5 kwietnia

5-kwietnia

Horoskop dla urodzonych 5 kwietnia

5 kwietnia – horoskop ogólny

Wybijającą się bez wątpienia na pierwszy plan cechą charakteru człowieka, który przyszedł na świat w dniu 5 kwietnia, jest jego wielka pracowitość. Zawdzięcza to głównie swojej wielkiej energii i temperamentowi, jakie posiada i które nie pozwalają mu usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż przez chwilę, bo stale pchają go do działania.

Wyróżnia się swoją przedsiębiorczością, dzięki której nigdy nie zadowala się tym, co ma, lecz robi wszystko, by mieć jeszcze więcej, stale się rozwijać i dążyć naprzód we wszystkich możliwych kierunkach. Cecha ta rozwija się w nim z wiekiem, więc nic dziwnego, że zazwyczaj osiąga wiele, bo stale podnosi sobie poprzeczkę wyżej i wyżej i nigdy nie jest z siebie dość zadowolony.

Stale również dąży do zachowania pełnej niezależności, gdyż bardzo szczyci się tym, że jest w pełni samodzielny. Nie chce, by ktokolwiek mu pomagał i z wiekiem coraz bardziej buntuje się przeciwko uznanym autorytetem, co również świadczy o jego dumie, ponieważ nie zamierza nikogo podziwiać i naśladować, a raczej marzy, by to on dla kogoś stanowił autorytet.

Nikomu nie pozwala nad sobą panować i tylko z największym trudem można go przekonać, by poddał się obowiązującemu prawu czy innym zasadom jeśli z jakiegoś powodu nie chce tego zrobić.

Człowiek urodzony 5 kwietnia dąży do występowania publicznego, ponieważ uważa, że posiada do tego wrodzone zdolności i właściwie nie ma powodu, by nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Chce dotrzeć do jak największej liczby ludzi, by móc dzięki temu przekonywać ich do swojego sposobu myślenia w rozmaitych sprawach, które mocno leżą mu na sercu.

Posiada również zdolności do perswadowania i namawia innych tak skutecznie, że nawet początkowi zdecydowani oponenci chętnie przyjmują jego sposób myślenia i poglądy za swoje, więc przeważnie osiąga również i ten cel. Jeśli jednak nikt nie chce się z nim zgodzić, potrafi sobie to, co chce, wziąć również siłą, ponieważ jest nastawiony bardzo wojowniczo i zawsze gotów do obrony swoich interesów czy dobra.

Jest też zawzięty i o swoje walczy z pełnym uporem i stanowczością. Można mieć pewność, że pierwszy nie ustąpi pola i nikomu nie odpuści, jeśli ktoś wyrządził mu jakąś krzywdę.

 

pozytywyZalety

Bystrość, aktywność i wielka przedsiębiorczość to największe zalety człowieka, który przyszedł na świat w dniu 5 kwietnia. Cechy te powodują, że nikt nie jest w stanie go oszukać ani poważnie skrzywdzić, gdyż zawsze potrafi w porę dostrzec zagrażające mu niebezpieczeństwo i jeśli nawet nie może zupełnie go uniknąć, to stara się przynajmniej zminimalizować jego negatywne dla siebie skutki.

Jego zaradność i przedsiębiorczość powodują, że zawsze umie sobie poradzić i z sytuacji, w których inni nie widzą żadnego wyjścia, znajduje najlepsze możliwe rozwiązanie, więc ze wszystkich opałów wychodzi obronną ręką.

Rzadko wprawdzie miewa takie problemy, ponieważ jest na tyle zdolny i inteligentny, że potrafi im w porę zapobiegać, jednak jeśli już mu się przytrafiają, to nie traci zdrowego rozsądku ani zimnej krwi i dokładnie wie, co ma robić, by utrzymać się na powierzchni.

Trzeba jednak dodać, że nie dość, że człowiek urodzony 5 kwietnia posiada takie właśnie cechy i zawsze robi z nich jak najlepszy użytek, to jeszcze chętniej używa ich na rzecz innych. Nikomu nie odmawia swego wsparcia i rady w kwestiach, jak dana osoba może uporać się z gnębiącymi ją problemami i każdemu stara się pomóc w miarę swoich możliwości.

 

Wady

Wadą człowieka urodzonego w dniu 5 kwietnia jest jego skłonność do skrajnych zachowań. Jest on bardzo przedsiębiorczy, jednak często w swoich działaniach wykazuje wielką niefrasobliwość i lekkomyślność.

