2 lipca

2-lipca

Horoskop dla urodzonych 2 lipca

2 lipca – horoskop ogólny

Charakter człowieka, który przyszedł na świat w dniu 2 lipca, jest silny i niezłomny, przez co zawsze twardo trzyma się on swych zasad i nie odstępuje od nich nawet w wyjątkowych okolicznościach.

Najważniejsza jest dla niego moralność, a więc można polegać na jego stałości i mieć pewność, że jeśli coś komuś obieca, to na pewno nie złamie danego słowa.

Ludzie go za to cenią i szanują i chętnie angażują się z nim w jakieś związki, gdyż mało jest ludzi tak godnych zaufania jak on. Często zgłasza się do niego więcej chętnych do współpracy niż może znieść, trzeba bowiem przyznać, że nie jest to człowiek bardzo towarzyski i na ogół stroni od tłumów. Często otoczenie nie może zrozumieć, jak to się dzieje, że czasem jest szorstki i opryskliwy, a ludzie i tak nie mają mu tego za złe i nadal chcą się z nim przyjaźnić czy współpracować.

Nie jest także szczególnie pogodny i najczęściej nawet jeśli jest akurat w dobrym humorze, to i tak cechuje się pesymistycznym nastawieniem i stale wieszczy jakieś nadciągające niebezpieczeństwa. Dzięki temu jednak jest ostrożny i przewidujący, lecz jednocześnie powoduje to, że raczej nikomu nie poprawi nastroju, a wręcz przeciwnie. Na szczęście kiedy trafi na odpowiednie towarzystwo, potrafi być wesołym kompanem, szczególnie jeśli wpływ osób, z jakimi przebywa, będzie na tyle duży, że zapomni o wszystkim, co go trapi, choć na chwilę.

Ceni sobie wszelkie przyjemności życia i mimo że ciągle ma coś do zrobienia, potrafi znaleźć czas na rozrywkę. Jest to dla niego bardzo ważne, by się odprężyć i odstresować, więc praktycznie nie wyobraża sobie bez tego życia. Każdy, komu to w jakiś sposób przeszkadza, nie powinien mieć nadziei, że człowiek urodzony 2 lipca zmieni się w tej kwestii i nie ma innego wyjścia, jak tylko zaakceptować ten jego nawyk.

Zresztą czasami dzieje się też tak, że jest on nadmiernie beztroski i lekkomyślny, co przejawia się w jego niechęci do brania na siebie jakichkolwiek zobowiązań, a nawet jeśli zostaną one nań nałożone albo sam podejmie się jakichś zadań, może się od nich migać. Zdarza się to rzadko, tylko w skrajnych przypadkach, ale należy liczyć się z tym, że może tak być. Kłopotliwe jest to zwłaszcza w jego życiu uczuciowym, gdyż mimo iż na ogół można na nim polegać, to raczej nie należy się po nim spodziewać wielkiej wierności i lepiej przekonać się o tym jak najszybciej.

 

pozytywyZalety

Dla człowieka urodzonego w dniu 2 lipca bardzo ważna jest jego opinia i bardzo się stara nie robić niczego, co mogłoby mu ją zepsuć. Raczej więc nie posuwa się do niegodnych zachowań i łamania swych zasad, także dlatego, że jest zbyt honorowy, by to zrobić.

Nie wybiera prostszych rozwiązań nawet gdy miałoby mu to oddać wielkie zasługi, bo jest na tyle mądry, że wie, iż łatwa droga szybko mogłaby go sprowadzić na manowce. Potrafi korzystać z życia i brać z niego pełnymi garściami to, c oma mu ono najlepszego do zaoferowania. Toteż jego egzystencja nigdy nie bywa nudna i potrafi ją sobie jak najbardziej urozmaicić, także dlatego, że chętnie przestaje z ludźmi, którzy mają podobne do niego spojrzenie na niektóre kwestie.

Ma pokojowe i życzliwe nastawienie względem innych ludzi – nigdy nie wznieca pierwszy konfliktów i nieraz woli ustąpić ze swą stratą niż psuć sobie dobry humor i atmosferę otoczenia. Ludzie bardzo go lubią i chętnie się z nim zadają, on zaś zawsze jest dla nich uprzejmy, nawet gdy ich towarzystwo nie jest mu akurat na rękę.

