21 lipca

21-lipca

Horoskop dla urodzonych 21 lipca

21 lipca – horoskop ogólny

Pewna próżność człowieka, który przyszedł na świat w dniu 21 lipca, skłania go do otaczania się pięknymi przedmiotami i nieszczędzenia pieniędzy na zaspokajanie wszystkich swoich zachcianek. Jest wielkim marzycielem, chętnie buja w obłokach i bardzo się denerwuje, kiedy musi z nich zejść, by zająć się bardziej praktycznymi sprawami.

Ceni sobie spokojne, wiejskie życie blisko przyrody i nierzadko wybiera zawód rolnika, by mieć z nią jak największy kontakt. Wyróżnia się swym zdecydowaniem i cierpliwością, które powodują, ze wyprowadzenie go z równowagi graniczy niemal z cudem. Jednak mimo tego, iż jest zdecydowany, jest też podatny na wpływy z zewnątrz i nawet gdy twardo obstaje przy swoim, umiejętnie namówiony, może zmienić zdanie.

Dlatego bardzo ważne w jego przypadku jest, by przestawał tylko z odpowiednimi ludźmi, którzy będą mieli na niego dobry wpływ, jeśli bowiem znajdzie się w towarzystwie osobników złego pokroju, niechybnie przejmie od niech złe wzorce i stanie się im podobny. Jest pokojowo nastawiony do innych i ma wiele życzliwości dla społeczności, w której żyje.

Nierzadko angażuje się w politykę, gdyż żywo interesuje się wszystkimi sprawami publicznymi i nieraz decyduje, że chce brać w tym udział. Ma dobre intencje, bowiem zależy mu na poprawieniu jakości życia swego otoczenia, choćby w niektórych tylko dziedzinach. Trzeba przyznać, że ma predyspozycje do pełnienia takiej publicznej funkcji i na ogół skwapliwie z tego korzysta, więc jego praca przynosi dobre efekty. Dla swych ideałów, a także ważnych dla niego osób, potrafi się w pełni poświęcić.

Cechuje się bowiem wielką wiernością i lojalnością i rzeczy te są u niego niezmienne, chyba że w wyjątkowych przypadkach, które zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. Otoczenie docenia wszystkie jego dobre cechy i chętnie angażuje się z nim we współpracę, więc istnieje duża szansa, że nie tylko człowiek urodzony 21 lipca wywrze wielki wpływ na swoją społeczność, oczywiście pozytywny, ale też duża grupa ludzi, która zdecyduje się pójść za jego przykładem.

 

Zalety

Lojalność i wierność to bez wątpienia najważniejsze cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 21 lipca. Mimo iż ma on tendencje do zmieniania swojego zdania zależnie od tego, w jakim otoczeniu przebywa, to można mieć niemal stuprocentową pewność, że jeśli coś komuś obieca, to dotrzyma słowa.

Wobec najważniejszych dla siebie ludzi nie pozwala sobie na najmniejsze odstępstwa od normy i na wszelki sposoby okazuje im swe oddanie, w  ogóle nie wzbraniając się zrezygnować z nawet dużej części swej niezależności na ich rzecz. Jest skłonny do wielu wyrzeczeń, a nawet poświęceń, nic więc dziwnego, że jego rodzina go uwielbia i stara się mu odwdzięczyć podobną dobrocią.

Jest to dla niego najwyższa wartość i dla szczęścia swych bliskich i przebywania z nimi jest w stanie zrezygnować z wszelkich ambicjonalnych dążeń, na szczęście jednak rzadko zdarza się, by ktoś tego od niego wymagał, gdyż przeciwnie, rodzina wspiera go, jak może. Jest też życzliwie nastawiony do wszystkich innych osób, z jakimi się spotyka.

Ma pokojowe nastawienie do każdego człowieka i nie zdarza się, by sam wzniecał jakieś konflikty, jeśli zaś już takowe się pojawiają, niejednokrotnie woli ustąpić ze swoją stratą niż się w nie angażować.

 

Wady

Trzeba z przykrością przyznać, że człowiek urodzony 21 lipca ma skłonność do marnotrawienia wszystkiego, co ofiaruje mu los, nie tylko pieniędzy, ale też swych zdolności czy życiowych szans. Wynika to głównie z jego niegospodarności i nieumiejętności skupienia się na tym, co ma w danej chwili do zrobienia.

