9 grudnia

9-grudnia

Horoskop dla urodzonych 9 grudnia

9 grudnia – horoskop ogólny

Lojalność jest najważniejszą cechą człowieka urodzonego w dniu 9 grudnia, bowiem przejawia on ją bardzo silnie w stosunku do wszystkich osób, z jakimi czuje się w jakiś sposób związany.

Mimo iż jest on zapalonym dyskutantem i z każdym gotów jest rozmawiać na każdy temat, to jednak nigdy nie pozwala się przekonać do zmiany swego zdania i upiera się przy nim nawet do przesady. Ma skłonności filozoficzne i lubi rozmyślać na poważne tematy, wzbogacając tym swoją osobowość i nieraz mocno rozwijając się pod względem intelektualnym, ale jednocześnie jest mocno związany ze wszystkim, co się wokół niego dzieje – doskonale zdaje sobie sprawę z otaczającej go rzeczywistości i jest znacznie bardziej zaradny niż inni ludzie.

Zazwyczaj usilnie pracuje nad swym rozwojem osobowościowym, intelektualnym, moralnym i każdym innym możliwym przez całe swoje życie. Powoduje to, że już jako młody człowiek jest bogaty w cenne życiowe doświadczenie i głęboko mądry, czym imponuje swemu otoczeniu, a nawet je zadziwia, gdyż jest to cecha niespotykana.

Bardzo ważne jest dla niego również życie religijne, co nikogo nie powinno dziwić, zważywszy na jego bogate życie wewnętrzne oraz skłonność do odczuwania wszystkich doświadczeń w jak najgłębszym wymiarze. Często jednak przewyższa innych swą zaciętością i niezmordowaniem, więc nierzadko zdarza się tak, że w ostatecznym rozrachunku to on osiąga lesze wyniki i może być z siebie naprawdę dumny.

Zawsze również po ciężkim dniu pracy musi zażyć odpowiedniej ilości wypoczynku, co również podnosi jego wydajność, bowiem wielu ludzi nie umie się zrelaksować i zregenerować sił, on zaś nie ma z tym żadnego problemu. Ceni sobie spokój i o ile w pracy jest gotów na działanie pośród prawdziwej burzy, potem chce mieć ciszę i harmonię w otoczeniu i lepiej mu tego nie zakłócać.

 

pozytywyZalety

Natura człowieka urodzonego 9 grudnia jest bardzo czuła, co przejawia się nie tylko w tym, że jest zdolny do wielkiej miłości, ale może też obdarzać nią wiele osób, właściwie dla całej ludzkości ma wiele ciepłych uczuć.

Ponadto jest on pełen nadziei i ufności w lepsze jutro i nigdy nie zakłada z góry porażki, nawet jeśli wie, że bardzo ciężko będzie mu zwyciężyć. To powoduje, że rzeczywiście zazwyczaj udaje mu się dokonać wszystkiego, co sobie zamierzył, a ponadto nawet jeśli coś idzie nie po jego myśli, nie załamuje się, bo ciągle wierzy, że za moment będzie lepiej.

Wiara ta nie opuszcza go nawet w najgorszych momentach, więc naprawdę oddaje mu wielkie zasługi. Poza tym nie zależy mu wcale, by ludzie go lubili czy szanowali, choć oczywiście cieszy się, gdy tak jest i potrafi to docenić. Szkoda mu czasu na niekonstruktywne działania i nie chce rozpraszać swej uwagi, woląc koncentrować ją na tym, co jest dla niego naprawdę ważne.

Cechuje go pewność siebie i zdecydowanie jeśli chodzi o działanie – nigdy nie wątpi w słuszność podejmowanych przez siebie wysiłków, ale wynika to też z tego, że zawsze, nim zaangażuje się w jakieś nowe przedsięwzięcie, musi mieć pewność, że warto poświęcić na to swój czas i siły, gdyż bardzo nie lubi ich marnotrawić.

 

Wady

Skłonność do obrażalstwa, buntowania się przeciw wszystkiemu i wszystkim oraz zaciętość w gniewie to największe wady człowieka narodzonego w dniu 9 grudnia.

Ponadto ma skłonność do upierania się wówczas, gdy nie ma to żadnego sensu, na co marnuje dużą część swego czasu i energii i doprowadza tym do białej gorączki tych, którzy chcą mu udowodnić, że się myli, ale nie są w stanie dokonać tego żadnymi sposobami.

