22 lipca

22-lipca

Horoskop dla urodzonych 22 lipca

22 lipca – horoskop ogólny

Człowiek urodzony 22 lipca jest bardzo mocno skupiony na swojej osobie i nieraz uważa się za pępek świata. Nigdy nie chce przyjmować cudzych poglądów za własne, bo jest na to zbyt dumny, zaś to, co mu zupełnie nie odpowiada, całkowicie wyrzuca ze swojej świadomości.

Jest jednak na tyle wrażliwy, że nie umie całkowicie uodpornić się na wpływy z zewnątrz i mocno odczuwa wszystko, co się wokół niego dzieje. Każdy bodziec przejmuje go do głębi i o ile nie ma w tym niczego złego, jest to godne pochwały, ponieważ powoduje jego wielką empatię, ale ma to też drugą, negatywną stronę w postaci przejmowania złych wzorców zachowania przez tego człowieka.

Mocno odczuwa on wszystkie nastroje ludzi ze swego otoczenia, więc dobrze wie, czy ktoś jest smutny i potrzebuje jego pocieszenia, czy też chce się z nim podzielić jakąś radością. Powoduje to, że jest doskonałym przyjacielem i w ogóle ludzie chętnie z nim przestają, widząc, że żywo interesuje się ich sprawami i jest doskonałym powiernikiem cudzych sekretów. Zawsze potrafi mądrze doradzić i nie zdarza się, by skąpił komuś swojego czasu.

Jest człowiekiem ogromnie towarzyskim, przyjaźnie nastawionym i pogodnym. Ludzie cenią go za jego nieprzeciętną inteligencję oraz subtelność obejścia, dzięki którym naprawdę bardzo przyjemnie się z nim obcuje. Niestety jednak to, że ma tak silne związki z otoczeniem, nieraz wstrzymuje jego działanie, bo powoduje niepotrzebne skrupuły, które nie mogą go zaprowadzić do niczego dobrego.

Na szczęście jednak na ogół kiedy coś sobie postanowi, potrafi do tego wytrwale zdążać i wykazać się wielką zaciętością. Nie lubi bowiem odstępować od swych zamierzeń, bo rani to jego dumę, więc nic dziwnego, że gotów jest do wielkich wysiłków i wyrzeczeń, byle tylko tego uniknąć.

Bardzo ważne są dla niego pieniądze, właściwie nie wyobraża sobie bez nich życia i już w bardzo młodym wieku marzy mu się zdobycie znacznego majątku. Czasem nawet okazuje w tych dążeniach zbytnią skwapliwość i wówczas można mu zarzucać materializm, on jednak nie widzi w tym niczego złego.

W dodatku im więcej ma pieniędzy, tym bardziej jest oszczędny, więc kiedy uda mu się zdobyć znaczne bogactwo, może to stać się niema nie do wytrzymania. Poza tym przez swe skąpstwo na pewno nie będzie mógł robić ze swych pieniędzy użytku, ponieważ będzie oglądał każdy grosz i wszystkim na wszystko skąpił.

 

Zalety

Wielka subtelność człowieka urodzonego w dniu 22 lipca powoduje, że jest on ogromnie taktowny, przyjemny w obejściu i bezpretensjonalny. Mimo iż uważa się za kogoś wyjątkowego, bardzo stara się nie wywyższać spośród innych i rzadko zdarza się, by się przechwalał – zwykle robi to wtedy, gdy już naprawdę nie może się pohamować, bo osiągnął coś szczególnie ważnego.

Jego zdolności intelektualne są nieprzeciętne, czego ma świadomość i bardzo stara się tego nie zmarnować. Chętnie się uczy i rozwija wszystkie swoje zdolności tak bardzo, jak tylko się da, dbając o harmonijny rozwój na wielu poziomach. Ma też bądź bogate życie duchowe, jednak nigdy nie wpływa to ujemnie na jego związki z otoczeniem, bowiem zawsze twardo stąpa po ziemi i doskonale wie, co się wokół niego dzieje.

Dzięki swej wrażliwości, a także przenikliwości, doskonale zna się na naturze ludzkiej i ciężko jest go oszukać albo zwieść za pomocą pozorów. Często nawet lepiej zna ludzi niż oni sami siebie znają i wie, co jest dla niech najlepsze, dlatego może im mądrze doradzać i wspierać ich w rozmaitych sytuacjach.

