12 lipca

12-lipca

Horoskop dla urodzonych 12 lipca

12 lipiec – horoskop ogólny

Charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 12 lipca, jest to, że potrafi on dać sobie radę w każdej sytuacji i sprawnie toruje sobie drogę wśród wszelkich przeszkód. Zawdzięcza to głównie swojej spostrzegawczości, która sprawia, że ciągle zachowuje czujność i nic ani nikt nie jest w stanie go zaskoczyć, a tym bardziej – znienacka zaatakować.

Bacznie obserwuje wszystko, co się wokół niego dzieje i potrafi z tych obserwacji wyciągać bardzo mądre i trafne wnioski. Ma wszechstronne zdolności, które na ogół potrafi spożytkować w najlepszy dla siebie sposób i umie też dostosowywać swą życiową postawę do zmieniających się wymogów sytuacji.

Umie odnaleźć się w każdej sytuacji i z każdym znaleźć wspólny język, ponieważ posiada w wysokim stopniu umiejętności dyplomatyczne, a także jest bardzo przebiegły. Zawsze wie, co komu powiedzieć, by jak najlepiej go do siebie nastroić i rzadko zdarza się, by nie umiał wykorzystać tej umiejętności w sposobnej chwili.

Jego najmocniejszą stroną nie jest jednak szybkie działanie, ponieważ na ogół działa dość powolnie i inni ludzie znacząco go wyprzedzają, jednak nie popełnia błędów, oni zaś bardzo często i muszą się cofać, by je naprawiać, więc w ostatecznym rozrachunku i tak on osiąga znaczącą przewagę. Zawsze zachowuje ostrożność i nie ma tendencji do nieprzemyślanych posunięć, co również buduje jego wielką przewagę nad innymi.

Człowiekowi urodzonemu 12 lipca zależy na tym, by mieć duży wpływ na sporą grupę ludzi i by osiągnąć ten cel, stara się udzielać publicznie i społecznie. Chętnie pełni nawet taki zawód, jednak rzadko cieszy się powszechnym uznaniem, nie wiadomo dlaczego. Na wielkie sukcesy może za to liczyć w sferze finansowej, bo nie tylko sam doskonale zna się na zarabianiu pieniędzy, ale też los wyjątkowo sprzyja mu w tej kwestii i nierzadko dziedziczy spory spadek czy w inny sposób szybko staje się bogaty.

Ponadto człowiek ów wyróżnia się wielką statecznością i trzymaniem się swych ideałów bez względu na okoliczności. Mimo iż dąży do zajmowania naczelnych stanowisk, to gdy mu się to nie uda i musi uznać nad sobą czyjąś zwierzchność, zachowuje się w stu procentach lojalnie i nie ma tendencji do buntu.

 

Zalety

Największą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 12 lipca, stanowi bez wątpienia jego wielka pożyteczność dla ogółu. Chętnie działa on na rzecz innych i nierzadko nawet podejmuje się zadań, co do których wie, że nie będzie z nich miał żadnych osobistych korzyści, lecz inni będą je mieli.

Jest gotów do ciężkiej i bezinteresownej pracy, a przy tym nigdy nie domaga się uznania za swoje czyny, mimo iż miałby do tego pełne prawo. Nie oczekuje też wzajemności z niczyjej strony i pomimo tego, że sam gotów jest każdemu nieść pomoc, sam bardzo niechętnie z niej korzysta i jeśli już kogoś prosi o wsparcie, to można mieć pewność, że naprawdę nie miał już innego wyjścia.

Często jest też skłonny do wielkich wyrzeczeń na rzecz jakiejś szlachetnej idei i nieraz w ten sposób dokonuje naprawdę doniosłych czynów, nigdy jednak nie wyróżnia się z takiego powodu. Jest na tyle skromny, że bardzo nie lubi, gdy ktoś podkreśla jego zasługi i na ogół woli działać w ukryciu, gdyż wszelkie dowody wdzięczności i uznania są dlań krępujące.

 

Wady

Pewną wadę człowieka urodzonego w dniu 12 lipca stanowi jego pewność co do sn=wej nieomylności i czasami też wydaje mu się, że jest w stanie zrobić więcej niż  ma to miejsce w rzeczywistości. Na szczęście nie w każdym przypadku ma tak wybujałe mniemanie o swych zdolnościach, ale gdy już tak jest, to zwykle przynosi mu to duże problemy i straty, bo bierze się do wykonywania zadań, o których nie ma pojęcia, więc od początku jest właściwie skazany na porażkę, lecz w swej ufności w swoje możliwości kompletnie tego nie zauważa.

