24 lipca

24-lipca

Horoskop dla urodzonych 24 lipca

24 lipca – horoskop ogólny

Najbardziej charakterystyczną oraz wybijającą się na pierwszy plan cechą człowieka, który przyszedł na świat w dniu 24 lipca, jest jego wielkie poczucie własnej godności. Właściwie w znacznej mierze determinuje to jego życie, ponieważ wrodzona duma nie pozwala mu na jakieś niegodne zachowania i niskie pobudki.

Wobec tego musi on zachowywać się dobrze, a ponieważ ma bardzo silnie zarysowane poczucie sprawiedliwości, praktycznie nigdy nie popełnia w tej materii błędów. Duma powoduje też, że bardzo ważna jest dla niego niezależność i dąży do niej niemal za wszelką cenę, a także na każdym kroku stara się podkreślić swoją odrębność od otoczenia. Ma w sobie wiele energii, przedsiębiorczości i wiary we własne możliwości.

Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzi z wielką odwagą graniczącą wręcz z zuchwałością, ponieważ jest tak pewny siebie, iż nawet nie przychodzi mu do głowy, że coś mogłoby mu się nie powieść. Myślenie takie przejawia zwłaszcza wówczas, gdy ktoś ostrzega go, że z czyjejś  strony grozi mu jakieś niebezpieczeństwo, ponieważ uważa się za tak wyjątkową osobę, iż jest przekonany, że nikt nie odważy się mu zagrozić.

Bardzo ważne jest dla niego także to, by rozwijać się na wszystkich możliwych poziomach swojej osobowości i dąży do tego ze wszystkich sił, ponieważ ma ambicje zostać doskonałym człowiekiem. Dąży do tego celu bardzo wytrwale, jak do każdego zresztą, gdyż potrafi wykazać się wielką konsekwencją, a także cierpliwością. Ze wszystkich swoich obowiązków wywiązuje się ogromnie sumiennie i z wielką gorliwością, gdyż poniżej jego godności byłoby miganie się czy uchylanie od tego, co ma do zrobienia, nawet jeżeli jakąś czynność niespecjalnie lubi.

Kolejną wielką ambicję człowieka urodzonego 23 lipca stanowi sprawowanie władzy. W głębi duszy marzy o przejęciu dominacji nad choćby niewielką grupą ludzi ze swego otoczenia, a  ponieważ posiada do tego predyspozycje, najczęściej osiągnięcie tego celu nie kosztuje go wcale wiele wysiłku. Nad samym sobą jednak – mimo wszystkich posiadanych wad – nie zawsze potrafi zapanować, zwłaszcza jeśli chodzi o zmysłową stronę jego osobowości i czasem może postępować w sposób nie go końca zgodny z kanonami moralności.

 

pozytywyZalety

Jeśli człowiekowi urodzonemu 24 lipca uda się dostatecznie rozwinąć wewnętrznie, czyli pod względem przede wszystkim moralnym, staje się wszechwładnym panem samego siebie i nie ma dla niego sytuacji, w której nie potrafiłby nad sobą zapanować.

Wprawdzie jego emocje i i uczucia, jakich zwykle doznaje, są bardzo silne, jednak mimo to nie zdarza się, by nie pozwolił im ujrzeć światła dziennego jeśli nie widzi takiej potrzeby. Może tak się zdarzyć natomiast wówczas, gdy się zakocha, a  trzeba przyznać, że jest zdolny do wielkiego, gorącego uczucia i jest w stanie dać ukochanej osobie niewypowiedziane szczęście.

Jest w ogóle człowiekiem ogromnie uczuciowym, pełnym dobroci i szlachetnych uczuć. Ma wiele życzliwości do każdego człowieka i nawet jeśli chce nad nim zapanować, zawsze robi to w sposób nie dający żadnych zastrzeżeń. Ponadto większe korzyści z tej władzy ma sam zdominowany, gdyż człowiek urodzony 23 lipca chętnie opiekuje się ludźmi znajdującymi się pod jego hegemonią i nieraz nawet bierze za nich całkowitą odpowiedzialność.

Nie przeszkadza mu zupełnie, kiedy musi kogoś wyręczać w jakichś ważnych sprawach, a   przeciwnie – daje mu to wielką satysfakcję płynącą z przekonania, że jest komuś potrzebny.

 

Wady

Mimo iż człowiek, który przyszedł na świat w dniu 24 lipca, rzadko popełnia błędy, a może właśnie dlatego, znosi je bardzo źle jeśli chodzi o jego samopoczucie, a także nie potrafi się do nich przyznawać. By tego uniknąć, stosuje szereg wykrętów i wybiegów, które i tak nie mogą nikomu zamydlić oczu i powodują, że niektórzy mogą do niego odczuwać niechęć.

