23 lipca

23-lipca

Horoskop dla urodzonych 23 lipca

23 lipca – horoskop ogólny

Inteligencja człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 lipca, jest na ogół zupełnie nieprzeciętna, ale wcale nie ułatwia mu ona życia. Właściwie w większości sytuacji nie może z niej zrobić odpowiedniego użytku, ponieważ jest ogromnie samowolny i by podkreślić swoją niezależność, nieraz zachowuje się w  sposób przesadny, by nie powiedzieć – nieracjonalny.

Ponadto nie umie panować nad swymi namiętnościami i popędami, a  trzeba przyznać, że są one niezwykle silne, więc nawet gdyby bardzo się starał, to nie ma pewności, czy rozsądek mógłby wziąć nad nimi górę. Wobec tego nieraz działa impulsywnie i ludzie wcale nie wiedzą, jak wielkimi zasobami intelektualnymi dysponuje, gdyż nie wynika to bynajmniej z jego zachowania.

Jest ogromnie energiczny, aktywny i odważny, wręcz nawet zuchwały i jako taki, robi wszystko, co przyjdzie mu do głowy, nie zastanawiając się, czy jest to dla niego dobre. Zachowanie całkowitej niezależności jest dla niego najważniejszą sprawą w życiu i gotów jest podejmować najrozmaitsze kroki, nawet bardzo ryzykowne, byle tylko to sobie zagwarantować.

Zdanie innych nie ma dla niego najmniejszego znaczenia i czasem rani tym swoich bliskich, gdyż jawnie okazuje im, że w pewnych kwestiach w ogóle nie są dla niego ważni. Jeśli ktoś nie chce się z nim zgodzić w jakiejś kwestii, najzupełniej to pomija i dalej robi swoje, niczym nie można go odwieść od powziętych zamierzeń. Pomaga mu w tym jego ogromna, niezachwiana wręcz wiara we własne możliwości, która powoduje, że nie przychodzi mu nawet do głowy myśl, iż coś mogłoby mu się nie powieść, tak jest pewny swego.

Wydaje mu się, że jest zupełnie wyjątkową osobą i wszystko, co do tej pory nikomu się nie udało, jemu na pewno znakomicie się powiedzie. Trzeba przyznać, że ma dużo racji, ponieważ dzięki swej inteligencji, spostrzegawczości, a także wielce rozwiniętej intuicji rzeczywiście rzadko się myli i potrafi trafnie przewidywać mające nadejść wydarzenia. Doskonale zna się na ludziach i nie miewa z nimi dzięki temu problemów, ponieważ zawsze w porę potrafi uniknąć kłopotliwych znajomości.

Zalety

Mimo iż człowiek urodzony 23 lipca ma dość wysokie mniemanie o sobie, to jednak posiada też mocno rozwinięte poczucie sprawiedliwości i łatwo można dostrzec w nim tę cechę. Przede wszystkim zawsze stara się nie krzywdzić słabszych od siebie, którzy nie mogą się obronić i nie pozwala też na to innym w swojej obecności.

Dobrze zna się na ludziach i cecha ta oddaje mu wielkie zasługi, ale też powoduje, że zawsze umie każdemu udzielić dobrej rady i chętnie to robi jeśli tylko ktoś go o to poprosi. Posiada wiele zalet i darów od losu, którymi bez oporów dzieli się z innymi. Przede wszystkim bardzo zręcznie radzi sobie w życiu, a nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach i stara się też pomagać innym albo chociaż uczyć ich, jak mogą sobie radzić w trudnych okolicznościach.

Niczego nie ukrywa dla siebie i nie można mu zarzucić nieużyteczności, bo mimo iż nigdy nie ma za wiele wolnego czasu, nie odmawia go potrzebującym. Co więcej, człowiek ów umie bardzo sprawnie osądzać ludzi, a więc nigdy nie zdarza mu się sytuacja, w której zarzucałby komuś niepopełnione przezeń czyny czy jakieś złe cechy, których człowiek ów w rzeczywistości nie posiada.

Wady

Największy problem człowieka, który przyszedł na świat w dniu 23 lipca, polega na tym, że bardzo ciężko jest mu wytrwać niemal w każdym swym postanowieniu. Często zmienia poglądy i zdanie, jakie ma na dany temat, wobec czego nigdy nie można go być do końca pewnym i nieraz bywa zmienny jak przysłowiowa chorągiewka na wietrze.

