Horoskop dzienny

24 kwietnia

24-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 24 kwietnia

24 kwietnia – horoskop ogólny

Współżycie z człowiekiem, który przyszedł na świat w dniu 24 kwietnia, nie jest najłatwiejsze, a jego stosunki z najbliższym często pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o atmosferę panującą w jego domu. Wynika to z tego, iż jest to człowiek niezwykle impulsywny i skłonny do wpadania w wielki gniew niemalże bez powodu.

Ma skłonności despotyczne i chciałby, by wszyscy wypełniali jego wolę, nie zdając sobie sprawy z tego, że nawet jeśli do tego dochodzi, to jego bliscy zachowują się tak wyłącznie dla świętego spokoju, a nie dlatego, by mieli wygórowane mniemanie o jego życiowej mądrości.

Kiedy coś idzie nie po jego myśli, natychmiast jest gotów się kłócić i każdą błahostkę podnosi do rangi wielkiej sprawy, walcząc o nią nieustępliwie i bardzo napastliwie. Narzuca sobie i otoczeniu żelazną dyscyplinę, a ponieważ tylko on jest w stanie w niej wytrwać, staje się przez to bardzo pewny siebie i wydaje mu się, że pod wieloma względami nikt nie jest mu w stanie dorównać.

Nigdy nie zgadza się z cudzym zdaniem i nawet jeśli widzi, że się myli, twardo obstając przy swoich racjach, bo nigdy nie przyzna się do porażki, bez względu na okoliczności i na to, ile to go może kosztować.

Jest wielkim pesymistą i stale wieszczy jakieś niebezpieczeństwo, które według niego nieuchronnie musi nadejść nad głowę jego i jego otoczenia, a które w rzeczywistości prawie nigdy nie następuje. Zamęcza tym swoje otoczenie, jednak ci, którzy dobrze go znają, wiedzą dobrze, czego mogą się po nim spodziewać i posiadają rozmaite sposoby na radzenie sobie  z nim w różnych sytuacjach.

W dodatku, jeśli człowiek urodzony 24 kwietnia znajduje się na niskim poziomie rozwoju moralnego, jest bardzo leniwy i bez sensu upiera się przy swoim zdaniu, więc w efekcie wszystkie jego działania są próżne i pozbawione większej logiki. Najważniejsze jest dla niego tylko zaspokajanie potrzeb i to zazwyczaj tych najniższego rzędu – może mu na tym upłynąć nawet całe życie.

Człowiek wyżej rozwinięty na szczęście prezentuje zupełnie inne cechy – jest wspaniałomyślny, chętnie działa na rzecz innych, a mniej dba o siebie i nie lubi marnotrawić czasu na bezczynność albo bezproduktywne działania.

 

pozytywyZalety

Jeśli człowiekowi urodzonemu w dniu 24 kwietnia udało się osiągnąć wysoki poziom rozwoju moralnego i intelektualnego, prezentuje on szereg zalet, które czynią go pożądanym członkiem każdej społeczności oraz ogólnie – dobrym człowiekiem.

Cechuje się wielkim spokojem i niezmierzonymi wręcz pokładami cierpliwości. Trudno jest wyprowadzić go z równowagi, ponieważ wychodzi z założenia, że człowiek dobrze wychowany i kulturalny nie może sobie pozwolić na wybuchy gniewu i grubiańskie zachowanie.

Bez żadnego problemu poddaje się wszystkim nakazom obowiązującym w społeczności, w której funkcjonuje i nie doskwiera mu nawet największa dyscyplina, gdyż jest na tyle rozsądny, że potrafi zauważyć celowość takich decyzji.

Egoizm w jakiejkolwiek postaci jest mu niemal zupełnie obcy, gdyż jest wielkim altruistą i chętniej działa na rzecz innych niż dba sam o siebie.

Wytrwale pracuje na rzecz potrzebujących czy pokrzywdzonych przez los, nie szczędząc na to ani swojego czasu, ani sił – zdolny jest nawet do wysiłków przekraczających jego możliwości, co nieraz może przypłacić zdrowiem, ale i tak nie zamierza się oszczędzać, gdyż ma bardzo szlachetne pobudki.

 

Wady

Jeżeli człowiekowi urodzonemu 24 kwietnia nie uda się osiągnąć odpowiednio wysokiego poziomu rozwoju wewnętrznego, naprawdę trudno będzie mu porozumieć się z samym sobą.

Wynika to z tego, że wszystkie swoje działania podporządkowuje jedynie czerpaniu z życia jak największej przyjemności i używaniu rozmaitych rozrywek, marnując tym cały swój potencjał i wszelkie zdolności, jakie może przejawiać. Uważa, że w ten sposób zapewnia sobie szczęście, ale tak naprawdę oszukuje sam siebie, gdyż takie życie nie może mu dać poczucia satysfakcji i spełnienia, co dość szybko odkrywa, ale nie umie albo nie chce się zmienić.

