17 lipca

17-lipca

Horoskop dla urodzonych 17 lipca

17 lipca – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 17 lipca, jest jego nieumiejętność radzenia sobie z oponentami. Jeżeli człowiek ów nie może kogoś skutecznie przekonać do swojego zdania, oportunistycznie udaje, że zgadza się z jego zdaniem, nie potrafiąc pozostać przy swoim czy też nie mając do tego wystarczającej odwagi.

Woli na pozór zgodzić się z kimś i stłumić swe niezadowolenie, pozostawiając je dla siebie, aniżeli otwarcie przeciw komuś wystąpić i ponieść tego ewentualne konsekwencje. Powoduje to naturalny dystans między nim a ludźmi, z jakimi ma styczność, tym bardziej, że sam jest bardzo nieufny i nie pozwala się nikomu zbliżyć do siebie na tyle, by stwarzało mu to możliwość ewentualnego ataku.

Jest też ogromnie wrażliwy i wszystko bierze sobie mocno do serca, dlatego bardzo łatwo jest go zranić i obcowanie z nim naprawdę nie jest łatwe, zwłaszcza wtedy, gdy z jakiegoś powodu jest podenerwowany.

Nie każdy potrafi go zrozumieć w wystarczającym stopniu, zaś całkiem nie udaje się to nikomu, nawet jego najbliższym, więc tak naprawdę nikt nie wie, jaki do końca jest. Odpowiada mu taka sytuacja, bo dzięki temu może pokazywać ludziom taką swoją twarz, jaką chce, by w danym momencie oglądali. Pewnie nie przyzna się do tego, że taki nieustający brak zaufania jest dla niego bardzo męczący i chciałby w końcu komuś zaufać, by przy nim odpocząć od udawania i ukrywania się za parawanem fałszywych uczuć czy emocji.

Nie zawsze jednak jest to możliwe, dlatego kiedy już człowiek urodzony 17 lipca znajdzie kogoś, kogo może nazwać swym prawdziwym przyjacielem, jest to dla niego na tyle wyjątkowy związek, że można mieć pewność, iż będzie bardzo dbał o tę osobę i pielęgnował ich przyjaźń.

Jednak mimo iż człowiek ów pozostaje dla ludzi nieodgadniony i stale zachowuje dystans, jest to dystans jedynie emocjonalny, gdyż fizycznie wcale nie stroni od ludzi, a wręcz przeciwnie, ceni sobie ich towarzystwo. Często wybiera taką pracę, w której musi z nimi dużo obcować, a trzeba przyznać, że ma wielkie zdolności pedagogiczne i jako nauczyciel może stać się jednostką wybitną w swoim otoczeniu. Umie też zajmować się ludźmi wymagającymi opieki i czegoś potrzebującym, ponieważ posiada niezwykłą wrażliwość i zawsze najlepiej wie, co komu potrzeba.

 

Zalety

W człowieku urodzonym 17 lipca są bardzo silnie rozwinięte instynkt rodzinny oraz opiekuńczy. Dopóki nie ma on swojej rodziny, obdarza wielką czułością i zainteresowaniem wszystkich ludzi, którym może w jakiś sposób pomóc i coś z siebie dać.

Najwięcej życzliwości dostają od niego ludzi młodsi od niego, ponieważ ma z nimi szczególne kontakty i doskonale potrafi ich zrozumieć. Umie im wskazać właściwą drogę postępowania, jednak robi to wszystko w taki sposób, by nikogo nie urazić i nie wymądrzać się, więc ludzie cenią go z przystępność i naturalność.

Chętnie pomaga też ubogim i chorym, a jego pomoc jest tak delikatna i subtelna, że nikt nie może czuć się nią zażenowany czy zakłopotany. Działa w pełni bezinteresownie i sam bardzo niechętnie korzysta z cudzego wsparcia, robi to tylko w wyjątkowych sytuacjach i od razu szuka sposobu, jak się odpłacić za doznaną pomoc.

Jest też człowiekiem bardzo ambitnym – zależy mu na własnym rozwoju, przede wszystkim intelektualnym, ale też duchowym, co może objawiać się między innymi w skłonnościach filozoficznych albo mocno rozwiniętym życiu religijnym. Chętnie się uczy i jest bardzo pojętny, wręcz błyskotliwy, więc zrobienie kariery jest dla niego tylko kwestią czasu.

 

Wady

Trzeba z przykrością przyznać, że mimo iż człowiek urodzony 17 lipca nie chce nic w zamian za pomoc, jakiej na wielką skalę udziela potrzebującym, to jednak mocno zależy mu, by byli mu oni wdzięczni i by otoczenie doceniało jego wysiłki.