Wynika to głównie z tego, iż jest bardzo pewny siebie, zwłaszcza jeśli przez dłuższy czas wszystko mu się udaje i nie ponosi żadnych porażek, bowiem wówczas staje się tak ufny w swoje możliwości, a wręcz zuchwały, że wydaje mu się, że nigdy nie może popełnić żadnego błędu. To – jak nietrudno się domyślić – skutkuje nierozważnymi posunięciami i nieprzemyślanymi decyzjami, a nawet dla kogoś, kto ma tyle szczęścia co on, nie zawsze może się to dobrze skończyć.

Można mieć również zarzuty co do jego stosunku do innych, gdyż jest to człowiek skłonny do walk i kłótni o byle błahostkę. Ne pozwala, by ktokolwiek naruszał jego suwerenność choćby odrobinę i o wszystko to gotów jest walczyć do upadłego.

W gniewie jest bardzo zawzięty i mściwy, niełatwo wybacza, zaś jeśli osoba, która w jakiś sposób wyrządziła mu krzywdę, wcale o to nie prosi, można mieć pewność, że nie spocznie, dopóki nie wyrówna z nią rachunków.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 5 kwietnia

Człowiek urodzony w dniu 5 kwietnia posiada bardzo wiele zdolności i umiejętności, które kwalifikują go do zrobienia prawdziwej kariery, a jego szczęście polega na tym, że zazwyczaj ścieżki jego życia biegną dokładnie w tym kierunku, w którym planował.

Zazwyczaj więc udaje mu się zrobić karierę związaną z występowaniem publicznym, na czym bardzo mu zależy, gdyż lubi to robić, popisując się swoimi zdolnościami, których akurat w tym przypadku niepodobna mu odmówić. Ma doskonałe zdolności oratorskie, jest bardzo elokwentny i potrafi w jasny, a przy tym zwięzły sposób przekazywać wszystko, co ma do powiedzenia.

Umie również bardzo zręcznie argumentować i dowodzi swoich racji, dlatego jeśli zacznie kogoś do czegoś przekonywać, można mieć pewność, że prędzej czy później dopnie swego, bez względu na to, jak mocno osoba, którą przekonuje, będzie się opierać jego logicznym argumentom.

Ponadto człowiek ów posiada nieprzeciętny intelekt, który oddaje mu wielkie zasługi – jest bystry, przenikliwy i skłonny do analizowania wszystkich zachodzących wokół niego zjawisk, dlatego przeważnie nie można go oszukać i nic nie ukryje się przed jego czujnym wzrokiem, więc jest przygotowany na każdą ewentualność.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 5 kwiecień

 • kolory : morski, brązowy, szafirowy; kremowy
 • charakter : przedsiębiorczy, dynamiczny, samodzielny, indywidualista, niezależny, niecierpliwy
 • zawody żeńskie : archeolog, hostessa, manikiurzystka
 • zwierzę : żyrafa
 • roślina : storczyk
 • zawody męskie : dyrektor, taksówkarz, doradca podatkowy
 • kamień : hiacynt

Imieniny 5 kwietnia

 • Jeremiasz
 • Tristan
 • Julianna
 • Jeremi
 • Wincenty
 • Irena
 • Katarzyna
 • Maria

5 kwietnia – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Baran

horoskop Baran

4/5 - (4)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jak zachowuje się Rak, gdy traci głowę? Po czym poznać, że Panna ma motyle w brzuchu? – te gesty zdradzają zakochanych, nie przegap ich!
Pociąg, czy też przyciąganie do kogoś, kto w naszym mniemaniu jest atrakcyjny, to coś zupełnie naturalnego. Nawet kiedy jesteśmy w związku, nie potrafimy być ślepi na wdzięki atrakcyjnych przedstawicieli interesującej nas płci. Odczuwamy je bezwiednie. Nie jest to czysto fizyczna siła,


4 znaki zodiaku, które zawsze mają rację. Jeśli urodziłeś się pod jednym z nich, masz nad czym myśleć
Pewność siebie i silny charakter – tego zwykle zazdrościmy innym osobom.  Cechy te podkręcone do maksimum wcale nie są jednak zdrowe, przeciwnie, robią z ludzi nieugiętych donkiszotów, którzy idą z mieczami na wiatraki. Czynią nas okrutnie zatwardziałymi w swych poglądach, niezdo

Myślisz, że nic Ci nie jest? Zdradzają Cię oczy! Wybierz jeden z obrazków i odkryj prawdę o Twym obecnym stanie ducha
 To, w jaki sposób postrzegamy świat, mówi o nas więcej, niż moglibyśmy przypuszczać. Obrazy, które widzimy, zawsze odzwierciedlają nasz stan bycia, elementy naszej osobowości i charakteru. Wszystko podlega naszej interpretacji, jest inaczej szeregowane i z czym innym kojarzone. Skojarzen