5 lipca

5-lipca

Horoskop dla urodzonych 5 lipca

5 lipca – horoskop ogólny

Cechą charakterystyczną człowieka, który przyszedł na świat w dniu 5 lipca, są jego nieprzeciętne zdolności, które rozchodzą się w różnych kierunkach. Najczęściej przejawia je już w bardzo młodym wieku, zatem dla wszystkich, którzy z nim obcują, jasne jest, że zapowiada się na nieprzeciętną osobowość.

Przeważnie ma umiejętności szybkiego uczenia się wiadomości z rozmaitych dziedzin wiedzy ścisłej i jeśli zdecyduje się je rozwijać, może na tym polu dojść do wielkiej biegłości. Wyróżnia się również swą niemalże fenomenalną pamięcią, dzięki której jest w stanie przechowywać wielkie pokłady informacji i korzystać z nich zawsze wtedy, gdy okażą się potrzebne.

Jest sumienny we wszystkim, czego się podejmuje, nie tylko w nauce, ale też w pracy i wykonywaniu innych swych obowiązków, od których nigdy nie stara się uchylać, bo nie leży to w jego naturze.

Chce posiąść jak największą wiedzę o otaczającym go świecie i ludziach, z jakimi ma styczność, nie tylko na drodze edukacji, ale też osobistych doświadczeń, zatem bardzo cieszy się, kiedy ma do tego okazję. Pęd ten przejawia zwłaszcza we wczesnej młodości, kiedy to uczy się najszybciej. Dzięki temu wchodzi w dorosłe życie z wielką wiedzą na jego temat i wielkim bagażem cennych doświadczeń. Następstwem tego jest fakt, iż rzadko popełnia poważniejsze błędy i wie, w którą stronę skierować swe kroki, by wyjść na tym jak najlepiej.

Jest ogromnie zaradny i obrotny, wszędzie go pełno i chłonie wiedzę jak gąbka ze wszystkich możliwych źródeł. Nie oznacza to jednak, by tylko wiedza się dlań w życiu liczyła, gdyż jest też człowiekiem ogromnie wrażliwym i ma bardzo bogate życie wewnętrzne. Lubi marzyć i często oddaje się snuciu swych fantazji, ale jednak rzadko zdarza się, by zbytnio odrywał się od rzeczywistości, bo lubi trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, co się wokół niego dzieje.

Wie, co chce robić w życiu i czego odeń oczekuje, ale też trzeba przyznać, iż przez swą wrażliwość jest podatny na wpływy i stosunkowo łatwo jest namówić go do czegoś, przed czym wcześniej bardzo się wzbraniał. Powoduje to, że jego życie nie zawsze zmierza ustalonymi torami, bo podlega zmianom powodowanym przez inne osoby, na szczęście jednak na ogół wie, kogo może obdarzyć swym zaufaniem i nie dopuszcza do swych sterów kogoś, kto mógłby mu celowo zaszkodzić.

 

pozytywyZalety

Zaradność i aktywność to chyba najważniejsze cechy człowieka, który przyszedł na świat w dniu 5 lipca, oddają mu one bowiem wielkie, nieocenione wręcz zasługi. Dzięki nim potrafi ustawić się w życiu i wie, jaką drogę wybierać, by mieć z tego jak największe korzyści przy jednoczesnym niewielkim wysiłku własnym.

Jest szalenie inteligentny i obdarzony łatwością uczenia się, nic zatem dziwnego, że posiada wielkie pokłady wiedzy, tym bardziej, że lenistwo jest mu niemal całkowicie obce i uwielbia się uczyć. Nigdy jednak nie wywyższa się pośród mniej inteligentnych od siebie czy mniej wykształconych ludzi i chętnie przestaje z każdym, bez względu na jego uwarunkowania intelektualnie.

Miło i przyjemnie się z nim obcuje, ponieważ chętnie nadstawia ucha życzliwym radom, jakich udzielają mu znajomi i przyjaciele i każdego gotów jest wysłuchać. Łatwo również można wywrzeć na niego wpływ, zatem jeśli postępuje w jakiś sposób źle, nie broni się przed zmianą swojego zachowania i bez obaw można mu wytknąć popełnione przezeń błędy.

Jest bardzo sumienny we wszystkich swych obowiązkach i nie uchyla się nawet do tych najbardziej nielubianych. Mimo iż nie lubi się przemęczać i wszystko chciałby robić jak najszybciej, to nigdy nie czyni tego połowicznie, lecz zagłębia się w najmniejsze nawet szczegóły jeśli wie, że jest to potrzebne, by dobrze poznać daną kwestię.

