8 lipca

8-lipca

Horoskop dla urodzonych 8 lipca

8 lipca – horoskop ogólny

Natura człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 lipca, jest bardzo energiczna i ekspansywna, lecz mimo to jest on zdolny do wielu ustępstw na rzecz innych, zwłaszcza gdy wie się, jak go do tego zachęcić.

Jest uprzejmy wobec ludzi i nie chce się z nikim kłócić, a ponieważ wiadomo, że wiele można z nim zdziałać, ludzie często to wykorzystują, a nieraz nawet starają się mu zaszkodzić i przez to wywyższyć się jego kosztem. Na szczęście jednak jest na tyle odważny i zaradny, że umie sobie dać radę  w każdej sytuacji i ludzie, którzy czynią zakusy na jego dobra, muszą odejść z kwitkiem, a często nawet zostają przez niego sromotnie pokonani, z czym jest im ciężko się pogodzić, bo nigdy nie spodziewają się takiego oporu z jego strony.

Tak samo sprawnie człowiek ów radzi sobie z wszelkimi przeciwnościami losu oraz przeszkoda na jakie od czasu do czasu napotyka na swej drodze. Wszystko to mało znaczy i jeśli jest na coś zdecydowany, na pewno nic go do tego nie zniechęci, na próżno więc można starać się mu zaszkodzić czy nawet obrzydzić dane zajęcie.

Jest człowiekiem dość zamkniętym w sobie, a to dlatego, że zdaje sobie sprawę ze swej wielkiej wrażliwości, która powoduje, że łatwo go zranić. Toteż woli trzymać się z daleka od ludzi, którzy mogą stać się jego potencjalnym oprawcami i niechętnie otwiera się na drugiego człowieka – musi go najpierw poznać i upewnić się, że ma on wobec niego dobre zamiary. W atmosferze sympatii i przyjaźni kwitnie i znika gdzieś jego dystans.

Szuka sobie na przyjaciół ludzi podobnych do siebie, tak samo zrównoważonych i łagodnych, a chętnie nawet jeszcze łagodniejszych czy wręcz – bezwolnych, ponieważ lubi mieć nad nimi pewną kontrolę i czuć się stroną dominującą. Może to dziwić zważywszy na jego charakter, jednak taka kontrola, jaką sprawuje nad swymi przyjaciółmi, nigdy nie przybiera jakiejś złej postaci, więc nikt nie powinien mieć o to do niego pretensji, a czasem nawet jej obiekty w ogóle sobie jej nie uświadamiają.

Poza tym trzeba dodać, że człowiek ów jest bardzo dobry przyjacielem i dobro osób, które obdarza przyjaźnią, bardzo mocno leży mu na sercu, nieraz nawet mocniej niż jego własne, zwłaszcza gdy widzi, że potrzebują oni jego pomocy. Jest gotów im ją dać, a także poświęcać im mnóstwo swego czasu i ponosić na ich rzecz rozmaite wyrzeczenia.

 

pozytywyZalety

Bez wątpienia najważniejszą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 lipca, stanowi jego wielka bezinteresowność.

Jest on bardzo troskliwy wobec swych bliskich i przyjaciół, jednak jego pomoc jest bardzo taktowna i nienachalna, często nawet niewidoczna i ludzie, którym pomaga, nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele mu zawdzięczają.

Bardzo mu to odpowiada, gdyż nie lubi, kiedy wymienia się jego zasługi i podkreśla, co dla kogo zrobił, więc woli, by pozostało to w całkowitym ukryciu. Oczywistym jest więc fakt, iż nie liczy na żadną nagrodę za swoje dobre uczynki ani nawet nie oczekuje wzajemności, jednak jego przyjaciele na szczęście potrafią go docenić i odwzajemniają mu się podobną gotowością do niesienia pomocy oraz troską o jego los.

W ogóle człowiek ów ma bardzo silny instynkt opiekuńczy i chętnie przejmuje odpowiedzialność za osoby, które z jakichś powodów nie potrafią same o siebie zadbać. Jest bardzo zdecydowany i mimo iż ceni sobie zmiany we wszelkiej postaci, to sam zmienny nie jest.

Nigdy nie odstępuje od swego zdania jeśli nie ma po temu jakichś ważnych powodów i twardo trzyma się swych zasad życiowych, nawet gdy wymaga to od niego wiele trudu i poświęcenia. Sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i realizuje swoje plany, gdyż wielkim dyshonorem jest dla niego obiecywanie, że to zrobi i niedotrzymywanie słowa, choćby sobie samemu.

 

Wady

Ostrożność człowieka, który przyszedł na świat 8 lipca, objawiająca się tym, że nie zrobi on żadnego kroku bez wcześniejszego dokładnego zaplanowania swojego działania, powoduje, iż często jest opóźniony w stosunku do swej konkurencji, a także uciążliwy dla otoczenia.