 

Wady

Dużą wadę człowieka urodzonego 2 lipca na pewno stanowi jego lekkomyślność, ponieważ lubi on ryzyko, jednak nie zawsze podejmuje je do końca świadomie. Cechuje się ułańską fantazją i nie lubi, gdy coś go ogranicza, więc czasem rzuca się z głową w swoją beztroskę, nie bacząc na ewentualne konsekwencje takiego postępowania.

Nie słucha dobrych rad, bo nie chce pozwolić, by ktoś choćby pośrednio wpływał na jego życie. Mimo to bardzo zależy mu na opinii, jaką posiada w swoim otoczeniu i bardzo źle znosi wszelką krytykę – gdy dowie się, że ktoś ma na jego temat złe zdanie, może się naprawdę załamać i nie będzie mu łatwo na nowo wzbudzić w sobie pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Czasami zbyt mocno zależy mu na rozrywkach i wówczas może zaniedbywać swoje obowiązki, nawet te najważniejsze, jak rodzina i praca, a stąd już tylko krok do poważnych kłopotów, lecz on z właściwą sobie beztroską uważa, że wszystko jakoś samo się poukłada, a on w tym czasie może zająć się czymś zupełnie niekonstruktywnym.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 2 lipca

Człowiekowi urodzonemu w dniu 2 lipca bardzo zależy na dojściu do jak największych pieniędzy, choć nawet jeśli uda mu się zrealizować ten cel, nie umie nimi odpowiednio gospodarować i większą ich część wydaje na zaspokajanie swych zachcianek.

Często także żyje ponad stan i nic dziwnego, że ma kłopoty finansowe, jednak by zdobyć pieniądze, jest zdolny do wielu zachowań. Często łamie zasady, jakimi kierują się inni ludzie i nie ma względów dla swej konkurencji.

Inny jego problem polega na tym, że jest nadmiernie wrażliwy, a przez to podatny na wszelkie wpływy z zewnątrz. Nie zawsze z tego powodu potrafi zająć wysokie stanowisko, o jakim marzy, mimo iż na ogół posiada do tego odpowiednie predyspozycje, ale nie potrafi działać zdecydowanie i odważnie. Nierzadko również może zaprzepaścić wszystko, co udało mu się wypracować, swoją niezdolnością do panowania nad swoimi emocjami, która wpędza go w kłopoty.

Na największe sukcesy może liczyć we współpracy z osobami urodzonymi w dniach od 22 października do 23 listopada i od 19 lutego do 20 marca.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 2 lipiec

 • zawody żeńskie : fotograf, kosmetolog, biolog
 • zwierzę : skowronek
 • charakter : sprawiedliwy, uczciwy, szlachetny, niezależny
 • kamień : kocie oko
 • kolory : czarny, złoty, herbaciany; burgund
 • zawody męskie : socjolog, zegarmistrz, geofizyk
 • roślina : chmiel

Imieniny 2 lipca

 • Bożydar
 • Jagoda
 • Urban

2 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

3.5/5 - (11)

7 komentarzy

 1. Agavor
 2. Bogdan
 3. Magda
 4. kassandra
 5. Anoolla

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Zodiak zdradza, która z gwiazd popu jest Twoim alter ego. Sprawdź z kim Cię połączył
Wielu z nas marzy o życiu w blasku fleszy i zazdrości gwiazdom bywania w modnych miejscach i noszenia ubrań najlepszych projektantów.  Sława połączona z uwielbieniem fanów jest bardzo pociągająca i choć łączy się ona często z brakiem prywatności, czy licznymi plotkami na temat gwiaz


Jak zachowuje się Rak, gdy traci głowę? Po czym poznać, że Panna ma motyle w brzuchu? – te gesty zdradzają zakochanych, nie przegap ich!
Pociąg, czy też przyciąganie do kogoś, kto w naszym mniemaniu jest atrakcyjny, to coś zupełnie naturalnego. Nawet kiedy jesteśmy w związku, nie potrafimy być ślepi na wdzięki atrakcyjnych przedstawicieli interesującej nas płci. Odczuwamy je bezwiednie. Nie jest to czysto fizyczna siła,

Wybierz totem, który najbardziej przypadł Ci do gustu i odkryj swoją nieznaną mocną stronę
Kiedyś każde dzikie plemię, społeczność, czy rodzina miała swój totem. Symbolicznie odnosił się on do zmarłego członka rodziny, mistycznego przodka, który miał nad nią czuwać, pielęgnować i duchowo wspierać we wszystkich podejmowanych działaniach. Totem był symbolem przynależno