8 lipca

8-lipca

Horoskop dla urodzonych 8 lipca

8 lipca – horoskop ogólny

Natura człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 lipca, jest bardzo energiczna i ekspansywna, lecz mimo to jest on zdolny do wielu ustępstw na rzecz innych, zwłaszcza gdy wie się, jak go do tego zachęcić.

Jest uprzejmy wobec ludzi i nie chce się z nikim kłócić, a ponieważ wiadomo, że wiele można z nim zdziałać, ludzie często to wykorzystują, a nieraz nawet starają się mu zaszkodzić i przez to wywyższyć się jego kosztem. Na szczęście jednak jest na tyle odważny i zaradny, że umie sobie dać radę  w każdej sytuacji i ludzie, którzy czynią zakusy na jego dobra, muszą odejść z kwitkiem, a często nawet zostają przez niego sromotnie pokonani, z czym jest im ciężko się pogodzić, bo nigdy nie spodziewają się takiego oporu z jego strony.

Tak samo sprawnie człowiek ów radzi sobie z wszelkimi przeciwnościami losu oraz przeszkoda na jakie od czasu do czasu napotyka na swej drodze. Wszystko to mało znaczy i jeśli jest na coś zdecydowany, na pewno nic go do tego nie zniechęci, na próżno więc można starać się mu zaszkodzić czy nawet obrzydzić dane zajęcie.

Jest człowiekiem dość zamkniętym w sobie, a to dlatego, że zdaje sobie sprawę ze swej wielkiej wrażliwości, która powoduje, że łatwo go zranić. Toteż woli trzymać się z daleka od ludzi, którzy mogą stać się jego potencjalnym oprawcami i niechętnie otwiera się na drugiego człowieka – musi go najpierw poznać i upewnić się, że ma on wobec niego dobre zamiary. W atmosferze sympatii i przyjaźni kwitnie i znika gdzieś jego dystans.

Szuka sobie na przyjaciół ludzi podobnych do siebie, tak samo zrównoważonych i łagodnych, a chętnie nawet jeszcze łagodniejszych czy wręcz – bezwolnych, ponieważ lubi mieć nad nimi pewną kontrolę i czuć się stroną dominującą. Może to dziwić zważywszy na jego charakter, jednak taka kontrola, jaką sprawuje nad swymi przyjaciółmi, nigdy nie przybiera jakiejś złej postaci, więc nikt nie powinien mieć o to do niego pretensji, a czasem nawet jej obiekty w ogóle sobie jej nie uświadamiają.

Poza tym trzeba dodać, że człowiek ów jest bardzo dobry przyjacielem i dobro osób, które obdarza przyjaźnią, bardzo mocno leży mu na sercu, nieraz nawet mocniej niż jego własne, zwłaszcza gdy widzi, że potrzebują oni jego pomocy. Jest gotów im ją dać, a także poświęcać im mnóstwo swego czasu i ponosić na ich rzecz rozmaite wyrzeczenia.

 

pozytywyZalety

Bez wątpienia najważniejszą zaletę człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 lipca, stanowi jego wielka bezinteresowność.

Jest on bardzo troskliwy wobec swych bliskich i przyjaciół, jednak jego pomoc jest bardzo taktowna i nienachalna, często nawet niewidoczna i ludzie, którym pomaga, nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele mu zawdzięczają.

Bardzo mu to odpowiada, gdyż nie lubi, kiedy wymienia się jego zasługi i podkreśla, co dla kogo zrobił, więc woli, by pozostało to w całkowitym ukryciu. Oczywistym jest więc fakt, iż nie liczy na żadną nagrodę za swoje dobre uczynki ani nawet nie oczekuje wzajemności, jednak jego przyjaciele na szczęście potrafią go docenić i odwzajemniają mu się podobną gotowością do niesienia pomocy oraz troską o jego los.

W ogóle człowiek ów ma bardzo silny instynkt opiekuńczy i chętnie przejmuje odpowiedzialność za osoby, które z jakichś powodów nie potrafią same o siebie zadbać. Jest bardzo zdecydowany i mimo iż ceni sobie zmiany we wszelkiej postaci, to sam zmienny nie jest.

Nigdy nie odstępuje od swego zdania jeśli nie ma po temu jakichś ważnych powodów i twardo trzyma się swych zasad życiowych, nawet gdy wymaga to od niego wiele trudu i poświęcenia. Sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i realizuje swoje plany, gdyż wielkim dyshonorem jest dla niego obiecywanie, że to zrobi i niedotrzymywanie słowa, choćby sobie samemu.

 

Wady

Ostrożność człowieka, który przyszedł na świat 8 lipca, objawiająca się tym, że nie zrobi on żadnego kroku bez wcześniejszego dokładnego zaplanowania swojego działania, powoduje, iż często jest opóźniony w stosunku do swej konkurencji, a także uciążliwy dla otoczenia.