Powoduje to szereg komplikacji we wszystkich dziedzinach jego życia i utrudnia porozumienie  z innymi ludźmi, nic zatem dziwnego, że wiele osób ma mu to za złe i uważa go przez to za człowieka niegodnego zaufania. Jest też człowiekiem ogromnie wrażliwym czy nawet przewrażliwionym na swym punkcie – jest pewny siebie i wydaje mu się, że wszystko musi mu się doskonale powieść, jeśli zaś tak nie jest, bardzo źle to na niego działa.

Jest nieodporny psychicznie na porażki i każdą z nich rozpamiętuje długo i w sposób uciążliwy dla otoczenia. Nie lubi także szczególnie się przemęczać ani komplikować sobie życia i jeśli jakiś cel, który chce osiągnąć, wiąże się jakimiś trudnościami, które musiałby pokonać,  niejednokrotnie woli odpuścić  i odstąpić od owego postanowienia, byle tylko zaoszczędzić sobie niepotrzebnego – w jego mniemaniu – wysiłku.

Predyspozycje osób z 23 lipca

Jako że człowiek urodzony 23 lipca ma wielki problem z konsekwentnym zmierzaniem do swych celów, jest mu stosunkowo ciężko dojść w jakiejś dziedzinie do takiego stopnia, by można było mówić o sukcesie.

Zwłaszcza na początku jego drogi zawodowej, gdy jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy i nie umie walczyć ze swymi słabymi stronami, podejmuje wiele próżnych wysiłków, których główną przyczyną jest jego brak zdecydowania i wytrwałości. Potem stopniowo jego sytuacja poprawia się, co zawdzięcza głównie swej nieprzeciętnej inteligencji, a także umiejętności poznawania się na ludziach, wobec czego potrafi określić, kogo warto się trzymać, a z kim lepiej nie podejmować współpracy.

Dzięki temu, że jest uczciwy i sprawiedliwy, może liczyć na społeczne poparcie, a także pracodawcy doceniają jego lojalność i nierzadko postanawiają ją jakoś wynagrodzić, co także może znacznie przyczynić się do zrobienia przez niego kariery. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli jego droga zawodowa będzie najeżona trudnościami, człowiek ów najprawdopodobniej skupi się na omijaniu ich, a nie jakichś bardziej konstruktywnych działaniach.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 23 lipiec

 • zwierzę : jaskółka
 • zawody żeńskie : manikiurzystka, ekonomistka, kelnerka
 • zawody męskie : menedżer, hutnik, operator kamery
 • kolory : szary, kremowy, indygo; fioletowy
 • kamień : żółty szafir
 • charakter : inteligentny, pracowity, zuchwały, niezależny
 • roślina : rutewka orlikolistna

Imieniny 23 lipca

 • Brygida
 • Apolinary
 • Kasjan
 • Bolesław
 • Jan
 • Joanna
 • Bogna

23 lipca – znak zodiaku

Jeżeli urodziłeś się na przełomie 2 znaków zodiaku sprawdź : dokładnie ustalenie znaku zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

5/5 - (1)

2 komentarze

 1. Roman
 2. jacek

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Gwiazdy prognozują, w jakich okolicznościach umrzesz. Zobacz, jeśli się nie boisz
Jest jedna rzecz, która łączy wszystkich ludzi: wcześniej, czy później każdy z nas spotka się ze swym stwórcą.  Bez względu na to, gdzie jesteś i jak udanie udaje Ci się oszukać przeznaczenie, tak czy tak śmierć w końcu Cię dosięgnie. Jakie będą okoliczności tego spotkania? Tr


Naucz się, jak wygrać kłótnię z każdym ze znaków zodiaku. Wystarczy poznać słabe strony przeciwnika
Najlepszym sposobem na pokonanie kogoś jest wejście w jego buty. Musisz spojrzeć na Wasz konflikt jego oczami, zobaczyć, jakie ma argumenty i po kolei je wypunktować. Musisz odkryć czyjeś słabości i spróbować je wykorzystać. Astrologowie podpowiadają, jak to zrobić i nie wyjść na t

Jak myślisz, która z tych osób jest najgłupsza? Wskaż głupca i sprawdź, jakie są Twe największe zalety i grzeszki
Gdybyśmy zadali sobie pytanie: co nas definiuje? Wnioski najprawdopodobniej byłyby różne.  Po chwili zastanowienia doszlibyśmy jednak do wniosku, że jest to nic innego, jak nasze zachowania i reakcje na to, co robią inni. Nic tak wyraźnie nie mówi, jakimi jesteśmy ludźmi niż krytyka lud