10 kwietnia

10-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 10 kwietnia

10 kwietnia – horoskop ogólny

Człowiek urodzony w dniu 10 kwietnia cieszy się wielkim poparciem i szacunkiem niemal wszystkich osób ze swojego otoczenia, gdyż posiada wiele cech, które wzbudzają dla niego powszechną sympatię.

Jest człowiekiem bardzo serdecznym, o dużym poczuciu humoru i pogodnym. Zawsze ma dobry nastrój, ale absolutnie nie można go nazwać lekkomyślnym czy niefrasobliwym, ponieważ jest stały i można na nim polegać w każdej sytuacji. Wyróżnia się swoją prawością i wielką wrażliwością – jest niezwykle empatyczny i dla każdego człowieka ma wiele współczucia, a także chętnie działa na rzecz innych.

Jest bardzo wiernym i oddanym przyjacielem, jednak czasami nie dostrzega wad osób, z którymi jest blisko związany i cecha ta nie jest dobra dla żadnej ze stron, gdyż jemu uniemożliwia właściwą ocenę owych osób, zaś oni nie mogą zmienić się pod wpływem jego konstruktywnej krytyki.

Ma wiele cierpliwości i zrozumienia dla innych ludzi, ale dla siebie wcale nie jest pobłażliwy, a wręcz przeciwne, gdyż żywi wobec własnej osoby wielkie wymagania. Niektórzy mają do niego o to pretensje, zarzucając mu, że owe wymagania są podyktowane jego przekonaniem, iż jest zdolny do znacznie większych rzeczy niż ludzie, których  ocenia bardzo nisko, jednak nie jest  to prawda i taka opinia jest dla niego bardzo krzywdząca.

W ogóle człowiek ów jest nastawiony bardzo humanitarnie i nierzadko więcej wysiłków poświęca na pomaganie innym niż na troszczenie się o samego siebie i o swoje życie. Chętnie działa społecznie i dzięki temu nieraz zostaje wyniesiony na szczyt, tym bardziej, że ludzie go nie tylko szanują, ale i szczerze lubią.

Poza tym człowiek urodzony 10 kwietnia posiada pełną świadomość swojej siły oraz wszystkich zdolności, jakimi dysponuje, ale nie jest zarozumiały. Jest za to bardzo dumny i pełen godności osobistej, dlatego stosunkowo łatwo można go urazić, jednak jest na tyle pełen taktu, że nie obraża się i nie okazuje nikomu, że czymś go obraził, pomijając to taktownym milczeniem.

Zależy mu jednak na opinii, jaką inni ludzie mają na jego temat i często sprawdza swoje działanie pod kątem tego, czy zapewni mu ono popularność w otoczeniu.

 

pozytywyZalety

Zalet człowiek urodzony w dniu 10 kwietnia ma tak wiele, że właściwie można je mnożyć w nieskończoność. Wobec innych ludzi jest pełen współczucia, empatii i nieskończonej wręcz cierpliwości.

Każdemu gotów jest znaleźć usprawiedliwienie dla jego niegodnych uczynków i wszelkich występków, mimo iż wobec siebie nie jest wcale pobłażliwy i potrafi sobie narzucić żelazną dyscyplinę.

Wobec swych przyjaciół jest naprawdę wspaniały – można mu powierzyć każdy sekret i nie trzeba wcale upominać go, by nikomu go nie zdradził. Ponadto gotów jest poświęcać swój czas, mimo iż wcale nie ma go dużo, i znacznie chętniej zajmuje się innymi niż samym sobą. Jest aktywny i bardzo pracowity.

Nie lubi bezczynności, bo ma wówczas poczucie, że marnuje cenny czas, dlatego jeśli nie ma akurat nic do roboty, wyręcza innych w ich zajęciach. Jest serdeczny, szlachetny i lojalny. Ma silnie zarysowane poczucie odpowiedzialności i honoru, poniżej którego nigdy nie schodzi, bo wie, że wówczas bardzo źle by się czuł.

Jest pewny siebie i wie, na co go stać, ale nie jest zarozumiały ani zuchwały w swoim postępowaniu – we wszystkim potrafi zachować takt i zdrowy umiar.

 

Wady

Jeżeli człowiekowi urodzonemu 10 kwietnia nie udało się osiągnąć wysokiego poziomu rozwoju wewnętrznego – moralnego i intelektualnego, jest on podszyty stale niepokojem, przez który nie może zaznać spokoju i powagi.

