6 grudnia

6-grudnia

Horoskop dla urodzonych 6 grudnia

6 grudnia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 6 grudnia potrafi pracować z wielkim wysiłkiem na wszystko, co chce w życiu osiągnąć, nie oglądając się na pomoc innych ani nie licząc na podstępy, do których nie ucieka się nigdy.

Zawsze chce stać na czele, co jest wynikiem jego wielkich ambicji, a także obawy, by ktoś nie przejął nad nim władzy jeśli on sam wcześniej tego nie zrobi, jednak kiedy człowiek urodzony 6 grudnia osiąga wysoki poziom rozwoju moralnego, jego spojrzenie na władzę zmienia się. Chce wówczas wykorzystywać swą nadrzędną pozycję do pomagania wszystkim, którzy potrzebują jego wsparcia.

Trzeba przyznać, że ma wyjątkowy dar wyszukiwania ludzi potrzebujących i rozumie ich jak nikt inny, wiedząc, jakie są ich pragnienia i oczekiwania. Posiada wielkie ilości energii, a jej nadmiar chętnie pożytkuje na działania na rzecz innych, głównie ludzi słabszych od niego i pokrzywdzonych przez los, którzy sami nie mogą zrobić nic w celu poprawienia swojej sytuacji.

Jest dobrym agitatorem, ale zwykle wykorzystuje tę zdolność w jak najlepszym celu, najczęściej do tego, by przekonywać podobnych sobie ludzi do pójścia w jego ślady jeśli chodzi o niesienie wsparcia potrzebującym. Posiada w sobie wielkie pokłady energii, którą pożytkuje właśnie na działanie, nie marnuje jej więc i za to też należy mu się pochwała.

Umie obserwować dokonujące się wokół niego przemiany i zachodzące zjawiska, a ze swych obserwacji wyciąga mądre wnioski, więc zazwyczaj znacznie lepiej niż reszta otoczenia orientuje się w bieżącej sytuacji. Posiada również nieprzeciętną intuicję, którą chętnie wykorzystuje na co dzień, ale największe usługi oddaje mu ona wówczas, gdy chce przeniknąć charakter osoby, którą od niedawna zna i nie wie, jakie ma ona wobec niego intencje.

Dzięki zdolności czytania w ludziach niemal jak w otwartej księdza zaoszczędza sobie mnóstwo czasu i rozczarowań, ale też na pewno pozwala mu to unikać wielu problemów, a nawet strat.

pozytywyZalety

Zdolność do wielu dziedzin oraz pojętność, jakimi wyróżnia się człowiek narodzony w dniu 6 grudnia, powodują, że tylko kwestią czasu jest, kiedy osiągnie biegłość w jakiejkolwiek dziedzinie.

Charakteryzuje się dużym wyczuciem taktu i umiarem we wszystkim, co robi, więc jest stateczny i można na nim polegać. Jest także bystry, ale nie zawsze w swej skromności potrafi należycie ocenić swoje zdolności i umiejętności, więc często umniejsza swą wartość, co jemu nie wychodzi może na dobre, ale zapewnia mu wielkie poważanie w otoczeniu.

Wprawdzie od czasu do czasu lubi zaryzykować, co zarzuca mu chętnie jego otoczenie, jednak ma głowę na karku i doskonale wie, kiedy może sobie na to pozwolić, bowiem nigdy nie działa pochopnie, ale wszystko dokładnie obmyśla. Ma do tego wielkie tendencje, dlatego można mieć pewność, że każdy jego krok jest dokładnie wyważony i nigdy nie działa pod wpływem chwilowego impulsu.

Wady

Wadę człowieka, który urodził się w dniu 6 grudnia, stanowi jego nieostrożność, którą przejawia niemal we wszystkich dziedzinach swego życia.

Często staje się złośliwy i niesprawiedliwie ocenia ludzi, którzy nie są niczemu winni poza tym, że są w czymś lepsi niż on i może nawet starać się im zaszkodzić, by wywyższyć się ich kosztem i udowodnić wszystkim wokół i sobie, że to on jest lepszy, choć wcale nie jest to prawdą.

