17 kwietnia

17-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 17 kwietnia

17 kwietnia – horoskop ogólny

Wszechstronne zdolności połączone z niezwykłą aktywnością powodują, że człowiek urodzony 17 kwietnia jest wręcz skazany na sukces. Jest bardzo przedsiębiorczy, ale nie dąży do celu po trupach.

Jest bardzo przyjemny w obejściu, pozytywnie nastawiony do ludzi i do świata. Łatwo nawiązuje z nimi kontakty, ponieważ ma wielką łatwość wyrażania swoich myśli, a także jest bardzo rozmowny, właściwie rozmowa, czy raczej przemawianie, to jedna z jego ulubionych rozrywek.

Jest też poważny i skłonny do prowadzenie głębokich rozmyślań, dlatego często zamyka się w sobie, ale jego otoczenie rozumie, że od czasu do czasu chce pobyć sam na sam ze swoimi myślami i nikt nie uważa go przez  to za samotnika.

Zawsze wie, czego chce od życia i wyznacza sobie jasne cele leżące w ramach możliwości. Do najważniejszych dla siebie rzeczy dąży z wielką wytrwałością i konsekwencją, trzeba jednak przyznać, że zwykle drobiazgi dnia codziennego nie zyskują takiej jego cierpliwości i często ze swych drobniejszych obowiązków wywiązuje się tylko połowicznie, byle jak najszybciej się z nimi uporać.

Posiada licznych przyjaciół, a także wielu życzliwych sobie ludzi, ponieważ jest bardzo przyjaźnie nastawiony i uprzejmy. Zawsze dla każdego ma dobre słowo i nie zdarza się, by okazywał komuś swój zły humor czy antypatię, zatem jest odbierany jako człowiek niezwykle pogodny i ogólnie pozytywny.

W dodatku posiadane znajomości umie bardzo zręcznie wykorzystywać, choć nie można go nazwać interesownym, a po prostu zręcznym, co przejawia również zawsze wtedy, gdy nadarzają mu się jakieś ważne życiowe okazje.

Cechą charakterystyczną człowieka urodzonego 17 kwietnia jest także to, iż wywiera bardzo przyciągający wpływ na osoby przeciwnej płci i zazwyczaj te zainteresowane, chcąc mu się przypodobać, gotowe są mu pomagać i nieraz w ten sposób osiąga sukces, zawdzięczając go w znacznej mierze właśnie takim osobom, a nie swoim wysiłkom i włożonej pracy.

Jest to dla niego nawet lepsza opcja, ponieważ mimo iż umie układać szczegółowe i dobrze dopracowane plany działania, często zawodzi go siła woli i brakuje mu cierpliwości potrzebnej do wcielania ich w życie, zatem owe projekty nader często nie wykraczają poza sferę jego marzeń.

 

pozytywyZalety

Największą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 17 kwietnia, stanowi bez wątpienia jego wielka przedsiębiorczość. Jest ona wyrazem nie tylko jego wielkich ambicji, ale przede wszystkim nieposkromionej aktywności, która z kolei jest wynikiem jego ogromnej energii, która właśnie poprzez rozmaite działania chce znaleźć ujście.

Działa z wielkim impetem, nie oglądając się na nic i na nikogo i to zazwyczaj zapewnia mu skuteczność podejmowanych wysiłków. Pośpiech, z jakim wszystko wykonuje, powoduje także, że zyskuje wielką przewagę czasową nad swoimi przeciwnikami czy wrogami, bo mało kto jest w stanie go dogonić, więc zazwyczaj przoduje na wielu polach.

Pragnienie działania nigdy nie opuszcza go całkowicie, bo nawet jeśli zniechęci się do danej czynności, natychmiast znajduje sobie nowy obiekt zainteresowań i zabiegów. Wprost nie potrafi siedzieć bezczynnie i nie cierpi marnować swego czasu. Wynika to także z tego, iż ma świadomość wszystkich zdolności, jakimi obdarzyła go natura i nie chce ich zmarnować, co również bardzo dobrze o nim świadczy.

 

Wady

Jeśli człowiek urodzony 17 kwietnia podczas wykonywania jakiegoś zadania napotyka na zbyt wielkie – jak na jego możliwości – trudności, od razu się zniechęca i porzuca dane zadanie. Tak samo sprawa ma się wówczas, gdy musi zbyt długo czekać na rezultaty podejmowanych przez siebie wysiłków, a trzeba przyznać, że nie jest specjalnie cierpliwy i szybko się irytuje.

