, fizyk
 • charakter : odważny, aktywny, impulsywny, ambitny, niezależny
 • zwierzę : okapi

Imieniny 4 grudnia

 • Chrystian
 • Bernard
 • Filip
 • Benon
 • Klemens
 • Hieronim
 • Krystian
 • Jan
 • Feliks
 • Barbara

4 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

5/5 - (1)

2 komentarze

 1. Robert
 2. Anna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


10 niesamowitości, które wydarzą się w Twym życiu, gdy Twoja dusza znajdzie swe miejsce na ziemi
Miejsce duszy to miejsce, w którym duch czuje się jak w domu.  Poznasz je po uczuciu, które będzie Ci towarzyszyło, gdy w końcu się tam znajdziesz. Będzie to poczucie, że jesteś tam, gdzie powinieneś. Poczujesz się młody i pełen energii, niezależnie od metryki. Według rdzennych Ame


Gdybyś był bohaterem horroru, jak myślisz, jak długo pozostałabyś przy życiu? Odpowiedź może tkwić w zodiaku…
W każdym horrorze znajdziemy specyficzne archetypy postaci.  Do typowego horroru potrzeba głupka, osiłka, niezdary, geniusza itd. Ale co by było, gdybyś to Ty znalazł się w horrorze? Jak myślisz, jak długo utrzymałbyś się przy życiu? Jak się okazuje, to nie zależy od Ciebie, ale od g

Pragniesz czułego mężczyzny, który wysłucha Cię i obdarzy szczerym uczuciem. Szukaj wśród tych 4 znaków zodiaku
Czuły mężczyzna to marzenie każdej kobiety. Wszystkie pragniemy partnera, który byłby otwarty na nasze sprawy, który wysłucha nas i zrozumie. Oczywiście nasz wymarzony „jedyny” nie powinien być przy tym pozbawiony uroku osobistego i charyzmy. Wydawałoby się, że takie idealne