18 lipca

18-lipca

Horoskop dla urodzonych 18 lipca

18 lipca – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 18 lipca, jest jego wielka niezależność. Przejawia ją we wszystkich dziedzinach życia już w młodym wieku i jest na jej punkcie bardzo przeczulony – każdy, kto chce pozostawać z nim w dobrych kontaktach, musi ją uszanować.

Jego samodzielność sprawia, iż wychodzi z założenia, że skoro sam sobie we wszystkim radzi, to nikt nie ma prawa wtrącać się w jego życie. W ramach tej zasady nie chce poddać się żadnym ograniczeniom, nawet tym najbardziej niezbywalnym jak prawo czy zasady moralne i tylko od jego dobrej woli zależy, czy postępuje w sposób przewidziany w tych normach.

Kiedy zaś chce coś zrobić wbrew im, niezwłocznie to robi, nie zawracając sobie głowy potencjalnymi konsekwencjami, być może z nadzieją, że jest tak wyjątkową osobą, że wszystko ujdzie mu na sucho. Trzeba bowiem przyznać, że jest wielkim ekscentrykiem i uważa się za zupełnie niebanalną postać.

Nie zdaje sobie przy tym sprawy z faktu, iż jego otoczenie niekoniecznie podziela jego zdanie w tej kwestii i większość ludzi nie widzi powodu, dla którego miałby być inaczej traktowany. Nie zależy mu jednak na cudzej opinii i tym również nie zamierza się martwić, bo ma na głowie mnóstwo ważniejszych spraw. Przede wszystkim chce, by jego życie było tak wyjątkowo i niebanalne jak on sam. Gotów jest podejmować wiele ryzykownych działań, by je sobie jak najbardziej urozmaicić.

Chce stale przeżywać ciekawe przygody i zapewniać sobie mocne wrażenia. We wszystkim jest niezachwianie pewny siebie i nawet nie przychodzi mu do głowy, że jakieś jego zamierzenie mogłoby się nie powieść. Dlatego też  ma wielkie aspiracje i nic nie jest dla niego niemożliwe. Trzeba przyznać, że myślenie takie wychodzi mu na dobre, a ludzie, widząc jego niezachwianą wiarę we własne możliwości, często idą za nim do jego wysokich celów. W ten sposób człowiek ów może zostać przywódcą grupy, która dokona czegoś ważnego i wówczas potwierdzi, że jest tak wyjątkowy, jak mu się to zawsze wydawało.

 

Zalety

Największa zaleta człowieka urodzonego w dniu 18 lipca leży niewątpliwie w jego wielkiej samodzielności. Najważniejsze jest to, iż nie jest ona tylko jego przechwałką, lecz rzeczywiście człowiek ów jest w stanie ze wszystkim poradzić sobie sam i praktycznie nigdy nie ucieka się do cudzej pomocy.

Jest ogromnie zaradny, praktyczny i zręczny. W każdej sytuacji umie sobie poradzić w taki sposób, że imponuje tym swojemu otoczeniu i każdy zastanawia się, jak on to robi, że nie ma dla niego problemu, z którym nie potrafiłby się uporać. Nigdy nie rzuca słów na wiatr i jeśli coś sobie zaplanuje, można mieć pewność, że ów projekt niezwłocznie wcieli w życie.

Woli działać niż o tym mówić, dlatego można mieć gwarancję, że używa słów z rozwagą. Nie składa obietnic bez pokrycia, ani sobie, ani nikomu innemu, dlatego można na nim polegać.

Sam zaś liczy tylko na siebie i nawet w najtrudniejszej sytuacji nawet nie przychodzi mu do głowy, by zwrócić się do kogoś z prośbą o wsparcie – jest na to zbyt honorowy i nie ma dla niego sytuacji, które usprawiedliwiałyby taki jego czyn przed nim samym, gdyż zwyczajnie by się tego wstydził.

 

Wady

Otoczeniu człowieka urodzonego 18 lipca przeszkadza zwłaszcza jego bałaganiarstwo. Może to być powodem poważnych swarów z domownikami, bo na dłuższą metę nikt nie będzie w stanie tego znieść i każdy znuży się koniecznością sprzątania po nim bądź szukania każdej rzeczy w stosie innych.

Dokuczliwe są również jego zmienne nastroje i naprawdę nie wiadomo, czy gorsza jest jego chaotyczna euforia, podczas której jest bardzo nieuważny, czy może rozdrażnienie bądź całkowita apatia, bo do nich również ma tendencje. Jego niezależność czasem przybiera formę nadmiernej samowoli, a nawet zuchwałości – w swej ignorancji dla powszechnie obowiązujących zasad potrafi być bezczelny i wydaje mu się, że w tym właśnie tkwi jego urok.