Ponadto jest bardzo władczy i wydaje mu się, że skoro powszechnie wiadomo, że jest najmądrzejszy, najbardziej zaradny i posiada wiele innych przydatnych cech, ludzie powinni się go słuchać i postępować zgodnie z jego zaleceniami. Oczywiście nie każdy się na to godzi, co powoduje w nim gniew i kompletnie nie rozumie takiego zachowania, a stąd już tylko krok do otwartego konfliktu, od których człowiek ów wcale nie stroni.

Czasami również może zachowywać się samolubnie, domagając się od innych, by działali na jego korzyść nawet gdy nie wykazują na to szczególnych chęci, on jednak nie bierze pod uwagę cudzego zdania, własną wolę uważając za najważniejszą. Najgorsze jednak w jego przypadku jest to, że stosunkowo łatwo jest go zmamić luksusami, ponieważ ma wrodzone ciągoty do wygodnego i dostatniego życia.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 9 grudnia

Najlepiej człowiek urodzony 9 grudnia odnajdzie się w zawodzie nauczyciela, duchownego bądź prawnika. Czasami przejawia też zdolności do jakichś zawodów artystycznych, takich jak fotograf czy rysownik. Jeśli przejawia jakieś zdolności artystyczne, zdecydowanie powinien podążać tą drogą, bo na tym polu może osiągnąć wielkie sukcesy, ale wrodzona zaradność może mu również umożliwić zrobienie kariery w interesach.

Równie dobrze może sprawdzić się w jakiejś dziedzinie nauki bądź w polityce, ale wszystko to tylko pod warunkiem, że jego jedynym dążeniem nie będzie zarabianie jak największych pieniędzy. Jest to człowiek zdolny do podejmowania wytrwałych i żmudnych wysiłków i właśnie owa zdolność zwykle jest w stanie zaprowadzić go na szczyt.

Chętnie pracuje na rzecz społeczności, w której żyje, a ludzie, którzy wiele mu zawdzięczają, starają się pomóc mu osiągnąć wysoką pozycję, o jakiej marzy. Często zatem swój sukces zawdzięcza nie tylko konkretnej pracy w tym celu, co dochodzi do niego pobocznymi drogami i wielkie zasługi oddają mu wdzięczni mu ludzie, którzy chętnie udzielają mu swego poparcia i wstawiają się za nim u potężnych i wpływowych ludzi.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 9 grudzień

 • zawody żeńskie : geolog, biotechnolog, piosenkarka
 • kamień : cyrkonia
 • roślina : paprotka
 • zwierzę : gekon
 • charakter : wrażliwy, czuły, szlachetny, otwarty, drażliwy
 • kolory : czerwony, żółty, fuksja; srebrny
 • zawody męskie : wróżbita, sadownik, grawer

Imieniny 9 grudnia

 • Waleria
 • Wiesława
 • Jan
 • Delfina
 • Leokadia
 • Piotr
 • Wiesław

9 grudnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Strzelec

horoskop Strzelec

4.7/5 - (3)

4 komentarze

 1. Mła
 2. Marza
 3. taki tam
 4. PIOTR

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jak pozbyć się stresu w zgodzie ze swoim znakiem zodiaku? Oto co w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej
Każdy znak zodiaku jest inny. Co innego denerwuje nas, irytuje i wyprowadza z równowagi. W odmienny sposób wracamy również do siebie. Co innego pozwala nam się zrelaksować i odzyskać spokój. Niektórzy z nas już znaleźli idealną technikę relaksacyjną i metodę pozbycia się negatywnych


Jaki jest Twój znak zodiaku w horoskopie indiańskim? Zobacz, jaki duch nad Tobą czuwa i gdzie Cię kieruje
Natywni mieszkańcy obu Ameryk mieli bardzo ciekawą kulturę i wierzenia.  Wierzyli np. że każda osoba od momentu urodzin przynależy do pewnego zwierzęcia, które obdarza ją swoimi cechami i pewną charakterystyką. Wielki niedźwiedź daje niestrudzone siły i wiarę we własne możliwości,

31 marca wypada niezwykła pełnia księżyca. Sprawdź co Ci przyniesie Błękitny Robaczy Księżyc
Miesiąc, który teraz mamy jest niezwykły, ponieważ przypada nań aż dwie pełnie Księżyca. Jedną mieliśmy na początku marca (2 marca). Druga wypada ostatniego dnia miesiąca (31 marca) . Obie te pełnie dla Indian stanowiły symboliczne zwieńczenie zimy. Kojarzone były z wyższymi temper