Ponadto jego wielki problem polega na tym, że widzi tylko ogólne zarysy niemal wszystkich spraw, nie zagłębiając się w szczegóły, które w jego mniemaniu są całkowicie zbędne i potrafi sobie poradzić bez tracenia na nie czasu. Nie jest to jednak prawda i często właśnie potyka się o takie detale, mimo to jednak nie wyciąga z tego wniosków i nie uczy się na swoich błędach.

Ma problem także  z opanowywaniem swoich emocji i namiętności. Często pobłaża swoim zachciankom, prowokując wybuchy emocji tak silne, że kompletnie nie może ich pohamować i poważnie zakłóca to jego życie, nie wspominając już  o pracy. Dobrze o tym wie i na ogół stara się wszystko to w sobie dusić, jednak jego najbliżsi wiedzą, że nie robi wszystkiego, co w jego mocy, bo jednak jest skłonny do pobłażania sobie w pewnym stopniu i mają mu to za złe.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 17 kwietnia

Największe zasługi człowiekowi urodzonemu 17 kwietnia oddaje jego umiejętność rozmowy z ludźmi. Jest w tym tak dobry, że z każdym potrafi się porozumieć, a także zawsze wie, co komu powiedzieć, by go do siebie jak najlepiej zachęcić i sprawić, by był skłonny mu pomagać w miarę swoich możliwości.

Dzięki temu jest w stanie jednać sobie ciągle nowych zwolenników, którzy wydatnie pomagają mu w budowaniu kariery i często mają większy wkład w jego sukcesy niż on sam. Niestety jednak ma wielki problem ze swymi namiętnościami, które nie zawsze potrafi okiełznać, a których wybuchy powodują wielkie problemy w jego życiu i zakłócenia, także na gruncie zawodowym.

Jeśli jednak uda mu się opanować, może mieć pewność, że po licznych życiowych walkach w końcu uda mu się osiągnąć spokój oraz upragnione pełne szczęście. Nie może jednak zbytnio się przepracowywać, ponieważ nadmierna aktywność może mu zaszkodzić równie mocno jak bezczynność, lecz nie tylko w wymiarze psychologicznym, ale także czysto fizycznym.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 kwiecień

 • kolory : czarny, beżowy, rdzawy; zieleń zgniła
 • kamień : rodochryzolit
 • zawody męskie : logopeda, tapicer, komornik
 • charakter : aktywny, przedsiębiorczy, życzliwy, przyjazny, porywczy, zmienny, nerwowy
 • zawody żeńskie : egzaminator, fotograf, manikiurzystka
 • zwierzę : pokrzywnica
 • roślina : lebiodka

Imieniny 17 kwietnia

 • Paweł
 • Izydor
 • Innocenty
 • Jakub
 • Robert
 • Katarzyna
 • Klara
 • Roberta
 • Stefan
 • Eliasz
 • Teodora
 • Izydora
 • Józef

17 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

3.7/5 - (4)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


7 zasad, które definiują Cię najtrafniej – każdy znak zodiaku ma swoje własne
Każdy znak zodiaku ma swoje własne zasady, według których działa.  W tych prostych i treściwych hasłach wyraża się podejście do życia przedstawicieli poszczególnym symboli zodiaku, ich moralność, mocne i słabe strony. Czasami bardzo trudno nam jest się określić. Nie każdy jednak


Wybierz miotłę i dowiedz się, jakim typem wiedźmy jesteś!
Każda kobieta ma w sobie tajemną moc magiczną.  Niektóre z nas uparcie temu zaprzeczają, chowając miotłę w spiżarni, ale są też takie, którzy nie mają nic przeciwko przechwalaniu się swoimi czarodziejskimi umiejętnościami. Z biegiem czasu uczymy się tego, co w nas piękne, wartośc

Kolory, w które się „ubieramy” mogą wiele powiedzieć o naszej osobowości. Przyjrzyj się swej garderobie i zobacz, co o Tobie mówi
Psychologowie uważają, że kolor, który szczególnie chętnie „przywdziewamy” zdradza cechy naszego charakteru.  Według stylisty i autora książki Color Your Style Davida Zyla: „Nawet jeśli twoja szafa jest wypełniona ubraniami o różnych kolorach i odcieniach, zawsze jest