Mimo iż ma wiele zdolności, może je zaprzepaszczać, ponieważ nie jest zwolennikiem ciężkiej, wytężonej pracy i bardzo nie lubi się męczyć. Czasem przejawia postawę roszczeniową wobec innych, ponieważ uważając się za osobę wyjątkową , wydaje mu się, że powinien być specjalnie traktowany i ma pełne prawo cieszyć się jakimiś przywilejami.

Nie chce więc na przykład wywiązywać się z obowiązków domowych, bo uważa, że jest stworzony do wyższych rzeczy, choć tak naprawdę nie umie zagospodarować swojego czasu w sposób bardziej konstruktywny.

 

Predyspozycje osób z 18 lipca

Na największe sukcesy człowiek, który przyszedł na świat w dniu 18 lipca, może liczyć w takiej pracy, która będzie od niego wymagała intensywnego myślenia i niezależnych poglądów. Ma zdolności i do jednego, i do drugiego, na pewno zaś nie nada się do pracy, która będzie dla niego zanadto męcząca, bo na dłuższą metę nie wytrzyma tego ani kondycyjnie, ani też motywacyjnie.

Jest pracowity, ale nie robi użytku z tej cechy i szuka sobie jak najlżejszych zajęć, które w dodatku nie zabierają mu dużo czasu. To z tego powodu trudno jest mu zrobić karierę, zwłaszcza na początku i dopiero gdy dojrzeje i zmądrzeje na tyle, że będzie w stanie precyzyjnie określić swe życiowe priorytety, uda mu się odnieść sukces.

Toteż jego życie zawodowe na początku zwykle nie jest szczególnie udane i musi uzbroić się w cierpliwość i wykazać dużą odpornością psychiczną, bo z pewnością spotka go więcej rozczarowań niż miłych wydarzeń. Potem jednak sytuacja stopniowo zacznie się poprawiać, oczywiście jeśli podejmie odpowiednie działania, nie powinien jednak mieć większych trudności ani przeszkód na swej drodze.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 18 lipiec

 • kolory : morski, brązowy, szary; ceglasty
 • zawody męskie : plastyk, ekolog, kominiarz
 • charakter : niezależny, samodzielny, ekscentryczny, zuchwały
 • kamień : agat
 • zawody żeńskie : przedszkolanka, inspektor pracy, krawcowa
 • roślina : grusza
 • zwierzę : salamandra

Imieniny 18 lipca

 • Maryna
 • Fryderyka
 • Erwin
 • Fryderyk
 • Szymon
 • Eugeniusz
 • Arnold
 • Robert
 • Julian
 • Bruno
 • Roberta

18 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak


5/5 - (13 votes)

One Response

 1. Aurelia 6 sierpnia 2021

Dodaj komentarz

tarot online chińska wróżba

Masz 6 opcji do wyboru, zdecyduj się na jedną z barwnych czaszek i sprawdź, czy jesteś prostą, czy skomplikowaną osobą
Ludzie dzielą się na dwie kategorie: prostych i skomplikowanych.  Prości widzą świat takim, jakim jest. Nie utrudniają sobie życia niepotrzebnie, nie przejmują się zbytnio błahostkami i nie dołują małymi niepowodzeniami. Nie zastanawiają się milion razy nad tym, co powiedzieć, aby n


Nowa fryzura = nowa Ty. Ustal termin wizyty u fryzjera, kierując się tym, co chcesz zmienić w swym życiu. Pomoże Ci w tym księżycowy kalendarz
Zdrowe i piękne włosy sprawiają, że czujemy się silne i piękne.  Mocne, zadbane włosy to nasz największy atut. Jak nic innego zwracają uwagę. Przyciągają wzrok, odwracając go np. od mankamentów sylwetki. Od zarania dziejów kobiety robią wszystko, by ich włosy wyglądały zjawisko

Jak myślisz, która z tych osób jest najgłupsza? Wskaż głupca i sprawdź, jakie są Twe największe zalety i grzeszki
Gdybyśmy zadali sobie pytanie: co nas definiuje? Wnioski najprawdopodobniej byłyby różne.  Po chwili zastanowienia doszlibyśmy jednak do wniosku, że jest to nic innego, jak nasze zachowania i reakcje na to, co robią inni. Nic tak wyraźnie nie mówi, jakimi jesteśmy ludźmi niż krytyka lud