8 grudnia

8-grudnia

Horoskop dla urodzonych 8 grudnia

8 grudnia – horoskop ogólny

Nastawienie człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 grudnia, jest niezwykle optymistyczne. Ludzie lubią go, ponieważ jest towarzyski, sympatyczny oraz pała entuzjazmem do wszelkiego działania, nierzadko również zarażając nim innych.

Wyróżnia się swoją wspaniałomyślnością, dlatego trudno jest znaleźć w jego środowisku człowieka, który by go nie lubił, a jeśli tak się dzieje, to najpewniej dlatego, że zazdrości mu towarzyskiego powodzenia oraz jego zalet.

Jest też mile widziany na wszelkiego rodzaju towarzyskich spotkaniach i przyjęciach, gdyż jest bardzo rozmowny i ożywiony. Z każdym potrafi znaleźć wspólny język i rozkręcić nawet najnudniejsze spotkanie, nadając rytm rozmowie i angażując do niej najbardziej mrukliwe osobniki. Jest człowiekiem stałego charakteru, szlachetnym i dobrym.

Cechuje się sporą pewnością siebie i nieraz upiera się przy swoich racjach, co nie zawsze wychodzi mu na dobre, jednak on uważa, że za każdym razem musi być w stu procentach pewien swych racji, bo inaczej z góry skazuje się na porażkę. Upór zazwyczaj wzrasta w nim wraz z upływem lat, dlatego w podeszłym wieku człowiek ów może być nieco uciążliwy dla otoczenia i trzeba się z tym liczyć, bo raczej nikomu nie uda się wykorzenić z niego tej cechy, zwłaszcza w późniejszym wieku, gdy zostanie już w nim mocno utwardzona.

Inna jego ważna cecha to zdolność wywierania wpływu na otoczenie. Nie wiadomo dokładnie, na czym polega jego sekret, ale to niezaprzeczalny fakt, że potrafi sobie tylko wiadomymi sposobami nakłaniać ludzi, by zachowywali się podług jego woli. Oczywiście wykorzystuje te zdolności wyłącznie w jak najlepszych intencjach, zachęcając ich do pójścia w swoje ślady jeśli chodzi o pomaganie innym i nie ma mowy, by kiedykolwiek wykorzystał ten swoisty dar do jakichś niecnych celów czy dla własnych korzyści.

 

pozytywyZalety

Uczuciowość człowieka narodzonego 8 grudnia nie pozwala mu krzywdzić innych, lecz obdarza go wielką empatią i wrażliwością na los potrzebujących czy skrzywdzonych.

Jest też oddany swym przyjaciołom, dobroduszny i pełen jak najlepszych intencji. Chętnie pomaga nawet nieznajomym, można mieć pewność, że nie odmówi swego wsparcia nikomu, kto go o to poprosi, jeśli tylko będzie  w stanie mu pomóc, a na pewno bardzo się postara, by to zrobić. Wobec swych przyjaciół jest w stu procentach lojalny oraz na tyle oddany, że nigdy sam nie rezygnuje z kontaktów z osobami, na których mu zależy i jeśli przyjaźń wygasa, to na pewno nie z jego winy, bo on robi, co może, by podtrzymać jej płomień.

Jego wielka zaleta polega też na tym, że mimo iż jest bardzo rozmowny, wie, kiedy rozsądniej będzie milczeć i cecha ta oddaje mu wielkie zasługi. Jest między innymi dzięki niej doskonałym słuchaczem i ludzie często czynią go powiernikiem swych tajemnic lub opowiadają mu o swoich problemach, bo nie tylko mogą się przed nim uzewnętrznić ze swymi obawami i emocjami, ale także mogą liczyć na dobrą radę.

 

Wady

Człowiek urodzony 8 grudnia rzadko się gniewa, ale kiedy już się to dzieje, nie mija mu to szybko, lecz zacina się w gniewie i trudno jest go przebłagać.

Skupia się głównie na zaspokajaniu swoich potrzeb, zwykle tych najbardziej podstawowych i przez to raczej nie dokona w życiu czegoś niebywałego, choć zdaje mu się to odpowiadać, co z kolei jednak można mu poczytać jako brak większych ambicji. To pewnie dlatego bardzo szanuje każdy grosz, jaki uda mu się zarobić, niestety jednak w jego przypadku istnieje bardzo prawdopodobne niebezpieczeństwo, że jeśli natrafi na niesprzyjające dla siebie okoliczności, stanie się człowiekiem nadmiernie skąpym.

