7 grudnia

7-grudnia

Horoskop dla urodzonych 7 grudnia

7 grudnia – horoskop ogólny

Usposobienie człowieka urodzonego 7 grudnia jest bardzo przyjemne i pogodne, ponieważ ma on wielkie poczucie humoru, którym potrafi błysnąć w każdej sytuacji.

Jest wręcz nieustraszony, władczy i stale czymś zajęty, ponieważ nie znosi bezczynności i zawsze chce zwyciężać. By dopiąć swego, gotów jest naprawdę na wiele, czasem nawet, gdy szczególnie mocno mu na czymś zależy, na wszystko. Nie waha się walczyć z utartymi poglądami i buntuje się przeciw przyjętym schematom jeśli uważa, że są one niewłaściwe i ma lepszy pomysł na życie.

Ponadto bardzo lubi zmiany i dotyczy to także ludzi, którzy się wokół niego znajdują – nierzadko zrywa związki z niektórymi osobami tylko dlatego, że mu się one opatrzyły i nie spodziewa się z ich strony niczego, co mogłoby go zaintrygować i zafascynować, a on stale chce odkrywać coś nowego i mieć nieznane dotąd podniety. Dlatego też człowiek urodzony 9 grudnia często zmienia przyjaciół i zrywa związki uczuciowe, więc niełatwo jest mu pozostać przy jednej osobie dłużej i nie umie nauczyć się stałości, choć czasem jego skłonność do zmian bardzo mu przeszkadza.

Zależy mu, by zawsze grac pierwsze skrzypce i dyktować ludziom, jak mają żyć. Przede wszystkim pragnie nauczyć ich wcielania w życie wszelkich nowości i innowacji, których sam jest wielkim zwolennikiem i chciałby też być ich pionierem w swoim środowisku. Sam bez trudu odrzuca wszelkie schematy, którymi raczono go choćby w dzieciństwie i walczy z  zasadami, jakie przejął od swojego otoczenia, oczywiście z tymi, z którymi pod jakimś względem się nie zgadza.

Ponadto człowiek ów bardzo lubi narzucać innym swoją wolę i nierzadko wprawia ich tym w zakłopotanie, obdarowując ich rzeczami, które podobają się tylko jemu, ponieważ uważa, że ma najlepszy gust i to, co on akceptuje, powinni akceptować wszyscy.

Chce dyktować ludziom, jak mają żyć, co niektórym może się nie podobać, ale dobra strona tego jest taka, że przeważnie ma rację i jego rady są jak najbardziej warte zaakceptowania.

pozytywyZalety

Charakter człowieka urodzonego w dniu 7 grudnia jest przyjazny i pozbawiony większych wad. Dba, by wokół niego zawsze było wielu życzliwych mu ludzi, gdyż jest bardzo towarzyski i wręcz nie cierpi samotności.

Chętnie spotyka się ze znajomymi, nie żałując im swojego czasu, mimo iż na ogół nie ma go zbyt wiele. Konsekwentnie walczy o swoje cele i jest bardzo pewny siebie, ale tylko w dobrym tych słów znaczeniu, ponieważ ma pełną świadomość swych zalet, ale też i wad i nie jest zadufany w sobie.

Jeśli ma jakieś problemy, nie czeka, by same się rozwiązały czy by ktoś to za niego zrobił, lecz zakasuje rękawy i z pełną odwagą i wielką przedsiębiorczością zabiera się niezwłocznie do pracy. Jego energia i aktywność, a także wola walki są naprawdę godne pozazdroszczenia i często imponuje tym swojemu otoczeniu, o czym dobrze wie i pochlebia mu to, jednak w jego działaniu nie ma nic na pokaz, a przynajmniej nie w tym konkretnym przypadku.

Jest też człowiekiem bardzo pewnym siebie, świadomym swoich atutów i tkwiących w nim możliwości i ze wszystkich swoich zdolności umie robić dobry użytek, nie marnując żadnego ze swoich talentów. Jest bardzo nowoczesny  i postępowy, ale też umie godzić to, co nowe, z tym, co stare, ale nadal przydatne i warto to pozostawić w swoim życiu.

Wady

Nie da się ukryć, że pomimo całej wesołości, na jaką stać człowieka narodzonego 7 grudnia, daje się w nim wyczuć pewne napięcie nerwowe, które może stać się przyczyną jego nerwowości.

