21 kwietnia

21-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 21 kwietnia

21 kwietnia – horoskop ogólny

Człowiek, który przyszedł na świat w dniu 21 kwietnia, wyróżnia się na tle innych ludzi przede wszystkim swoimi zdolnościami dyplomatycznymi, które są znacznie wyższe od przeciętnych.

Jest bardzo cierpliwy i każdego potrafi jak najlepiej zrozumieć. Można też na nim polegać, więc w oczach otoczenia uchodzi za człowieka bardzo wiarygodnego i uczciwego. Jest ponadto zdecydowany we wszystkim, co robi i nigdy nie ma wątpliwości co do słuszności swojego postępowania, ponieważ zanim się w cokolwiek zaangażuje, musi być na sto procent pewien, że chce wziąć udział w danym przedsięwzięciu.

Wyróżnia się swoim praktycyzmem, który często objawia się w sporym materializmie, jaki reprezentuje ten człowiek, jednak mieści się to u niego w ramach uznawanych za dopuszczalne, dlatego raczej nie zdarza się, by ktoś mu to wytykał jako wadę.

Bystro obserwuje wszystko, co się dookoła niego dzieje i umie dostosowywać swoje zachowanie do zmieniającej się sytuacji i jej wymogów. W znacznej mierze zawdzięcza to swojemu zdrowemu rozsądkowi, a także temu, że wszystkie wnioski, jakie wyciąga z owych obserwacji, są w stu procentach zgodne z tym, co zauważył, nieokraszone choćby szczyptą jego fantazji czy własnych domysłów.

Jest człowiekiem poważnym, zamyślonym i skłonnym do zamykania się w sobie. Ma bardzo rozwinięte życie wewnętrzne i nierzadko jest w stanie wysoko rozwinąć się pod względem duchowym, gdyż posiada do tego wrodzone predyspozycje i zdolności. Ponadto ma smykałkę do tworzenia planów działania i nawet bardzo szczegółowych projektów. Dzięki temu zazwyczaj bardzo dobrze radzi sobie w życiu, bez względu na okoliczności i bieżącą sytuację, w jakiej się znajduje.

Umie sobie poradzić niemalże w każdych warunkach i zawsze być górą. Zręcznie pokonuje wszelkie przeszkody, jakie się przed nim pojawiają i raczej nie ma takiej, której by się uląkł. Duża w tym zasługa także jego wielkiej pewności siebie, ponieważ zawsze zakłada swoje zwycięstwo i nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że coś mogłoby mu się nie powieść, a tym bardziej – że ktoś mógłby być w czymś lepszy od niego.

 

pozytywyZalety

Zaradność i praktycyzm to bez wątpienia najważniejsze zalety człowieka urodzonego w dniu 21 kwietnia. Oddają mu one wielkie zasługi, a często również mogą się przysłużyć jego otoczeniu.

Jest pewny siebie i swoich racji, wierzy niezachwianie w swoje możliwości oraz w słuszność swoich przekonań. To powoduje, że nikt i nic nie jest w stanie wytrącić go z równowagi i zawsze wie, dokąd zmierza. Wyznacza sobie realne, ale wysokie cele, dążąc do których może się rozwijać, co świadczy o jego wielkiej ambicji.

Jednak w swoich aspiracjach potrafi też zachować zdrowy rozsądek, gdyż nie skupia się ślepo na tym, by zaspokoić swoje potrzeby, ale też dba o byt swój i swojej rodziny, wykazując się umiarkowanym materializmem, akurat w takim stopniu, w jakim jest to obiektywnie wskazane.

Konsekwentnie zmierza do wyznaczonych sobie punktów, a potem wyznacza sobie kolejne, tak że nigdy nie znajduje się w  spoczynku, bo uważa to za marnotrawienie czasu i energii, jaką posiada  w bardzo wysokim stopniu.

Ponadto człowiek urodzony 21 kwietnia nigdy nie bywa bezwzględny, gdyż mocno na sercu leży mu dobro innych ludzi, a nierzadko również chętnie działa na rzecz potrzebujących i w jakiś sposób pokrzywdzonych przez los, uważając, że musi podzielić się z innymi tym, czym tak hojnie obdarował go los.

 

Wady

Paradoksalnie największą wadę człowieka, który przyszedł na świat  w dniu 21 kwietnia, stanowi jego wielka energia. Jej pokłady są tak duże, że, nie mogąc znaleźć w pełni ujścia, powodują jego niepokój i sprawiają, że często jest jakby podminowany bez powodu.

Najczęściej skutkuje to tym, że wdaje się w utarczki słowne, a nawet poważne starcia z otoczeniem, a  nie pomaga mu także fakt, iż jest dość przekorny, a także przekonany o swojej wyższości intelektualnej nad większością ludzi, z jakimi ma do czynienia i chętnie to wszystkim okazuje.