Wydaje niesprawiedliwe sądy na temat ludzi, z którymi ma styczność – tych, których lubi, idealizuje aż do granic możliwości, stawiając ich niemalże na piedestale, zaś tych, którzy z jakiegoś powodu budzą jego antypatię, gotów jest uznać za osobniki ludzkie najpodlejszego gatunku, nie zawracając sobie głowy zastanawianiem się, czy osoby owe rzeczywiście zasłużyły na tak surową naganę, co oczywiście powoduje, że zazwyczaj jego zdanie na czyjś temat opiera się na wyssanych z palca, fałszywych oskarżeniach.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 8 grudnia

Człowiekowi urodzonemu 8 grudnia zależy na zdobyciu majątku i ma do tego wszelkie predyspozycje, także dlatego, że jest ogromnie oszczędny i z głową wydatkuje wszystko, co uda mu się zarobić.

Najlepiej czuje się w takim zawodzie, w którym nie musi zbyt często zmieniać ani wykonywanych czynności, ani tym bardziej miejsca swego pobytu, ponieważ łatwo przywiązuje się do ludzi, miejsc i swych zajęć. Jest zdolny do podejmowania długotrwałych, żmudnych wysiłków i właśnie taka monotonna i rutynowa praca daje mu największe zadowolenie, może dlatego, że daje mu jakieś poczucie stabilności, którego brakuje jego charakterowi.

Chętnie pracuje na rzecz społeczności, w której żyje i może stać się jej bardzo pożytecznym członkiem – niewykluczone, że właśnie z tym będzie wiązała się jego kariera, ponieważ ludzie doceniają jego wysiłki i chętnie go za to wynagradzają, choćby swym otwartym poparciem.

Może również zrobić znaczną karierę w polityce, ale tylko wówczas, gdy będzie za nim stało potężne zaplecze ludzi zdolnych kierować jego postępowaniem, bowiem sam na dłuższą metę nie zawsze jest w stanie sobie z tym poradzić.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 8 grudzień

 • kolory : beżowy, czarny, groszkowy; modry
 • zawody męskie : drwal, nauczyciel, geofizyk
 • zwierzę : pliszka
 • roślina : konwalijka
 • charakter : silny, wytrwały, pracowity, przedsiębiorczy, elegancki
 • kamień : czerwony turmalin
 • zawody żeńskie : sekretarka, biotechnolog, kierowca

Imieniny 8 grudnia

 • Apollo
 • Maria
 • Alojzy
 • Marika
 • Edyta
 • Makary
 • Marian

8 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

5/5 - (1)

3 komentarze

 1. Mira
  • Marzanna
 2. Józef

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Na obrazku ukryło się aż 8 kształtów. Ostatni, który wypatrzysz, wskaże najbardziej zaniedbaną przez Ciebie sferę życia
Nie wszystkie testy psychologiczne działają na zasadzie: zobacz i wybierz spontanicznie.  Niektóre z nich są bardziej skomplikowane i wymagają znacznie więcej skupienia. Właśnie taki jest test, który chcemy Wam przedstawić. Wskazuje on sfery życia, które najbardziej zaniedbaliśmy, trud


Zodiak podpowiada, jaki cytat powinien zostać Twym mottem. Weź sobie do serca te mądre słowa i zacznij żyć zgodnie z nimi
Gwiazdy znają nas lepiej niż niejeden kolega.  Żyjemy w czasach, w których przyjaźnie są kruche, a znajomości łatwiej jest nawiązać niż pielęgnować. Relacje międzyludzkie stały się bardzo delikatne, choć mamy setki znajomych, na palcach jednej ręki możemy policzyć tych, których

Jakie zwierzę widzisz na obrazku? Wskaż to, które dostrzegłeś jako pierwsze i dowiedz się, ile w Tobie optymisty
Zwykło się mówić, że optymista zawsze widzi do napełnioną do połowy szklankę, podczas gdy dla pesymisty jest ona w połowie pusta.  Kwestia naszego nastawiania do życia jest jednak trochę bardziej skomplikowana. Czasami nasze mniemanie i wizja samych siebie jest zupełnie inna, niż to,