18 kwietnia

18-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 18 kwietnia

18 kwietnia – horoskop ogólny

Najważniejszą wartością w życiu człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 kwietnia, jest bez wątpienia wolność we wszystkich swoich formach.

Walczy on nie tylko o własną niezależność i utrzymanie jak największej autonomii, ale także chce tego dla innych ludzi i często walczy o ten cel. Nie znosi wszelkich ograniczeń i stara się tępić wszystkie ich przejawy, walcząc z nimi na rozmaite sposoby jeśli tylko zachodzi takowa potrzeba.

Umie również poświęcać się na rzecz innych i może to zrobić całkowicie, na szczęście jednak nie robi tego pochopnie i najpierw sprawdza, czy na pewno jest to konieczne.

Ma wysokie ideały, które również bardzo wiele dla niego znaczą, nierzadko więcej niż własne dobro. Posiada wszelkie zdolności, które zazwyczaj bardzo dobrze wykorzystuje, czyniąc z nich użytek nie tylko dla siebie, ale też dla innych, gdyż chętnie działa na rzecz wszystkich ludzi.

Jednakże obok tych zdolności przejawia również tendencje autodestrukcyjne, a wobec ludzi, którzy będą w jakiś sposób przeszkadzać mu w działaniu, może przejawiać brutalność, a nawet agresję. Zależy mu, by zawsze grac pierwsze skrzypce i dyktować ludziom, jak mają żyć.

Przede wszystkim pragnie nauczyć ich wcielania w życie wszelkich nowości i innowacji, których sam jest wielkim zwolennikiem i chciałby też być ich pionierem w swoim środowisku.

Sam bez trudu odrzuca wszelkie schematy, którymi raczono go choćby w dzieciństwie i walczy z  zasadami, jakie przejął od swojego otoczenia, oczywiście z tymi, z którymi pod jakimś względem się nie zgadza. Jest zdolny do wytężonej pracy i żmudnych wysiłków, więc naprawdę rzadko zdarza się, by nie był w stanie osiągnąć swoich celów.

Umie ofiarnie i z pełnym wyrzeczeniem pokonywać wszelkie przeszkody, jakie pojawiają się na jego drodze, zatem żadne trudności, czy to powodowane przez ludzi, którzy chcą mu zaszkodzić, czy przeciwności losu, nie są mu straszne i nie mogą go odwieść od jego postanowień. Jego życie nie jest jednak łatwe, gdyż do wszystkiego musi i chce dojść swoją ciężką pracą.

Na jego drodze jest też zwykle wiele przeszkód, które musi pokonać oraz ma wielu wrogów, z którymi musi walczyć, ale  ma na tyle samozaparcia, zdolności i szczęścia, że zazwyczaj udaje mu się ich zupełnie zwyciężać.

 

pozytywyZalety

Człowiek urodzony 18 kwietnia cechuje się wielką wytrwałością, konsekwencją w działaniu i odpornością psychiczną, dzięki której idzie naprzód po swoje cele z godnym pozazdroszczenia samozaparciem.

Jest zdolny do wytrwałych wysiłków i bez słowa narzekania jest w stanie ponosić wielkie wyrzeczenia jeśli wie, że w ostatecznym rozrachunku mu się to opłaci.

Ma wysokie ideały, których trzyma się przez całe swoje życie i nie zmienia swoich zasad, bez względu na okoliczności. Stara się również zaszczepić je swojemu otoczeniu i głównie dlatego stara się przejąć nad nim władzę. Bardzo szybko odnajduje się w nowych dla siebie sytuacjach, więc praktycznie nic nie może go zaskoczyć.

Jest bardzo nowoczesny  i postępowy, ale też umie godzić to, co nowe, z tym, co stare, ale nadal przydatne i warto to pozostawić w swoim życiu. Nie pozwala nikomu ani niczemu się ograniczać i chętnie też walczy na rzecz cudzej wolności, uważając, że jest to wartość przynależna każdemu człowiekowi i nikt nie powinien jej nikomu odbierać.

 

Wady

Jak już było wspomniane, człowiek urodzony 18 kwietnia może być nieraz brutalny w swoim postępowaniu, zwłaszcza gdy ktoś przeszkadza mu w osiągnięciu celu, na którym mu bardzo zależy i wie, że jest już bliski jego osiągnięcia.

Czasami może być nawet agresywny, gdy ktoś nie daje mu innego wyboru, a trzeba przyznać, że jest dość popędliwy i nie zawsze umie zapanować nad intensywnymi emocjami, których doznaje.