Bardzo lubi wdawać się w ostre dysputy i spory, w czym najczęściej rzeczywiście góruje, jednak zazwyczaj jest to pyrrusowe zwycięstwo, gdyż płaci za nie wysoką cenę, mianowicie – robi sobie zaciekłych wrogów i jest to wyłącznie jego wina, bo gdyby nie był taki napastliwy i skłonny do zwady, żyłby ze swym otoczeniem w całkowitej harmonii.

Mimo iż radzi sobie ze wszelkimi przeciwnościami losu, także z działaniem swoich wrogów, psuje mu to jednak często samopoczucie, a czasami może go doprowadzać do całkiem poważnych problemów.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 21 kwietnia

Mimo iż człowiek urodzony 21 kwietnia swoim gorącym temperamentem, pewnością siebie i chęcią przekory zazwyczaj powoduje, że ma wokół siebie wielu wrogów i chcących mu zaszkodzić osób, ich działania zwykle spełzają na niczym.

Jego wrodzone zdolności intelektualne, bystrość oraz umiejętności dyplomatyczne, dzięki którym umie zjednywać sobie jeszcze większe rzesze ludzi niż sobie przeciwstawiać, powodują, że jest w stanie odeprzeć ich ataki, nawet te najsilniejsze.

Ponadto ogromne zasługi w codziennym życiu oddają mu jego wielka zaciętość oraz niezwykła siła charakteru. Cechy te prezentuje nawet w zupełnych drobiazgach, powodując, że praktycznie nie ma rzeczy, której nie potrafiłby dosięgnąć jeśli tylko przyjdzie mu to do głowy.

Dzięki temu wszystkiemu przeważnie udaje mu się całkowicie zatriumfować nad swoimi wrogami i odnieść zwycięstwa nad wszelkimi przeszkodami, jakie rzuca mu pod nogi złośliwy los.

Trzeba jednak wspomnieć, że człowiek urodzony 21 kwietnia w południe albo o północy jest mniej niezależny od okoliczności życiowych i różne warunki życia ograniczają go znacznie bardziej niż ma to miejsce w przypadku człowieka urodzonego od północy do zachodu słońca, gdyż on ma większe szanse na pokierowanie swym losem dokładnie tak, jak chce.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 21 kwiecień

 • zwierzę : nocek
 • charakter : solidny, cierpliwy, zdecydowany, zacięty, zamknięty w sobie, zależny od innych, szczęśliwy
 • kolory : błękitny, oliwkowy, mosiądzowy; pomarańczowy
 • kamień : czerwony koral
 • zawody męskie : aktor, bibliotekarz, pielęgniarz
 • roślina : chaber
 • zawody żeńskie : policjantka, zakonnica, egzaminator

Imieniny 21 kwietnia

 • Apoloniusz
 • Anzelm
 • Konrad
 • Feliks
 • Bartłomiej
 • Apollon
 • Konrada
 • Anastazy
 • Apollina
 • Bartosz
 • Aleksandra

21 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk

5/5 - (1)

5 komentarzy

 1. Andreas.
 2. Katarzyna
 3. Marysia
 4. Ella
 5. sylwek

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jakiej relacji potrzeba Ci teraz najbardziej? Wybierz tancerzy i przekonaj się sam
Człowiek nie jest samotną wyspą.  Potrzeba nam innych ludzi, bo tylko w ich towarzystwie, wplątani w sieć społecznych powiązań, możemy się bezpiecznie rozwijać i piąć do góry. Nawet samotnikom potrzebni są inni ludzie. W końcu muszą oni mieć się od kogo odciąć, prawda? Świadom


Wybierz jeden z symboli i odbierz swą wiadomość od gwiazd. Niech to będzie dla Ciebie cenna wskazówka w codziennych dylematach
Zazwyczaj mniej więcej wiemy, co nas czeka w życiu. Potrafimy przewidzieć najbliższą przyszłość. Kolejne dni nie są więc dla nas wielką niespodzianką. Mamy swoje cele, wyzwania i marzenia, które nosimy w sercu. Niektóre aspekty naszego życia są jednak przed nami ukryte. Przypominają

Jesteś przebiegły niczym lis, a może tajemniczy jak kot? Sprawdź, które zwierzę najbardziej pasuje do Twego znaku zodiaku
Każdy znak zodiaku jest inny. Wszystkie one wyróżniają konkretne cechy charakteru. Przedstawiciele jednych są bardziej uzdolnieni plastyczne, urodzeni w innych są geniuszami matematycznymi. Jedni są bardzo towarzyscy. Inni skryci. Jedni zarywają noce przy książkach, drudzy żyją w biegu