Jeśli tak nie jest, mocno wpływa to na jego samopoczucie, a nieraz nawet może zupełnie zniechęcić go do pomagania, wobec czego zaprzestanie on podejmowania swych wysiłków i pozostawi swych podopiecznych samemu sobie. Wprawdzie ryzyko takie występuje bardzo rzadko, ale jednak należy się z nim liczyć i trzeba stale dawać mu wyrazy swego uznania, choćby nie były szczere, a wymuszone.

Jest trudny we współżyciu, nikomu nie pozwala zanadto się do siebie zbliżyć, nawet w związku uczuciowym, co na pewno nie każdy będzie umiał zaakceptować. W opinii wielu jest zbyt zagadkowy, jakby miał do ukrycia jakąś brzydką tajemnicą, co rzeczywiście czasem może mieć miejsce, a czasem także zarzuca mu się, że uważa się za lepszego od ludzie ze swego otoczenia i dlatego nie chce się z nimi zanadto spoufalać.

 

Predyspozycje osób z 17 lipca

Jak już było wspomniane, na największe sukcesy człowiek, który przyszedł na świat w dniu 16 lipca, może liczyć wówczas, gdy wykorzysta w swej pracy zawodowej swe wrodzone zdolności pedagogiczne. Na pewno da mu to wielką satysfakcję płynącą z poczucia, że robi coś ważnego i jest w tym dobry, a także będzie widział, że jego podopieczni go szanują i jest dla nich ważny.

Jest ambitny, bardzo pracowity i chce wiele w życiu osiągnąć. Posiada wielką inteligencję, jest ogromnie spostrzegawczy, błyskotliwy i błyskawicznie się uczy. Wyróżnia się także swymi zdolnościami analitycznymi – każdy problem potrafi rozłożyć na czynniki pierwsze, wobec czego przed jego wzrokiem nie ukryje się najmniejszy nawet szczegół.

Jego charakter jest silny i władczy, zwłaszcza gdy widzi, że cieszy się jakimś autorytetem w swym otoczeniu – może wówczas stać się człowiekiem prawdziwie wpływowym i czerpiącym  z tego wielkie korzyści.

Pewne niebezpieczeństwo, jakie może mu zagrażać, polega na tym, że ma skłonność do fanatyzmu jeśli chodzi o jego życie duchowe i jeśli jakaś idea zbytnio go zainteresuje, wszystko inne może przestać się dla niego liczyć. Nierzadko dzieje się tak z religią, gdyż jest ona zawsze dla niego bardzo ważna, a czasem staje się najważniejsza.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 17 lipiec

 • charakter : nieufny, wrażliwy, opiekuńczy, religijny
 • roślina : koniczyna
 • kolory : błękitny, beżowy, grynszpan; szmaragdowy
 • kamień : diament
 • zawody męskie : ankieter, reżyser, elektromonter
 • zwierzę : tarantula
 • zawody żeńskie : kucharka, ekonomistka, lekarka

Imieniny 17 lipca

 • Aneta
 • Bogdan
 • Leon
 • Jadwiga
 • Konstancja
 • Feliks
 • Aleksy
 • Andrzej

17 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

4/5 - (5)

1 komentarz

 1. Joanna

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


12 zachowań, które łamią innym serca. Każdy znak zodiaku robi to w inny, równie przykry sposób
Chociaż wszyscy pragniemy miłości, czasami to my łamiemy serca innych ludzi. Każdy z nas robi to na swój specyficzny sposób w zależności od sytuacji. Jednakże, jeśli chodzi o zachowania rozdzierające serce, Twój znak zodiaku może wskazać, jak to robisz. Gwiazdy znają nas wszystkich


Wybierz jedną z tych mandali i poznaj cechy, które wyróżniają Cię z tłumu
Nic tak nie świadczy o człowieku, jak jego spontaniczne decyzje.  Kiedy robimy coś błyskawicznie i bez zastanowienia na wierzch wychodzi prawda o tym, kim jesteśmy i co w życiu cenimy najbardziej. Spontaniczne wybory są szczere i zgodne z tym, kim naprawdę jesteśmy. Niektórzy z nas pozwal

Nie wiesz, co sprezentować wymagającemu znajomemu? Obdaruj go zgodnie z jego znakiem zodiaku!
Paradoksalnie im dłużej kogoś znamy, tym trudniej wymyślić dlań oryginalny i ciekawy prezent.  Urodziny to pół biedy. Na tę okazję można sprezentować bliskiemu coś wyjątkowego i drogiego. Złożyć się z kimś. Coś wymyślić. Gorzej jest ze świętami, np. Bożym Narodzeniem, pomni