 

Wady

Mimo iż człowiek, który przyszedł na świat w dniu 5 lipca, wyróżnia się swym wielkim potencjałem i szeregiem zdolności, jakie się w nim znajdują, nie jest szczególnie pracowity, a już zwłaszcza nie lubi się przemęczać.

Nieraz nawet marnuje rozliczne talenty, jakimi sowicie obdarzyła go natura, ponieważ woli oddawać się rozrywkom czy swym pajsom i nie umie w tym znaleźć umiaru na tyle, by móc to pogodzić z obowiązkami.

Nie posiada w wystarczającym stopniu silnej woli, wobec czego trudno jest mu zmusić się do czegoś, na co nie ma ochoty, a także oprzeć się wpływom z zewnątrz, co wprawdzie czasami wychodzi mu na dobre, ale nie zawsze i może mu grozić, że ktoś kiedyś sprowadzi go na manowce swoimi fałszywymi podpowiedziami.

Miewa też bardzo zmienne nastroje, których nikt nie jest w stanie przewidzieć, nawet on sam i powodują one u niego okresy bezczynności bądź nadmiernej aktywności, podczas których działa chaotyczne i nie wiadomo, czy gorsze jest to, czy sytuacja, w której nie robi nic. Ma tendencje do psucia i niweczenia rezultatów swych działań i częściej się cofa, niż zmierza do przodu.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 5 lipca

Pomimo tego, iż człowiek urodzony w dniu 5 lipca nie jest wielkim zwolennikiem wytężonej pracy, ma on szansę na osiągnięcie sukcesu w każdej dziedzinie, w której zdecyduje się działać, bowiem jego zdolności i możliwości są naprawdę nieprzeciętne.

Jego wielka siła polega na tym, że umie tak zagłębić się w każdą kwestię, że nie umknie mu z niej nawet najmniejszy szczegół. To jest często powodem jego przewagi nad innymi, mniej roztropnymi ludźmi, którzy nie zadają sobie trudu ze spoglądaniem na detale i w efekcie nie mogą się dobrze rozpoznać w konkretnym zagadnieniu.

Ponadto ma on zdolność do liczenia i do gospodarowania finansami w ogóle i na tym polu może liczyć na wielkie sukcesy, podobnie jak w dowolnej filologii, medycynie i naukach ścisłych, gdyż lubi się uczyć i osiąga w tym zdumiewające efekty. Na pewno odnajdzie się również w szeroko pojętej historii, co zawdzięcza głownie swej wielkiej pamięci, którą imponuje swojemu otoczeniu, bo mało kto posiada ową zdolność w tak zadziwiającym stopniu.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 5 lipiec

 • kolory : oliwkowy, złoty, rudy; tabaczkowy
 • zawody żeńskie : hafciarka, kelnerka, telefonistka
 • charakter : bystry, egoistyczny, leniwy, konfliktowy
 • zawody męskie : zbrojarz, spawacz, polityk
 • roślina : fiołek
 • kamień : beryl
 • zwierzę : zając

Imieniny 5 lipca

 • Atanazy
 • Filomena
 • Michał
 • Karolina
 • Telimena
 • Wilhelm
 • Antoni
 • Maria
 • Jakub
 • Marta
 • Bartłomiej

5 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

3.7/5 - (6)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Jak wychowywać dziecko i czego przede wszystkim go uczyć? Parę wskazówek odnajdziecie w gwiazdach
Pamiętasz urodziny swojego dziecka lepiej niż własne, więc prawdopodobnie znasz również jego znak zodiaku;) Nie możesz zapominać, że malec, którego kształtujesz, to człowiek, tylko mały. Jego charakter może bardzo różnić się od Twojego. Potrzeby oczywiście też. Choć podejście d


Jakim typem matki jesteś lub będziesz w przyszłości? – podpowiadają gwiazdy
Dla każdej kobiety ważniejsza jest inna życiowa rola.  Nie jesteśmy ograniczone jednie do żon i matek. Mamy przymioty, które predysponują nas do różnych funkcji. Różnie też sprawdzamy się w każdym z życiowych „zawodów”. Nie każda z rodzicielek lub przyszłych mam musi

5 znaków zodiaku, którym gwiazdy wróżą bogactwo. Sprawdź, czy jest tam i Twój!
Ludzie dzielą się na tych, którzy wierzą w moc astrologii i tych, którzy w nią wątpią. Jeśli należysz do pierwszej z tych grup, prawdopodobnie sugerujesz się tym, co podpowiada horoskop, sprawdzasz, co mają Ci do przekazania gwiazdy. Instynktownie wcielasz w życie przeczytane porady. Z