18 lipca

18-lipca

Horoskop dla urodzonych 18 lipca

18 lipca – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 lipca, jest jego wielka niezależność. Przejawia ją we wszystkich dziedzinach życia już w młodym wieku i jest na jej punkcie bardzo przeczulony – każdy, kto chce pozostawać z nim w dobrych kontaktach, musi ją uszanować.

Jego samodzielność sprawia, iż wychodzi z założenia, że skoro sam sobie we wszystkim radzi, to nikt nie ma prawa wtrącać się w jego życie. W ramach tej zasady nie chce poddać się żadnym ograniczeniom, nawet tym najbardziej niezbywalnym jak prawo czy zasady moralne i tylko od jego dobrej woli zależy, czy postępuje w sposób przewidziany w tych normach.

Kiedy zaś chce coś zrobić wbrew im, niezwłocznie to robi, nie zawracając sobie głowy potencjalnymi konsekwencjami, być może z nadzieją, że jest tak wyjątkową osobą, że wszystko ujdzie mu na sucho. Trzeba bowiem przyznać, że jest wielkim ekscentrykiem i uważa się za zupełnie niebanalną postać.

Nie zdaje sobie przy tym sprawy z faktu, iż jego otoczenie niekoniecznie podziela jego zdanie w tej kwestii i większość ludzi nie widzi powodu, dla którego miałby być inaczej traktowany. Nie zależy mu jednak na cudzej opinii i tym również nie zamierza się martwić, bo ma na głowie mnóstwo ważniejszych spraw. Przede wszystkim chce, by jego życie było tak wyjątkowo i niebanalne jak on sam. Gotów jest podejmować wiele ryzykownych działań, by je sobie jak najbardziej urozmaicić.

Chce stale przeżywać ciekawe przygody i zapewniać sobie mocne wrażenia. We wszystkim jest niezachwianie pewny siebie i nawet nie przychodzi mu do głowy, że jakieś jego zamierzenie mogłoby się nie powieść. Dlatego też  ma wielkie aspiracje i nic nie jest dla niego niemożliwe. Trzeba przyznać, że myślenie takie wychodzi mu na dobre, a ludzie, widząc jego niezachwianą wiarę we własne możliwości, często idą za nim do jego wysokich celów. W ten sposób człowiek ów może zostać przywódcą grupy, która dokona czegoś ważnego i wówczas potwierdzi, że jest tak wyjątkowy, jak mu się to zawsze wydawało.

 

Zalety

Największa zaleta człowieka urodzonego w dniu 18 lipca leży niewątpliwie w jego wielkiej samodzielności. Najważniejsze jest to, iż nie jest ona tylko jego przechwałką, lecz rzeczywiście człowiek ów jest w stanie ze wszystkim poradzić sobie sam i praktycznie nigdy nie ucieka się do cudzej pomocy.

Jest ogromnie zaradny, praktyczny i zręczny. W każdej sytuacji umie sobie poradzić w taki sposób, że imponuje tym swojemu otoczeniu i każdy zastanawia się, jak on to robi, że nie ma dla niego problemu, z którym nie potrafiłby się uporać. Nigdy nie rzuca słów na wiatr i jeśli coś sobie zaplanuje, można mieć pewność, że ów projekt niezwłocznie wcieli w życie.

Woli działać niż o tym mówić, dlatego można mieć gwarancję, że używa słów z rozwagą. Nie składa obietnic bez pokrycia, ani sobie, ani nikomu innemu, dlatego można na nim polegać.

Sam zaś liczy tylko na siebie i nawet w najtrudniejszej sytuacji nawet nie przychodzi mu do głowy, by zwrócić się do kogoś z prośbą o wsparcie – jest na to zbyt honorowy i nie ma dla niego sytuacji, które usprawiedliwiałyby taki jego czyn przed nim samym, gdyż zwyczajnie by się tego wstydził.

 

Wady

Otoczeniu człowieka urodzonego 18 lipca przeszkadza zwłaszcza jego bałaganiarstwo. Może to być powodem poważnych swarów z domownikami, bo na dłuższą metę nikt nie będzie w stanie tego znieść i każdy znuży się koniecznością sprzątania po nim bądź szukania każdej rzeczy w stosie innych.

