20 lipca

20-lipca

Horoskop dla urodzonych 20 lipca

20 lipca – horoskop ogólny

Dobroć to cecha wybijająca się na pierwszy plan w charakterze człowieka urodzonego 20 lipca. Posiada ją od urodzenia i przejawia przy każdej nadarzającej się okazji, więc nie ma w tym żadnej interesowności ani działania obliczonego na podobanie się otoczeniu.

Przede wszystkim jest nastawiony bardzo humanitarnie i pokojowo. Uważa, że tylko zgoda może sprawić, że życie człowieka jest piękne i przyjemne, dlatego wszędzie, gdzie się pojawia, stara się łagodzić obyczaje i wygaszać konflikty. Jest w nim jakaś siła, która każe ludziom go słuchać i nikt nie waży się zarzucać mu, że wtrąca się w nieswoje sprawy.

Cieszy się wielkim autorytetem w swoim otoczeniu, nawet ludzie, którzy stykają się z nim po raz pierwszy, czują, że jest to człowiek zgoła wyjątkowy i należy mu się jakieś specjalne traktowanie. On skrupulatnie to wykorzystuje, wywierając na wszystkich, z którymi ma styczność, jak najlepszy wpływ.

Ma w sobie niezmierzone pokłady życzliwości i miłości dla wszystkich ludzi i okazuje im to z nadzieją, że zostanie obdarzony tym samym, ponieważ liczy, że wzbudzając w nich tak dobre uczucia, zmieni ich na lepsze. Niestety jednak często ludzie źle odbierają jego szlachetne i ze wszech miar godne pochwały intencje jako interesowność czy też chęć podporządkowania sobie ich. W efekcie człowiek ów często osiąga skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego, na szczęście nie zawsze, gdyż pewnie zupełnie by go to załamało, ponieważ jest ogromnie wrażliwy.

Nieraz nawet nadmiernie przejmuje się innymi ludźmi – chciałby, by wszyscy wokół niego się kochali i nie wydaje mu się, że nie jest to niemożliwe skoro on sam ma w sobie wiele miłości dla wszystkich, bez żadnego wyjątku. Świadczy to o jego krótkowzroczności oraz nieszczególnej znajomości natury ludzkiej, nic zatem dziwnego, że nie potrafi tak skutecznie działać wśród ludzi, jak chce.

Zresztą jego wrażliwość ma też tę złą stronę, że nadmiernie liczy się z opinią, jaką inni mają na jego temat i za wszelką cenę nie chce nikogo do siebie zranić ani skrzywdzić, choćby nieumyślnie. Często paraliżuje to jego działanie i właściwie można stwierdzić, że jeśli nie stanie się choć odrobinę bardziej bezwzględny, stale będzie żył w umartwieniu i każdy wokół niego będzie coś osiągał tylko nie on, bowiem będzie się to odbywało jego kosztem.

 

Zalety

Wyrozumiałość, jakiej niezmierzone pokłady ma w sobie człowiek, który przyszedł na świat w dniu 20 lipca, jest nieomal legendą w jego otoczeniu. Wszyscy wiedza, że śmiało mogą mu o wszystkim powiedzieć, a na pewno nikogo nie potępi, bez względu na to, jak strasznych rzeczy dowie się na jego temat.

Ma tak wiele cierpliwości i tolerancji, że mógłby nimi obdzielić kilka osób i trudno znaleźć drugiego tak bezinteresownego człowieka. Ogromnie ważny jest dla niego pokój i powszechna zgoda, często zaprowadzenie jej staje się najważniejszym celem jego życia i by to zrobić, gotów jest mocno się narażać, stracić mnóstwo czasu i sił oraz walczyć z każdym, kto stanie mu na drodze, oczywiście słowem, nie orężem.

Chce przekonać wszystkich do godnego, dobrego życia jakie sam wiedzie i wydaje mu się, że najlepszym sposobem będzie ukazanie im siebie jako przykładu i wzoru do naśladowania. Z tego powodu bardzo dba o swe zachowanie i stara się postępować w taki sposób, by nic nie dało mu się zarzucić, jest w tym jednak w stu procentach szczery i niczego nie ukrywa.

Jest prostolinijny, bezpretensjonalny i nigdy nie wywyższa się z powodu tego, kim jest, mimo iż dla wszystkich jest jasne, że daleko przewyższa swe otoczenie swymi zaletami.

 

Wady

Tym, co można zarzucić człowiekowi urodzonemu 20 lipca, jest brak wyższych ambicji. Bardziej zależy mu na pracy nad innymi ludźmi i rozwijaniem ich niż nad robieniem tego samego ze sobą, zwłaszcza jeśli chodzi o jego intelekt. W ten sposób często zaprzepaszcza dużą część swych wrodzonych zdolności i nie osiąga tego, co mógłby, gdyby tylko wykazał się większymi aspiracjami.