Rzecz jasna najbardziej doskwierać może to osobom, które współpracują z nim na gruncie zawodowym, bowiem zawsze trzeba mu dawać wiele czasu do namysłu i niczego nie robi od razu. Nie oznacza to jednak bynajmniej, by dzięki temu nigdy się nie mylił, gdyż przeciwnie, nie ma to żadnego wpływu na jakość podejmowanych przez niego decyzji, a tylko obniża jego wydajność i bywa powodem kłótni z osobami, które to denerwuje, a nie jest ich mało.

Ponadto jest nadmiernie wrażliwy, ale przejmuje się tym, co nie może mu wyjść na dobre. Rozpamiętuje głównie swoje porażki zamiast otrząsnąć się z nich i iść do przodu. Nieraz obniża to jego wiarę w siebie, bo ciągle skupia się na tym, co zrobił źle, pomijając swoje sukcesy jakby w ogóle ich nie było.

Za to jeśli chodzi o kontakty z innymi ludźmi, to bywa bardzo impulsywny i nie zawsze potrafi zapanować nad gwałtownym emocjami, jakich doznaje. Często wpada w gniew bądź ogarnia go nadmierna euforia, która tylko go rozprasza, nie powodując niczego dobrego.

 

predyspozyjePredyspozycje osób z 8 lipca

Jak już było wspomniane, wydajne i szybkie działanie nie jest najmocniejszą stroną człowieka, który przyszedł na świat w dniu 8 lipca. Na wszystko potrzebuje on znacznie więcej czasu niż inni ludzie, gdyż każdą, nawet najdrobniejszą kwestię, musi dokładnie przemyśleć i sprawdzić, czy nie ma gdzieś jakiegoś haczyka.

Brakuje mu zatem przenikliwości i trzeba przyznać, że dywagacje te wcale nie prowadzą go do wielkich odkryć, bo mimo nich często i tak popełnia błędy gdy jest tym zagrożony, więc nie dają mu one nic prócz straty cennego czasu. Przez to jednak uchodzi za człowieka ogromnie rozważnego i roztropnego i jednak dzięki temu ludzie dość chętnie z nim współpracują.

Jednakże jest też wokół niego duża grupa osób, która, widząc jego słabości, chce się wywyższyć jego kosztem i na tych człowiek ów musi ciągle uważać, by nie pozwolić im się pokonać. Na ogół jednak doskonale daje sobie z tym radę i odnosi sukces, choć nie bez pewnego trudu. Nierzadko poprawia swój status materialny i pozycję społeczną przez korzystne małżeństwo, jednak jest to tylko skutek uboczny jego życia uczuciowego, ponieważ raczej nie można mu zarzucić wyrachowania.

Cechy szczególne

cechy szczegolne 8 lipiec

 • zawody męskie : agent reklamowy, pedagog, handlowiec
 • kamień : schryzokola
 • roślina : rutewka orlikolistna
 • zawody żeńskie : opiekunka dziecięca, dziennikarka, ekspedientka
 • kolory : brązowy, pomarańczowy, czerwony; turkusowy
 • zwierzę : pawian
 • charakter : energiczny, skryty, wrażliwy, życzliwy, impulsywny

Imieniny 8 lipca

 • Piotr
 • Adrianna
 • Edgar
 • Eugeniusz
 • Adolf
 • Prokop
 • Adrian
 • Elżbieta
 • Jan

8 lipca – znak zodiaku

Osoby urodzone w tym dniu to znak zodiaku : Rak

horoskop Rak

5/5 - (6)

Dodaj komentarz


tarot online chinska wrózba


Kształt pępka może wiele powiedzieć o osobowości człowieka. Sprawdź, co szepnie o Tobie
Istnieje wiele naukowych teorii na temat tego, jak kształt naszego pępka odzwierciedla nasze zdrowie i charakter.  Jak dotąd nie ma zbyt wielu dowodów potwierdzających to, o czym gdybają badacze. Warto jednak przyjrzeć się ich teoriom i sprawdzić, jak mają się one do tego, co reprezentuj


Śniłeś o czymś z tej listy w ubiegłym roku. Zobacz, co Ci to zwiastuje w obecnym
Sny mają niebagatelne znaczenie.  Były interpretowane nawet w czasach biblijnych. To we śnie prorokom i innym w jakiś sposób ważnym ludziom objawiały się anioły i przekazywały boskie słowa. Sny od zawsze miały symboliczne znaczenie. Odnosiły się zarówno do teraźniejszości, jak i tr

Ptaki to posłańcy losu. Wybierz jednego z nich i sprawdź, jaki dar przyniesie Ci w nadchodzących miesiącach
Ptaki są zawieszone między dwoma światami: niebiańskim i ziemskim.  Szybują w przestworzach, dlatego w wielu wierzeniach egzystują jako symboliczni (i nie tylko) posłańcy między ludźmi a bóstwami, duchami, przodkami, czy też fortuną. Mało tego, tych skrzydlatych posłańców dzielona