Czasami wydaje mu się też, że ma prawo do jakichś niezwykłych przywilejów i tylko on jeden ma odpowiednie predyspozycje do tego, by sprawować władzę w swoim otoczeniu, choć trzeba przyznać, że zazwyczaj jego mniemanie o sobie jest mocno na wyrost i wcale nie posiada takich cech, jakie sobie w swej megalomanii przypisuje.

Jest dość chłodny i zdystansowany wobec drugiej osoby i nigdy nie angażuje się do końca, można więc przypuszczać, że nie jest zdolny do głębokiego i prawdziwego uczucia. Lepiej zatem nie przywiązywać się do niego zbytnio i trzeba zawsze liczyć się z tym, że nawet jeśli obiecuje dozgonną miłość, związek może skończyć się bardzo szybko.

Ukazuje siebie jako eksperta w każdej możliwej dziedzinie, nawet w takiej, o które obiektywnie nie ma bladego pojęcia.

predyspozyjePredyspozycje osób z 7 grudnia

Wielkie zasługi człowiekowi narodzonemu 7 grudnia na gruncie uczuciowym oddaje fakt, iż potrafi on realizować wszystkie swe plany i umiejscawiać je w czasie i przestrzeni.

Konsekwentnie dąży do wyznaczonych sobie punktów i wyróżnia się wielką cierpliwością oraz niezłomnością w swoich postanowieniach. Wie, czego chce i ma świadomość tego, na co go stać. Najlepiej radzi sobie tam, gdzie stale musi coś robić, gdyż nie znosi bezczynności i biernego oczekiwania na rezultaty swojego wcześniejszego działania.

Ma nieprzeciętne zdolności umysłowe, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by dopiął swego celu i nawet zapisał się w historii jako odkrywca jakichś ważnych zjawisk czy propagator nowego sposobu myślenia, gdyż na tym polu również mocno objawia się jego działalność i pochlebia sobie, że bardzo szybko odnajduje się we wszelkich nowościach.

Na największe sukcesy może liczyć w polityce bądź medycynie, zaś jeśli przejawia jakieś talenty artystyczne (zwykle ma zdolności literackie), powinien zająć się ich rozwijaniem, gdyż na tym polu również może odnieść wielkie sukcesy.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 7 grudzień

 • zawody męskie : urzędnik, fotograf, grafik komputerowy
 • kamień : rodochryzolit
 • kolory : kremowy, zielony, kobaltowy; mosiądzowy
 • zwierzę : sójka
 • zawody żeńskie : piosenkarka, farmaceutka, stewardesa
 • charakter : miły, przyjazny, łagodny, empatyczny, uparty, wojowniczy
 • roślina : kaczyniec

Imieniny 7 grudnia

 • Ambrozja
 • Józefa
 • Polikarp
 • Urban
 • Ambroży
 • Marcin

7 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

3.8/5 - (128)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Gdybyś mógł zmienić jedną rzecz w swoim życiu, co by to było? Jeśli nie wiesz, podpowie Ci ten prosty test
Czasami do szczęścia potrzeba nam naprawdę niewiele, nie wiemy jednak czego i w tym szkopuł. Nasze życie jest poukładane. Teoretycznie mamy wszystko: bliskich, miłość, pracę i dach nad głową. Powinniśmy być prawdziwi, coś jednak stoi na naszej drodze do szczęścia, a może tylko nam


Do którego rodu z „Gry o tron” pasujesz najbardziej? Dewiza, której z rodzin odzwierciedla Twoje patrzenie na świat? Przekonaj się już teraz
Zima nadchodzi.  Fani „Gry o tron” doskonale wiedzą, co to znaczy. Zakładamy, że nimi jesteście, skoro zainteresował Was ten artykuł. Jednak jeszcze zanim do Waszych domów zawita ona na dobre, a Wy rozsiądziecie się w fotelach, przypominając sobie poprzednie sezony ulubionego

31 marca wypada niezwykła pełnia księżyca. Sprawdź co Ci przyniesie Błękitny Robaczy Księżyc
Miesiąc, który teraz mamy jest niezwykły, ponieważ przypada nań aż dwie pełnie Księżyca. Jedną mieliśmy na początku marca (2 marca). Druga wypada ostatniego dnia miesiąca (31 marca) . Obie te pełnie dla Indian stanowiły symboliczne zwieńczenie zimy. Kojarzone były z wyższymi temper