Dokuczliwe są również jego zmienne nastroje i naprawdę nie wiadomo, czy gorsza jest jego chaotyczna euforia, podczas której jest bardzo nieuważny, czy może rozdrażnienie bądź całkowita apatia, bo do nich również ma tendencje. Jego niezależność czasem przybiera formę nadmiernej samowoli, a nawet zuchwałości – w swej ignorancji dla powszechnie obowiązujących zasad potrafi być bezczelny i wydaje mu się, że w tym właśnie tkwi jego urok.

Mimo iż ma wiele zdolności, może je zaprzepaszczać, ponieważ nie jest zwolennikiem ciężkiej, wytężonej pracy i bardzo nie lubi się męczyć. Czasem przejawia postawę roszczeniową wobec innych, ponieważ uważając się za osobę wyjątkową , wydaje mu się, że powinien być specjalnie traktowany i ma pełne prawo cieszyć się jakimiś przywilejami.

Nie chce więc na przykład wywiązywać się z obowiązków domowych, bo uważa, że jest stworzony do wyższych rzeczy, choć tak naprawdę nie umie zagospodarować swojego czasu w sposób bardziej konstruktywny.

 

Predyspozycje osób z 18 lipca

Na największe sukcesy człowiek, który przyszedł na świat w dniu 18 lipca, może liczyć w takiej pracy, która będzie od niego wymagała intensywnego myślenia i niezależnych poglądów. Ma zdolności i do jednego, i do drugiego, na pewno zaś nie nada się do pracy, która będzie dla niego zanadto męcząca, bo na dłuższą metę nie wytrzyma tego ani kondycyjnie, ani też motywacyjnie.

Jest pracowity, ale nie robi użytku z tej cechy i szuka sobie jak najlżejszych zajęć, które w dodatku nie zabierają mu dużo czasu. To z tego powodu trudno jest mu zrobić karierę, zwłaszcza na początku i dopiero gdy dojrzeje i zmądrzeje na tyle, że będzie w stanie precyzyjnie określić swe życiowe priorytety, uda mu się odnieść sukces.

Toteż jego życie zawodowe na początku zwykle nie jest szczególnie udane i musi uzbroić się w cierpliwość i wykazać dużą odpornością psychiczną, bo z pewnością spotka go więcej rozczarowań niż miłych wydarzeń. Potem jednak sytuacja stopniowo zacznie się poprawiać, oczywiście jeśli podejmie odpowiednie działania, nie powinien jednak mieć większych trudności ani przeszkód na swej drodze.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 lipiec

 • kolory : morski, brązowy, szary; ceglasty
 • zawody męskie : plastyk, ekolog, kominiarz
 • charakter : niezależny, samodzielny, ekscentryczny, zuchwały
 • kamień : agat
 • zawody żeńskie : przedszkolanka, inspektor pracy, krawcowa
 • roślina : grusza
 • zwierzę : salamandra

Imieniny 18 lipca

 • Maryna
 • Fryderyka
 • Erwin
 • Fryderyk
 • Szymon
 • Eugeniusz
 • Arnold
 • Robert
 • Julian
 • Bruno
 • Roberta

18 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

5/5 - (13)

3 komentarze

 1. Aurelia
 2. Alicja
 3. Piotr

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


4 życiowe priorytety, na których musisz się skupić niezależnie od znaku zodiaku, który przypadł Ci w udziale
Ludzie wolą dzielić się na grupy i etykietkować, zamiast szukać tego, co ich łączy.  Chcemy być inni niż wszyscy, unikatowi, jedyni w swoim rodzaju. Tacy właśnie jesteśmy. Nie ma dwóch identycznych ludzi na ziemi. Choć jesteśmy bardzo do siebie podobni, bo pula cech (zarówno fizyczn


Który z symboli najbardziej przypadł Ci do gustu. Zdecyduj się na jeden i odczytaj duchową wiadomość od gwiazd
Jeśli chcemy odkryć ukryte prawdy o nas samych, zwykle patrzymy w gwiazdy. W zodiaku i horoskopach szukamy tego, co na pierwszy rzut niewidoczne. Informacji, które są przed nami ukryte lub dla nas niedostępne. Wszechświat co już to uchyla przed nami rąbka tajemnicy. Zdradza nam szczątkowe

Wybierz miotłę i dowiedz się, jakim typem wiedźmy jesteś!
Każda kobieta ma w sobie tajemną moc magiczną.  Niektóre z nas uparcie temu zaprzeczają, chowając miotłę w spiżarni, ale są też takie, którzy nie mają nic przeciwko przechwalaniu się swoimi czarodziejskimi umiejętnościami. Z biegiem czasu uczymy się tego, co w nas piękne, wartośc