Nie jest też szczególnie kreatywny i często naśladuje innych w rozmaitych kwestiach, więc otoczenie zarzuca mu brak oryginalności czy wręcz plagiatowanie czyjegoś stylu czy sposobu zachowania się. Jest też podatny na wpływy, bo ma słaby charakter i mało siły woli.

Ciężko przychodzi mu wypracowanie sobie niezależności, a często, gdy w jego otoczeniu pojawia się jakaś szczególnie silna psychicznie osoba, cała samodzielność, jaką sobie wypracował, znika i staje się całkowicie podległy jej woli.

Egoizm jest mu niemal całkowicie obcy i nie wychodzi mu to na dobre, bo bardziej przejmuje się tym, co powiedzą o nim inni niż tym, czego sam pragnie. Nieraz żyje w określony sposób tylko po to, by dawać innym przykład, nie spełniając swych marzeń i nie zaspokajając potrzeb, niepotrzebnie się umartwiając i marnując życie w ascezie, która i tak nie przynosi tak pozytywnych skutków, by było to warte aż takiego poświęcenia.

 

Predyspozycje osób z 20 lipca

Człowiek urodzony w dniu 20 lipca jest bardzo pracowity i zdolny do podejmowania stałych, wytężonych wysiłków. Nikt nie musi mu przypominać o wykonywaniu obowiązków i nie trzeba go zmuszać ani zachęcać do pracy. Niestety jednak często obiera sobie taki kierunek działań, w którym się nie rozwija, jedynie monotonnie wykonuje swe czynności, nieomal bez sensu, bo nie może mu to dać niczego konkretnego.

Cechuje się brakiem wyższych ambicji i nadmiernym skupieniem na swym życiu duchowym czy też na szerzeniu pokoju w otoczeniu, w jakim żyje. Nie przynosi to takich skutków, jakich oczekuje, więc lepiej dla niego byłoby, gdyby zajął się niwą zawodowa, która na pewno okaże się wdzięczniejsza. Ludzie chętnie z nim współpracują, ponieważ nie ma z nim żadnych problemów, jest lojalny, uprzejmy i chętnie podporządkowuje się innym.

Jest doskonałym pracownikiem dzięki swej wierności i uległości, ale pewny problem stanowi jego zbyt mało rozwinięta wyobraźnia, przez którą musi kopiować cudze pomysły kiedy nie dostaje mu własnych. Dlatego raczej nie zrobi kariery na naczelnym stanowisku ani we własnym biznesie i musi pracować pod kierunkiem kogoś, kto jest od niego bystrzejszy, bardziej kreatywny, wymagający i przebojowy.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 20 lipiec

 • kamień : kamień księżycowy
 • kolory : czerwony, błękitny, siarkowy; orzechowy
 • zawody męskie : cukiernik, ratownik medyczny, archeolog
 • charakter : łagodny, dobry, pokojowy, zdolny, ostrożny
 • zwierzę : agama
 • roślina : azalia
 • zawody żeńskie : astronom, zakonnica, higienistka

Imieniny 20 lipca

 • Leon
 • Hieronima
 • Czesława
 • Aureliusz
 • Eliasz
 • Małgorzata
 • Czesław
 • Modest
 • Hieronim
 • Paweł
 • Ludwika

20 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

2.7/5 - (4)

11 komentarzy

 1. Dorota
 2. Aldona
 3. Magda
  • Heniek
 4. Magdalena
  • Agnieszka
   • PROROK
   • Zbychu
  • pozdrawiam
  • Tomasz
  • Xd

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Oto dwa najbardziej inteligentne znaki zodiaku. Urodzeni pod tymi gwiazdami, mogą uznać się za szczęśliwców
Każdy znak zodiaku ma swoje pozytywne cechy. Barany są urodzonymi liderami, Koziorożcom można pozazdrościć zdecydowania i konsekwentnego dążenia do celu, Byki są praktyczne i wiarygodne, a Ryby bezinteresowne i zawsze chętne do pomocy. Gwiazdy każdego z nas obdarzyły pozytywnymi cechami.


Czym kierujesz się w ocenie ludzi? Odpowiedź znajdziesz na tym obrazku
Wszelkiej maści testy psychologiczne są dobrym sposobem na odpowiedzenie sobie pytanie zadane w tytule. Zmieniamy się w końcu z dnia na dzień, a wszystko, co dzieje się w naszym życiu odciska piętno na naszej osobowości i charakterze. Czasami te zmiany są tak płynne, że nie jesteśmy w s

Dlaczego wciąż jesteś singlem? Gwiazdy mają na ten temat kilka teorii…
Każdy z nas ma za sobą bagaż doświadczeń, które w pewnym stopniu kształtują jego życie. Przebyte związki i miłosne zawody pozostawiają po sobie ślad, który ciężko jest wymazać. Odbija się to zwykle na naszym charakterze, zasadach i upodobaniach. Niektórzy, Ci bardziej dotknięci,