14 kwietnia

14-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 14 kwietnia

14 kwietnia – horoskop ogólny

Charakter człowieka, który przyszedł na świat w dniu 14 kwietnia, jest bardzo silny i nieugięty, a on sam odznacza się swym władczym usposobieniem. Zawsze chce dominować, w każdej dziedzinie życia i  w każdej sytuacji, sam zaś nigdy nie poddaje się cudzej woli i najważniejsze dla niego jest, by zawsze zachować tak pełną niezależność, jak to tylko możliwe.

Posiada wielkie zasoby energii, dlatego jest bardzo aktywny i idzie jak burza przez życie, torując sobie drogę dokładnie w takim kierunku, w jakim chce podążać. Ma odwagę przezwyciężać rutynę i wyłamywać się z wszelkich konwenansów, którym jest bardzo niechętny, gdyż buntuje się przeciwko wszystkiemu, co stare, a w jego mniemaniu – przestarzałe.

W życiu kieruje się wyłącznie rozsądkiem, choć we wczesnej młodości miewa pewne skłonności do fantazji, jednak w późniejszym życiu liczy się dla niego już tylko żelazna logika. Chce sprawować rządy nad jak największą grupą ludzi i by przejąć władzę, gotów jest naprawdę na wiele. Jeśli ktoś stanie mu na drodze, może być bardzo nieprzyjemny, dlatego przeważnie ludzie obawiają się go i wolą schodzić mu z drogi.

Trzeba przyznać, że nie wychodzi to nikomu na dobre, gdyż dzięki temu człowiek ów czuje się bezkarny i wydaje mu się, że nikt nie zabroni mu robić, co chce, może więc posuwać się do brutalnych zachowań, a z czasem stać się prawdziwym tyranem. Ponadto człowiek urodzony 14 kwietnia jest wielkim zwolennikiem wszelkiego postępu i chętnie wciela w swe życie różnorakie nowości, stając się nierzadko ich pionierem w swoim środowisku.

Ceni sobie zwłaszcza nowe metody w pracy, bo mimo iż nic nie można zarzucić jego sumienności i w ogóle wywiązywaniu się z obowiązków, to jednak jest bardzo rad, kiedy może usprawnić swoją pracę i przez to podnieść jej efektywność przy jednoczesnym zmniejszeniu własnego wysiłku.

Jest też wielkim oryginałem jeśli chodzi o myślenie i stara się mieć zdanie zupełnie inne niż większość, choć niektórzy zarzucają mu, że często stroi się w cudze piórka, chcąc wyrobić sobie opinię człowieka bardziej niezwykłego i przez to interesującego dla tłumu niż jest w rzeczywistości.

 

pozytywyZalety

Niezależność i oryginalność, której nie można mu w jakimś stopniu odmówić to największe zalety człowieka urodzonego w dniu 14 kwietnia, czyniące go niepowtarzalnym i nieprzeciętnym.

Zawsze stara się mieć własne zdanie na każdy temat, dlatego można mieć pewność, że nigdy nie stanie się oportunistą. Nie można go też zmamić czczymi obietnicami, gdyż na wszystko patrzy krytycznym okiem. Nie podlega wpływom, gdyż bacznie strzeże swej pełnej autonomii i nie robi wyjątku nawet dla osób, na których najbardziej mu zależy.

Jest bystry, inteligentny i pracowity, zatem nie marnuje żadnej ze swych zdolności, ale ze wszystkich stara się robić jak najlepszy użytek. Sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i można mieć gwarancję, że żadnego z nich nigdy nie zaniedba, nawet gdy dana czynność, którą musi wykonać, nie jest dla niego szczególnie pociągająca.

Chętnie również pomaga innym, gdyż jest pozytywnie nastawiony do ludzi i do świata. Łatwo też nawiązuje kontakty towarzyskie, więc ludzie bardzo go lubią i chętnie przymykają oczy na jego słabostki i nieszkodliwe wady, akceptując nawet jego niemałe nieraz zapędy dominacyjne.

 

Wady

Największą wadą człowieka urodzonego dnia 14 kwietnia jest bez wątpienia jego niecierpliwość. Wada ta powoduje większość jego kłopotów, zwykle tych najpoważniejszych, ponieważ przez nią rzadko zastanawia się nad swymi kolejnymi posunięciami i nie myśli o tym, jakie podejmowane decyzje mogą mieć dla niego konsekwencje.