Kiedy osiąga sukcesy, staje się bardzo pewny siebie i wydaje mu się, że nikt i nic nie jest mu w stanie zagrozić, wobec czego gubi swą zwykłą czujność i i może posuwać się do ryzyka. Przestaje też być przezorny i sam przez to wystawia się na ataki wrogów, jakich nigdy wokół niego nie brakuje, również przez jego butę, która na pewno nie zaskarbia mu powszechnej sympatii.

Jego wybujałe zwykle nadmiernie ambicje prowadzą go także do rozmaitych problemów, lecz mimo iż najczęściej ma tego świadomość , nie zamierza zmieniać swego zachowania i denerwuje się, kiedy ktoś wytyka mu popełnione przez niego błędy.

 

Predyspozycje osób z 12 lipca

Człowiekowi urodzonemu w dniu 12 lipca zazwyczaj bardzo zależy na wybiciu się z tłumu i zdobyciu sławy. Niestety nie zawsze jest w stanie to osiągnąć, ale też często zdarza się tak, że po drodze traci z oczu ten cel, bo widzi, że są ważniejsze rzeczy.

Mimo iż dąży do zajęcia wysokiego, naczelnego stanowiska, tak naprawdę bardziej nadaje się do zajmowania tych drugorzędnych i to na nich może osiągnąć największe sukcesy. Jego życie zawodowe ma wielkie znaczenie dla innych ludzi, gdyż  chętnie dzieli się z nimi wszystkim, co udało mu się zdobyć i jest pożyteczny dla ogółu.

Na największe sukcesy może liczyć w zawodzie nauczyciela bądź duchownego, gdyż umie bronić swoich ideałów i zaszczepiać je innym, a także wskazywać drogę tym, którzy błądzą po omacku.

Może również osiągnąć sukces w pracy związanej z nieruchomościami, w policji bądź też wszędzie tam, gdzie będzie musiał występować publicznie, ponieważ bardzo lubi i umie to robić. Taka praca na pewno da mu wielką satysfakcję, ponieważ da mu choć namiastkę sławy jeśli nie będzie jej mógł osiągnąć w pełnym wymiarze tego słowa.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 12 lipiec

 • charakter : spostrzegawczy, przebiegły, bystry, inteligentny, stały
 • roślina : klon
 • zawody żeńskie : krawcowa, pielęgniarka, egzaminator
 • zwierzę : pająk
 • zawody męskie : kelner, cieśla, optyk
 • kamień : hiacynt
 • kolory : srebrny, beżowy, tabaczkowy; grynszpan

Imieniny 12 lipca

 • Bonifacy
 • Feliks
 • Leon
 • Weronika
 • Euzebiusz
 • Bruno
 • Janina
 • Andrzej
 • Marcjanna

12 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

3.4/5 - (10)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Mają mądrość sowy i starożytnego mędrca. Osoby spod tych dwóch znaków zodiaku to wybitni intelektualiści. Jesteś jednym z nich?
Każdy ze znaków zodiaku jest inny. Wszystkie one znacznie się od siebie różnią. Mają indywidualne cechy, dzięki którym można wyłuskać je z tłumu. Definiują je odmienne cechy i atrybuty. Są znaki przynależne osobom rozważnym, kierującym się w życiu logiką i praktycznością. Jest


Zodiak zdradza, która z gwiazd popu jest Twoim alter ego. Sprawdź z kim Cię połączył
Wielu z nas marzy o życiu w blasku fleszy i zazdrości gwiazdom bywania w modnych miejscach i noszenia ubrań najlepszych projektantów.  Sława połączona z uwielbieniem fanów jest bardzo pociągająca i choć łączy się ona często z brakiem prywatności, czy licznymi plotkami na temat gwiaz

Kim jesteś w egipskim horoskopie? Sprawdź, które bóstwo Cię reprezentuje i jakimi cechami obdarza
W egipskim Zodiaku (tak samo, jak w naszym) jest 12 znaków zodiaku.  Podział na nie jest jednak nieco inny niż w Zodiaku, którym się posługujemy. Do poszczególnych symboli należą konkretne dni w roku, a każdy ze znaków reprezentuje inne bóstwo. Zadaniem bogów jest pomoc i ochrona ludz