Jest także ogromnie przewrażliwiony na swoim punkcie, a nawet drażliwy i bardzo się denerwuje, kiedy ktoś go krytykuje i wytyka mu jego błędy. Postępując wobec niego w taki sposób, można łatwo zrobić sobie z niego wroga, a na pewno nie będzie u nikogo tolerował takiego postępowania, nawet od najbliższych mu osób.

Sam zaś krytykuje do woli jeśli tylko czuje taką potrzebę i trzeba przyznać, iż nieszczególnie przejmuje się tym, jaki jego słowa odniosą skutek. Ponadto jest człowiekiem nieco pysznym i lubującym się w przepychu. Wynika to głownie z tego, iż lubi olśniewać innych swą potęgą i stanem posiadania. Sam nie tyle lubi luksus, co lubi nim epatować i pragnie również, by otoczenie mu zazdrościło, wynosząc jego zalety i zasługi ponad własne umiejętności ze świadomością, że nigdy nie będą w stanie mu dorównać.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 24 lipca

W człowieku urodzonym 24 lipca jest szereg zalet, które predysponują go do szybkiego osiągnięcia znacznego sukcesu, a nawet nań go skazują. Wynika to przede wszystkim z tego, iż dąży on do jak najpełniejszego udoskonalenia swojej osobowości oraz zdobycia potęgi w swoim otoczeniu, a dzięki swym wrodzonym umiejętnościom, konsekwencji i wytrwałości, zdobywa to niemal zawsze.

Jest prawy, sprawiedliwy i uczciwy, więc ludzie nie mają mu nic do zarzucenia i na ogół udzielają mu swego poparcia, a nawet jeśli ma jakichś wrogów, zawsze bez trudu umie sobie z nimi poradzić, zatem może być bezpieczny i nikt trwale mu nie zagrozi. Lubi władzę i umie ją sprawować i na tym polu może dojść do wielkich zaszczytów, na których zwykle ogromnie mu zależy.

We wszystkim jednak potrafi zachować zdrowy umiar i nigdy nie poświęca życia osobistego dla zawodowego sukcesu, przeciwnie, jest w stanie osiągnąć szczęście we wszystkich dziedzinach swojego życia i na ogół właśnie tak się dzieje. W dodatku wydaje się, że los mu wyjątkowo sprzyja, bo nie dość, że obdarza go bardzo hojnie, to jeszcze nie stawia przed nim tylu utrudnień, jak to ma miejsce w przypadku innych ludzi.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 24 lipiec

 • zawody żeńskie : ekspedientka, telefonistka, przedszkolanka
 • charakter : uczciwy, prawy, energiczny, gorliwy
 • kolory : szary, złoty, grafitowy; bursztynowy
 • zwierzę : mewa
 • kamień : jaspis
 • roślina : mak
 • zawody męskie : pedagog, dekarz, weterynarz

Imieniny 24 lipca

 • Kinga
 • Krzesimir
 • Olga
 • Krystyna
 • Kunegunda
 • Augustyn
 • Wiktor

24 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Lew

horoskop Lew

4.3/5 - (3)

6 komentarzy

 1. Necia
 2. Tomcio
 3. Ewa
 4. Monika
 5. Irena
 6. Kaj

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Wybierz jeden z symboli i odbierz swą wiadomość od gwiazd. Niech to będzie dla Ciebie cenna wskazówka w codziennych dylematach
Zazwyczaj mniej więcej wiemy, co nas czeka w życiu. Potrafimy przewidzieć najbliższą przyszłość. Kolejne dni nie są więc dla nas wielką niespodzianką. Mamy swoje cele, wyzwania i marzenia, które nosimy w sercu. Niektóre aspekty naszego życia są jednak przed nami ukryte. Przypominają


Mają mądrość sowy i starożytnego mędrca. Osoby spod tych dwóch znaków zodiaku to wybitni intelektualiści. Jesteś jednym z nich?
Każdy ze znaków zodiaku jest inny. Wszystkie one znacznie się od siebie różnią. Mają indywidualne cechy, dzięki którym można wyłuskać je z tłumu. Definiują je odmienne cechy i atrybuty. Są znaki przynależne osobom rozważnym, kierującym się w życiu logiką i praktycznością. Jest

Wybierz jeden z afrykańskich symboli i sprawdź, co się pod nim kryje. Te znaki to coś więcej niż zwykłe kleksy i mają niebagatelne znaczenie
Symbole afrykańskie, zwane „adinkra” są powszechnie stosowane na całym „Czarnym Lądzie”. Najpopularniejsze są w Ghanie. Można je tam znaleźć wszędzie: na płótnie, na ścianach budynków, naczyniach ceramicznych i tym podobnych. Znakami tymi dekoruje się brzydkie i