Ponadto człowiek ów ma skłonność do zadawania się z nieodpowiednim dla siebie towarzystwem, pod wpływem którego nabiera złych cech, a także wpada w nałogi. Ma tendencje do nierozważnych zachowań, bo nie lubi zbyt długo zastanawiać się nad podejmowanymi decyzjami, zaś coś takiego jak możliwe konsekwencje jego czynów w ogóle nie przychodzi mu do głowy.

Często najważniejsze w życiu są dla niego rozrywki, które jednak nie mogą mu dać trwałego szczęścia, dlatego po prostu uganiając się za nimi, traci swój cenny czas i energię, które mógłby spożytkować na wiele pożyteczniejszych sposobów.

predyspozyjePredyspozycje osób z 6 grudnia

To, czy człowiek narodzony 6 grudnia, osiągnie sukces, zależy w znacznej mierze od niego samego, ponieważ nie zawsze jego zmienne nastroje umożliwiają mu skuteczne i wydajne działanie.

Ponadto jest bardzo wrażliwy na wpływy osób przeciwnej płci i łatwo można owinąć go sobie wokół palca. Jest to dla niego duże zagrożenie, bo nawet jeśli uda mu się jakimś cudem w życiu wiele osiągnąć, może to wszystko stracić jeśli dostanie się pod wpływ osoby, która będzie chciała go wykorzystać i będzie wiedziała, jak to zrobić.

Ponadto zawsze chce postawić na swoim i jeśli nawet inni odradzają mu to, za wszelką cenę musi zaspokoić swoje wybujałe ambicje. Skutkuje to porywaniem się na zadania, których nie ma żadnych szans wypełnić, przez co czuje się rozczarowany i zniechęcony do dalszego działania.

Na szczęście jednak poza tymi przypadkami, na ogół jest na tyle stateczny i stabilny, że potrafi wyznaczać sobie jasne cele i konsekwentnie do nich dążyć, wykazując się wielką pracowitością.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 6 grudzień

 • kolory : beżowy, srebrny, ultramaryna; poziomkowy
 • zwierzę : zaskroniec
 • charakter : bystry, zdolny, pojętny, elegancki, przyjazny
 • zawody żeńskie : położna, choreograf, bibliotekarka
 • roślina : macierzanka
 • kamień : euklaz
 • zawody męskie : maszynista, ogrodnik, archeolog

Imieniny 6 grudnia

 • Abraham
 • Bonifacy
 • Piotr
 • Leoncja
 • Jarogniew
 • Emilian
 • Mikołaj
 • Angelika

6 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

3.5/5 - (11)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


7 zasad, które definiują Cię najtrafniej – każdy znak zodiaku ma swoje własne
Każdy znak zodiaku ma swoje własne zasady, według których działa.  W tych prostych i treściwych hasłach wyraża się podejście do życia przedstawicieli poszczególnym symboli zodiaku, ich moralność, mocne i słabe strony. Czasami bardzo trudno nam jest się określić. Nie każdy jednak


Jesteś przebiegły niczym lis, a może tajemniczy jak kot? Sprawdź, które zwierzę najbardziej pasuje do Twego znaku zodiaku
Każdy znak zodiaku jest inny. Wszystkie one wyróżniają konkretne cechy charakteru. Przedstawiciele jednych są bardziej uzdolnieni plastyczne, urodzeni w innych są geniuszami matematycznymi. Jedni są bardzo towarzyscy. Inni skryci. Jedni zarywają noce przy książkach, drudzy żyją w biegu

3 znaki zodiaku o najsilniejszej intuicji. Jeśli jesteś wśród nich, pewnie już o tym wiesz
Intuicja to wiedza o świecie, która pochodzi z naszego wnętrza. Często utożsamiamy ją z przeczuciem, uczuciem lęku, nieznaną siłą, która pcha nas ku czemuś, albo wręcz przeciwnie: karze nam się trzymać z daleka. Nie rozumiemy sygnałów pochodzących z naszego wnętrza. Ignorujemy je