Wielkim problemem jest również jego słaba wola, która powoduje, że często nie potrafi się oprzeć złym pokusom lub cudzym wpływom i ulega, mimo iż wie, że będzie miało to dla niego przykre konsekwencje. W niektórych sytuacjach nie można na nim polegać i ciężko jest coś z nim zaplanować albo na coś się umówić. Może to być męczące, a także problematyczne, zwłaszcza na gruncie zawodowym, toteż nie zawsze znajdują się osoby chętne do współpracy z nim.

Ma on również wielkie problemy z poukładaniem swego życia uczuciowego, bo pozwala, by ogarniały go wątpliwości co do tego, co czuje do osoby, z którą pozostaje w związku. Brakuje mu też w tym zdrowego rozsądku, dlatego jego pożycie małżeńskie nie zawsze jest szczęśliwe, może bowiem zawrzeć związek małżeński zbyt pochopnie, z  zupełnie nieodpowiednią osobą.

 

Predyspozycje osób z 21 lipca

Jak już było wspomniane, człowiek, który przyszedł na świat w dniu 21 lipca, często dąży do objęcia jakiejś funkcji publicznej i dobrze się do tego nadaje, więc zazwyczaj udaje mu się osiągnąć ten cel. Potrafi przemawiać do dużych rzesz osób w taki sposób, by wydać im się godnym zaufania i pełnym zdrowego rozsądku, więc jest w stanie pociągnąć za sobą prawdziwe tłumy i wówczas tylko krok dzieli ich od wielkich osiągnięć.

Nie zawsze jednak przejawia takie dążenia, bowiem czasem górę bierze  w nim pragnienie spokojnego, nieco nawet monotonnego życia i wówczas zaszywa się gdzieś na wsi, z dala od miejskiego zgiełku i zajmuje się pracą na roli oraz hodowlą zwierząt. Mało prawdopodobne, by dało mu to sławę albo wielki majątek, lecz na pewno będzie w stanie czerpać z tego wielką satysfakcję i będzie wiódł niemal sielankowe życie.

Zawsze jednak ważne są dla niego pieniądze i to wcale nie po to, by za ich pomocą zaspokajać swoje potrzeby, lecz po prostu chce je posiadać jako wartość samą w sobie. Jest to dla niego niedobre, zwłaszcza dla jego kontaktów z najbliższymi, ponieważ może stać się wielkim skąpcem i życie z nim stanie się pod tym względem bardzo uciążliwe.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 21 lipiec

 • kamień : kamień księżycowy
 • zwierzę : panda mała
 • roślina : szarotka
 • zawody żeńskie : barmanka, farmaceutka, sekretarka
 • charakter : próżny, zdecydowany, cierpliwy, konfliktowy
 • kolory : czerwony, żółty, karminowy; złoty
 • zawody męskie : historyk, grafik komputerowy, pedagog

Imieniny 21 lipca

 • Jan
 • Benedykt
 • Daniel
 • Wawrzyniec
 • Laurenty
 • Klaudiusz
 • Andrzej
 • Julia
 • Ignacy
 • Wiktor

21 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

5/5 - (1)

4 komentarze

 1. Rączka Lipcowa
 2. Magdalena
  • Zofia

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz pióro i sprawdź, który z pięciu typów osobowości posiadasz. Ten test sprawdza się w 87 proc.
Przez lata powstały liczne klasyfikacje i podziały na różne typy osobowości.  Są ich setki, a wszystkie one biorą pod uwagę inne parametry i cechy osobowości. Psychologowie również postanowili podzielić jakoś ludzi i ich typy charakterów. W tym celu na podstawie teorii kształtów i k


Jaki jest Twój znak zodiaku w horoskopie indiańskim? Zobacz, jaki duch nad Tobą czuwa i gdzie Cię kieruje
Natywni mieszkańcy obu Ameryk mieli bardzo ciekawą kulturę i wierzenia.  Wierzyli np. że każda osoba od momentu urodzin przynależy do pewnego zwierzęcia, które obdarza ją swoimi cechami i pewną charakterystyką. Wielki niedźwiedź daje niestrudzone siły i wiarę we własne możliwości,

Na pozór niczym się od siebie nie różnią. Dzielą je detale, które decydują o różnym przesłaniu tych kart. Wybierz jedną i sam się przekonaj
Na każdym etapie rozwoju człowieka, co innego powinno być dla niego ważne.  Rozwijamy się na różnych polach. W jednym momencie ważniejsza jest dla nas nasza duchowość, w innym zdrowie fizyczne, w kolejnym relacje międzyludzkie, czy rodzinne, a w jeszcze innym kariera zawodowa. Nie możem