 

Wady

Człowiekowi urodzonemu 22 lipca wydaje się, że dla wszystkich ze swego otoczenia jest tak szalenie ważny, jak dla siebie samego. Wszystko gotów jest brać do siebie, nawet to, co zupełnie go nie dotyczy i na próżno można go uświadamiać, że nie jest pępkiem świata. Jeśli jest niepewny siebie, wydaje mu się, że za plecami wszyscy się z niego wyśmiewają i obmawiają go, a to może spowodować, że zupełnie zamknie się w sobie i będzie się bał nawiązywać z ludźmi stosunki.

Jeśli zaś jest pewny siebie, ma w tym skłonności do wielkiej przesady i wówczas ludzie są mu nieżyczliwi, a nieraz nawet robi sobie z tego powodu prawdziwych wrogów. Nie jest jednak szczególnie ostrożny i często brakuje mu czujności, dlatego jest niemal stale wystawiony na możliwość ich ataku i może mu to zaszkodzić w chwili, gdy najbardziej będzie mu zależało na pełnym bezpieczeństwie.

Co więcej, człowiek ów bardzo nie lubi korzystać z czyichś rad i denerwuje go, kiedy ktoś go krytykuje, choćby to była krytyka jak najbardziej konstruktywna. Wobec tego nie może pozbyć się swoich słabości, bo często w ogóle ich sobie nie uświadamia.

 

Predyspozycje osób z 22 lipca

Bardzo ważną wartość w życiu człowieka urodzonego 22 lipca stanowią pieniądze. Nieraz nawet nie zależy mu zupełnie na karierze ani na tym, co osiągnie, lecz skupia się jedynie na tym, by znaleźć dobrze płatną posadę.

Nie liczą się dla niego wówczas żadne ambicje i jest mu wszystko jedno, czy posada owa będzie się wiązała z jakimś społecznym prestiżem, czy może będzie zmuszony do jakichś zachowań, których normalnie by się nie dopuścił. Pieniądze są w stanie całkowicie przesłonić mu inne wartości, zwłaszcza gdy spodoba mu się życie w luksusie, choć czasami także, mimo tego, iż posiada wielkie środki, żyje bardzo skromnie, bo żal mu je wydawać.

Jest człowiekiem inteligentnym, pracowitym i błyskotliwym i jeśli będzie chciał, może zajść naprawdę wysoko. Nie ma jednak sprecyzowanej dziedziny, w której może liczyć na największe sukcesy, gdyż zależy to od jego indywidualnych uwarunkowań, choć można stwierdzić, że wszędzie, gdzie skieruje swe kroki, może na niego czekać wielki sukces.

Dużym utrudnieniem jednak może być dla niego jego nadmierna wrażliwość, bowiem może przez nią stać się niepewny siebie i tchórzliwy, wobec czego nie zdobędzie się na żadne ryzykowne posunięcie i nie będzie umiał walczyć o swoje.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 22 lipiec

 • zawody męskie : kompozytor, biochemik, bibliotekarz
 • charakter : wrażliwy, zmienny, przyjazny, towarzyski, inteligentny
 • roślina : szałwia łąkowa
 • zawody żeńskie : kelnerka, stewardesa, logopeda
 • zwierzę : foka
 • kamień : jaspis
 • kolory : srebrny, kremowy, morska zieleń; ceglasty

Imieniny 22lipca

 • Magdalena
 • Teofil
 • Albin
 • Cyryl
 • Józef

22lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

4.3/5 - (7)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Dziwne i nietuzinkowe nawyki każdego znaku zodiaku. Kto by pomyślał, że zawdzięczamy to gwiazdom!
Dziwne i nietuzinkowe nawyki każdego znaku zodiaku. Kto by pomyślał, że zawdzięczamy to gwiazdom! Każdy znak zodiaku jest inny, co innego go charakteryzuje. Wiedza o cechach charakteru zgromadzona została w horoskopach. Zwykle są one jednak dosyć ogólne i niewiele mają do powiedzenia na t


Jakim typem matki jesteś lub będziesz w przyszłości? – podpowiadają gwiazdy
Dla każdej kobiety ważniejsza jest inna życiowa rola.  Nie jesteśmy ograniczone jednie do żon i matek. Mamy przymioty, które predysponują nas do różnych funkcji. Różnie też sprawdzamy się w każdym z życiowych „zawodów”. Nie każda z rodzicielek lub przyszłych mam musi

Twoja gospodarcza prognoza na najbliższe lata. Sprawdź, jakie są Twoje szanse na wzbogacenie
Większość z nas chciałaby wiedzieć, czy będziemy zdrowi i jak potoczą się nasze sprawy sercowe. Resztę zwykle zostawiamy sobie. Nasza stopa życiowa w końcu zależy tylko od nas. Mamy pewne predyspozycje zawodowe, które sprawiają, że wybieramy daną drogę i nią kroczymy. Część nasz