Ponadto człowiek urodzony 24 kwietnia jest zarozumiały i próżny. Chce, by ludzie stale dawali mu dowody swojego uwielbienia i podziwu dla jego wybitnych umiejętności, które często wcale nie są tak wielkie, jak mu się wydaje.

Może w tym być naprawdę nieprzyjemny, tym bardziej, że jest kapryśny i wydaje mu się, że jest pępkiem świata i wszyscy powinni dbać o jego dobre samopoczucie. Mało kto jednak ma na to ochotę, ponieważ rzadko wyraża swą wdzięczność, uważając, że wszystko po prostu z góry mu się należy.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 24 kwietnia

Jak już było wspomniane, w przypadku człowieka urodzonego w dniu 24 kwietnia kluczową kwestią jest to, czy osiągnie on odpowiednio wysoki poziom rozwoju wewnętrznego, bo jeśli tak się nie stanie, prawie na pewno nie uda mu się osiągnąć szczęścia i życiowego spełnienia w żadnej dziedzinie swojej egzystencji.

Jeśli jednak człowiek ów jest dostatecznie rozwinięty, posiada ogromną ilość zalet predysponujących go do zdobycia szczytu swoich możliwości i właściwie jest w stanie dokonać wszystkiego, co tylko przyjdzie mu do głowy, przede wszystkim dlatego, że jest jak mało kto zdolny do podejmowania niezwykle intensywnych wysiłków.

Najlepiej sprawdzi się w takim zawodzie, w którym będzie mógł wykazać się swymi nieprzeciętnymi zdolnościami praktycznymi, stałością, zdecydowaniem oraz pewnością siebie, jednak zdecydowanie lepiej będzie mu w pracy spokojnej i statecznej aniżeli wówczas, gdy będzie musiał dynamicznie i szybko wywiązywać się ze swoich obowiązków.

Na każdej posadzie musi jednak bardzo uważać, by swoją popędliwością nie sprowadzić na swą głowę kłopotów, zwłaszcza jeśli chodzi o stosunki z osobami, z którymi jego kontakty zdecydowanie powinny być choćby poprawne.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 24 kwiecień

 • roślina : lipa
 • charakter : popędliwy, impulsywny, agresywny, despotyczny, pewny siebie, fatalista, miłośnik natury
 • zawody żeńskie : higienistka, piosenkarka, położna
 • kamień : lapis-lazuli
 • zawody męskie : organista, psychiatra, tapicer
 • kolory : złoty, fioletowy, grynszpan, wiśniowy
 • zwierzę : irbis

Imieniny 24 kwietnia

 • Euzebiusz
 • Aleksy
 • Longin
 • Tyberiusz
 • Maria
 • Fidelis
 • Saba
 • Horacy
 • Horacjusz
 • Honoriusz
 • Bona
 • Grzegorz
 • Leoncjusz
 • Aleksander
 • Jerzy
 • Longina

24 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Byk

horoskop Byk


3 komentarze

 1. Kuba z 3 c 7 lipca 2017
 2. Anna 14 lutego 2021
 3. Po justa 16 lipca 2021

Napisz komentarz

tarot online chińska wróżba

Każdy znak zodiaku ma swoją legendę. Te historie fascynują i pozwalają odkryć największe tajemnice poszczególnych symboli
Horoskopy są wszędzie.  Znajdziemy je w gazetach, na platformach i forach internetowych, a nawet w nieco już zapomnianej telegazecie. Z gwiazd ludzie wyczytują już wszystko. Można z nich czerpać inspiracje i wiadomości o przeróżnych sferach naszego życia. Jedni czytają gwiezdne przepoKtóra z tych kobiet jest “skazana na sukces”? Odpowiedz spontanicznie i dowiedz się czegoś nowego o sobie
Ludzie często więcej wiedzą o innych niż o samych sobie.  Właśnie po to, by mogli poznać lepiej siebie, oswoić z emocjami, które dotąd chowali głęboko w swym wnętrzu, poznać swoje reakcje i zrozumieć tok myślenia, powstają testy psychologiczne. Wiedza o sobie i swym charakterze nie

8 tybetańskich symboli szczęścia – który z nich podoba Ci się najbardziej?
Symbole szczęścia istniały w mitologii hinduskiej od czasów starożytnych.  Od zarania dziejów było ich 8, symbolizowały nauki Buddy, a ich zadaniem było przyciąganie dobrych wibracji do naszego życia. Wierzono w ich zbawienny wpływ, dlatego umieszczano je właściwie wszędzie: zdobiły