Ma ognisty temperament, jest popędliwy i często nie umie się pohamować, ma więc tendencje do obrażania ludzi w gniewie i czasem niełatwo z nim wytrzymać. Często wydaje mu się, że może zrobić wszystko, czegokolwiek dotknie, nie zważając na to, że brak mu doświadczenia w danej dziedzinie i dalej upiera się bez sensu, mimo iż życzliwi mu ludzie starają się odwieść go od danego zamierzenia.

Ponadto bardzo nie lubi zagłębiać się w zbędne – w jego mniemaniu – szczegóły, przez co działa nierozważnie i często połowicznie wykonuje swoje zadania, pomijając najważniejsze rzeczy.

Rzadko jednak uczy się na swoich błędach i zazwyczaj nawet jeśli doskonale wie, gdzie popełnił pomyłkę, przy następnej okazji powtarza ten sam schemat, nie zmieniając swojego postępowania ani o jotę.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 14 kwietnia

Człowiek urodzony 14 kwietnia ma wielkie szanse na osiągnięcie sukcesu dzięki posiadanym zdolnościom i umiejętnościom, jednak posiada też takie cechy, co do których można mieć pewność, że ze względu na nie nie będzie mu łatwo zrobić karierę.

Przeważnie znacznie wyprzedza swoje otoczenie jeśli chodzi o myślenie, gdyż jest bardzo postępowy, co okazuje także na gruncie zawodowym. Jest konsekwentny w swoim działaniu, zwłaszcza wówczas, gdy wie, że ktoś ma takie same cele i musi z nim rywalizować.

Często nawet celowo prowokuje sobie konkurencję, gdyż rywalizacja jeszcze mocniej motywuje go do wytężonej pracy niż świadomość tego, co może osiągnąć.

Jest silny i nieugięty, więc praktycznie nie można go pokonać, a nawet jeśli do tego dojdzie, on sam z pewnością nigdy nie uzna się za zwyciężonego, gdyż nie pozwala mu na to duma. Posiada silną wolę, dzięki której potrafi utrzymać się na pozycji, którą osiągnie, więc raczej nie zdarza się, by spadał z piedestału, na jaki z niemałym trudem się wywindował i wysiłki jego wrogów pozostają próżne.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 14 kwiecień

 • kolory : czarny, szary, modry, kobaltowy
 • zawody żeńskie : opiekunka dziecięca, informatyk, prezenterka telewizyjna
 • kamień : spinel szlachetny
 • zwierzę : szympans
 • roślina : chaber
 • charakter : odważny, niezależny, samodzielny, z dużym temperamentem, impulsywny, niecierpliwy
 • zawody męskie : doradca podatkowy, elektroenergetyk, protetyk

Imieniny 14 kwietnia

 • Piotr
 • Jadwiga
 • Tomaida
 • Krzysztof
 • Izabela
 • Julianna
 • Myślimir
 • Walerian
 • Maria
 • Maksym
 • Justyna
 • Lawinia

14 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

1.5/5 - (2)

3 komentarze

 1. Maria
 2. Luca
 3. Iza

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


3 efektowne sposoby, które pozwolą Ci demaskować kłamców i czytać w ludziach, jak w otwartych księgach
Cudownie byłoby wiedzieć, że otaczający nasz świat jest taki, jakim go widzimy.  Niestety bardzo często ulegamy iluzjom i niekoniecznie jesteśmy w stanie dojrzeć prawdy za piękną wierzchnią warstwą fałszywych doznań. W niektórych sytuacjach po prostu się mylimy, wyciągamy wnioski


Czy jest jedna wada, do której za nic w świecie się nie przyznasz? Sprawdź, co na to gwiazdy
Wszyscy mamy zalety i wady.  O ile te pierwsze pielęgnujemy, o tyle drugie staramy się wyplenić. Niekiedy się to udaje, częściej jednak pozostają one z nami na życie, kształtując obraz tego, jacy jesteśmy naprawdę. Niektóre z naszych nawyków są naprawdę irytujące, często to rzeczy

Do którego rodu z „Gry o tron” pasujesz najbardziej? Dewiza, której z rodzin odzwierciedla Twoje patrzenie na świat? Przekonaj się już teraz
Zima nadchodzi.  Fani „Gry o tron” doskonale wiedzą, co to znaczy. Zakładamy, że nimi jesteście, skoro zainteresował Was ten artykuł. Jednak jeszcze zanim do Waszych domów zawita ona na dobre, a Wy rozsiądziecie się w fotelach, przypominając sobie poprzednie sezony ulubionego