Horoskop na dziś

1 kwietnia

1-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 1 kwietnia

1 kwietnia – horoskop ogólny

Wielkie ambicje i pragnienie władzy to najważniejsze cechy charakteru człowieka, który przyszedł na świat w dniu 1 kwietnia i są one w nim widoczne niemal już przy pierwszym zetknięciu.

Bardzo mu zależy, by sprawować władzę nad jak największą grupą ludzi, zaś sam niechętnie poddaje się czyimś rządom, gdyż jest bardzo dumny i stanowi to dla niego ujmę na honorze. Jest bardzo odważny, nieco wyniosły i uważa, że ludzie powinni bardziej doceniać jego zasługi i zalety.

Chce zajmować w życiu jak najważniejsze, najwyższe stanowisko i nie zadowala się byle czym, dlatego większość jego celów jest podporządkowana właśnie temu, by zająć taką dogodną dla siebie pozycję.

Trzeba przyznać, że zazwyczaj mu się to udaje, ponieważ jest hojnie wyposażony przez naturę w rozmaite zdolności, a dzięki temu, że jest ambitny, nie lubi marnować swego czasu i umie robić dobry użytek z owych zdolności. Jest bardzo towarzyski, nawiązuje szybko serdeczne kontakty z ludźmi, które przeradzają się zwykle w trwałe więzi.

Z rodziną jest również bardzo mocno związany i najlepiej czuje się w cieple domowego ogniska, wśród swoich. Bardzo dba o podtrzymywanie kontaktów nawet z dalszymi krewnymi i często odnawia zerwane przez starsze pokolenia, bo chce mieć jak największą rodzinę. Trzeba przy tym dodać, że jest skłonny do pomagania nawet swym najdalszym krewnym, bo uważa, że rodzina powinna się trzymać razem.

Nie oznacza to jednak, by człowiek urodzony 1 kwietnia był stateczny i spędzał czas z rodziną przy herbatce, bo mimo iż najlepiej czuje się w domu, to prowadzi dość ekscentryczne życie, zgodnie ze swoimi pragnieniami. Zawsze chodzi własnymi drogami i stara się wymykać wszelkim ograniczeniom.

Chce zaspokajać wszystkie swoje potrzeby i spełniać marzenia, nic więc dziwnego, że jego egzystencja nie jest nudna ani monotonna. Często nawet przez chęć urozmaicenia sobie życia wpada w jakieś kłopoty, które w niektórych przypadkach mogą być poważne, jak kolizje z prawem czy realne niebezpieczeństwa. Nie zważa na to jednak zupełnie i nie pozwala się w żaden sposób ograniczać, nie wyciągając konstruktywnych wniosków na przyszłość ze swych przykrych doświadczeń, których sam jest przyczyną.

 

pozytywyZalety

Najważniejszą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 1 kwietnia, stanowi bez wątpienia jego stosunek do innych ludzi. Wspaniale odnosi się do swojej rodziny i więzy krwi są dla niego najwyższą wartością, ale poza tym dla wszystkich ludzi, nawet zupełnie sobie obcych, ma wiele poszanowania i dobrego serca.

Mimo iż ma wielkie ambicje i dążenia do upragnionego celu zazwyczaj zajmują mu bardzo wiele czasu, więc mało go pozostaje na inne sprawy, zawsze jest gotów poświęcić go innym i zdążać z pomocą każdemu, kto tego potrzebuje.

Jest bardzo dobrym przyjacielem – wiernym, lojalnym i godnym zaufania. Można na nim polegać w każdej sytuacji i jego przyjaciele to doceniają, wybaczając mu to, że czasami pragnie nimi dyrygować i jeśli się mu na to pozwoli, gotów przejąć całkowitą kontrolę.

Poza tym jest bardzo ambitny i wytrwały w swoich dążeniach. Nie marnuje ani swojego cennego czasu, ani zdolności, którymi obdarzyła go natura. Stara się je jak najpełniej rozwijać i robić z nich jak najlepszy użytek, bo ma świadomość, że jeśli je zaprzepaści, to niczego nie osiągnie.

 

Wady

Mimo iż człowiek urodzony w dniu 1 kwietnia chętnie pomaga innym i pielęgnuje więzi rodzinne, to i tak czasami może przejawiać instynkty egoistyczne. Wynika to z tego, iż jest ogromnie ambitny i jeśli sprawy innych ludzi, które poza tym mocno leżą mu na sercu, będą kolidować z jego dążeniami, może wybrać własne korzyści zamiast stawiać na ich dobro.