Jest to człowiek o bardzo prostym obejściu i nieskomplikowanej naturze – niektórzy mogą mu zarzucać, że nawet zbyt prostej i często nie zawraca sobie głowy uprzejmościami, lecz zachowuje się w sposób – w mniemaniu otoczenia – zbyt bezpośredni czy nawet nieokrzesany.

Jest twardy i bezwzględny, nie zważa na okoliczności, lecz bierze sobie od życia i od ludzi to, co chce, a uważa, że wiele mu się należy. Czasami wydaje mu się też, że ma prawo do jakichś niezwykłych przywilejów i tylko on jeden ma odpowiednie predyspozycje do tego, by sprawować władzę w swoim otoczeniu, choć trzeba przyznać, że zazwyczaj jego mniemanie o sobie jest mocno na wyrost i wcale nie posiada takich cech, jakie sobie w swej megalomanii przypisuje.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 18 kwietnia

Życie człowieka urodzonego w dniu 18 kwietnia przeważnie nie jest łatwe, ale jest w tym dużo jego winy. Buntując się przeciw utartym schematom i od dawna panującym zasadom, nierzadko naraża się ludziom i sam czyni sobie z nich wrogów, mimo iż mógłby niektóre kwestie załatwiać znacznie bardziej dyplomatycznie.

Powoduje to, że jego życie jest zazwyczaj ciągłą walką o przetrwanie, nie tylko z przeciwnościami losu, z którymi zwykle ma do czynienia, ale też z ludźmi, którzy chcą go odwieść od jego zamierzeń albo wręcz przeszkodzić mu w osiągnięciu swych celów. Posiada jednak na tyle siły woli, samozaparcia i różnorakich zdolności, że przeważnie jego wysiłki, które są bardzo żmudne i często trwają wiele lat, zostają uwieńczone całkowitym powodzeniem.

Na największe sukcesy może liczyć w polityce bądź medycynie, zaś jeśli przejawia jakieś talenty artystyczne (zwykle ma zdolności literackie), powinien zająć się ich rozwijaniem, gdyż na tym polu również może odnieść wielkie sukcesy. Musi jednak stale uważać na swoich wrogów, których przez swą ciągłą chęć buntowania się przeciwko wszystkiemu i wszystkim nigdy mu nie brakuje.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 kwiecień

 • roślina : begonia
 • kolory : brązowy, czerwony, atramentowy; mosiądzowy
 • zwierzę : ślimak
 • kamień : akwamaryn
 • zawody żeńskie : geolog, piosenkarka, sędzina
 • zawody męskie : stróż, pilot, optyk
 • charakter : ambitny, władczy, wyniosły, wszechstronnie uzdolniony, urodzony przywódca, oschły, inteligentny, z poczuciem humoru, zdecydowany, pewny siebie

Imieniny 18 kwietnia

 • Wincenty
 • Tymon
 • Leon
 • Pafnucy
 • Emma
 • Irydion
 • Jerzy
 • Dionizy
 • Leona
 • Konrad
 • Czesław
 • Sokrates

18 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

4/5 - (7)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Którym z 5 typów empaty jesteś? Sprawdź, jakie emocje jest Ci najłatwiej wyłuskać z otoczenia
Empata to osoba, której naturalnym „darem” jest odczuwanie emocji innych.  Istnieje jednak kilka typów empatów, którzy rozumieją różne uczucia ludzi z ich najbliższego otoczenia. Chociaż większości wydaje się, że taka wrażliwość na emocje otoczenia jest wspaniała, empac


Ptaki to posłańcy losu. Wybierz jednego z nich i sprawdź, jaki dar przyniesie Ci w nadchodzących miesiącach
Ptaki są zawieszone między dwoma światami: niebiańskim i ziemskim.  Szybują w przestworzach, dlatego w wielu wierzeniach egzystują jako symboliczni (i nie tylko) posłańcy między ludźmi a bóstwami, duchami, przodkami, czy też fortuną. Mało tego, tych skrzydlatych posłańców dzielona

Czy jestem dobrą osobą? – odpowiedź na swe rozterki znajdziesz dzięki innemu, ciekawszemu pytaniu…
Bycie dobrym człowiekiem w dużej mierze polega na robieniu dobrych rzeczy w ukryciu i zupełnie bezinteresownie.  Nie jest to jednak jedyne, po czym możemy poznać dobrodusznego człowieka. Znalezienie ich w naszym otoczeniu, nie nastręcza nam zwykle większych problemów, kłopot mamy z poszuk