Działa wówczas stale, ale bardzo chaotycznie, dlatego zazwyczaj nie odnosi dobrych rezultatów w swoim działaniu. Jeśli jakaś idea szczególnie go zainspiruje, może stać się jej tak oddany, że przybierze to formę fanatyzmu i nie jest to dobre ani dla niego, ani dla nikogo z jego otoczenia.

Działa na tyle nierozważnie, że ima się różnych zajęć, które nie przynoszą mu żadnych rezultatów, a ponieważ chce je widzieć jak najszybciej, natychmiast porzuca je na rzecz innych, do których również nie posiada odpowiednich kwalifikacji, nic więc dziwnego, że jego wysiłki pozostają daremne.

Brakuje mu również stałości i cierpliwości, a także taktu i czasem zachowuje się jak nieokrzesany gbur, wobec czego nie zawsze cieszy się taką sympatią jak człowiek urodzony 10 kwietnia, któremu udało się osiągnąć wysoki poziom rozwoju wewnętrznego.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 10 kwietnia

Człowiekowi urodzonemu w dniu 10 kwietnia jego zalety zapewniają wielkie korzyści, bo powodują, że cieszy się ogromnym poparciem swojego otoczenia. Dlatego jeśli nawet z jakichś powodów sam nie będzie  w stanie osiągnąć znacznego sukcesu, ludzie chętnie mu w tym pomogą, choćby po to, by odwdzięczyć mu się za jego działalność charytatywną i społeczną.

Posiada jednak na tyle zdolności, które umie dobrze spożytkować oraz pracowitości, że rzadko nie osiąga sukcesów. Jest nawet przesadnie pracowity, czasem, gdy jakaś idea szczególnie go pochłonie albo ma pracę, która daje mu wielką satysfakcję, może wpaść w pracoholizm, jednak jeszcze w ramach zdrowego rozsądku, gdyż nie ma w niczym skłonności do przesady.

Kiedy nie ma co robić sam dla siebie, chętnie działa na rzecz innych, a także stara się zachęcać ich do działania na rzecz społeczności, w której żyją.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 10 kwiecień

 • roślina : jesion
 • charakter : stały, prawy, serdeczny, lojalny, uczciwy, niecierpliwy
 • zwierzę : kot
 • zawody żeńskie : projektantka mody, sekretarka, dekoratorka wnętrz
 • kamień : szafir
 • kolory : beżowy, błękitny, czerwony; fuksja
 • zawody męskie : biolog, malarz, ekspedytor

Imieniny 10 kwietnia

 • Marek
 • Henryk
 • Apoloniusz
 • Makary
 • Małgorzata
 • Michalina
 • Michał
 • Antoni
 • Magdalena
 • Daniel

10 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

3.2/5 - (4)

4 komentarze

 1. rbn
 2. Anna
 3. Guy
  • Krzysztof

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jak widzą Cię inni? Jak postrzegasz się sam? Czy te obrazy są choć trochę podobne? Wybierz gejszę i sprawdź
Gdybyś mógł popatrzeć w lustro i zobaczyć to, co widzą inni, czy byłbyś przerażony?  Teraz może wydawać Ci się, że nie. Wmawiasz sobie, że osoby z Twego otoczenia znają Cię, jak własną kieszeń, a w ich oczach nie jesteś ani gburem, ani szaleńcem. Tutaj przychodzi pora na zaprze


Co ludzie mówią na Twój temat. Zerknij w gwiazdy i dowiedz się, jakie są najpopularniejsze plotki na Twój temat
Ludzie plotkują. Plotkujemy od zarania dziejów. Każdemu się to czasem zdarza. Jako ludzie jesteśmy zafascynowani życiem innych i uwielbiamy o nim rozmawiać. Szczególnie chętnie wytykamy im błędy, ponieważ na pewien głupi sposób czujemy się wtedy lepsi od nich. Choć zwykle plotki są

W tej jednej kwestii astrologowie i psycholodzy są jednomyślni: pora roku, w której się urodziliśmy, ma niebagatelny wpływ na nasz charakter
Niezależnie od tego, co myślisz na temat astrologii, pora roku i tak miała wpływ na Twój charakter.  Musieli to przyznać nawet naukowcy i w tej jednej kwestii zgadzają się z astrologami. Przyznają, że doświadczenia matki w okresie ciąży można bezpośrednio powiązać z dzieckiem. Tak