Ponadto jest nadmiernie popędliwy i nie lubi zastanawiać się nad konsekwencjami swoich czynów. Kiedy chce coś robić, po prostu to robi, nie zważając na potencjalne skutki i ostrzeżenia życzliwych mu osób.

Jest też impulsywny i stosunkowo łatwo wpada w gniew. Czasami nawet byle błahostka może go straszliwie rozdrażnić, co może być bardzo kłopotliwe dla jego otoczenia, bo czasem trzeba uważać dosłownie na każde słowo, by go nie rozsierdzić.

Jest też pamiętliwy i jeśli ktoś wyrządzi mu celowo jakąś krzywdę, można mieć pewność, że nie zapomni jej nigdy, choć trzeba mu też oddać sprawiedliwość, że nie jest mściwy i zazwyczaj nie stara się wziąć odwetu na kimś, kto mu w jakiś sposób zaszkodził.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 1 kwietnia

Zazwyczaj człowiekowi urodzonemu w dniu 1 kwietnia udaje się osiągnąć jakieś znaczne stanowisko, na czym tak bardzo mu zależy, czasem nawet bardziej niż na czymkolwiek innym.

Jest w stanie osiągnąć wiele na płaszczyźnie społecznej oraz zawodowej, a nawet objąć jakąś ważną funkcję państwową. Niestety, zwykle odbywa się to kosztem jego życia osobistego, ale trzeba przyznać, że jeśli udaje mu się zrobić karierę, to przeważnie już niczego więcej nie wymaga od życia i jest w stanie czerpać z tego taką satysfakcję, że nie ubolewa nad znikomością swego życia w innych dziedzinach.

Jednakże jeśli będzie zbyt uparty, by od czasu do czasu zmieniać swoje postanowienia, a trzeba przyznać, że ma do tego tendencje i nie lubi słuchać cudzych rad, może nie udać mu się osiągnąć niczego ważniejszego, bo często obiera sobie nieodpowiednie cele, które albo nie mogą mu niczego dać, albo z jakichś powodów nie jest ich w stanie osiągnąć i podejmuje zupełnie próżne wysiłki, marnując tylko tym swój czas i energię.

Musi zatem nauczyć się większej pokory i zweryfikować swój pogląd, że sam zawsze najlepiej wie, co ma robić.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 1 kwiecień

 • kolory : złoty, oliwkowy, makowy; miodowy
 • charakter : ambitny, energiczny, dumny, odważny, wyniosły, towarzyski, rodzinny, egoistyczny, popędliwy, niezdecydowany, pamiętliwy
 • kamień : czerwony turmalin
 • zawody żeńskie : opiekunka dziecięca, zakonnica, biofizyk
 • roślina : begonia
 • zwierzę : makak
 • zawody męskie : geograf, cukiernik, filolog

Imieniny 1 kwietnia

 • Irena
 • Zbigniew
 • Jakubina
 • Hugo
 • Grażyna
 • Katarzyna
 • Tomisław
 • Makary
 • Tomasz
 • Teodora

1 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran


Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Jeśli często widzisz któreś z tych 6 zwierząt, to znak, że niebo chce się z Tobą skontaktować i przekazać Ci ważną wiadomość
Fortuna kołem się toczy, a los bywa kapryśny. Nie zawsze w naszym życiu dzieje się dobre. Smutne, czy przykre wydarzenia są jego nieodłącznym elementem. Niektórych uniknąć się nie da. Dzieją się, by nas czegoś nauczyć, lub po prostu dlatego, że zdarzyć się muszą. Przed innymi j4 znaki zodiaku, u których 2018 r. uczyni najwięcej zamieszania. Jesteś wśród nich?
Czas pogodzić się z faktem, że czekają nas zmiany.  Jedni oswajają się z nimi łatwiej, uznając za coś nieuniknionego. Drudzy starają się ich za wszelką cenę uniknąć, bo boją się tego, co czyha za rogiem. Niezależnie jednak, w której grupie jesteście, zmiany w waszym życiu są n

Nowa fryzura = nowa Ty. Ustal termin wizyty u fryzjera, kierując się tym, co chcesz zmienić w swym życiu. Pomoże Ci w tym księżycowy kalendarz
Zdrowe i piękne włosy sprawiają, że czujemy się silne i piękne.  Mocne, zadbane włosy to nasz największy atut. Jak nic innego zwracają uwagę. Przyciągają wzrok, odwracając go np. od mankamentów sylwetki. Od zarania dziejów kobiety robią wszystko, by ich włosy wyglądały zjawisko