Rzecz jasna najbardziej doskwierać może to osobom, które współpracują z nim na gruncie zawodowym, bowiem zawsze trzeba mu dawać wiele czasu do namysłu i niczego nie robi od razu. Nie oznacza to jednak bynajmniej, by dzięki temu nigdy się nie mylił, gdyż przeciwnie, nie ma to żadnego wpływu na jakość podejmowanych przez niego decyzji, a tylko obniża jego wydajność i bywa powodem kłótni z osobami, które to denerwuje, a nie jest ich mało.

Ponadto jest nadmiernie wrażliwy, ale przejmuje się tym, co nie może mu wyjść na dobre. Rozpamiętuje głównie swoje porażki zamiast otrząsnąć się z nich i iść do przodu. Nieraz obniża to jego wiarę w siebie, bo ciągle skupia się na tym, co zrobił źle, pomijając swoje sukcesy jakby w ogóle ich nie było.

Za to jeśli chodzi o kontakty z innymi ludźmi, to bywa bardzo impulsywny i nie zawsze potrafi zapanować nad gwałtownym emocjami, jakich doznaje. Często wpada w gniew bądź ogarnia go nadmierna euforia, która tylko go rozprasza, nie powodując niczego dobrego.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 8 lipca

Jak już było wspomniane, wydajne i szybkie działanie nie jest najmocniejszą stroną człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 lipca. Na wszystko potrzebuje on znacznie więcej czasu niż inni ludzie, gdyż każdą, nawet najdrobniejszą kwestię, musi dokładnie przemyśleć i sprawdzić, czy nie ma gdzieś jakiegoś haczyka.

Brakuje mu zatem przenikliwości i trzeba przyznać, że dywagacje te wcale nie prowadzą go do wielkich odkryć, bo mimo nich często i tak popełnia błędy gdy jest tym zagrożony, więc nie dają mu one nic prócz straty cennego czasu. Przez to jednak uchodzi za człowieka ogromnie rozważnego i roztropnego i jednak dzięki temu ludzie dość chętnie z nim współpracują.

Jednakże jest też wokół niego duża grupa osób, która, widząc jego słabości, chce się wywyższyć jego kosztem i na tych człowiek ów musi ciągle uważać, by nie pozwolić im się pokonać. Na ogół jednak doskonale daje sobie z tym radę i odnosi sukces, choć nie bez pewnego trudu. Nierzadko poprawia swój status materialny i pozycję społeczną przez korzystne małżeństwo, jednak jest to tylko skutek uboczny jego życia uczuciowego, ponieważ raczej nie można mu zarzucić wyrachowania.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 8 lipiec

 • zawody męskie : agent reklamowy, pedagog, handlowiec
 • kamień : schryzokola
 • roślina : rutewka orlikolistna
 • zawody żeńskie : opiekunka dziecięca, dziennikarka, ekspedientka
 • kolory : brązowy, pomarańczowy, czerwony; turkusowy
 • zwierzę : pawian
 • charakter : energiczny, skryty, wrażliwy, życzliwy, impulsywny

Imieniny 8 lipca

 • Piotr
 • Adrianna
 • Edgar
 • Eugeniusz
 • Adolf
 • Prokop
 • Adrian
 • Elżbieta
 • Jan

8 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

5/5 - (3)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Życiowa mantra każdego ze znaków zodiaku. Te kilka słów określa Cię najlepiej
Każdy znak zodiaku ma swoje wady, ale wszyscy mamy także zdolność uczenia się i wzrastania. Nie zawsze sprawy układają się po naszej myśli. Życie lubi zaskakiwać, ale nie wszystkie niespodzianki, które nam robi są miłe i pożądane. Kolejne trudy i porażki, które ponosimy na naszej d


Jedno spojrzenie na ten obrazek odkryje Twą największą wadę. Twoje oczy zdradzą to, do czego nie chcesz się przyznać
Poznawanie siebie jest długim i żmudnym procesem. Trwa on całe życie. Z roku na rok zmieniamy się i ewoluujemy. Wpływ mają na nas ludzie, których poznajemy i sytuacje, w których musimy się odnaleźć. Kształtuje nas milion rzeczy i czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, co poruszy w nas cz

5 najbardziej kreatywnych znaków zodiaku. Masz to szczęście być spod jednego z nich?
Zacznijmy od tego, że rodzajów i form kreatywności jest mniej więcej tyle, ile ludzi na ziemi.  Jeśli byłaby taka jedna cecha lub funkcja, której nie powinno się stopniować, to ewidentnie to wyróżnienie należy się kreatywności. W końcu nie wiemy, co tak naprawdę w nas siedzi i na co